Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Για ό,τι αγαπάμε και προσδοκούμε σε αυτή τη ζωή, αξίζει να αγωνιζόμαστε με πίστη, υπομονή και επιμονή!!!!! Ο χρόνος και το αποτέλεσμα, σχεδόν πάντα μας ανταμοίβουν!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να και κατι που το ειδα σημερα για πρωτη φορα. Το θέμα μας έχει 1.275 απαντήσεις, ενώ έχει διαβαστεί 41.675 φορές.Τυχαίο???Δε νομίζω!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

γειά σας και απο μενα

θέλω να πάρω κι εγώ μέρος στην συζήτηση που βλέπω οτι έχει.... ανάψει για τα καλά ;) .Συμφωνώ όμως κι επαυξάνω!!!!!!!!! μας έχει τύχει ένας καρκίνος, που όπως μου είπε ο ενδοκρινολόγος μου, πριν κανονίσει την ημερ\νια του ιωδίου, οι γιατροί θα ήθελαν να είναι όλοι οι διαγνωσμένοι καρκίνοι, να είναι δηλ άμεσα ιάσιμοι!!!!!!!!!!!

δεν υπάρχει κανένας κινδυνος :P:P:P

άρα καλή μας Tinkerbel, ηρέμησε, άκουσε τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά! πίστεψέ το !!! έχουμε περάσει κι εμείς την αγωνία, τα απανωτά ερωτήματα, όμως είμαστε δυνατοί και δεν αφήνουμε τίποτε να μας πτοήσει :P

μείνε στην παρέα μας!! ο σκοπός μας δεν είναι να στενοχωρηθείς, μα να ενεργοποιηθείς θετικά και να δεις το θέμα απλά και ρεαλιστικά!!! δεν είσαι η πρώτη και δεν θα είσαι η τελευταία με καρκίνο στον θυροειδή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daira καλωσόρισες στο σπιτάκι σου, καλή σου ανάρρωση και μην ανησυχεις για την βιοψία. κάθε τι στην ώρα του! όμως ό,τι και να είναι, θα το αντιμετωπίσεις με δύναμηicon14.gif

αυτά από μένα, σας καληνυχτίζω και να είστε όλοι και όλες καλά ;):tongue::P

Link to comment
Share on other sites

γειά σου Γεωργία, γειά σε ΄ολους

εδώ είμαι, σας.... ακούω, όμως θεορώ ότι οι δικές σας οι τοποθετήσεις είναι αρκετές και έτσι τις περισσότερες φορές δεν επεμβαίνω. ;)

Είναι απόλυτα φυσιολογικό να υπάρχει αυτή η αγωνία και το άγχος όσον αφορά το θέμα - εγχείρηση θυροειδούς, μετά τί?- :confused: το μυαλό μας πηγαίνει αμέσως στο κακό!!!! όλοι μας το έχουμε ζήσει...εγώ το έζησα στην αρχή... αυτό το άγνωστο αύριο...!!! 'ομως με την βοήθεια του σωστου γιατρού και των ...... καλών φίλων ..:P όλα γίνονται παρελθόν !!!!! στις δύσκολες στιγμές όλοι μας ειμαστε δυνατοί, εαν και εφ όσον αφήσουμε τον εαυτόν μας ελεύθερο να δει, να μάθει, να ακούσει!!!!!!

είμαστε εδώ λοιπόν, για όσους φίλους θέλουν να ακούσουν, να μάθουν και να ζήσουν την εμπειρία του .....μοιράζομαι τον πόνο μου ,την αγωνία μου, την γνώση, την χαρά του τέλους!!!!!!!!!!!!

είναι τα ομορφότερα συναισθήματα που μπορεί κανείς να νοιώσει και να μοιραστεί!!!! δεν είμαστε μόνοι στις δυσκολες στιγμές και όσο νωρίτερα το συνειδητοποιούμε τόσο ευκολότερα βγαίνουμε από το τούνελ του φόβου

σας ευχαριστώ για την παρεούλα

χαιρετώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς σε ευχαριστούμε Αλεξάνδρα και φυσικά όλοι μαζί είμαστε πιο δυνατοί να νικήσουμε καθετί που συναντάμε στα διάβα μας και θέλει να σταθεί εμπόδιο στην πορεία μας.

Την Τετάρτη, χειρουργείται μια νέα μας φίλη η Λένα η οποία δεν μπορεί ακόμη να γράψει εδώ αλλά μας διαβάζει όταν μπορεί. Της εύχομαι καλή επιτυχία στην επέμβαση και την περιμένουμε στην παρέα μας να καταθέσει κι εκείνη με τη σειρά της τη δική της εμπειρία.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...χαίρομαι τόσο πολύ που σας ανακάλυψα. Τέλεια παρέα.

