Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, felix είπε:

Τελικά παιδιά σήμερα ο οργανισμός μάλλον μπαίνει σε ρυθμούς βαρύτατου υποθυρεοειδισμού! Ξεκίνησαν τα παρατράγουδα και μάλλον θα γλιτώσω τα ενέσιμα σκευάσματα.

Σε ευχαριστώ πολύ @Potamaki για την απάντηση σου.

Αναφορικά με την τιμή της tsh για το ιώδιο ξέρω @stella maria ότι πρέπει να είναι μεγαλύτερη του 30. Καταλαβαίνεις σε τι κατάσταση θα βρεθεί ο οργανισμός... Την δίαιτα την ξεκίνησα ακριβώς όταν μου είπαν.. είναι πολύ σημαντικό κομμάτι και μην το αμελήσεις...

Πώς είσαι εσύ;

@elleg σου στέλνω απλά πολύ θετική ενέργεια. Καλή δύναμη και εύχομαι μόνο καλά νέα να μας λες από εδώ και έπειτα!

Έχω μεγάλη αγωνία δεν ξέρω τι με περιμένει. Εσύ τι αισθάνεσαι τώρα; Ποια είναι τα συμπτώματα. Εγώ Έχω λίγο πονοκέφαλο. Δεν ξέρω αν είναι από την διακοπή ή από την αγωνία. Αν μπορείς να μου πεις τι ακριβώς αισθάνεσαι. @felix ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, elleg είπε:

Felix σε ευχαριστω πολύ, εχω τοσο αναγκη την θετικη ενεργεια,  με εριξε στα πατωματα για 2η φορα....

Έλα πάμε παρέα να ανέβουμε τις σκάλες! Θα τα καταφέρουμε! Το πιστεύω! Σίγουρα δεν είναι εύκολος δρόμος αλλά δεν θα τα παρατήσουμε τώρα ❤️

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, stella maria είπε:

Έχω μεγάλη αγωνία δεν ξέρω τι με περιμένει. Εσύ τι αισθάνεσαι τώρα; Ποια είναι τα συμπτώματα. Εγώ Έχω λίγο πονοκέφαλο. Δεν ξέρω αν είναι από την διακοπή ή από την αγωνία. Αν μπορείς να μου πεις τι ακριβώς αισθάνεσαι. @felix ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ .

Λογικό είναι να αγωνιούμε, να φοβόμαστε κλπ. Αλλά για να είμαι ειλικρινής προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, για να μην κάνει το μυαλό μου σενάρια που τελικά μπορεί να είναι και τελείως εκτός πραγματικότητας! Δεν μας βοηθάει πιστεύω αυτό...οπότε βήμα βήμα...

Στεναχωριέμαι που θα αποχωριστώ την οικογένεια μου αλλά την ίδια στιγμή  σκέφτομαι πόσα θα κάνουμε μαζί όταν με το καλό θα επιστρέψω!  

Πρέπει να κρατήσουμε όλες μας τις δυνάμεις σωματικά και συναισθηματικά στα ύψη!

Αισθάνομαι πολύ πολύ εκνευρισμό, κρυώνω, έχω μουδιασμένα  άκρα ακόμα και τις παλάμες μου, νιωθω λες και έκανα πολλές ώρες  γυμναστική, επιδεινώθηκε η βραχνάδα της φωνής μου....αλλά εάν τίποτα από αυτά δεν συμβαίνει σε εσένα μην ανησυχείς! Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός! Εάν ακολουθείς τις οδηγίες που σου δόθηκαν όλα θα πάνε καλά!

Και πεινάω (χαχα) στο είπα; Μου λείπουν τα απαγορευμένα!

Εσύ σε ποια ημέρα προετοιμασίας είσαι; Με την διατροφή πως τα πας;

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εγώ είμαι στην δεύτερη ημέρα και απλώς κρυώνω. Περιμένω τα επόμενα συμπτώματα.

Πιο πολύ με ανησυχεί αν θα φουσκώσω και πως θα είμαι. Μάλλον εκεί επικεντρώνομαι για να φύγει το μυαλό μου γι΄αυτό που έχω.

Έχεις καλό ενδοκρινολόγο, είσαι ευχαριστημένη, που θα κάνεις το ιώδιο?

