Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια είμαι από μανουλες Σεπτεμβρίου θέλω να πάρω την υπόλοιπη άδεια από την δουλειά Μ για να ξεκινησω το 6 μηνός τ ΟΑΕΔ. Η πήρα μου ήταν 24/9 κ γεννησα 14/9 από ποτέ ξεκινάω να μετράω για να βγουν οι 63 μέρες; Κ πότε πρέπει να αρχίσει η άδεια της δουλειάς μου... Μετράω βάση Πητ η όχι;


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι από μανουλες Σεπτεμβρίου θέλω να πάρω την υπόλοιπη άδεια από την δουλειά Μ για να ξεκινησω το 6 μηνός τ ΟΑΕΔ. Η πήρα μου ήταν 24/9 κ γεννησα 14/9 από ποτέ ξεκινάω να μετράω για να βγουν οι 63 μέρες; Κ πότε πρέπει να αρχίσει η άδεια της δουλειάς μου... Μετράω βάση Πητ η όχι;

Μετράς βάση της πητ ...!!! Να σου ζήσει το μωράκι σου ..αν κ αν ρωτήσεις κ τον λογιστή στη δουλειά σου θα ξέρει να σου πει ... Νομίζω πως κ τα χαρτια που σου δίνουν από το ΙΚΑ γράφουν πάνω τις ημερομηνίες ..!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , agapi27 είπε:

Καλημερα.

Ναι. :)

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση..εχω αλλη μια απορια...οταν ηρθαμε σε επαφη με το συντρφο μου ειχα ηδη πρησμενο στηθος και με πονουσε καπως..διαβασα καπου οτι μπορει να ειναι και συμπτωμα ωορηξιας αυτο αλλα εμενα συνηθως μου συμβαινει πριν αδιαθετησω..παρ ολα αυτα συμφωνα με τον κυκλο μου η περιοδος μου αναμενεται σε 10 μερες..καποια γνωμη γι αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, eirinaki34 είπε:

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση..εχω αλλη μια απορια...οταν ηρθαμε σε επαφη με το συντρφο μου ειχα ηδη πρησμενο στηθος και με πονουσε καπως..διαβασα καπου οτι μπορει να ειναι και συμπτωμα ωορηξιας αυτο αλλα εμενα συνηθως μου συμβαινει πριν αδιαθετησω..παρ ολα αυτα συμφωνα με τον κυκλο μου η περιοδος μου αναμενεται σε 10 μερες..καποια γνωμη γι αυτο?

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά. Εγώ σύμπτωμα ωορρηξίας το βλέπω αν έχεις σταθερό κύκλο. Ή μπορεί να ξεκινησαν αρκετά νωρίς τα συμπτώματα της περιόδου. 

Αν κάνεις προσπάθειες για μωρό,μπορεί να είναι κ αυτό. 

Σου εύχομαι πάντως να είναι αυτό που επιθυμείς.


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2018 at 9:39 ΜΜ, agapi27 είπε:

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά. Εγώ σύμπτωμα ωορρηξίας το βλέπω αν έχεις σταθερό κύκλο. Ή μπορεί να ξεκινησαν αρκετά νωρίς τα συμπτώματα της περιόδου. 

Αν κάνεις προσπάθειες για μωρό,μπορεί να είναι κ αυτό. 

Σου εύχομαι πάντως να είναι αυτό που επιθυμείς.

ευχαριστω πολυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Μια βδομάδα αποτυχημένης εισαγωγής τροφής... @Afroditi85 πώς τα πάτε εσείς που ξεκινήσατε τώρα? 

Καλησπέρα!σήμερα φάγαμε κοτόπουλο καρότο πατάτα...ανοίγει το στόμα της αλλά μετά με την γλώσσα της βγάζει το περισσότερο έξω...ελπίζω να συνηθίσει... Τι να πω...μεθαύριο θα της δώσω φρούτο μάλλον αχλάδι να δω....ας μην απογοητευόμαστε θα μάθουν που θα πάει!:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Εμείς μεγαλώνουμε βγαλαμε κ δοντακι ..!!!

Αύριο έχουμε παιδίατρο για εμβόλιο ..!!

Με τις στερεές μπορώ να πω τα πάμε πολύ καλά έμαθε κ τα φρούτα πλέον του τα δίνω κομματάκια κ του αρέσουν πολύ κ χαίρεται . Έχει ξεκινήσει κ πιάνει κ μόνος του με τα χεράκια του κ βάζει στο στόμα του φαγητό ..

