Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

10 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλησπέρα! @Vana87να σας ζήσει,γερή και καλότυχη να είναι!!! Εμείς για Μάρτιο λέμε τη βάπτιση, πριν το Πάσχα...

βρε κορίτσια βγάζουν ακόμα γουλιές τα δικά σας?ο δικός μου σχεδόν σε κάθε γεύμα κ μπορεί κ δύο φορές,δηλαδή σχεδόν αμέσως μετά το θηλασμό κ λίγη ώρα μετά...ο γιατρός λέει ότι τον παραταιζω μιας κ έφτασε 9.2 κιλα κ ότι είναι στρουμπουλος...αλλά είναι κ ψηλός, 71 πόντους...τι να κάνω αφού ζητάει...:confused:

Στεναχωριεμαι που τον βλέπω συνέχεια να του έρχεται το γάλα στο στόμα κ να ξινιζει τη φατσουλα του...ελπίζω να στρώσει λίγο με τις στερεές...

Καλημέρα!ουαου!πως τον σηκώνεις?εμείς βαριά βαριά να είμαστε 7 κιλά τώρα!και πονάει η πλάτη μου το πρωί που σηκώνομαι!είμαστε όλοι μέρα αγκαλιά!σα να είμαστε ένα!χαχαχα!εμένα τρώει λίγο και συχνά! κρατάει σιλουέτα η κυρία!βγάζει λίγο μερικές φορές όταν ρευεται και κάποιες ώρα μέτα που έχει φάει...αλλά οχι σε κάθε γεύμα...αφού το παιδί θέλει να φάει τι να κανείς?έτσι και αλλιώς αλλάζουνε μεγαλώνοντας!μετά το χρόνο ειδικά που θα περπατήσουν!

Κορίτσια όσες έχετε κοριτσάκια τι θέμα σκέφτεστε στην βάφτιση?εγώ στην γεννά για μπομπονιερακια είχα μαξιλαράκια μελισσουλες και αρεσανε πολύ!μου είχε φτιάξει και ένα κασονακι και τα είχε στολίσει μέσα και το όνομα με γράμματα μαξιλαράκια!τώρα δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Afroditi85 είναι κοριτσάκι η δική σου κ έχουν άλλους ρυθμούς ανάπτυξης...Κ εμενα η δική μου αυτά τα κιλά τα είχε πιάσει 10 μηνών...το ίδιο γάλα επινε οπότε είναι θέμα παιδιου :-) αααααχ κ εμενα ήταν στρουμπουλή κ μετά τον ενάμιση χρόνο πήρε ύψος κ έμεινε σταθερή στα κιλά της κ τώρα είναι μοντελάκι...αλλά πως μου αρέσουν τα μπαμπατσικα μωράκια!

Πάντως εμένα κ ο μονοκερος μου αρέσει για κοριτσάκι ως θέμα βάπτισης...δν ξέρω αν έχει πολυφορεθεί βέβαια...ωραία αυτά που είχες κάνει στη γέννα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα!ουαου!πως τον σηκώνεις?εμείς βαριά βαριά να είμαστε 7 κιλά τώρα!και πονάει η πλάτη μου το πρωί που σηκώνομαι!είμαστε όλοι μέρα αγκαλιά!σα να είμαστε ένα!χαχαχα!εμένα τρώει λίγο και συχνά! κρατάει σιλουέτα η κυρία!βγάζει λίγο μερικές φορές όταν ρευεται και κάποιες ώρα μέτα που έχει φάει...αλλά οχι σε κάθε γεύμα...αφού το παιδί θέλει να φάει τι να κανείς?έτσι και αλλιώς αλλάζουνε μεγαλώνοντας!μετά το χρόνο ειδικά που θα περπατήσουν!

Κορίτσια όσες έχετε κοριτσάκια τι θέμα σκέφτεστε στην βάφτιση?εγώ στην γεννά για μπομπονιερακια είχα μαξιλαράκια μελισσουλες και αρεσανε πολύ!μου είχε φτιάξει και ένα κασονακι και τα είχε στολίσει μέσα και το όνομα με γράμματα μαξιλαράκια!τώρα δεν ξέρω...

