Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

1 hour ago, agapi27 είπε:

 Μια χαρα ο κουκλος σου...

πως ρυθμιζεις την παραγωγη; τι αλλο μπορει να ειναι π δεν δεχεται το στηθος; 

Ναι,κι εμενα που μ εκανε καποιες φορες εμετο ήταν ''σε κινηση''. Δλδ οπως τον σηκωναμε για να ρευτει ή ειχε φαει πολυ κ προσπαθουσε να γυρισει ...Οποτε δεν τον προβληματισε το γιατρο...

1 ώρα πρίν, Afroditi85 είπε:

6500 κιλά ουαου!!!μπράβο σας!!!ουτε εμένα είχε υπνηλία το αντίθετο θα έλεγα!!!ευτυχώς που δεν έχει αλλεργία...πως θα ρυθμίσεις την παραγωγή σου δηλαδή?

Μου είπε ότι αν ήταν αλλεργία στα γαλακτοκομικά θα φαινόταν στις πάνες...Κ ότι πριν το δίμηνο τις απλές γουλιές δεν τις αξιολογούμε γτ το πιθανότερο είναι να φταίει η παραγωγή...που όπως μάλλον κ φταίει...προσπαθώ να βγάζω λίγο γάλα με το χέρι πριν το θηλασμό (το βράδυ βασικά) για να μν πνίγεται κ επίσης στο δίωρο προσφέρω μόνο το ένα στήθος...ενώ εγώ έδινα ανά μια ώρα που θηλάζει συνήθως ο μπέμπης κ άλλο στήθος...αυτό με το να βγαζω γάλα δν το πολυκαταφερνω αλλά είδα στο YouTube  ένα βίντεο κ προσπαθώ...για να δούμε αν θα υπάρξει βελτίωση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , katrin* είπε:

Μου είπε ότι αν ήταν αλλεργία στα γαλακτοκομικά θα φαινόταν στις πάνες...Κ ότι πριν το δίμηνο τις απλές γουλιές δεν τις αξιολογούμε γτ το πιθανότερο είναι να φταίει η παραγωγή...που όπως μάλλον κ φταίει...προσπαθώ να βγάζω λίγο γάλα με το χέρι πριν το θηλασμό (το βράδυ βασικά) για να μν πνίγεται κ επίσης στο δίωρο προσφέρω μόνο το ένα στήθος...ενώ εγώ έδινα ανά μια ώρα που θηλάζει συνήθως ο μπέμπης κ άλλο στήθος...αυτό με το να βγαζω γάλα δν το πολυκαταφερνω αλλά είδα στο YouTube  ένα βίντεο κ προσπαθώ...για να δούμε αν θα υπάρξει βελτίωση...

δεν σου προτεινε θηλαστρο ε; ναι κι εμενα μ ειχε πει να τον βαζω  3 ωρες στο καθε στηθος.

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα...πήγαμε χθες στην παιδίατρο, φτάσαμε 6.5 κιλά...μάλλον αυτός είναι κ ο λόγος που βγάζει γουλιές κ μου κάνει εμετό κάποιες φορές...τρώει πολύ,είναι λαιμαργος κ εγω πρέπει να ρυθμίσω την παραγωγή μου γτ δείχνοντας της μια πάνα του είδε ότι είχε βλεννες που συνδέονται με την υπερπαραγωγή...οπότε ρυθμίζω την παραγωγή μου κ βλέπουμε...η αλήθεια είναι ότι εμετό (βασικά όταν τον βαζω να ρευτει βγάζει το γεύμα του,δεν είναι ρουκέτα) όταν μου κάνει έχει φάει πολύ οπότε κάπως καθυσηχαστηκα κ απομακρυνθηκε η λέξη αλλεργία από το μυαλό μου...επίσης δεν είχε ποτέ περίεργες κενώσεις με αίμα που υποδηλώνουν αλλεργία απ ότι μου είπε...

@agapi27 το να μν δέχεται το στήθος δεν είναι απαραίτητα ότι πονάει είναι κ δείγμα υπερπαραγωγής...προσπάθησε να βγάζεις λίγο με το χέρι σου όταν το αισθάνεσαι πιο βαρύ...

Κάναμε κ το εμβόλιο αλλά υπνηλία δεν είδα χαχαχα!

