Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Ginger2 γειά σου! Χάρηκα πολύ για τα αποτελέσματα που έχεις. Όντως πέρισυ ηταν πολύ δύσκολο φθινόπωρο! Και τα δικά μου νέα είναι καλα, εγω ειμαι 4 -5 μήνες μετα το ιώδιο έκανα αιματολογικές και ειναι πολύ καλές tg 0.04!. Και έχω βρει την σωστή δόση χαπιού αλλά νομιζω οτι ο Οργανισμός θελει χρόνο να προσαρμοστεί σε σχεδον μηδενική TSH. Εγω μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε οτι στο χρονο πρεπει να κάνω σπινθηρογραφημα. Δεν μου ειπε οτι θα εξαρτηθεί απο τις εξετασεις! Είναι καινούργια τάση αυτή ;  Δεν ξερω εμένα πάντως μου είπε οτι θα το κανω με ενεσεις να μην μπω ξανα σε διακοπή χαπιού. 

Elena καλή ανάρρωση και καλα αποτελέσματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας! 4η ημέρα μετά από την εγχείρηση και είμαι μια χαρά (μια μικρή αδυναμία έχω μόνο). Μια ερώτηση στους έμπειρους: αν χρειαστώ θεραπεία με ιώδιο, στα ιδιωτικά κέντρα (Ιατρόπολις, Μετροπόλιταν - έχει και αλλού?) το κόστος καλύπτεται από τον ΕΟΠΥΥ ή τις ιδιωτικές ασφάλειες? Ξέρετε αν έχουν μεγάλη λίστα αναμονής? (στα δημόσια μου είπαν ότι είναι περίπου ένα 2μηνο....).

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Εlena! Έχεις ιδιωτική ασφάλεια ; Αν ναι νομίζω ότι σε καλύπτουν. Αλλιώς ο ΕΟΠΥ δίνει το 1/4 περιπου από το κόστος του νοσοκομείου και τον πυρηνικό τον πληρώνεις έξτρα. Δεν έχουν μεγάλη λιστα αναμονής αλλά αν τελικά από το αποτέλεσμα της βιοψίας πρέπε, να το κανονισεις αμμεσα. Θα σου πει βεβαια ο ενδοκρινολογος σου ποτέ και αν χρειάζεται. Στα δημόσια καλά σου ειπαν, εμένα το Φεβρουάριο που ρωτούσα μου δίναν ραντεβού τον Ιούλιο!! Στη Θε/νίκη. Μην αγχώνεσαι από τώρα, μπορεί να μην το χρειαστείς! Την ιστολογικη την έδωσες σε ιδιωτικό υποθέτω, άρα θα πάρεις γρήγορα τα αποτελέσματα και θα ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mariagb said:

Γειά σου Εlena! Έχεις ιδιωτική ασφάλεια ; Αν ναι νομίζω ότι σε καλύπτουν. Αλλιώς ο ΕΟΠΥ δίνει το 1/4 περιπου από το κόστος του νοσοκομείου και τον πυρηνικό τον πληρώνεις έξτρα. Δεν έχουν μεγάλη λιστα αναμονής αλλά αν τελικά από το αποτέλεσμα της βιοψίας πρέπε, να το κανονισεις αμμεσα. Θα σου πει βεβαια ο ενδοκρινολογος σου ποτέ και αν χρειάζεται. Στα δημόσια καλά σου ειπαν, εμένα το Φεβρουάριο που ρωτούσα μου δίναν ραντεβού τον Ιούλιο!! Στη Θε/νίκη. Μην αγχώνεσαι από τώρα, μπορεί να μην το χρειαστείς! Την ιστολογικη την έδωσες σε ιδιωτικό υποθέτω, άρα θα πάρεις γρήγορα τα αποτελέσματα και θα ξέρεις.