Και μένα έτσι είναι γύρω στα 7 κιλά και λιγότερο κρατάμε σιλουέτα από τώρα τα κορίτσια σε παρακαλώ πολύ!!! Εγώ θα τι βάπτιση τα Χριστούγεννα έχω δει ένα ωραίο ελαφάκι χιονισμένο αλλά είναι  σε ροζ ήθελα κάτι με λίγο κόκκινο δεν ξέρω και πεταλουδιτσα είναι ωραιο και ο μόνοκέρος που είπε η Κατρίν είναι ωραίο και λουλουδάκια έχουμε πολλές επιλογές εμείς τα κορίτσια. Τώρα τι φόρεμα θα πάρουμε που έχουμε σιλουέτα δεν ξέρω αλλά ψάχνω να δω τι θα βρω. μήπως ξέρει καμία κοπέλα μια εταιρεία με βαπτιστικά που ξεκινούν κάτω από χρόνο; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα κορίτσια μας!αφού είναι Χριστούγεννα θα ήταν ωραίο το χριστουγεννιάτικο θέμα με λίγο κόκκινο να ξεφύγεις από το πολύ ροζ!δεν ξέρω να σου πω....Εγώ την μεγάλη μου την βαφτισα 2,5 ετών και το πήρα από εκεί που πήρα το νυφικό...ήταν γάμος βάφτιση...αν το ραψεις κάπου?στο ίντερνετ λογικά θα βρεις κάτι...σίγουρα θα έχει και για τόσο μωράκια....στα μαγαζιά που έχουν τέτοια είδη αποκλείεται να μην έχει...

1 hour ago, katrin* είπε:

@Afroditi85 είναι κοριτσάκι η δική σου κ έχουν άλλους ρυθμούς ανάπτυξης...Κ εμενα η δική μου αυτά τα κιλά τα είχε πιάσει 10 μηνών...το ίδιο γάλα επινε οπότε είναι θέμα παιδιου :-) αααααχ κ εμενα ήταν στρουμπουλή κ μετά τον ενάμιση χρόνο πήρε ύψος κ έμεινε σταθερή στα κιλά της κ τώρα είναι μοντελάκι...αλλά πως μου αρέσουν τα μπαμπατσικα μωράκια!

Πάντως εμένα κ ο μονοκερος μου αρέσει για κοριτσάκι ως θέμα βάπτισης...δν ξέρω αν έχει πολυφορεθεί βέβαια...ωραία αυτά που είχες κάνει στη γέννα! 

Ωραίο θέμα ο μονοκερος!πήρα της κόρης μου μια μπλούζα με μονοκερους είναι στην μόδα τώρα!

Σου έρχεται να τα φας με τις διπλές τους!και τα μαγουλακια τους!γερά να είναι τα παιδάκια μας και το καθένα είναι μοναδικό με την δική του ανάπτυξη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , katrin* είπε:

@Alex. Arap στα μαγαζιά με νυφικά βαπτιστικά κ.τ.λ. έχουν σίγουρα για τόσο μικρά όπως σου είπε κ η Αφροδίτη...ωραία στα Χριστούγεννα έχεις πολλές επιλογές...

Τώρα μίλαγα με μια Κοπέλα για βαπτιστικά θα πάω να τα δω είναι στη διπλανή πόλη από την δικιά μου. Θέλει ψάξιμο πολύ πάντως και δεν έχω χρόνο η μικρή όλη μέρα θέλει αγκαλιά και γκρινιάζει. 

 

πρίν από 42 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Ναι τα κορίτσια μας!αφού είναι Χριστούγεννα θα ήταν ωραίο το χριστουγεννιάτικο θέμα με λίγο κόκκινο να ξεφύγεις από το πολύ ροζ!δεν ξέρω να σου πω....Εγώ την μεγάλη μου την βαφτισα 2,5 ετών και το πήρα από εκεί που πήρα το νυφικό...ήταν γάμος βάφτιση...αν το ραψεις κάπου?στο ίντερνετ λογικά θα βρεις κάτι...σίγουρα θα έχει και για τόσο μωράκια....στα μαγαζιά που έχουν τέτοια είδη αποκλείεται να μην έχει...