Εδώ κ κάτι μέρες είμαι πολύ προβληματισμένη. Για να μην τα πολυλογώ πριν ένα μήνα πήγα στον παθολόγο μου λόγω του ότι ένοιωθα πόνο στον θυροειδή ( όχι πολύ ) αλλά επειδή πάντα ανησυχούσα για το θέμα πήγα για εξέταση. Με έστειλε και έκανα ultasound όπου μου είπαν ότι είναι πολύ μικρή φλεγμωνή κ να μην ανησυχώ. Μου είπαν να πίνω αντιφλεγμονώδη για 3 βδομάδες και θα μου περάσει. Τώρα έχει 10 μέρες σταμάτησα τα αντιφλεγμωνώδη κ άρχισα να νοιώθω πόνο και πάλι. Το θέμα είναι ότι εντομεταξύ άρχισα να κάνω θεραπεία εξωσωματικής για να μείνω έγκυος. (έχω ήδη ένα κορίτσάκι ενός χρονού....πολύ πιθανών η φλεγμονή να είναι κ λόγω της εγκυμοσύνης). Το πρόβλημα τώρα κορίτσια είναι ότι αν μείνω έγκυος θα είναι πρόβλημα αυτή η φλεγμονή; και δεν ξέρω και τι με περιμένει. Διάβασα ότι ο θυρεοειδής είναι πολύ σημαντικός στην εγκυμοσύνη. Ο παθολόγος μου μού είπε είναι καλύτερα να μην προχωρήσω σε εγκυμοσύνη. Ο γυναικολόγος υποστηρίζει ότι δεν είναι λόγος να σταματήσω τη θεραπεία τώρα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να πάρω φαρμακευτική αγωγή για το πρόβλημα. Ο γυναικολόγος είπε ότι αντιφλεγμωνώδη μπορώ να παίρνω κατά τη εγκυμοσύνη εκτός στο 3ο τρίμηνο. Και αν χρειαστεί να τα πάρω κ στο 3ο τρίμηνο; Αλλά πάλι δεν θα ήθελα να παίρνω οποιαδήποτε φάρμακα κατά τη διάρκει της εγκυμοσύνης. Ποιος ξέρει τι παρενέργειες μπορεί να υπάρχουν. Το άλλο σημείο είναι ότι δεν μπορώ να καθυστερήσω άλλο να μείνω έγκυος λόγω ηλικίας - είμαι σχεδόν 40.....ουφ.....ήταν ανάγκη να μου τύχει αυτό τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...χαίρομαι τόσο πολύ που σας ανακάλυψα. Τέλεια παρέα.

Εδώ κ κάτι μέρες είμαι πολύ προβληματισμένη. Για να μην τα πολυλογώ πριν ένα μήνα πήγα στον παθολόγο μου λόγω του ότι ένοιωθα πόνο στον θυροειδή ( όχι πολύ ) αλλά επειδή πάντα ανησυχούσα για το θέμα πήγα για εξέταση. Με έστειλε και έκανα ultasound όπου μου είπαν ότι είναι πολύ μικρή φλεγμωνή κ να μην ανησυχώ. Μου είπαν να πίνω αντιφλεγμονώδη για 3 βδομάδες και θα μου περάσει. Τώρα έχει 10 μέρες σταμάτησα τα αντιφλεγμωνώδη κ άρχισα να νοιώθω πόνο και πάλι. Το θέμα είναι ότι εντομεταξύ άρχισα να κάνω θεραπεία εξωσωματικής για να μείνω έγκυος. (έχω ήδη ένα κορίτσάκι ενός χρονού....πολύ πιθανών η φλεγμονή να είναι κ λόγω της εγκυμοσύνης). Το πρόβλημα τώρα κορίτσια είναι ότι αν μείνω έγκυος θα είναι πρόβλημα αυτή η φλεγμονή; και δεν ξέρω και τι με περιμένει. Διάβασα ότι ο θυρεοειδής είναι πολύ σημαντικός στην εγκυμοσύνη. Ο παθολόγος μου μού είπε είναι καλύτερα να μην προχωρήσω σε εγκυμοσύνη. Ο γυναικολόγος υποστηρίζει ότι δεν είναι λόγος να σταματήσω τη θεραπεία τώρα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να πάρω φαρμακευτική αγωγή για το πρόβλημα. Ο γυναικολόγος είπε ότι αντιφλεγμωνώδη μπορώ να παίρνω κατά τη εγκυμοσύνη εκτός στο 3ο τρίμηνο. Και αν χρειαστεί να τα πάρω κ στο 3ο τρίμηνο; Αλλά πάλι δεν θα ήθελα να παίρνω οποιαδήποτε φάρμακα κατά τη διάρκει της εγκυμοσύνης. Ποιος ξέρει τι παρενέργειες μπορεί να υπάρχουν. Το άλλο σημείο είναι ότι δεν μπορώ να καθυστερήσω άλλο να μείνω έγκυος λόγω ηλικίας - είμαι σχεδόν 40.....ουφ.....ήταν ανάγκη να μου τύχει αυτό τώρα;