Εγώ είχα ένα μικρό 4 χιλιοστών καρκινάκι  και ο γιατρός μου είπε ότι το έβγαλε όλο. Το ρωτάω αν είχε υπόλοιπο και μου λέει όχι. Τ

Το ιώδιο θα το κάνω γιατί είναι σκληρυντικού υπότυπου και φοβούνται μεταστάσεις στους λεμφαδένες. Αυτό είναι που με φοβίζει και εμένα. Νομίζω ότι δεν θα τελειώσω ποτέ. Η ζωή μου θα είναι μονίμως σε αγωνία για το αύριο. Όσο και αν λένε ότι είναι εύκολο και θα περάσει η ψυχή μας το ξέρει. Πρέπει να δίνουμε θάρρος και στα παιδιά μας.

Εγώ από την αγωνία μου και τον θυμό μου δεν πεινάω και πολύ. Έχω τρελαθεί στα φρούτα και στις ψητές πατάτες. Πιο πολύ θέλω να ουρλιάζω παρά να τρώω.

Την Δευτέρα θα πάω στον ενδοκρινολόγο  και θα του κάνω πολλές ερωτήσεις. Θέλω να ξέρω πως θα εξελιχθεί η κατάστασή μου.

Φιλιά και υπομονή!!!!!!!!!!  @felix

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται!

Εννοείς εάν θα φουσκώσεις με την λήψη του ιωδίου; Μου έχουν πει οι γιατροί ότι παρατηρείται πρήξιμο στον λαιμό...ναι είναι αναμενόμενο.

Γιατί να ανησυχούμε όμως για κάτι παροδικό;

Είμαι ευχαριστημένη από τους γιατρούς μου πολύ. Δεν θα μπορούσα να μπω σε αυτήν την διαδικασία μόνη μου χωρίς να τους έχω συμμαχία Μπορούμε να μιλήσουμε @stella maria σε προσωπικό μήνυμα. Σου στέλνω. Φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα.                                     Εννοώ πρήξιμο όταν σταματάς το Τ3 πριν το ιώδιο. Μετα το ιώδιο δεν ξέρω τίποτα την Δευτέρα ΘΑ μάθω περισσότερα . Ελπίζω Εσύ με τα συμπτώματα να μπορείς να βγάζεις την ημέρα ΣΟΥ. Αν θέλεις μου λες που θα κάνεις ιώδιο. Πάντως σε θαυμάζω σε βρίσκω πολύ ψύχραιμη μάλλον είσαι ένα βήμα πιο κάτω από εμένα. Πιστεύω να τα καταφέρω και Εγώ.               Φιλιά πολλά πολύ υπομονή, δύναμη και αισιοδοξία.               Και θα ήθελα να μιλήσουμε Προσωπικά @felix

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, stella maria είπε:

Καλησπέρα.                                     Εννοώ πρήξιμο όταν σταματάς το Τ3 πριν το ιώδιο. Μετα το ιώδιο δεν ξέρω τίποτα την Δευτέρα ΘΑ μάθω περισσότερα . Ελπίζω Εσύ με τα συμπτώματα να μπορείς να βγάζεις την ημέρα ΣΟΥ. Αν θέλεις μου λες που θα κάνεις ιώδιο. Πάντως σε θαυμάζω σε βρίσκω πολύ ψύχραιμη μάλλον είσαι ένα βήμα πιο κάτω από εμένα. Πιστεύω να τα καταφέρω και Εγώ.               Φιλιά πολλά πολύ υπομονή, δύναμη και αισιοδοξία.               Και θα ήθελα να μιλήσουμε Προσωπικά @felix

Δεν έχω πρήξιμο με την διακοπή του τ3 και για να είμαι ειλικρινής δεν θα με ένοιαζε κιόλας.

Εδώ κατέληξα με φωνή Βέμπο χαχα.

Με βρίσκεις ψύχραιμη ε; Το προσπαθώ πολύ! Μακάρι!

Και προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι για να κρατήσω όσο γίνεται πιο θετική στάση! 

Τί εννοείς με το ότι είμαι ένα βήμα πιο κάτω;

Σου έχω στείλει μήνυμα από το μεσημέρι @stella maria κοίταξε δίπλα από τις ειδοποιήσεις. Να μιλήσουμε σε πιο προσωπικό επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μηνύματά σας, αλλά κατάλαβα στο περίπου.

