Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Folegandros,οι γιατροι σου ειπαν οτι πρεπει να κανεις και τριτη φορα θεραπεια,εφοσον παραμενει υπολειμμα?Σε ευχαριστω για ολα!

Ή θα κάνω εκ νέου ιώδιο ή νέα επέμβαση για αφαίρεση αυού του κομματιού.

Περιμένω να δω, και θα σας ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλωσοριζω τον εναν και μοναδικο αντρα της παρεας.

Folegandros, καποτε ειχαμε ξαναμιλησει και παλι για τον αδενα. Σε ευαριστω που ανταποκριθηκες στο καλεσμα μου. Η εμπειρια και οι γνωσεις σου, ειμαι σιγουρη οτι θα φανουν πολυ χρησιμες σε ολες /ολους εμας. Σου ευχομαι ολοψυχα να ειναι ολα περαστικα.:tongue:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στα κορίτσια και στον άντρα της παρέας. είμαι αρκετά καλά λίγα τρεξίματα με τη δουλίτσα λόγω εξετάσεων στα ιεκ.

sonia υπομονή. τελειώνουν τα βάσανα! από αύριο θα είσαι έτοιμη να φας ότι θέλεις. με το που πήρα το ιώδιο ρώτησα τους γιατρους και μου είπαν μπορείς να φάς ότι θες. αμέσως χτύπησα τυρόπιτα και καπουτσίνο στο χέρι. για μια βδομ'αδα και βάλε ότι έβλεπα μπροστά μου το έτρωγα (εκτός απο μαρμελάδα που την είχα σκυλοβαρεθεί). εύχομαι όλα να παν καλά. α και καλοφάγωτα τα χόρτα!

folegadros καλώς ήλθες στην παρέα μας. εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα.

Kate 76 επιτέλους ήρθες κι εσύ στην παρέα μας. στην αρχή μέ μπέρδευαν με εσένα. καλή αρχή στή νέα υπηρεσία.

καλημέρα σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια και αγορια!!Σημερα κοιμηθηκα πολυ λιγες ωρες και με εφιαλτες!Εκτος απο αυτο, εχω παρα πολλα νευρα,θα εκραγω γιατι ο καθενας ειναι στη κοσμαρα του!Δεν σε καταλαβαινει κανεις!Kate75,πραγματικα μεσα στην απελπισια μου,εσυ μου εδωσες κουραγιο με αυτο που μου ειπες οτι μπορω απο αυριο να φαω ο,τι θελω!!Να`σαι καλα!Folegandros εχεις κανενα νεο απο τον γιατρο σου?Λενια εσυ κανενα νεο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και το αγόρι της παρέας!!!!! ;)

χθές το βράδυ ξαφνικά σκέφτηκα ότι κάνετε δίαιτα στο αλάτι απλά για να κανετε το ολόσωμο...εμένα δεν μου έκανα - αν και εγώ έκανα τις thyrogen ενέσεις όπως και ο Folegandros για να μην πεσω στα συμπτώματα του υποθυρεοειδισμού... και απομόνωση μετά το ολόσωμο μου είπαν για μία μέρα από παιδιά και εγκύους (και όλες τις μέρες από την λήψη ως το σπινθηρογράφημα που ήταν 2)... Το αντιμετωπίζουν πολύ διαφορετικά στην Θεσσαλονίκη απ'ότι στην Αθήνα, όπως και στα δημόσια νοσοκομεία απ'ότι στα ιδιωτικά... Μιας γνωστής της έκλεισαν στον Ευαγγελισμό δωμάτιο για μια εβδομάδα (Δευτέρα θα κάνει την 1η THYROGEN, Τρίτη την 2η, Τετέρτη θα της πάρουν αίμα να δούν αν ανέβηκε η TSH και θα της δώσουν το ιώδιο και Παρασκευή θα κάνει το ολόσωμο...α και το Σ/Κ της το κάνουν "δώρο" για να μην διασπέιρει την ραδιενέργεια)... Εγώ πήγαινα κάθε πρωί στο νοσοκομείο για τις ενέσεις και τις αιμοληψίες, Τετάρτη πήρα το ιώδιο και πήγα σπίτι μου (σε απομόνωση) και Παρασκευή ξαναπήγα για το ολόσωμο... Μετά την Παρασκευή το απόγευμα ήμουν ελεύθερη να πάω όπου θέλω (μόνο να θηλάσω δεν επιτρεπόταν ως το Σάββατο)...

