Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Λες να πάνε περπατώντας ; Θα δείξει γιατί ο μεγαλος μου γιος περπάτησε 18 μηνών .. κ τώρα κοντεύει τα τρία όπου ναναι κ ακόμα δεν έχει μπει στη θάλασσα  περυση κατάφερε κ έκανε 4 με πέντε μπάνια μετά από πολλές προσπάθειες κ φέτος δεν έχει βουτήξει ακόμα ....!!!!!

Ναι θα δείξει...κάθε παιδάκι έχει τους δικούς του ρυθμούς... εμάς 11 άρχισε να κάνει κάποια βήματα...και 12 μηνών περπατούσε με τα χεράκια της ανοιχτά για να κάνει ισορροπία!του αρέσει να παίζει με τα κουβαδακια στην παραλία και δεν του αρέσει να μπαίνει μέσα?μεγαλώνοντας θα του αρέσει περισσότερο θα δεις!και εμείς περάσαμε διάφορες φάσεις με την μεγάλη!πάντα της άρεσε και ήθελε να πηγαίνουμε αλλά κάποιες φορές ποιό μικρή δεν ήθελε να μπαίνει!τώρα δεν θέλει να βγαίνει!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν αύριο. Και στους δικούς σας. 

Δεν έχει πέσει απ την καμπύλη της γέννησης ο μικρός. Είναι σταθερός,όπως κ με το ύψος. Σήμερα κλείνουμε 3 μήνες. Ευτυχία.

Εμείς κάνουμε αρκετούς ξαπλωτους θηλασμους λόγω της έντονης ροής που έχω  .Αλλα είναι μονόδρομος  . Δεν προλαβαίνω για αλλα.,ξύπνησε.


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε? Εμείς μεγαλώνουμε,μεθαύριο κλείνουμε τους τρεις μήνες και Δευτέρα πάμε για το δεύτερο εμβόλιο. Αλλά έχει εδώ και λίγο καιρό την συνήθεια να βάζει ολόκληρο το χέρι στο στόμα και βγάζει και σαλια. Υπάρχει περίπτωση να αρχίζουν να τον ενοχλούν τα ούλα από τώρα? Περιμένω να πάμε παιδίατρο να την ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2018 at 6:42 ΜΜ, Vasia21 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε? Εμείς μεγαλώνουμε,μεθαύριο κλείνουμε τους τρεις μήνες και Δευτέρα πάμε για το δεύτερο εμβόλιο. Αλλά έχει εδώ και λίγο καιρό την συνήθεια να βάζει ολόκληρο το χέρι στο στόμα και βγάζει και σαλια. Υπάρχει περίπτωση να αρχίζουν να τον ενοχλούν τα ούλα από τώρα? Περιμένω να πάμε παιδίατρο να την ρωτήσω.

Εμένα σε 2 μέρες γίνεται 3ων.  Κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα.  Πολλά σάλια και τα χέρια του συνέχεια μέσα στο στόμα.  Μου φαίνεται νωρίς για δόντια αλλά μπορεί και να είναι. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Εμένα σε 2 μέρες γίνεται 3ων.  Κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα.  Πολλά σάλια και τα χέρια του συνέχεια μέσα στο στόμα.  Μου φαίνεται νωρίς για δόντια αλλά μπορεί και να είναι. 

Εμένα έχει κλείσει τον τρίτο εδώ κ δέκα ημέρες και η παιδίατρος μας είπε ότι είναι έτοιμα τα δοντάκια τα κάτω 

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!χεράκια κ εμείς όλη μέρα στο στόμα....ενίοτε πιπιλαει κ δάχτυλο...τα μαλλιά μου πέφτουν τούφες κ όσα δν πέφτουν τα τραβάει ο μικρός...φαλακρη θα μείνω σας το λέω :sad: κατά τ άλλα όταν τον κρατάμε θέλει να σηκώνεται κ να μένει καθιστός, κοπανάει τα χέρια του πάνω του όταν χαίρεται πολύ (μα δεν πονάει?) κ έχει ξεκινήσει να γελάει χαχανιζοντας...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα!χεράκια κ εμείς όλη μέρα στο στόμα....ενίοτε πιπιλαει κ δάχτυλο...τα μαλλιά μου πέφτουν τούφες κ όσα δν πέφτουν τα τραβάει ο μικρός...φαλακρη θα μείνω σας το λέω :sad: κατά τ άλλα όταν τον κρατάμε θέλει να σηκώνεται κ να μένει καθιστός, κοπανάει τα χέρια του πάνω του όταν χαίρεται πολύ (μα δεν πονάει?) κ έχει ξεκινήσει να γελάει χαχανιζοντας...

Μια από τα ίδια και εμείς. Καλά όταν του μιλάμε και ειδικά το πρωί όταν ξυπνάει ξεκαρδιζεται στα γέλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!καλη εβδομάδα! τι κάνετε?

Και εμείς πολλά σάλια και τα χέρια στο στόμα και κάποιες φορές και το δάχτυλο!γελάει χαχανιστα κάποιες φορές!και ότι πιάσει και αυτό προς το στόμα το κατευθύνει!και χτυπάει χεράκια ποδαράκια με πολύ δύναμη!