Εχω ιδιωτικη και εοπυυ. Ελπιζω να μην χρειαστει - θα το ξερω φανταζομαι μεχρι την τεταρτη. Αλλη μια Κυριακη με αγωνια (η προηγουμενη ηταν πριν την επεμβαση). Νοιωθω και λιγο πεσμενη ακομα σωματικως, οχι συνεχεια αλλα καποιες στιγμες. Ευτυχως εχω και τις κορες μου να με ξυπνανε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια! Εχω υπέροχα νέα, η ιστολογική βγήκε τελείως καθαρή!!! Εδώ και 6 ημέρες έχω ξεκινήσει Τ4 125 mg. Προς το παρόν όλα καλά, το μόνο μεγάλο πρόβλημα είναι η δυσκοιλιότητα... Αλλά δεν νοιώθω κάποιο άλλο side effect ακόμα - θα δούμε. Υπάρχουν μέρες που όλα είναι όπως πριν, και άλλες που νοιώθω λίγο πιο πολύ κουρασμένη (καθώς όμως ήμουν υπερκινητική, τώρα είμαι μάλλον ...φυσιολογική!). Ολα αυτά όμως είναι ήσσονος σημασίας μπροστά σε άλλα που περάσατε εσείς. Εσείς όλα καλά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα , ξερω ειναι φορουμ για γονεις πιο πολυ και για γυναικες. αλλα επειδη μιλατε για πολλα ειπα να ρθω κ εγω :)

εγω κοριτσια εκανα επεμβαση εδω και 20 μερες θυρεοειδή ολικη, οζως 1,2 εκατοστα και κατι ασβεστωσεις σε λεμφαδενες. εκανα FNA και βρέθηκε CA Θηλωδες κατα breseda VI στον Οζο αλλα λεμφαδενες πεντακαθαρα.   τεσπα αποφασίσαμε φυσικα να κανουμε επεμβαση. πηγε καλα βγηκα την αλλη μερα σπιτι. η πληγη μια χαρα πολυ καλη δουλεια  .  

1. Περιεργο πραγμα  η Ιστολογικη βγηκε παρα πολυ καλη , στην ουσια απλος όζως . χωρις καρκινο τπτ!  χαρήκαμε βεβαια αλλα πως εγινε αυτο? υπαρχει καμια αλλη που επαθε το ιδιο?   και ο γιατρος μου για να ειναι ομως ασφαλεις ειπε θα παμε το δειγμα και σε αλλο εργαστηριο να το δει αλλος γιατρος ξανα ! περιμενω λοιπον να ξαναβγει τωρα η 2 ιστολογικη ! τι να πω μακαρι να ναι το ιδιο φυσικα  αλλα δεν ειναι τρομερα περιεργο???  λες και εβγαλα εναν καλοηθη οζο π ηταν και μικρος..

2. περασαν 20 μερες περιπου απο την επεμβαση και ακομα η φωνη μου δν ειναι καλα, βελτιωθικε φυσικα μερα με τν μερα αλλα δεν εχει ενταση. κουραζεται ευκολα ! και τωρα μου συνεβει κατι αλλο ξαφνικα, δεν μπορω να κοιμηθω. αρχισα να ροχαλιζω να εχω απνοια ενω δν ειχα πριν, απο χθες στην ουσια. ειχα βγει εξω κουραστικε κ η φωνη μ λιγο ειχε βραχνιασει παρολο π δν μιλησα και τρομερα. και μετα οταν παω να κοιμηθω τ βραδι, ξυπναω μεσα στον υπνο με δυσπνοια , το εχω ηχογραφησει κιολας τ ροχαλητο. αυτο εγινε μια νυχτα , χθες ξαφνικα , οταν εκανα την επεμβαση και μετα που πηγα σπιτι δν το ειχα απτην αρχη. οκ και εκει ειχα δυσκολιες στον υπνο πχ μουδιασματα λογο ασβεστιου αλλα οχι ροχαλητο κ δυσπνοια !  αυτο το ροχαλητο εγινε στην 20 μερα μετα το χειρουργειο. ειναι θεμα θυροειδη ? συμπτωματα του??δεν κανω θεραπεια ακομα. γιατι το μυαλο μου παει κ αλλου , εξαιτιας μηπως της βλαβης στην φωνη? στο λαρυγγικο νευρο? φοβαμαι μηπως παει μονιμο ειναι!   ο γιατρος μ ζητησε αφωνια οσο μπορω ιδικα τις πρωτες μερες μεχρι να ξεπριστει ο λαιμος . οσο μπορεσα το εκανα. 

