Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι την μετρησα σήμερα να δω πόσο ήταν η φρουτοκρεμα από περιέργεια ήταν 100 ml και το έφαγε όλο μου εσπρωχνε το κουτάλα μες στο στόμα της αρεσε το μηλο που της έβαλα σήμερα και άλλο να είχα θα το ετρωγε. 

Μπράβο σας, αυτό είναι πολύ ελπιδοφόρο για το μέλλον. Θα τρώει το καλό σου:grin: Το δικό μου λουλουδακι 40 σταθερά...

πρίν από 45 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Η μεγάλη μου είναι 6,5 χρονών και πάει πρώτη Δημοτικού!και εγώ όσο πιο διακριτικά μπορώ! Αλλά δεν θα κλειστώ και μέσα...ο θηλασμός είναι το πιο φυσικό πράγμα...Ναι και στις σαλάτες πάει πολύ!μην αγχώνεσαι τόσο...σιγά σιγά θα συνηθίσουν...και εγώ έχω αγωνία αν θα της αρέσει..αλλά δεν θα έχω μεγάλες απαιτήσεις από την αρχή...

Να το χαίρεσαι και το πρωτακι σου, τέλεια! Όσο για το θηλασμό καλά κάνεις εσύ,είναι έτσι όπως τα λες. Κι εγώ πρέπει να το αποφασίσω. 

Τώρα..για το φαγακι..μεγάλες απαιτήσεις όχι ..αλλά θα ήθελα να τρώει έστω 100 ml . Άντε 80! Χαχαχα Με την πρώτη μου ζοριστηκα πολύ κι έχω φοβηθεί μην έχω τα ίδια πάλι ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Τι κάνουν τα μπεμπακια Μαΐου? Εγώ έκανα στον μικρό μια υποτυπώδη αρχή στις στερεές με ζωμό κοτόπουλο μιας κ έφτιαξα σούπα με δικό μας κρέας προχθές...φάνηκε να του άρεσε σαν διαδικασία, άνοιγε το στόμα, τραβούσε το κουτάλι να το φάει...έχουμε όμως πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μας...κατά τ άλλα άλλες μέρες είναι με πολύ γκρίνια κ άλλες πιο ήρεμες...πλέον στηρίζεται αρκετά καλά μόνος του στον ποπο του...καθιστο τον κάνω μπάνιο στο μπανακι του,τον βαζω καθιστο κ παίζει στο γυμναστήριο,είμαι βέβαια εγώ από πίσω του γτ κάποια στιγμή τον παίρνει η βαρύτητα κ πάει να τουμπάρει χαχαχαχα...τα βράδια συνεχίζουμε το ξενύχτι λόγω τωνα συνεχών αφυπνισεων αλλά θα περάσει κ αυτό κ κάνω υπομονή...από δόντια τπτ ακόμα αλλά φαίνεται ότι πονάει...για να δούμε πότε θα σκάσουν μύτη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , katrin* είπε:

Καλησπέρα! Τι κάνουν τα μπεμπακια Μαΐου? Εγώ έκανα στον μικρό μια υποτυπώδη αρχή στις στερεές με ζωμό κοτόπουλο μιας κ έφτιαξα σούπα με δικό μας κρέας προχθές...φάνηκε να του άρεσε σαν διαδικασία, άνοιγε το στόμα, τραβούσε το κουτάλι να το φάει...έχουμε όμως πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μας...κατά τ άλλα άλλες μέρες είναι με πολύ γκρίνια κ άλλες πιο ήρεμες...πλέον στηρίζεται αρκετά καλά μόνος του στον ποπο του...καθιστο τον κάνω μπάνιο στο μπανακι του,τον βαζω καθιστο κ παίζει στο γυμναστήριο,είμαι βέβαια εγώ από πίσω του γτ κάποια στιγμή τον παίρνει η βαρύτητα κ πάει να τουμπάρει χαχαχαχα...τα βράδια συνεχίζουμε το ξενύχτι λόγω τωνα συνεχών αφυπνισεων αλλά θα περάσει κ αυτό κ κάνω υπομονή...από δόντια τπτ ακόμα αλλά φαίνεται ότι πονάει...για να δούμε πότε θα σκάσουν μύτη...