Katrin εγώ το είχα πάθει αυτό στην πρώτη μου κόρη μαδουσα συνέχεια...και πήγα και τα έκοψα αρκετά για να δυναμώσουνε...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κ από εμένα κ εμείς γυρίζουμε από ανάσκελα μπρούμυτα πλέον κ στον ύπνο μας .. κ προσπαθούμε να κάνουμε κ το ανάποδο αλλά δε τα καταφέρνουμε ακόμα κ τσατιζομαστε ... Από σάλια αλλο τίποτα κ συνέχεια όλο το χέρι στο στόμα ....!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα!τι κάνουν τα μωράκια σας?ρε κορίτσια εμένα όλο πνίγεται στο θηλασμό, πότε θα διορθωθεί αυτό...το κάνουν κ τα δικά σας?

Καλησπέρα!και εμένα πνίγεται κάποιες φορές αν τρώει λαίμαργα!επίσης εμένα ακόμα τρέχει το στήθος μου όταν τρώει από το ένα τρέχει το άλλο και κάποιες φορές όταν κάνει αρκετή ώρα να φάει τρέχουν μόνα τους! Τη σημαίνει αυτό?δεν έχει εδραιωθεί ακόμα ο θηλασμός?και έχει μειώσει και τον χρόνο που τρωει...υπάρχει περίπτωση να φάει και μόνο πέντε λεπτά και μετά να βγαίνει και να μην θέλει και να μου γελάει και να κουβεντιάζει...την Πέμπτη θα πάμε στην παιδίατρο να δω τι έχουμε πάρει...γιατί αγχώνομαι ότι δεν τρώει πολύ...

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλησπέρα!και εμένα πνίγεται κάποιες φορές αν τρώει λαίμαργα!επίσης εμένα ακόμα τρέχει το στήθος μου όταν τρώει από το ένα τρέχει το άλλο και κάποιες φορές όταν κάνει αρκετή ώρα να φάει τρέχουν μόνα τους! Τη σημαίνει αυτό?δεν έχει εδραιωθεί ακόμα ο θηλασμός?και έχει μειώσει και τον χρόνο που τρωει...υπάρχει περίπτωση να φάει και μόνο πέντε λεπτά και μετά να βγαίνει και να μην θέλει και να μου γελάει και να κουβεντιάζει...την Πέμπτη θα πάμε στην παιδίατρο να δω τι έχουμε πάρει...γιατί αγχώνομαι ότι δεν τρώει πολύ...

Καλημέρα...ναι πλέον είναι μικρής διάρκειας οι θηλασμοι συνήθως...μν σε ανησυχεί, γνωρίζουν πως να θηλάζουν οπότε δεν χρειάζονται περισσότερο χρόνο...μν αγχώνεσαι για το βάρος αν το παιδί πεινούσε θα το έδειχνε :)

 όσο για την εδραίωση πιστεύω ότι επειδή κάποιες μέρες αυξάνουν θηλασμούς μπορεί μετά μέχρι να προσαρμοστεί ξανά το στήθος να τρέχει γάλατα...τουλάχιστον σε εμένα αυτό συμβαίνει, κάποιες μέρες έχω θέμα,άλλες πάλι είναι μια χαρά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2018 at 5:08 ΜΜ, Vana87 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; βγάλαμε κιολας δοντάκι εμείς! 3.5 μηνων! Θα τρωω κςτι δαγκωματιες...

Καλησπέρα κορίτσια...Βάνα δοντάκια από τώρα? Νωρίς εε!κ ο γιος έτσι νωρίς τα είχε βγάλει? Εμένα η κορούλα μου 7 μηνών...για να δούμε τώρα ο μικρός.......ο οποίος έφτασε τα 8.2 κιλά κ τα χερια μου με εγκαταλειπουν σιγά σιγά :roll: τι κάνουν τα υπόλοιπα μπεμπακια? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...Βάνα δοντάκια από τώρα? Νωρίς εε!κ ο γιος έτσι νωρίς τα είχε βγάλει? Εμένα η κορούλα μου 7 μηνών...για να δούμε τώρα ο μικρός.......ο οποίος έφτασε τα 8.2 κιλά κ τα χερια μου με εγκαταλειπουν σιγά σιγά :roll: τι κάνουν τα υπόλοιπα μπεμπακια? 

Οχι ο γιος μου αργησε 8 μηνων εβγαλε αποτι θυμαμαι. Τωρα της κορης μου ξεπεταχτηκε ενα δοντακι για τα καλα! 

Τι κανετε οι υπολοιπες; εγω ξεκινησα δουλεια προσπαθω να διαβασω και για το μεταπτυχιακο μου, εχω και τις δουλειες του σπιτιου και πραγματικα νιωθω πιο κουρασμενη απο ποτε. Τωρα κοιμηθηκαν ολοι και εκανα ενα καφε να ανοιξει το ματι μπας και διαβασω λιγο. Καθε μερα δουλευω μεχρι τις 9-10. Ασε που δεν τους κανουν καλα ουτς η γιαγια ουτε ο αντρας μου οσο λειπω. Η λεξη χαμος ειναι λιγη για μα περιγραψω την κατασταση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...