Καλη μου goofel, οπως γνωριζεις ο θυρεοειδης ειναι σημαντικος αδενας και η σωστη λειτουργια του, ειναι σημαντικη και στην εγκυμοσυνη. Οι ειδικοι νομιζω πως ειναι οι γιατροι σου, που γνωριζουν επ ακριβως το ιστορικο σου και τις εξετασεις σου.

Η υπο ή υπερ - λειτουργια του αδενα ειναι διαφορετικες περιπτωσεις απο τις φλεγμονες καθως και αντιμετωπιζονται με διαφορετικο τροπο.

Γνωμη μου:

Μη σε αγχωνει η ηλικια σου. Φροντισε να θεραπευσεις τη φλεγμονη ωστε να μη ρισκαρεις να παρεις αντιβιωση κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης που θα ερθει.

Το μωρακι θα περιμενει λιγο ωστε να κυοφορηθει απο μια υγιεστατη μαμα.

Καλη επιτυχια και περαστικα!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια, ειχα γραψει και πιο παλια στο καφε σας.

goofel εγω θα σου προτεινα να το ψαξεις καλα το θεμα πριν προχωρησεις στην εξωσωματικη. αν κανεις και διαδικασια ωοληψιας συνεχισε την για να μην σταματησεις την αγωγη, την εμβρυομεταφορα θα σου προτεινα να την αφησεις μεχρι να δεις τι γινετε με τον θυροειδη σου. εγω να σκεφτει ειχα μεγαλο προβλημα με τον θυροειδη,ομως οποτε εκανα εξωσωματικη ηταν μια χαρα!!!! παρολα αυτα εκανα 9 χαμενες προσπαθειες και μολις αποφασισα να τον χειρουργισω και τον εβγαλα στην 10η εμεινα εγκυος. σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!!!


an1cM8O-O7-0000MTM3bGR8MjMzNDRsZGF8ZWlzYWkgbWF6aSBtYXM.gif

kVTXp3.png?fNTTgvXF

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια. Σήμερα το μίλησα και πάλι με τον γυναικολόγο μου και είναι σχεδόν κάθετος ότι δεν είναι λόγος για να μην προχωρήσουμε με την εξωσωματική. Και εγώ αυτό θα ήθελα, να αφήσω την εμβρυομεταφορά για πιο μετά μέχρι να ξεκαθαρίσουν και τα πράγματα με τον θυρεοειδή . Αλλά ήταν τόσο απόλυτος σήμερα. Δεν ξέρω. Μου είπε ότι και να προκύψει με τον θυρεοειδή μπορεί να αντιμετωπιστεί έστω κ στην εγκυμοσύνη. Είμαι συγχυσμένη. Θα πάω κ σε ενδοκρινολόγο αύριο πρωϊ για να δω και αυτός πως βλέπει τα πράγματα. Πάντως προχωράμε με την ωοληψία την Τετάρτη κ μετά βλέπουμε. Βασικά το πρόβλημα είναι ότι έχω κ ψηλή την FSH και δεν είναι και τόσο καλή η ανταπόκριση μου στα φάρμακα και ο γυναικολόγος μου λέει ότι δεν πρέπει να καθυστερούμε άλλο. Ο χρόνος είναι εναντίον μου. Ο ίδιος πιστεύει ότι το πολύ να έχω ακόμα μια ευκαιρία για εξωσωματική εκτός από τώρα. Γι αυτό νομίζω επιμένει να προχωρήσουμε κ να μην σταματήσω λόγω κάποιας πιθανότητας για το πως θα εξεληχθεί αυτή η φλεγμονή. Δεν ξέρω βρε κορίτσια. Η φλεγμονή είναι αθώα; Δεν επιρεάζει και τη λειτουργία του θυρεοειδή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τανια τώρα μου ήρθε. Όταν λες ότι όταν έβγαλες τον θυροειδή και έμεινες έγκυος, είχες προβλήματα με αυτόν, όσον αφορά τις ορμόνες που εξαρτούνται από αυτόν; Επειδή εγώ τουλάχιστον προς το παρών φαίνεται ότι οι ορμόνες είναι ΟΚ. Απλά υπάρχει φλεγμονή. Και αν είχες τέτοιο θέμα με τις ορμόνες, έπερνες φαρμακευτική αγωγή και τον έφερνες στα σωστά επίπεδα; Γιατί αποφάσισες κ τον αφαίρεσες. Συγνώμη που ρωτάω. Απλά προβληματίζομαι κ εγώ πολύ για το πως θα προχωρήσω.

