Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Λενια καλησπερα!Ας αφησουμε τον υπερηχο!Τι σου ειπε ο γιατρος σου για τις τιμες του Τ3 και Τ4 που ειναι ανεβασμενες(ειδικα η Τ3 παρα πολυ),οτι ειναι πολυ καλες και δεν θα σου τις διορθωσει με φαρμακευτικη αγωγη?Αν ναι,πηγαινε τουλαχιστον στη μια ενδοκρινολογο του νησιου να δεις τι θα σου πει και αυτη,πριν ξεκινησεις την επομενη εξωσωματικη!Αν οχι σε αυτην,τουλαχιστον σε εναν παθολογο!!

καλησπερα sonia ο γιατρος για της τιμες Τ3 & Τ4 μου ειπαι οτι ειναι ενταξει (αλλα εγω δεν ησυχασα) δεν ξερω για πιο λογο μου το ειπαι, μαλλον για να παιδευομε το πιο συγουρο να μην χασει την πελατια του, εγω εχω κουραστη αλλα δεν παραδινω τα οπλα τοσο ευκολα μεχρι να πετυχω.

Στο νησι εχουμε μια ενδροκρινολογο που δυστοιχος οπως σας ειπα και πριν μου εκλεισε ραντεβου για Απριλη( ειμαι τοσο τυχερη και σε αυτο )


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λενια μηπως θα ηταν καλυτερα να μιλησεις με αυτην τηλεφωνικα και να της εξηγησεις οτι επειγεσαι,λογω της προγραμματισμενης εξωσωματικης?Μια φορα πηρα τηλεφωνο στο νοσοκομειο για ενα ραντεβου(για αλλο προβλημα που ειχα),μου λενε να παω σε εναμισυ μηνα και οταν τους ειχα πει οτι ηταν επειγον μου κλεισανε σε μια εβδομαδα!Αλλα και να μην γινει ετσι και ενας παθολογος γνωριζει αν ειναι καλα τα αποτελεσματα η οχι.Κι αυτος μπορει να σε βοηθησει και να σε συμβουλευσει.Ειλικρινα,οχι μονο εγω, αλλα και ολα τα κοριτσια απο οτι βλεπεις, θελουμε παρα πολυ να εισαι γερη και δυνατη ,προτου μεινεις εγκυος και να αποκλειστουν ολα τα ενδεχομενα απο κατι ασχημο!Ολα θα πανε καλα και θα γινεις μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λενια μου, ζητω συγνωμη αν παρερμηνευσα τα γραφομενα σου αλλα εγω ελαβα την εντυπωση οτι σε καθησυχασε ο γιατρος τοσο που θεωρεις τον υπερηχο ανουσιο.Δηλαδη απο τις εξετασεις σου ο γιατρος θεωρει περισσοτερο σημαντικη την χοληστερινη και οχι την τυχον υπαρξη οζων!!!!!! Εχω εκπλαγει οχι με σενα αλλα με τον γιατρο σου!!!

Ισως ομως να ειμαστε κι εμεις υπερβολικες γιατι οπως ειπα, εχουμε δυανυσει τον ποταμο και βρεθηκαμε στην αντιπερα οχθη. Ευχομαι να ειναι ολα αυτα περιττα γαι τη δικη σου περιπτωση γιατι σιγουρα θελουμε μονο το καλο ολων μας!!!

georgia μου, δεν θεωρω τον υπεριχο ανουσιο ισα-ισα πολυ σημαντικη εξεταση και δεν με εχει καθησυχασει ο γιατρος ειδη με εχει βαλει σε πολλες σκεψεις...... μου ειπαι για την χοληστερινη γιατι ειναι παρα πολυ αυξημενη για τυχων καρδιοπαθεια γιατι ειναι κληρονομικο.