3. και εχω και θεμα με το ασβεστιο, επεσε στο 7.3 , επερνα 2 χαπιακια την ημερα τωρα το καναμε 3. ε και μ εβγαζε θεματα μουδιασματα κυριως σε πόδια χερια προσωπο.  οταν το ανεβασα στο 3χαπια μειωθικαν αυτα. αλλα δεν ξερω τι γινετε  και αν ειναι μονιμο ! ελπιζω οχι γτ θα χω σοβαρα προβληματα με την ανεπαρκεια ασβεστιο δν ειναι απλο θεμα. 

 

τι λετε εσεις κοριτσια απο αυτα? εχετε κ εσεις τετοιες εμπειριες απο αυτα που ανεφερα?αποψη σας??

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Γιάννη και καλή ανάρρωση.

Από αυτά που αναφέρεις εγώ δεν είχα καθολου βραχνάδα, είχα όμως δύσπνοια και ένα "πλακωμα" στο στήθος που μου δυσκόλευε την αναπνοή. Εγώ βέβαια έκανα και πλευρικο λεμφαδενικο καθαρισμό αλλά καταλαβαίνω τι εννοείς. Ένα χρόνο μετα ακομη με πιανει κάποιες φορες αλλά δεν ειναι όπως ηταν αμεσως μετα την επέμβαση. Αν υπηρχε πρόβλημα με το λαρυγγικο νεύρο θα το εβλεπε ο Ωρλ, συνήθως σε αυτες τις επεμβάσεις ειναι παρον στο χειρουργείο. Εσύ είχες Ωρλ; σε εξετασε πριν βγεις;

Χρειάζεται να περάσει χρόνος αρκετος ωστε να συνηθίσει ο οργανισμός χωρις θυρεοειδή . Άρχισες να παίρνεις χαπι με Τ4; Για 1 μήνα μετά την αφαίρεση ο οργανισμος εχει ορμονες ακόμη αλλα μετά αρχίζει η έλλειψη. Πολύ περίεργο αυτο με την ιστολογικη εμένα ειχε δείξει το ιδιο με την fna. Σε ιδιωτικό την έστειλε ο γιατρός σου;  

Εγω δεν είχα θέμα με το ασβέστιο το είχα όμως πολύ άγχος θυμάμαι ζαλισμένη ακόμη το πρωτο που ρωτησα ήταν για το ασβέστιο. Αλλά ο γιατρος σου θα πρεπει να σε ενημερώσει για όλα .

 

 

 

Ginger τι κάνεις;  Έκανες το σπινθηρογραφημα; Εγώ τώρα θα κανω τον υπέρηχο 9 μήνες μετά το ιώδιο αρχες Φεβρουαρίου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mariagb είπε:

Γειά σου Γιάννη και καλή ανάρρωση.

Από αυτά που αναφέρεις εγώ δεν είχα καθολου βραχνάδα, είχα όμως δύσπνοια και ένα "πλακωμα" στο στήθος που μου δυσκόλευε την αναπνοή. Εγώ βέβαια έκανα και πλευρικο λεμφαδενικο καθαρισμό αλλά καταλαβαίνω τι εννοείς. Ένα χρόνο μετα ακομη με πιανει κάποιες φορες αλλά δεν ειναι όπως ηταν αμεσως μετα την επέμβαση. Αν υπηρχε πρόβλημα με το λαρυγγικο νεύρο θα το εβλεπε ο Ωρλ, συνήθως σε αυτες τις επεμβάσεις ειναι παρον στο χειρουργείο. Εσύ είχες Ωρλ; σε εξετασε πριν βγεις;

Χρειάζεται να περάσει χρόνος αρκετος ωστε να συνηθίσει ο οργανισμός χωρις θυρεοειδή . Άρχισες να παίρνεις χαπι με Τ4; Για 1 μήνα μετά την αφαίρεση ο οργανισμος εχει ορμονες ακόμη αλλα μετά αρχίζει η έλλειψη. Πολύ περίεργο αυτο με την ιστολογικη εμένα ειχε δείξει το ιδιο με την fna. Σε ιδιωτικό την έστειλε ο γιατρός σου;  

Εγω δεν είχα θέμα με το ασβέστιο το είχα όμως πολύ άγχος θυμάμαι ζαλισμένη ακόμη το πρωτο που ρωτησα ήταν για το ασβέστιο. Αλλά ο γιατρος σου θα πρεπει να σε ενημερώσει για όλα .