 Έβγαλα το θυρεοειδή μου πριν από 6 χρόνια. Έκανα 2 χειρουργεία. Ολική θυρεοειδεκτομή και καθαρισμό λεμφαδένων. Έκανα 2 φορές ιώδιο. 

Είμαι εδώ αν τυχόν μπορώ να βοηθήσω και να απαντήσω σε οποιαδήποτε ερώτηση. 

Καλό βράδυ

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vasssso είπε:

Καλησπέρα... δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μηνύματά σας, αλλά κατάλαβα στο περίπου.

 Έβγαλα το θυρεοειδή μου πριν από 6 χρόνια. Έκανα 2 χειρουργεία. Ολική θυρεοειδεκτομή και καθαρισμό λεμφαδένων. Έκανα 2 φορές ιώδιο. 

Είμαι εδώ αν τυχόν μπορώ να βοηθήσω και να απαντήσω σε οποιαδήποτε ερώτηση. 

Καλό βράδυ

 

@Vasssso σε ευχαριστούμε πολύ για την απάντηση! Μόνο το γεγονός ότι πέρασαν 6 χρόνια από το πρώτο χειρουργείο σου είναι αλήθεια τόσο θετικό για εμάς!

6 χρόνια μετά... πώς είσαι; Φαντάζομαι συνεχίζονται οι έλεγχοι σε ετήσια βάση;

Σου εύχομαι τα καλύτερα! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γιατί έκανες χειρουργείο ΞΑΝΑ τι ακριβώς είχες στο πρώτο ; Σου το είχανε πει οι γιατροί, Τι πρέπει να προσέχουμε και να κάνουμε μετα; Εμένα με τρελαίνει το αν.Είμαι έτοιμη να περάσω την δοκιμασία αυτή περίπου αλλά βλέπω ότι ένα χειρουργείο δεν είναι αρκετό τις περισσότερες φορές. Αν θέλεις πες μας λίγα περισσότερα για τα χειρουργεία. Την ιστολογική σου και τι λένε οι γιατροί τώρα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΑΣ απάντησες @vassso

Επίσης @Vasssso θα ήθελα να μας πεις για την διαδικασία του ιώδιο τι έκανες όταν μπήκες και τι μετά. ΤΙ πήρες μαζί σου και τι έκανες μετά. 

@felix Καλημέρα πως είσαι; Πως είναι τι ηθικό Σου; Εμένα χάλια  !!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, stella maria είπε:

Καλημέρα γιατί έκανες χειρουργείο ΞΑΝΑ τι ακριβώς είχες στο πρώτο ; Σου το είχανε πει οι γιατροί, Τι πρέπει να προσέχουμε και να κάνουμε μετα; Εμένα με τρελαίνει το αν.Είμαι έτοιμη να περάσω την δοκιμασία αυτή περίπου αλλά βλέπω ότι ένα χειρουργείο δεν είναι αρκετό τις περισσότερες φορές. Αν θέλεις πες μας λίγα περισσότερα για τα χειρουργεία. Την ιστολογική σου και τι λένε οι γιατροί τώρα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΑΣ απάντησες @vassso

Επίσης @Vasssso θα ήθελα να μας πεις για την διαδικασία του ιώδιο τι έκανες όταν μπήκες και τι μετά. ΤΙ πήρες μαζί σου και τι έκανες μετά. 

@felix Καλημέρα πως είσαι; Πως είναι τι ηθικό Σου; Εμένα χάλια  !!!! 

@stella maria προσωπικά θα πάρω τα πιο παλιά μου αθλητικά ρούχα, κολάν κλπ. Δεν χρειάζεται αυτή η διαδικασία πολυτέλειες! Άσε που προτιμώ να τα καταστρέψω παρά να τα πάρω στο σπίτι αφού θα έχουν τον ιδρώτα μου και συνεπώς ακτινοβολία για λίγο καιρό. 

Α και ηθικό ΑΚΜΑΙΟΤΑΤΟ! Πιο αποφασισμένη να τα καταφέρω δεν πρέπει να έχω υπάρξει ποτέ πιο πριν στην ζωή μου! 

Αλλά ναι @Vasssso δώσε μας κάποιες συμβουλές σε αυτό το θέμα. Τι σου φάνηκε εσένα χρήσιμο; Ή πες μας από την εμπειρία σου κάτι που θα ήθελες να στο είχαν πει και εσένα άλλοι...