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Λενια μηπως θα ηταν καλυτερα να μιλησεις με αυτην τηλεφωνικα και να της εξηγησεις οτι επειγεσαι,λογω της προγραμματισμενης εξωσωματικης?Μια φορα πηρα τηλεφωνο στο νοσοκομειο για ενα ραντεβου(για αλλο προβλημα που ειχα),μου λενε να παω σε εναμισυ μηνα και οταν τους ειχα πει οτι ηταν επειγον μου κλεισανε σε μια εβδομαδα!Αλλα και να μην γινει ετσι και ενας παθολογος γνωριζει αν ειναι καλα τα αποτελεσματα η οχι.Κι αυτος μπορει να σε βοηθησει και να σε συμβουλευσει.Ειλικρινα,οχι μονο εγω, αλλα και ολα τα κοριτσια απο οτι βλεπεις, θελουμε παρα πολυ να εισαι γερη και δυνατη ,προτου μεινεις εγκυος και να αποκλειστουν ολα τα ενδεχομενα απο κατι ασχημο!Ολα θα πανε καλα και θα γινεις μανουλα!!!

sonia μου, θα πηγαινα σημερα το απογευμα σε παθολογο αλλα λογο κακοκαιριας το ανεβαλα θα παω αυριο και οτι μου πει θα σας ενημερωσω και εγω σκεφτηκα να πω στην ενδοκρινολογο για εξωσ.( βλεπεις εμεις ζουμε σε κλειστη κοινωνια) και το θεωρουν ΄'κακο΄΄ οταν ενα ζευγαρι μπαινει σε αυτη την διαδικασια αλλα θα το πω το λογο μηπως με δεχτει πιο συντομα.

sonia μου σε ευχαριστω!!!! οπως και τα υπολοιπα κοριτσια!!!! για το ενδιαφερων σας για μενα, να ειστε παντα χαρουμενες, δυνατες και οτι αλλο επιθυμειτε στη ζωη σας !!!!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

georgia μου, δεν θεωρω τον υπεριχο ανουσιο ισα-ισα πολυ σημαντικη εξεταση και δεν με εχει καθησυχασει ο γιατρος ειδη με εχει βαλει σε πολλες σκεψεις...... μου ειπαι για την χοληστερινη γιατι ειναι παρα πολυ αυξημενη για τυχων καρδιοπαθεια γιατι ειναι κληρονομικο.

Λενια μου, εχω κι εγω χοληστερινη και ας μην τρωω τροφες που την ανεβαζουν. Επισης εχω κληρονομικοτητα σε καρδιοπαθειες και αγγειοπαθειες. Επαθα θρομβωση και μονο απο την εναρξη χαπιων για ρυθμιση του θυρεοειδη (πριν την αφαιρεση). Εχω ανεπαρκεια φλεβων και με καθημερινο κινδυνο σπασιματος αρρωστων φλεβων και θρομβωσεων. Και ολα αυτα τα ανακαλυψα απο την εμονη μου να βρισκω την αιτια που προκαλει κατι κακο στο σωμα μου. Ζω μια φυσιολογικη ζωη, προσεχω τη διατροφη μου και αθλουμαι για να αντισταθμισω την καθιστικη δουλεια που κανω. Και εχω γνωρισει γιατρους και γιατρους!!!!!!! Ελαχιστοι αξιζουν πραγματικα. Περα απο το γεγονος της κλειστης κοινωνιας που ανεφερες σου θυμιζω το ιατρικο απορρητο. Δοκιμασε να ρωτησεις στις σελιδες που σου προτεινα σε προηγουμενο ποστ, ειναι ανωνυμα. Αν οχι, δοκιμασε να παρεις τηλεφωνο καποιον ενδοκρινολογο και να ζητησεις τηλεφωνικα τη γνωμη του επειδη αδυνατεις να τον επισκεφτεις αμεσα.

Απο την εμπειρια μου, σου λεω οτι πρωτα πρεπει να ρυθμισεις τις τιμες των ορμονων και μετα να προχωρησεις σε εξωσωματικη.