Καλά είναι τα μπέμπακια όλη μέρα η δικιά μου δεν κάθετε σε ησυχία θέλει να την κρατάω συνέχεια όρθια. Αν δεν είμαι δίπλα τσιριζει δεν μπορώ να φύγω δευτερόλεπτο. Όλη μέρα γελάει και θέλει να της μιλάς. Εμείς ξεκινήσαμε και τρώμε Φρουτοκρεμα και την τρώμε όλη δεν αφήνουμε τίποτα. Δοντάκια και εμείς ακόμα τίποτα αλλά τα χέρια όλα στο στόμα! 

  • Μου αρέσει 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Εμείς μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχουμε μετακομίσει!επικρατεί ένας πανικός!ευτυχώς έχει έρθει η μαμά μου γιατί εγώ δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα!και ο άντρας μου πιάνουν τα χέρια του οπότε φωτιστικά κουρτινοξυλα ράφια κρεβάτια κλπ τα κάνει αυτός και ολόκληρη την μετακομίσει αυτός θα την κάνει με βοήθεια στα βαριά πράγματα που θα μας δανείσουν φορτηγάκι!Εμείς όλη μέρα χέρια!κοιμάται λίγο κατά την διάρκεια της μέρας!και θέλει εμένα!μόλις με ακούσει και με δει αυτό ήταν σκοτώνεται να την πάρω!μας βλέπει να τρώμε και κάνει ότι μασάει και αυτή! το παιδάκι μου άντε να πάμε στην παιδίατρο να ξεκινήσουμε να τρώμε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Εμείς μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχουμε μετακομίσει!επικρατεί ένας πανικός!ευτυχώς έχει έρθει η μαμά μου γιατί εγώ δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα!και ο άντρας μου πιάνουν τα χέρια του οπότε φωτιστικά κουρτινοξυλα ράφια κρεβάτια κλπ τα κάνει αυτός και ολόκληρη την μετακομίσει αυτός θα την κάνει με βοήθεια στα βαριά πράγματα που θα μας δανείσουν φορτηγάκι!Εμείς όλη μέρα χέρια!κοιμάται λίγο κατά την διάρκεια της μέρας!και θέλει εμένα!μόλις με ακούσει και με δει αυτό ήταν σκοτώνεται να την πάρω!μας βλέπει να τρώμε και κάνει ότι μασάει και αυτή! το παιδάκι μου άντε να πάμε στην παιδίατρο να ξεκινήσουμε να τρώμε! 

Καλησπέρα καλό κουράγιο για την μετακόμιση. Ωχ τα ίδια κάνει και η δικιά μην με δει να περνάω θέλει να την πάρω τρώτε γλείφεται. Πόσο είστε τώρα εσύ με τι λες να ξεκινήσεις με φρούτα; δοντάκια έχετε βγάλει; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλησπέρα καλό κουράγιο για την μετακόμιση. Ωχ τα ίδια κάνει και η δικιά μην με δει να περνάω θέλει να την πάρω τρώτε γλείφεται. Πόσο είστε τώρα εσύ με τι λες να ξεκινήσεις με φρούτα; δοντάκια έχετε βγάλει; 

Ευχαριστούμε!όχι δοντάκια δεν έχουμε βγάλει αλλά ζορίζεται και βάζει τα χέρια συνέχεια στο στόμα!με φρούτα ναι αλλα λόγω της μετακόμισης μετέφερα το ραντεβού γιατί άλλη βδομάδα οπότε καθυστερούμε λίγο ακόμα!πήγα σήμερα εγω την μεγάλη μου σχολείο και μίλησα με τις μαμάδες και πήγα και μέχρι το φούρνο και ένοιωσα λίγο άνθρωπος..χαχαχα..αλλά κάτι μου έλειπε...είχα το άγχος μην κλαίει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Alex. Arap μια χαρά με τα φρουτάκια...εγώ σήμερα είπα να του δώσω λίγο αχλάδι αλεσμένο, το οποίο ήτν πολύ μαλακό και νόστιμο, αλλά όταν έφτανε στο λαιμό του αναγούλιαζε κ εν τέλει το έβγαζε...προφανώς τον ενοχλούσε η υφή...λέω μήπως δεν είναι έτοιμος ακόμα εν τέλει...θα δω πως θα συνεχίσω τώρα...