Τελικά απ'ότι διάβασα στο παλιό site, δυστυχώς πληθαίνουμε μέρα με την μέρα... Και όλοι έχουμε το ίδιο πρόβλημα: ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ από τους γιατρούς μας κλπ... Έχουμε τα ίδια ερωτηματικά και τα ίδια άγχη... Τουλάχιστον έχουμε ο ένας τον άλλον (με το ίδιο πρόβλημα εννοώ και όχι συγγενείς και φίλους)...

Ενώ στην αρχή ένιωθα μόνη και αβοήθητη, τώρα χαίρομαι που μπορώ με την εμπειρία μου να βοηθώ κι άλλα άτομα και να με βοηθούν κι αυτά...

Sonia: Εύχομαι καλή επιτυχία αύριο με το ολόσωμο... Ελπίζω να είναι το τελευταίο, να βγεί υπέροχο και να μην ταλαιπωρηθείς ξανά... Καλή δύναμη γλυκειά μου και σκέψου θετικά...

Folegandros: μακάρι να μην χρειαστείς κι άλλο χειρουργείο, αν διάβασες σε προηγούμενες δημοσιεύσεις, είμαστε κάπου στα ίδια επίπεδα, μόνο που εγώ δεν έχω λάβει ακόμα 2ο ιώδιο, είμαι μόλις 8 μήνες χειρουγημένη και έχουν περάσει 7 μήνες από το πρωτο ιώδιο και ενώ δεν παρατηρείται καθήλωση στο ολόσωμο, έπαιζε σοβαρά η περίπτωση για 2ο χειρουργείο ενώ τώρα μάλλον θα πάω για 2ο ιώδιο... όχι ακόμα όμως... Κανένα νέο???

Georgia: είσαι πολύ πολύ γλυκειά και σ'ευχαριστούμε για την διακριτική και όμορφη συμπαράσταση που μας δίνεις... Είσαι υπέροχη!

Kate76: εύχομαι το ιώδιο να κάνει την δουλειά που πρέπει και να ξεμπερδεύεις μια και καλή!!! Η καθήλωση έπρεπε να είναι εκέι που έιναι, δείχνει ότι το πρόβλημα εντοπίζετε μόνο εκεί και δεν έχει πάει κάπου αλλού, αλλά και ότι το ιώδιο απορροφήθηκε οπότε θα κάψει αυτά που νοσούν... Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

Kate75: Τα αποτελέσματά σου βγήκαν? Εύχομαι όλα να πήγαν καλά!!!

Λένια: Κανένα νέο από τους γιατρούς σου???

Φιλιά πολλά πολλά σε όλους!!!


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και αγορια!!Σημερα κοιμηθηκα πολυ λιγες ωρες και με εφιαλτες!Εκτος απο αυτο, εχω παρα πολλα νευρα,θα εκραγω γιατι ο καθενας ειναι στη κοσμαρα του!Δεν σε καταλαβαινει κανεις!Kate75,πραγματικα μεσα στην απελπισια μου,εσυ μου εδωσες κουραγιο με αυτο που μου ειπες οτι μπορω απο αυριο να φαω ο,τι θελω!!Να`σαι καλα!Folegandros εχεις κανενα νεο απο τον γιατρο σου?Λενια εσυ κανενα νεο?[/QUOT

κανενα νεο, περιμενω τηλ. απο το γιατρο


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λενια επιτελους μετα απο τοοοοσο καιρο πηρες μια απαντηση!!Η εξωσωματικη του Μαρτιου θα καθηστερησει λογω των Τ3 και Τ4?

ναι, δεν μπορω να ξεκινησω την επομενη εξωσ. πρωτα πρεπει να κανω την επανεξεταση.


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη λοιπον!Ισως ειναι καλυτερα ετσι,για να εχεις μια επιτυχημενη προσπαθεια και να μην χρειαστει να ταλαιπωρηθεις αλλο!Μην στεναχωριεσαι, ολα θα πανε καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...