Link to comment
Share on other sites

@Vassso Περιμένουμε με τρελη αγωνία με ότι μπορείς να μας διαφωτίσεις πρώτα με την διαδικασία για το ιώδιο. Πως ήταν τι καραμέλες η τσίχλες πήρες και γενικά ότι νομίζεις ότι μπορεί να μας βοηθήσει μια και είσαι παλιά . Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, stella maria είπε:

@Vassso Περιμένουμε με τρελη αγωνία με ότι μπορείς να μας διαφωτίσεις πρώτα με την διαδικασία για το ιώδιο. Πως ήταν τι καραμέλες η τσίχλες πήρες και γενικά ότι νομίζεις ότι μπορεί να μας βοηθήσει μια και είσαι παλιά . Ευχαριστώ

Τσίχλες δεν επιτρέπεται ,να έχουμε από όσο ξέρω @stella maria.

Οι παλαιότεροι ας μας βοηθήσουν :)

Link to comment
Share on other sites

Το ιώδιο θα το κάνω γιατί είναι σκληρυντικού υπότυπου και φοβούνται μεταστάσεις στους λεμφαδένες. Αυτό είναι που με φοβίζει και εμένα. Νομίζω ότι δεν θα τελειώσω ποτέ. Η ζωή μου θα είναι μονίμως σε αγωνία για το αύριο. Όσο και αν λένε ότι είναι εύκολο και θα περάσει η ψυχή μας το ξέρει. Πρέπει να δίνουμε θάρρος και στα παιδιά μας.

Εγώ από την αγωνία μου και τον θυμό μου δεν πεινάω και πολύ. Έχω τρελαθεί στα φρούτα και στις ψητές πατάτες. Πιο πολύ θέλω να ουρλιάζω παρά να τρώω.

Την Δευτέρα θα πάω στον ενδοκρινολόγο  και θα του κάνω πολλές ερωτήσεις. Θέλω να ξέρω πως θα εξελιχθεί η κατάστασή μου.

Φιλιά και υπομονή!!!!!!!!!!! @

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες! Επιτέλους έκανα το ολόσωμο σπινθηρογράφημα και είμαι σε θέση να μοιραστώ την εμπειρία μου με τους ομοιοπαθούντες που αγωνιούν όπως και εγώ, καθώς είναι αδύνατον να καλυφθούν όλες οι απορίες απο τους γιατρούς.

Μετά το χειρουργείο που έκανα (το οποίο πήγε εξαιρετικά) περ'ιμενα την ιστολογική περίπου μια εβδομάδα. Στη συνέχεια πήγα στον ενδοκρινολόγο μου να συζητήσουμε τη συνέχεια, είχα μια μικρή διήθηση σε ένα λεμφαδένα ο οποίος είχε αφαιρεθεί(έβγαλα 14 και ο ένας είχε διηθήσει- χωρίς ο καρκινογόνος όζος 0,8εκ να έχει περάσει την κάψα). Έπρεπε να γίνει η διαδικασία με ραδιενεργό ιώδιο, αρχικά έκανα το uptake το οποίο έδειξε πως είχα υπόλλειμα 0,6%(το uptake με αγχωσε απίστευτα- έψαχνα συνέχεια να βρω πληροφορίες- τη 14η μέρα της διακοπής του τ3 μιας και ήμουν μετά το χειρουργείο έιχα έντονα συμπτώματα υποθυροειδισμού με την tsh να έχει φτάσει στο 60 και την tg 0,04(καλό αυτό) δυστυχώς το ραδιενεργό ιώδιο θα γινόταν τρεις μήνες μετα την επέμβαση με αποτέλεσμα να πρέπει να ξανακάνω διακοπή.  Επειδή λοιπόν δεν πήγε καθόλου καλά η διακοπή του χαπιου έπρεπε να κάνω thyrogen , κάτι για το οποιο είχα τρομερές αμφιβολίες δυο μήνες κόντεψα να πεθάνω απο το αγχος μου για αυτες τις δυο ενέσεις βιοτεχνολογίας.