@Afroditi85 με το καλό να ταχτοποιηθείτε στο σπιτάκι σας...άσχετο αλλά μιας και το θυμήθηκα, το καλοκαίρι που είχα πάει Σητεία ήταν τόσο ωραία εκεί στο λιμάνι,ωραία μαγαζιά, χώρος να περπατάς με το καρότσι!!μας άρεσε μία ταβέρνα σε ένα χωριό παραέξω που είχε και καλό φαγητό και παιδότοπο για την μικρή...από την πρώτη φορά που είχα πάει πριν 7 χρόνια θυμόμουν μόνο την κουραστική διαδρομή χαχαχα κ μου έκανε εντύπωση πόσο ωραία είναι!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, katrin* είπε:

@Alex. Arap μια χαρά με τα φρουτάκια...εγώ σήμερα είπα να του δώσω λίγο αχλάδι αλεσμένο, το οποίο ήτν πολύ μαλακό και νόστιμο, αλλά όταν έφτανε στο λαιμό του αναγούλιαζε κ εν τέλει το έβγαζε...προφανώς τον ενοχλούσε η υφή...λέω μήπως δεν είναι έτοιμος ακόμα εν τέλει...θα δω πως θα συνεχίσω τώρα...

@Afroditi85 με το καλό να ταχτοποιηθείτε στο σπιτάκι σας...άσχετο αλλά μιας και το θυμήθηκα, το καλοκαίρι που είχα πάει Σητεία ήταν τόσο ωραία εκεί στο λιμάνι,ωραία μαγαζιά, χώρος να περπατάς με το καρότσι!!μας άρεσε μία ταβέρνα σε ένα χωριό παραέξω που είχε και καλό φαγητό και παιδότοπο για την μικρή...από την πρώτη φορά που είχα πάει πριν 7 χρόνια θυμόμουν μόνο την κουραστική διαδρομή χαχαχα κ μου έκανε εντύπωση πόσο ωραία είναι!!

 

Καλημέρα κορίτσια!Καλό μήνα!εμάς εδώ ακόμα καλοκαίρι!και οι ιώσεις πάνε και έρχονται!εγώ είμαι λίγο συνεχόμενη ελπίζω να μην κολλήσω τα παιδιά!ναι είναι πολύ όμορφα στην Σητεία...γραφικά ήσυχα...τον χειμώνα θα έλεγα ότι είναι λίγο ερημιά...Αλλά θα ήθελα να μένω εκεί να είμαι κοντά στους γονείς μου....αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν δουλειές...Δεν έχεις πολλές επιλογές...αλλά δεν πειράζει πάμε συχνά για διακοπές και αλλάζουμε παραστάσεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Καλό μήνα!εμάς εδώ ακόμα καλοκαίρι!και οι ιώσεις πάνε και έρχονται!εγώ είμαι λίγο συνεχόμενη ελπίζω να μην κολλήσω τα παιδιά!ναι είναι πολύ όμορφα στην Σητεία...γραφικά ήσυχα...τον χειμώνα θα έλεγα ότι είναι λίγο ερημιά...Αλλά θα ήθελα να μένω εκεί να είμαι κοντά στους γονείς μου....αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν δουλειές...Δεν έχεις πολλές επιλογές...αλλά δεν πειράζει πάμε συχνά για διακοπές και αλλάζουμε παραστάσεις!

Περαστικά σου!ναι στις πιο μικρές πόλεις είναι περιορισμενες οι δουλειές...ευτυχώς που υπάρχει ο τουρισμός...

Καλημέρα και καλό μήνα και από εμάς...καλοκαίρι κ εδώ βρε παιδί μου ακόμα κοντομάνικο φοράμε...αντε κ μια λεπτή ζακετα το απόγευμα...

@agapi27 πώς τα πάει ο μικρός σου?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@katrin*,πολύ καλά ευχαριστω. 

Μεγαλώνουμε, ομορφαίνουμε κ τρελαινουμε κόσμο...χεχεχχεε

Συνεχίζουμε με τις τροφές,τώρα ξεκίνησα να δίνω κ κομματάκια. Έχω δει μεγάλη βελτίωση στις πάνες. Περιμένω να δω πόσο βάρος εχει πάρει την επόμενη φορά.