Ωραίο θέμα ο μονοκερος!πήρα της κόρης μου μια μπλούζα με μονοκερους είναι στην μόδα τώρα!

Σου έρχεται να τα φας με τις διπλές τους!και τα μαγουλακια τους!γερά να είναι τα παιδάκια μας και το καθένα είναι μοναδικό με την δική του ανάπτυξη!

Το βαρέθηκα το ροζ είπα να κάνω κάτι διαφορετικό αντε να δούμε θα βρω. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Τώρα μίλαγα με μια Κοπέλα για βαπτιστικά θα πάω να τα δω είναι στη διπλανή πόλη από την δικιά μου. Θέλει ψάξιμο πολύ πάντως και δεν έχω χρόνο η μικρή όλη μέρα θέλει αγκαλιά και γκρινιάζει. 

 

Το βαρέθηκα το ροζ είπα να κάνω κάτι διαφορετικό αντε να δούμε θα βρω. 

Και εγώ το βαρέθηκα το ροζ!γι αυτό έκανα στην γεννά μελισσουλες! θα βρεις σίγουρα κατι!ψαξε στο ίντερνετ ιδέες!σε καταλαβαίνω και εμείς τα ίδια! και έχω μετακόμιση μπροστά μου!μέχρι 1 Νοεμβρίου πρέπει να έχω μετακομίσει!ουφ!θα έρθει η μανούλα μου να με βοηθήσει! και ο άντρας μου έχει αρχίσει να πακετάρει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα .. πήγαμε εχθές παιδίατρο εμείς κ είμαστε 7,300 κ 67 εκατοστά στο ύψος .. μια χαρά μας βρήκε ..!!! 

Για βάφτιση εγώ δε ξέρω καθόλου πότε θα τη κάνουμε γιατί ακόμα δε βρήκαμε νονο .. τον μεγάλο τον βαφτίσαμε 11 μηνών ..!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Και εγώ το βαρέθηκα το ροζ!γι αυτό έκανα στην γεννά μελισσουλες! θα βρεις σίγουρα κατι!ψαξε στο ίντερνετ ιδέες!σε καταλαβαίνω και εμείς τα ίδια! και έχω μετακόμιση μπροστά μου!μέχρι 1 Νοεμβρίου πρέπει να έχω μετακομίσει!ουφ!θα έρθει η μανούλα μου να με βοηθήσει! και ο άντρας μου έχει αρχίσει να πακετάρει!

Καλό κουράγιο και μετακομίσει και μωρό άστα!! Ευτυχώς που είναι και η μαμά. Μπράβο στο σύζυγο που πακετάρει! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις είχαμε θέμα το τριαντάφυλο. Διναμε μπομπονιέρες ροζ και ασπρα τριαντάφυλλα σαπουνάκια με αλατα. Στη δεξίωση στολισΑμε τα τραπεζια με ροζ και ασπρα μπαλονια τπτ το ιδιαιτερο. Απλα και ομορφα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! @xaroumenh mama με το καλο να βρειτε νονο μιας κ είναι σημαντικός... εμενα οι νονες των παιδιών μου είναι φίλες μου που τις νιώθω οικογένεια μου, τις αγαπώ πολύ κ νιώθω πολύ τυχερή που επέλεξαν τα παιδιά μου για βαπτιστηρια τους...

@Vana87 πολύ ωραίο το θέμα σας!!!

@Afroditi85 καλά κουράγια με τη μετακόμιση, ζόρι με τα παιδιά αλλά θα τα καταφέρεις, ευτυχώς δν δουλεύεις ακόμα απ ότι θυμάμαι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα! @xaroumenh mama με το καλο να βρειτε νονο μιας κ είναι σημαντικός... εμενα οι νονες των παιδιών μου είναι φίλες μου που τις νιώθω οικογένεια μου, τις αγαπώ πολύ κ νιώθω πολύ τυχερή που επέλεξαν τα παιδιά μου για βαπτιστηρια τους...