Τελικά έφτασε ο καιρός να τις κάνω, όλα πήγαν καλά και σε αυτό το κομμάτι εννοώ δεν είχα καμια ταχεία παρενέργεια  και δεν χρειάστηκε να διακόψω το τ4 το οποιο ξεκίνησα άμεσα (3-4 μέρες μετά το uptake). Σημειώνω εδώ πως η μοναδική παρενέργεια των ενέσεων ήταν το μεσημέρι μια κόπωση που μπορεί να ήταν και αγχος. Ετσι λοιπόν, Τετάρτη και Πέμπτη πρωί έκανα τις ενέσεις και Παρασκευή θα έμπαινα στο θάλαμο να λάβω τη κάψουλα με τα 100mCi ραδιεργού ιωδίου.  Το πρωί πριν την είσοδό μου έκανα εξετάσεις για να δουν τα επίπεδα της tsh, anti-tg  και tg αντίστοιχα. Στη συνέχεια είχα μια λεπτομερή ενημέρωση για τα μέτρα που θα έπρεπε να λάβω στη συνέχεια . Η δίαιτα ήταν δύσκολη καθώς έκανα θα έλεγα υπερβολές για να μην λάβω καθόλου ιώδιο απο τις τροφές, σιχάθηκα τα μήλα και τα ντοματίνια. Έτρωγα δ'υο φορέ την εβδομάδα κρέας(βραστή μοσχαρίσια μπριζόλα, δύο φορές όσπρια (εκτός απο φασόλια) μακαρόνια μαυρα και όλα αυτά χωρίς αλάτι φυσικά ούτε ιμαλαιων . 

Αναφέρω τι πήρα μαζί μου, ένα χαρτί κουζίνας, χαρτί τουαλέτας, πετσέτες, εσώρουχα, ρούχα παλιά, ένα ζευγάρι σαγιονάρες,  ένα ζευγάρι σεντόνια για τη τελευταία μέρα ,καραμέλες λεμονιού χωρίς ζάχαρη, φρούτα όπως ακτινίδια και μήλα, λεμόνια, ΝΕΡΑ, ένα βιβλίο,  πήρα τρεις οδοντόβουρτσες και κάθε μια μέρα διαμονής μου στο θάλαμο, μια οδοντόκρεμα απο το φαρμακείο (εξήγησα στο φαρμακοπειο τι ήθελα και γιατί) ένα ουδέτερο σαπούνι για να κάνω μπάνιο  και πολύ αγχος δυστυχώς. Ολα τα άφησα εκεί να τα πετάξουν 

 Τελικά πήγαν όλα καλά δεν έιχα καμία παρενέργεια εκτός απο τη δευτερη μέρα που κρύωνα (καλοκαίρι) τίποτα παραπάνω (ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά) Την ημέρα που ήταν να βγω ήρθε ο αδερφός μου έκανε το εξιτήριο αφού πρώτα ο ακτινοφυσικός με μέτρησε. Εδω να διευκρινήσω πως οι μέρες της καραντίνας ορίζονται ανάλογα την μέτρηση που θα κάνει κανείς λίγο πριν βγει απο το θάλαμο. Εγώ είχα χαμηλή ακτινοβολία τη μικρότερη για αυτό μου έδωσαν 7 μέρες απο ενήλικες και 14 απο εγκύους και παιδιά.  Τι έκανα στο θάλαμο...έπινα συνέχεια νερό έκανα συνέχεια μπάνιο, άλλαζα συνέχεια εσώρουχα και ρούχα  διάβασα και επειδή ήμουν πολύ τυπικός σε όλα αυτά ο καιρός πέρασε.Η ραδιενέργεια αποβάλλεται με τα ούρα, τον ιδρώτα, το σάλιο και γενικά τις εκκρίσεις του ανθρώπινου σώματος (για αυτό δεν ήθελα ούτε να κλαίω γιατί μέχρι και τα δάκρυα ...)

 Μια εβδομάδα μετά ορίστηκε το ολοσωμο σπινθηρογράφημα το οποίο πήγε καλά απο ότι μου είπαν (το μεγαλύτερό μου αγχος ήταν να μην έχω κι αλλού καρκίνο-τελικά δεν είχα) . Με μετρησαν ξανά και γύρισα στη βάση της καραντίνας μου .

Τέλος να αναφέρω πως κατάλαβα πως το πιο σημαντικό κομμάτι είναι το χειρουργείο .

 Μπορεί φυσικά ο καθένας απο εσας να με ρωτήσει ότι τον απασχολεί κι αν μπορώ να βοηθήσω θα είναι μεγάλη μου χαρά.

 Ευχομαι σε όλους και όλες να πάνε όλα υπέροχα και καλή δύναμη σε όλο το κόσμο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...