 

ΣΕ ευχαριστω για την απαντηση καταρχην.    λαθος μου ,δεν τ ειπα καλα. δν εχω βραχναδα τοσο απλα κλεινει η φωνη γρηγορα δεν εχει αντοχη ακομα . δυναμη σ πολλες ομιλιες.   δευτερον , οχι ακομα δεν ξεκινισα αγωγη γιατι περιμενουμε τα αποτελεσματα της επαναληπτηκης ιστολογικης. γτ η πρωτη βγηκε πολυ καλη κ δεν τ περιμεναν θελανε επιβαβαιωση κ απο αλλου. και τορα 20 μερες χωρις αγωγη ειμαι κ εχω αυτα τα θεματα. οπως τ ειπες πλακωμα δυσπνοια δν μπορω ν κοιμηθω ευκολα μυτη σαν βουλωμενη και ροχαλητο π κανει απνοια.γιαυτο ρωτω αυτα ειναι συμπτωματα λογο θυροειδη?? εκανα και εγω πλευρικο καθαρισμο ενοειτε. αφου θελανε να τα καθαρισουν ολα εκει λογο CA θηλωδες στην FNA. ασχετα αν μετα η ιστολογικη η πρωτη εδιξε μηδεν κακοηθεια.  ναι σε ιδιωτη την εστειλε.οπως κ σ ιδιωτικη κλινικη την εκανα την επεμβαση. αλλα την πηγε και αλλου για να σιγουρεψει το αποτελεσμα .       εγω 20 μερες ειμαι χωρις αγωγη, πριν 10 μερες ειχα tsh 23 , t4 eixa 6, asvestio 7.3 τωρα αυτην την στιγμη δεν ξερω τ εχω φυσικα.  γιαυτο λεω αυτα π εχω ειναι φυσιολογικα σαν συμπτωματα?? ολοι πανω κατω τα εχουν? 

κ εγω ασβεστιο περνω κανονικα. κ εκει μεσα επερνα στον ορο μεσα. αλλα μ πανε ηταν κανονικα τ ασβεστειο. μετα οταν βγηκα περνω χαπια στην αρχη 2 την μερα κ ειχα 7.3 τ εκανα 3 την ημερα κ βελτιωθικαν τ συμπτωματα

 

Παράθεση

 

 

Ginger τι κάνεις;  Έκανες το σπινθηρογραφημα; Εγώ τώρα θα κανω τον υπέρηχο 9 μήνες μετά το ιώδιο αρχες Φεβρουαρίου.

 

2 ώρες πρίν, mariagb είπε:

σορρυ να συμπληρωσω  μαρια σε αυτο π ειπες "Αν υπηρχε πρόβλημα με το λαρυγγικο νεύρο θα το εβλεπε ο Ωρλ, συνήθως σε αυτες τις επεμβάσεις ειναι παρον στο χειρουργείο. Εσύ είχες Ωρλ; σε εξετασε πριν βγεις;"      οχι δεν μ εκανε κανεις εξεταση για το λαρυγγα. ο γιατρος μ μ ειπε ειναι λογικο να εισαι ετσι, θελει λιγο χρονο κ μ συνέστησε αφωνία οσο μπορω. οντως μερα μ την μερα βελτιωθικε αλλα οχι τελειως. εχω ζητημα στην ενταση κουραζετε ευκολα  και μ πανε παλι ειναι παροδικο αυτο. οπως και μουδιασματα εχω κατα διαστηματα ακομα χερια ποδια 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε πει οτι με την επεμβαση τραυματίζεται η περιοχη και θα περασει με τον καιρό αυτη η αισθηση δύσπνοιας. Για τη φωνή και τα υπόλοιπα που γράφεις στον ύπνο δεν ξέρω αλλά αν σε προβληματίζουν για πολλές μέρες πανε και σε Ωρλ. Αλλά γενικά χρειάζεται καιρός για να συνηθίσεις. Αν έκανες και πλευρικο λεμφαδενικο καθαρισμό ειναι αρκετα σοβαρή επέμβαση δεν επανερχεσαι τοσο γρήγορα, εγω ακομη δεν νιωθω οτι έχει ξεμουδιασει εντελώς ο λαιμός μου και ας εχει περασει 1 χρόνος. Ένα μηνα και έκανα να ξεζαλιστω.