Φιλικα


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λενια εχει δικιο η Γεωργια!Δεν εχω ακουσει μεχρι τωρα γιατρο να διαρρεει καποιο ιατρικο απορρητο!Δεν το κανει κανεις!Εκτος του οτι απαγορευεται,ειναι κατακριτεο ακομα και απο αυτον που το ακουει!Δεν θα εχει κανενας μετα εμπιστοσυνη οποιοδηποτε γιατρο,για αυτο δεν το κανει κανενας επιστημονας!Πραγματικα η ρυθμιση των ορμονων πιστευω οτι ειναι πρωταρχικης σημασιας,αφου ειναι πανω απο το κανονικο!Ειναι ολοφανερο αυτο!Τον μικροβιολογο μονο να ρωτησεις θα σου πει και αυτος τα ιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνομαι σε ολα τα κοριτσια,οτι απο οτι εψαξα ο Καπετανακης ειναι κορυφη γιατρος και Γυναικολογος και Ενδοκρινολογος ,απο τους καλυτερους στην εξωσωματικη και απο τους πρωτους επιστημονες που βοηθησε παρα πολλες γυναικες να αποκτησουν παιδακι!Εγω σταματαω να δινω συμβουλες,γιατι πιστευω οτι σιγουρα καποιο λαθος πρεπει να εχει κανει η Λενια.Αφου πηρε τις εξετασεις με φαξ και εκρινε εκεινος τι συμβαινει, δεν νομιζω να ειναι πρεπον να λεμε τις δικες μας εμπειριες!

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνομαι σε ολα τα κοριτσια,οτι απο οτι εψαξα ο Καπετανακης ειναι κορυφη γιατρος και Γυναικολογος και Ενδοκρινολογος ,απο τους καλυτερους στην εξωσωματικη και απο τους πρωτους επιστημονες που βοηθησε παρα πολλες γυναικες να αποκτησουν παιδακι!Εγω σταματαω να δινω συμβουλες,γιατι πιστευω οτι σιγουρα καποιο λαθος πρεπει να εχει κανει η Λενια.Αφου πηρε τις εξετασεις με φαξ και εκρινε εκεινος τι συμβαινει, δεν νομιζω να ειναι πρεπον να λεμε τις δικες μας εμπειριες!

SONIA, τι εννωεις οτι εχω κανει λαθος? δεν μπορεις να γνωριζεις καλυτερα απο μενα στο θεμα εξωσ. Οταν σας ειπαι τα λεγομενα του γιατρου μου αρχισατε να κρινετε........ και να λετε οτι πρεπει να παρω και 2η γνωμη απο αλλο γιατρο, ακομα και πως θα παρω τα ωαρια που εχω στην καταψυξη και να τα παω σε αλλο κεντρο & αλλα διαφορα.....

Το γνωριζω οτι ο γιατρο ειναι κορυφη τον ξερω τοσα χρονια, δεν περιμενα να μου δωσετε πληροφοριες.

Με πολυ σιγουρια απαντας για το ατομο μου "οτι σιγουρα εχω κανει λαθος"

Ολοι δινουν συμβουλες και παιρνουν το ρολο του γιατρου.