Και εμεις το καναμε το εμβολιο και μονο υπνηλια δεν εχουμε. Χαχαχα εγινε κι δικια μου δυσκολη στον υπνο. 5200 φτασαμε και 56 ποντους. Με αποκλειστικο θηλασμο. Εγω εχω παρατηρησει οτι οταν φαω ψαρι κανει εμετο και κακα με βλεννα. Οποτε δεν ξανατρωω

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Μου είπε ότι αν ήταν αλλεργία στα γαλακτοκομικά θα φαινόταν στις πάνες...Κ ότι πριν το δίμηνο τις απλές γουλιές δεν τις αξιολογούμε γτ το πιθανότερο είναι να φταίει η παραγωγή...που όπως μάλλον κ φταίει...προσπαθώ να βγάζω λίγο γάλα με το χέρι πριν το θηλασμό (το βράδυ βασικά) για να μν πνίγεται κ επίσης στο δίωρο προσφέρω μόνο το ένα στήθος...ενώ εγώ έδινα ανά μια ώρα που θηλάζει συνήθως ο μπέμπης κ άλλο στήθος...αυτό με το να βγαζω γάλα δν το πολυκαταφερνω αλλά είδα στο YouTube  ένα βίντεο κ προσπαθώ...για να δούμε αν θα υπάρξει βελτίωση...

Αν ειναι αλλεργεια αποτι ξερω δεν βαζουν ουτε βαρος

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Και εμεις το καναμε το εμβολιο και μονο υπνηλια δεν εχουμε. Χαχαχα εγινε κι δικια μου δυσκολη στον υπνο. 5200 φτασαμε και 56 ποντους. Με αποκλειστικο θηλασμο. Εγω εχω παρατηρησει οτι οταν φαω ψαρι κανει εμετο και κακα με βλεννα. Οποτε δεν ξανατρωω

Αν ειναι αλλεργεια αποτι ξερω δεν βαζουν ουτε βαρος

Σήμερα πάλι μου έκανε 3 φορές εμετό...Κ τις 3 ήταν γεμάτο το στήθος κ πνιγηκε κατά τη διάρκεια του θηλασμού...οπότε ενισχύεται το σενάριο της λανθασμενης παραγωγής μου...πιστεύω να διορθωθεί...Κ όντως έχει πάρει σχεδόν 3 κιλά με αποκλειστικό θηλασμό σε δύο μήνες, λογικά δεν θα έβαζε τόσο σε περίπτωση αλλεργίας έχεις δίκιο...

@agapi27 όχι δεν μου είπε για θηλαστρο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, guzel είπε:

Εμείς θα κάνουμε τα πρώτα εμβόλια 17/07.. Κάνουν πυρετούς και τέτοια ;;

Το εμβόλιο μπορεί να προκαλέσει πυρετό η ανησυχία η υπνηλία...εμάς ήταν αρκετά ανήσυχη για 2-3 μέρες..στην μεγάλη μου κόρη είχε προκαλέσει υπνηλία...

Link to comment
Share on other sites

@agapi27 επειδή ταλαιπωρεισαι με το θηλασμό, δοκίμασε να τον θηλαζεις με το ίδιο στήθος στο δίωρο κ μετά να αλλάζεις...εγώ σε 3-4 μέρες που το κάνω είδα διαφορά...μειώθηκαν οι αναγωγες αρκετά (ελπίζω να συνεχίσει έτσι) και σταμάτησε να πνίγεται το παιδί από τη ροή του γάλακτος πάρα μόνο ελάχιστες φορές (πριν σχεδόν συνέχεια)...σταμάτησα να βγάζω κ με το χέρι γάλα πριν το θηλασμό, αισθάνομαι ότι η παραγωγή μου είναι καλύτερα...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε πως είναι τα μωράκια σας ;; Κ εμείς μεγαλώνουμε κ προσπαθούμε να γυρίσουμε μπρούμυτα αλλά δε τα καταφέρνουμε κ εκνευριζομαστε μας αρέσει κ παίζουμε με το παιχνίδι που είναι στο ριλαξ κ στο γυμναστήριο κουναμε τα παιχνίδια με τα πόδια μας ..!!