 

Πόσες μέρες έμεινες στο νοσοκομείο; Εγώ 5 μέρες έμεινα και την 6η βγήκα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , mariagb είπε:

Εμένα μου είχε πει οτι με την επεμβαση τραυματίζεται η περιοχη και θα περασει με τον καιρό αυτη η αισθηση δύσπνοιας. Για τη φωνή και τα υπόλοιπα που γράφεις στον ύπνο δεν ξέρω αλλά αν σε προβληματίζουν για πολλές μέρες πανε και σε Ωρλ. Αλλά γενικά χρειάζεται καιρός για να συνηθίσεις. Αν έκανες και πλευρικο λεμφαδενικο καθαρισμό ειναι αρκετα σοβαρή επέμβαση δεν επανερχεσαι τοσο γρήγορα, εγω ακομη δεν νιωθω οτι έχει ξεμουδιασει εντελώς ο λαιμός μου και ας εχει περασει 1 χρόνος. Ένα μηνα και έκανα να ξεζαλιστω.

 

Πόσες μέρες έμεινες στο νοσοκομείο; Εγώ 5 μέρες έμεινα και την 6η βγήκα.

μαρια, εμενα για δυσποια δν μ πανε. μ ειπανε μονο πως φωνη λογικο ν ειναι ετσι. να εχω αφωνια. δυσκολια στην καταποση κ πονολαιμος θα περασει με τν καιρο μ ειπανε.  τωρα απλα εχω αυτα π σ ειπα κ θεωρω μηπως ειναι λογο θυροειδη ! ατονια, ζαλαδες, μουδιασματα, κουραση, ροχαλητο, δυσπνοια.  

ναι απο τ μ πανε εβγαλαν κ καποιους λεμφαδενες γ προληψη.  τι ενοεις μουδιασμα λαιμου? εξωτερικα? εγω δν εχω τετοια

6? οχι εγω ενα βραδι εκατσα μονο την αλλη μερα βγηκα μ λει εισαι καλα. κ οντως σαν επεμβαση δν ηταν κατι τρομερο μετα ευκολα αναρωσα αλλα κουσουρια ειχα την φωνη κ ασβεστειο κ τωρα αυτα π ειπα πανω

πρίν από 1 λεπτό , Γιαννης Παρασχακης είπε:

π ειπες για ΩΡΛ εσενα σε ειχε δει μετα το χειρουργειο? εμενα κανεις. δεν ξερω αν μ ειδε την ωρα της επεμβασης.  κ γενικα ουτε ο γιατρος μ με ειπε ν παω. ολο μ λενε ειναι παροδικο κ μην ανησηχεις 

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν κατάλαβες ο πλευρικος καθαρισμός εχεις τομη που ξεκιναει κατω απο το αυτί μεχρι το μεσο του λαιμού. Άρα εσυ δεν έκανες απο οτι κατάλαβα απλα σου αφερεσαν κάποιους κοντα στο θυροειδη. Κούραση ατονία ζαλάδες και δύσπνοια ειχα και γω και ειναι λόγω θυρεοειδή. Τα μουδιασματα ισως ειναι απο το ασβεστιο. Και το ροχαλητό μπορεί και αυτο λόγω της επέμβασης. Ρώτα και το γιατρό. Κουραγιο σου εύχομαι! Καλό βράδυ.