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Λενια μου καλημερα!Δεν θελω,ειλικρινα με τιποτα να σε προσβαλω!Απλως εννοω,οτι μπορει σε καποιες αιματολογικες εξετασεις που σου εκανε ογιατρος και που εσυ πιθανον να μην τις γνωριζεις,να συμπεριελαβε και αυτες του θυρεοειδη οπου εκεινο το διαστημα να ηταν ολα καλα!Ουτε ειπα οτι γνωριζω καλα την ιατρικη ,αφου δεν ειμαι γιατρος!Ολες μας σε παραπεμπουμε σε ιατρικες σελιδες επιστημονων οπως και οι ιδιες μας απο κει αντλουμε πληροφοριες για τον ιδιο μας τον εαυτο.Επειδη εσυ δεν ησουν σιγουρη και μας ρωτουσες για αυτο σε συμβουλευσαμε να παρεις και δευτερη γνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Λενια μου καλημερα!Δεν θελω,ειλικρινα με τιποτα να σε προσβαλω!Απλως εννοω,οτι μπορει σε καποιες αιματολογικες εξετασεις που σου εκανε ογιατρος και που εσυ πιθανον να μην τις γνωριζεις,να συμπεριελαβε και αυτες του θυρεοειδη οπου εκεινο το διαστημα να ηταν ολα καλα!Ουτε ειπα οτι γνωριζω καλα την ιατρικη ,αφου δεν ειμαι γιατρος!Ολες μας σε παραπεμπουμε σε ιατρικες σελιδες επιστημονων οπως και οι ιδιες μας απο κει αντλουμε πληροφοριες για τον ιδιο μας τον εαυτο.Επειδη εσυ δεν ησουν σιγουρη και μας ρωτουσες για αυτο σε συμβουλευσαμε να παρεις και δευτερη γνωμη.

καλημερα! δεν θελω να παρεξηγηθουμε


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και απο μενα.

Επειδη το θεμα τινει να παρει αλλη τροπη απο την αρχικη, θα παρακαλουσα, να μην κατακρινουμε καποιον οταν μας συμβουλευει σε κατι. Οπως προαναφερα, συμπεραινουμε καποια πραγματα συμφωνα με τα δεδομενα που εχουμε απο τα ποστ. Μερικες φορες τα στοιχεια αυτα δεν επαρκουν με αποτελεσμα οι υποθεσεις να καταληγουν ως κατευθυνσεις.

Σε καμια περιπτωση δεν ειμαστε ειδικοι να κρινουμε τη δουλεια επιστημονων, που οπως ειπε και η Σονια εμεις μαθαινουμε απο αυτους.

Στην περιπτωση της Λενιας, η ιδια μας ζητησε τη γνωμη μας κι εμεις την ειπαμε.Θυμιζω:

[καλησπερα sonia ο γιατρος για της τιμες Τ3 & Τ4 μου ειπαι οτι ειναι ενταξει (αλλα εγω δεν ησυχασα) δεν ξερω για πιο λογο μου το ειπαι, μαλλον για να παιδευομε το πιο συγουρο να μην χασει την πελατια του,]

Μονη σου Λενια, εθεσες θεμα αμφισβιτησης του γιατρου.

Παντοτε η τελικη επιλογη κινησεων και η ευθυνη της επιλογης ειναι του καθενος που ρωτα.

Λενια, απο μερους μου ζητω συγνωμη αν υπερβαλλαμε (το καναμε μονο απο ενδιαφερον χωρις προθεση προσβολης) και σου ευχομαστε το καλυτερο. Θα χαρουμε στο μελλον να μαθουμε νεα σου!!! Φυσικα και μπορεις να μεινεις στην παρεα μας οσο εσυ θελεις.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! δεν θελω να παρεξηγηθουμε

Καλημερα. Η ζωη ειναι τοσο μικρη για να τη ασχημαινουμε. Απο εδω και μπρος με ενα χαμογελο πλατυ, συνεχιζουμε.

καλη συνεχεια λοιπον.!!!!:tongue:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα.

Επειδη το θεμα τινει να παρει αλλη τροπη απο την αρχικη, θα παρακαλουσα, να μην κατακρινουμε καποιον οταν μας συμβουλευει σε κατι. Οπως προαναφερα, συμπεραινουμε καποια πραγματα συμφωνα με τα δεδομενα που εχουμε απο τα ποστ. Μερικες φορες τα στοιχεια αυτα δεν επαρκουν με αποτελεσμα οι υποθεσεις να καταληγουν ως κατευθυνσεις.

Σε καμια περιπτωση δεν ειμαστε ειδικοι να κρινουμε τη δουλεια επιστημονων, που οπως ειπε και η Σονια εμεις μαθαινουμε απο αυτους.