@Vana87 πολύ ωραίο το θέμα σας!!!

@Afroditi85 καλά κουράγια με τη μετακόμιση, ζόρι με τα παιδιά αλλά θα τα καταφέρεις, ευτυχώς δν δουλεύεις ακόμα απ ότι θυμάμαι...

Ευχαριστώ!όχι δεν δουλεύω είμαι σε άδεια!και εμείς το ίδιο με τις νονες είναι φίλες μου από παιδιά!απλά είναι σε άλλη πόλη!αλλά δεν πειράζει πάω και εγώ συχνά και έρχονται και αυτές!

11 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Εμεις είχαμε θέμα το τριαντάφυλο. Διναμε μπομπονιέρες ροζ και ασπρα τριαντάφυλλα σαπουνάκια με αλατα. Στη δεξίωση στολισΑμε τα τραπεζια με ροζ και ασπρα μπαλονια τπτ το ιδιαιτερο. Απλα και ομορφα!

Τα απλά είναι και τα πιο ωραία!πολύ όμορφα ακούγονται όλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια σήμερα πήγαμε παιδίατρο και ξεκινάμε φρουτοκρεμες το δεκατιανο και το απόγευμα μου είπε ρυζάλευρο. Για το ρυζάλευρο τι λέτε να το δώσω? Κάποια μαμά έχει ξεκινήσει στερεές τροφές για να μου πει τι του δίνετε εσείς; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα πήγαμε παιδίατρο και ξεκινάμε φρουτοκρεμες το δεκατιανο και το απόγευμα μου είπε ρυζάλευρο. Για το ρυζάλευρο τι λέτε να το δώσω? Κάποια μαμά έχει ξεκινήσει στερεές τροφές για να μου πει τι του δίνετε εσείς; 

Εμείς δεν δώσαμε στην μεγάλη κρέμες το ίδιο θα κάνουμε και στην μικρή...θα ξεκινήσουμε με φρουτοκρεμα και μετά φαγητό...για δεκατιανο μπορείς να δίνεις η από το μεσημεριανό πάλι η φρούτα...μετά τον 8ο που μπορούσαμε γιαούρτι της έδινα το απόγευμα γιαούρτι και επειδή ήταν ξινό αλεθα μέσα κάποιο φρούτο...αλλά πάντα σε συνεννόηση με τον παιδίατρο σου...με τι φρούτο θα ξεκινήσετε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Εμείς δεν δώσαμε στην μεγάλη κρέμες το ίδιο θα κάνουμε και στην μικρή...θα ξεκινήσουμε με φρουτοκρεμα και μετά φαγητό...για δεκατιανο μπορείς να δίνεις η από το μεσημεριανό πάλι η φρούτα...μετά τον 8ο που μπορούσαμε γιαούρτι της έδινα το απόγευμα γιαούρτι και επειδή ήταν ξινό αλεθα μέσα κάποιο φρούτο...αλλά πάντα σε συνεννόηση με τον παιδίατρο σου...με τι φρούτο θα ξεκινήσετε?

Μισό αχλάδι της έδωσα το έφαγε όλο και μετά νερό και γάλα όσο θέλει. Της είπα για το ρυζάλευρο ότι δεν θέλω να της το δώσω και μου είπε υπάρχει και σκόνη ρυζιού δεν κατάλαβα  τι ειναι αυτό δεν το ξέρω,  αλλά μετά μου είπε επειδή είναι δυσκοιλια δώστω για λίγες μέρες και αν δεν μπορεί να κάνει κακά κοφτό, δεν το διακινδυνευω γιατί κάνει που κάνει ανά 3 μέρες θα κάνει μια εβδομάδα. Εσύ έδινες τι έδινες το απόγευμα την ίδια κρέμα με το πρωί; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...