Link to comment
Share on other sites

Τανια τώρα μου ήρθε. Όταν λες ότι όταν έβγαλες τον θυροειδή και έμεινες έγκυος, είχες προβλήματα με αυτόν, όσον αφορά τις ορμόνες που εξαρτούνται από αυτόν; Επειδή εγώ τουλάχιστον προς το παρών φαίνεται ότι οι ορμόνες είναι ΟΚ. Απλά υπάρχει φλεγμονή. Και αν είχες τέτοιο θέμα με τις ορμόνες, έπερνες φαρμακευτική αγωγή και τον έφερνες στα σωστά επίπεδα; Γιατί αποφάσισες κ τον αφαίρεσες. Συγνώμη που ρωτάω. Απλά προβληματίζομαι κ εγώ πολύ για το πως θα προχωρήσω.

ειχα υπερθυρεοειδισμο, οταν εκανα ομως εξωσωματικη ηταν καλες οι αιματολογικες με φαρμακευτικη αγωγη. οταν τον εβγαλα ομως μου ειπαν οτι ηταν παραμορφωμενος. δεν εμενα εγκυος με τις εξωσωματικες και μια φορα που εμεινα σε τριδυμα παλλιδρομισαν και τα 3!!! εκει ειπα οτι φταιει ο θυροειδης και το πηρα αποφαση.


an1cM8O-O7-0000MTM3bGR8MjMzNDRsZGF8ZWlzYWkgbWF6aSBtYXM.gif

kVTXp3.png?fNTTgvXF

Link to comment
Share on other sites

GOOFEL ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ.ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΔΕΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ.Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΦΑΣΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΣΩ??????ΕΣΥ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΩΝΟΔΗ ΣΤΗΝ ΚΥΗΣΗ????ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙ????ΓΙΑΤΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ?ΕΧΕΙΣ ΙΔΗ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!!!ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙΑΝ ΕΙΣΟΥΝ 50 ΧΡΟΝΩΝ!!!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑ!ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΚΑΧΥΠΟΠΤΑ!Ο ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ????ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΥΖΗΤΑ ΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Goofel εγώ που είμαι ελαφριά υπερθυρεοειδική και τον έχω βγάλει τον αδένα και το ελέγχω πιο εύκολα (θεωρητικά) μου είπε ο γυναικολόγος μου πρώτα να λύσω το θέμα με το θυρεοειδή και μετά να κάνω προσπάθειες (φυσιολογικά, δε μιλώ για εξωσωματική ή υποβοηθούμενη).

Καταλαβαίνω ότι θες πολύ ένα παιδί, κι εγώ σε αυτή τη φάση είμαι αλλά μη μπείς στη διαδικασία αν δεν είσαι 100% εντάξει.

Το θέμα είναι να έχεις μια επιτυχημένη και απροβλημάτιστη εγκυμοσύνη.


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις. Σήμερα το πρωϊ ειδα κ τον ενδοκρινολόγο. Μου είπε οτι είναι απλά μια φλεγμονή η οποία δεν μπορούμε να ξέρουμε πως θα εξελιχθεί. μπορεί απλά να φύγει από μόνη της χωρίς να δημιουργήσει κανένα πρόβλημα ή μπορεί κ να γυρίσει σε υποθερεοειδισμό. ο ίδιος μου είπε ότι είναι εντάξει να προχωρήσω στην προσπάθια για εγκυμοσύνη αν τα αποτελέσματα από τις αναλύσεις (για τις οποίες μου έδωσε παραπεμπτικό) δεν δίξουν υπερθυρεοειδισμό. Αν υπάρχει κάτι τέτοιο είναι καλύτερα να περιμένω να περάσει κ μετά να προσπαθήσω γ εγκυμοσύνη. Έτσι περιμένω τα αποτελέσματα. Αν είναι ΟΚ προχωράω. Αύριο κάνω την ωοληψία. Οπόταν έχω ακόμα 2-3 μέρες για να αποφασίσω . Εντομεταξύ θα έχω κ τα αποτελέσματα από τις αναλύσεις. Ευχαριστώ κορίτσια κ πάλι. Πάντως τον γυναικολόγο μου τον εμπιστεύομαι. Είναι πολύ καλός. Δεν πιστεύω ότι θα μου έλεγε κάτι που δεν πιστεύει. Γι αυτό κ με προβλημάτισε. Τα λέμε κορίτσιαα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...