Στην περιπτωση της Λενιας, η ιδια μας ζητησε τη γνωμη μας κι εμεις την ειπαμε.Θυμιζω:

[καλησπερα sonia ο γιατρος για της τιμες Τ3 & Τ4 μου ειπαι οτι ειναι ενταξει (αλλα εγω δεν ησυχασα) δεν ξερω για πιο λογο μου το ειπαι, μαλλον για να παιδευομε το πιο συγουρο να μην χασει την πελατια του,]

Μονη σου Λενια, εθεσες θεμα αμφισβιτησης του γιατρου.

Παντοτε η τελικη επιλογη κινησεων και η ευθυνη της επιλογης ειναι του καθενος που ρωτα.

Λενια, απο μερους μου ζητω συγνωμη αν υπερβαλλαμε (το καναμε μονο απο ενδιαφερον χωρις προθεση προσβολης) και σου ευχομαστε το καλυτερο. Θα χαρουμε στο μελλον να μαθουμε νεα σου!!! Φυσικα και μπορεις να μεινεις στην παρεα μας οσο εσυ θελεις.

Δεν κατακρινα κανεναν, τελος παντων...

γειας σας


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Λενια μου επειδη ενδιαφερομαι παρα πολυ για σενα ,ειλικρινα σαν να ειχε καποιο προβλημα η ιδια μου η αδελφη και επειδη θελω πολυ να γινεις μητερα,πηρα τηλεφωνο την Βιοπαθολογο-Μικροβιολογο μου και τις ειπα τις τιμες σου να μου πει την γνωμη της.Με ρωτησε αν παιρνεις φαρμακα αυτην την περιοδο,γιατι επηρεστηκαν μονο η Τ3 και Τ4.Στον υπερ_θ η TSH θα επρεπε να ειναι μηδενικη.Αρα μου ειπε δυο ενδεχομενα υπαρχουν.Η παιρνεις καποια φαρμακα που επηρεαζουν αυτες τις τιμες(για αυτο σου ειπε ογιατρος οτι ειναι ενταξει) η υπερλειτουργει καποιος θερμος οζος.Εγω θελω να ειμαστε μια ενωμενη παρεα ολες μας και να ανταλλασουμε τις εμπειριες μας και θα ειμαστε φυσικα!Δεν χωραει καμια παρεξηγηση!Ζητω και εγω συγνωμη αν στη προσπαθεια μου να σε βοηθησω υπερεβαλλα!ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λενια μου επειδη ενδιαφερομαι παρα πολυ για σενα ,ειλικρινα σαν να ειχε καποιο προβλημα η ιδια μου η αδελφη και επειδη θελω πολυ να γινεις μητερα,πηρα τηλεφωνο την Βιοπαθολογο-Μικροβιολογο μου και τις ειπα τις τιμες σου να μου πει την γνωμη της.Με ρωτησε αν παιρνεις φαρμακα αυτην την περιοδο,γιατι επηρεστηκαν μονο η Τ3 και Τ4.Στον υπερ_θ η TSH θα επρεπε να ειναι μηδενικη.Αρα μου ειπε δυο ενδεχομενα υπαρχουν.Η παιρνεις καποια φαρμακα που επηρεαζουν αυτες τις τιμες(για αυτο σου ειπε ογιατρος οτι ειναι ενταξει) η υπερλειτουργει καποιος θερμος οζος.Εγω θελω να ειμαστε μια ενωμενη παρεα ολες μας και να ανταλλασουμε τις εμπειριες μας και θα ειμαστε φυσικα!Δεν χωραει καμια παρεξηγηση!Ζητω και εγω συγνωμη αν στη προσπαθεια μου να σε βοηθησω υπερεβαλλα!ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Σας ζηταω και εγω συγνωμη, φυσικα και θελω να ειμαστε ενωμενη παρεα!!!

το μνμ που εγραψα πριν, το εγραψα με βαρια καρδια δεν το εννωουσα οταν ειπα ΄΄γεια σας΄΄

ελπιζω να με θελετε


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...