Ποιες κοπέλες πήγατε στον πανελλήνιο ταυτόχρονο θηλασμό της πόλης σας; Εμείς πήγαμε πρώτη φορά και ήταν τέλεια. (Εννοώ δεν είχα πάει ως έγκυος).

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , agapi27 είπε:

@katrin*,πολύ καλά ευχαριστω. 

Μεγαλώνουμε, ομορφαίνουμε κ τρελαινουμε κόσμο...χεχεχχεε

Συνεχίζουμε με τις τροφές,τώρα ξεκίνησα να δίνω κ κομματάκια. Έχω δει μεγάλη βελτίωση στις πάνες. Περιμένω να δω πόσο βάρος εχει πάρει την επόμενη φορά.

Ποιες κοπέλες πήγατε στον πανελλήνιο ταυτόχρονο θηλασμό της πόλης σας; Εμείς πήγαμε πρώτη φορά και ήταν τέλεια. (Εννοώ δεν είχα πάει ως έγκυος).

Αστα θα τρελάνουν κόσμο τα μπεμπε μας. Τι τροφές τρώτε εσείς όταν λες κομματάκια; εγω δεν πήγα γιατί στην πόλη μου δεν είχε. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Αστα θα τρελάνουν κόσμο τα μπεμπε μας. Τι τροφές τρώτε εσείς όταν λες κομματάκια; εγω δεν πήγα γιατί στην πόλη μου δεν είχε. 

 

Ξεκινησα με ένα κομμάτι αχλάδι για να το γλύψει κ τελικά το ρουφηξε με τις θηλαστικες κινήσεις  που κάνει η γλωσσιτσα τ κ το κατάπιε. Αφού ήταν οκ,χθες του έδωσα μπανάνα και έφαγε μόνος. Και σήμερα του έκοβα λεπτές φέτες κομματάκια το αβοκάντο κ το μήλο. Αλλα τα έτρωγε-ρουφουσε  αμασητα, άλλα τα μασούσε.


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , agapi27 είπε:

Ξεκινησα με ένα κομμάτι αχλάδι για να το γλύψει κ τελικά το ρουφηξε με τις θηλαστικες κινήσεις  που κάνει η γλωσσιτσα τ κ το κατάπιε. Αφού ήταν οκ,χθες του έδωσα μπανάνα και έφαγε μόνος. Και σήμερα του έκοβα λεπτές φέτες κομματάκια το αβοκάντο κ το μήλο. Αλλα τα έτρωγε-ρουφουσε  αμασητα, άλλα τα μασούσε.

Φρούτα έχεις ξεκινήσει μόνο η και ζωμό έχεις μετρήσει πόσα ml κρέμα τρωει; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2018 at 8:58 ΜΜ, Alex. Arap είπε:

Φρούτα έχεις ξεκινήσει μόνο η και ζωμό έχεις μετρήσει πόσα ml κρέμα τρωει; 

Μόνο φρούτα κ καποιες φορές λαχανικά. Αλλιώς τα είχα στο μυαλό μου (ζωμό κ λαχανικά),αλλά ακολούθησα τις οδηγίες του παιδιάτρου,λόγω αίματος στις πάνες. Ευτυχώς πλέον δεν βλέπω κάτι. 

Επειδή θηλαζω,δε μετράω ποσό τρώει. Δεν έχω μπει σ' αυτήν τη διαδικασία,απλά με το μάτι. 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , agapi27 είπε:

Μόνο φρούτα κ καποιες φορές λαχανικά. Αλλιώς τα είχα στο μυαλό μου (ζωμό κ λαχανικά),αλλά ακολούθησα τις οδηγίες του παιδιάτρου,λόγω αίματος στις πάνες. Ευτυχώς πλέον δεν βλέπω κάτι. 

Επειδή θηλαζω,δε μετράω ποσό τρώει. Δεν έχω μπει σ' αυτήν τη διαδικασία,απλά με το μάτι. 

Εμενα μου τρώει ένα ολόκληρο μπολακι και μου φενεται πολύ δεν ξέρω μπορεί να κάνω λάθος με το γάλα έχουμε πρόβλημα ποτέ δεν το ήθελε ούτε το δικό μου ούτε ξενο είναι λίγο μιτζερι στο γαλα με το ζόρι το πίνει λίγο λίγο. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...