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

ααα οχι δεν εκανα αυτο .  εκανα τ αλλο π ειπες εχεις δικιο. μ αφερεσαν απλα καποιους π ητανε διπλα.   

εσυ με τ ασβεστιο ποτε εγινες καλα και ειπες οκ δν ειναι τελικα μονιμη ζημια?? 

 

ναι το ροχαλητο ψαχνω ν βρω π με φερνει κ δυσπνια στον υπνο. δν τ ειχα αυτα. κ απο οσο εψαχνα λει ειναι θεμα υποθυριοδισμου αλλα μπορε και λογο εαν πληγωθικε αμφιπλευρα τα λαρυγγικα νευρα . αλλα πως γινετε ξαφνικα? δεν τ ειχα αυτο απτην αρχη της αναρωσης. τωρα μ εγινε στο 20ημερο κ ετσι υποπτευομαι πως κ αυτο ειναι λογο θυροειδη . αρχιζει να εξασθενει !  ναι κουραγιο φυσικα. 

 

ας μ πει κ καποια αλλη κοπελα την γνωμη της κ αυτα π περασε  κ η ιδια 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σ ολες σας εδω.  Νεα απο μενα . Τι να πω . ειναι πολυ περιεργα τελικα σε μενα  ολα;)

οπως ειπα πιο πανω προ επεμβασης FNA βγηκε θηλωδες CA . εκανα επεμβαση κ δν εδειξε τπτ ! απλα οζο τυπικο.   τ πηγα ξανα για εξεταση και τους ειπαμε ακομα πιο αναλυτικη αναλυση να γινει στο δειγμα !!! κ ετσι κ εγινε και βρεθηκε αυτο :

Συμπερασα :  ΘΥΡΟΕΙΔΗΣ ΑΔΕΝΑΣ ΜΕ ΑΛΛΟΙΩΣΕΙΣ ΟΖΩΔΟΥΣ ΥΠΕΡΠΛΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΣΤΟ ΑΡ(ΛΟΒΟ) ΘΗΛΩΔΟΥΣ ΚΑΡΚΙΝΩΜΑΤΟΣ Μ.Δ 0.6εκ χωρις διηθηση της θυροειδικης καψας .

Ειδατε ολοι πως γινοντε λαθη? πως γινοντε παραληψεις?? δεν τ ειχανε προσεξει στην πρωτη γτ ητανε παρα πολυ μικρο !! να προσεχετε και να τα βλεπεται και 2 φορες αν γινετε !!   τι  να πω τωρα τυχερος ειμαι μεσα στην ολη ατυχια???μ ειπανε ν να αναψω κ λαμπαδα κ π τ βρηκαμε αλλα π ειναι τοσο μικρο κ καλο.χα

  ο γιατρος μ ειπε οτι ειναι παρα πολυ μικρο και το καλο που δν εχει καψα , ουτε μεταστασεις και σ μεγεθος πολυ μικρο ! μ ειπε οτι τ προλαβαμε κ τ βρηκαμε παρα πολυ νωρις κ δν αναπτυχθηκε καν.   και ετσι με ολα αυτα αποφευγω για τωρα το ιωδιο.   

δεν θα κανω τωρα για αρχη μετα δεν ξερω. απο αυριο ξεκινω θεραπεια Τ4 !!  επιτελους γτ αρχισαν τ συμπτωματα.  τουλαχιστον εδω να νιωσω καλυτερα να ξεφουσκωσω απτα υγρα π γεμισα και απο τους πονοκεφαλους κ ζαλαδες και κουραση. ελπιζω να γινει η φωνη γιατι σε αυτο δυσκολευομαι ακομα πολυ. σημερα ενω ξυπνησα καλα μολις αρχισα να προσπαθω να μιλω οπως παλια απευθειας μετα κουραστικε η φωνη μπλοκαρε! 

εσεις ειχατε παρομοιο θεμα?? ειναι σωστα π δν κανω ιωδιο ? τι λετε?? 

ευχαριστω! 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...