  • Μου αρέσει 3

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Καλά είμαστε κ εμείς,γενικά εινα ένα ήσυχο μωράκι που όλο να του μιλάς θέλει και να το έχεις αγκαλίτσα...τι καλύτερο δηλαδή :) στην αδερφή του δε,τρελαίνεται! Την ψάχνει με το βλέμμα του κ όταν του μιλάει, οποίος κ αν είναι δίπλα του,εκείνος θα κοιτάξει τη "μεγάλη" μου...

Όσες θηλάζετε αποκλειστικά,κατά τη διάρκεια της νύχτας δίνετε κ τα δύο στήθη? Εγώ εναλλάξ...όπως κ την ημέρα βασικά...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!Καναμε κ εμεις την πεμπτη το εμβολιακι και μας εδωσε και το rotarix..!Σπαραξε η μικρουλα μου..σα μπατζαρι εγινε!ευτυχως ξεχαστηκε γρηγορα!!Ειμαστε τωρα 61 ποντους και 6280!!Παρατηρω σημερα απ το πρωι μια μυρωδια σαν ψαρι στο παπακι της..Λετε να ειναι απο το εμβολιο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasakii είπε:

Γεια σας κοριτσια!!Καναμε κ εμεις την πεμπτη το εμβολιακι και μας εδωσε και το rotarix..!Σπαραξε η μικρουλα μου..σα μπατζαρι εγινε!ευτυχως ξεχαστηκε γρηγορα!!Ειμαστε τωρα 61 ποντους και 6280!!Παρατηρω σημερα απ το πρωι μια μυρωδια σαν ψαρι στο παπακι της..Λετε να ειναι απο το εμβολιο?

Δε ξέρω αν είναι από το εμβόλιο δεν έχω ακούσει για τέτοια παρενέργεια αλλά ποτέ δε ξέρεις . !!! Μήπως άλλαξες μάρκα στα παμπερς κ μυρίζει το υλικό ; Αν πάντως συνεχιστεί η μυρωδιά για δύο τρεις μέρες καλό είναι να μιλήσεις με τον παιδίατρο για να σε καθοδηγήσει ..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?εμείς είμαστε διακοπές στον παππού και την γιαγιά!η μεγάλη μου κόρη κάνει τα μπανακια της!εγώ με το μωρό είμαστε αυτοκολλητες θέλουμε συνέχεια αγκαλιά!παμε κάθε απόγευμα βόλτα και οι τρεις και θέλει να έχω κατεβασμένη την κουκούλα από το καρότσι για να βλέπει αλλιώς γκρινιάζει θέλει να βλέπει η κουτσομπόλα!συνήθως την αδερφούλα της παρατηρεί που της μιλάει και της κρατάει το χέρι!μας έχουν δώσει και ένα ριλαξ που κουνιέται μόνο του και κρέμονται ζωάκια και προσπαθεί να τα πιάσει και τους μιλάει!μετακινείται και στο κρεβάτι γυρίζει στο πλάι και αλλάζει θέση αλλα δεν γυρνάει μπρούμυτα...και όταν την γυρναω εγώ νευριάζει και θέλει να γυρίζει πάλι ανάσκελα...μας σκάει και τα χαμόγελα της και μας μιλάει και τρελαινομαστε!

Katrin και εγώ ανάλογα αν ξυπνήσει και φάει πολύ λίγο την ξαναβαζω μετά στο ίδιο στήθος αλλιώς εναλλάξ...

Anastasaki μήπως μυρίζει το υλικό από τα παμπρες που λέει και η xaroumenh mama?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ειναι μια χαρα η μικρουλα!την επλυνα και με χαμομηλακι χτες!pampers δεν εχω αλλαξει απ την μερα που γεννηθηκε παιρνω τα premium care!Το μονο που αλλαξα ειναι οτι πηγαμε απ το 2 στο 3!Δεν ξερω απο τι να το επαθε..και σε καθε αλλαγη της πλενουμε την περιοχη..δεν χρησιμοποιω μωρομαντηλα!Αφου εφυγε παλι καλα...!Ευχαριστω πολυ!!

Εμεις θα φυγουμε την Τριτη στο χωριο!!Να υποθεσω το μπανακι φετος απαγορευεται στα μικρακια μας εε??:sad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...