Πραγματικά είναι εντυπωσιακό πως μπορούν κ σε τόσο μικρή ηλικία διαχειρίζονται τι τροφή ..!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/11/2018 at 8:56 ΠΜ, ναντια δε είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι από μανουλες Σεπτεμβρίου θέλω να πάρω την υπόλοιπη άδεια από την δουλειά Μ για να ξεκινησω το 6 μηνός τ ΟΑΕΔ. Η πήρα μου ήταν 24/9 κ γεννησα 14/9 από ποτέ ξεκινάω να μετράω για να βγουν οι 63 μέρες; Κ πότε πρέπει να αρχίσει η άδεια της δουλειάς μου... Μετράω βάση Πητ η όχι;

Καλημερα ... Μιλας για το χαρτι του ΙΚΑ που σου δινει το επιδομα λοχειας; Αυτο το καταθετεις συνηθως μετα την γεννα ... Για την αδεια απο την δουλεια θα μετρησεις τις μερες συμφωνα με το χαρτι που θα σου δωσει το ΙΚΑ. Αφου τελειωσει η αδεια σου ... θα μετρησει για το 6μηνο του ΟΑΕΔ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Εμείς μεγαλώνουμε βγαλαμε κ δοντακι ..!!!

Αύριο έχουμε παιδίατρο για εμβόλιο ..!!

Με τις στερεές μπορώ να πω τα πάμε πολύ καλά έμαθε κ τα φρούτα πλέον του τα δίνω κομματάκια κ του αρέσουν πολύ κ χαίρεται . Έχει ξεκινήσει κ πιάνει κ μόνος του με τα χεράκια του κ βάζει στο στόμα του φαγητό ..

Πραγματικά είναι εντυπωσιακό πως μπορούν κ σε τόσο μικρή ηλικία διαχειρίζονται τι τροφή ..!!

Μπράβο με το καλό και τα άλλα δοντάκια εμείς έχουμε πρησμενα ούλα δεν έχουμε βγάλει ακόμα σου έκανε πολύ Γκρίνια; Να σε ρωτήσω μικρούλια σαν κυβακια δίνεις τα φρούτα; 

On 14/11/2018 at 4:38 ΜΜ, Afroditi85 είπε:

Καλησπέρα!σήμερα φάγαμε κοτόπουλο καρότο πατάτα...ανοίγει το στόμα της αλλά μετά με την γλώσσα της βγάζει το περισσότερο έξω...ελπίζω να συνηθίσει... Τι να πω...μεθαύριο θα της δώσω φρούτο μάλλον αχλάδι να δω....ας μην απογοητευόμαστε θα μάθουν που θα πάει!:)

Πόσο φαγητό σου τρώει ένα μπολακι μισό; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Μπράβο με το καλό και τα άλλα δοντάκια εμείς έχουμε πρησμενα ούλα δεν έχουμε βγάλει ακόμα σου έκανε πολύ Γκρίνια; Να σε ρωτήσω μικρούλια σαν κυβακια δίνεις τα φρούτα; 

Πόσο φαγητό σου τρώει ένα μπολακι μισό; 

Σε γενικές γραμμές καθόλου γκρίνια δεν είχε μπορώ να πω για το δοντακι ..!!! Τα φρούτα τα κόβω κυβακια κ τα πατάω λίγο με το χέρι μου να λιώσουν κ του τα δίνω μπανάνα κ ώριμο αχλάδι κ το πορτοκαλί τρώει έτσι .!! Το μήλο το κόβω κ είναι μακρυ κ λεπτό κ έχει ξεκινήσει κ το πιάνει με το χεράκι του κ το βάζει στο στόμα του αλλά όταν κ αυτό έχει ωριμάσει κ το πατήσω με το χέρι μου θρουλαει κ μπορεί να το φάει ..!! Το μεσημεριανό το πατάω με το πιρούνι 

Γενικά έχω δει πως μπορεί να διαχειριστεί καλά τη τροφή στο στόμα του κ όταν είναι κομμάτι μεγάλο το φτύνει ..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Σε γενικές γραμμές καθόλου γκρίνια δεν είχε μπορώ να πω για το δοντακι ..!!! Τα φρούτα τα κόβω κυβακια κ τα πατάω λίγο με το χέρι μου να λιώσουν κ του τα δίνω μπανάνα κ ώριμο αχλάδι κ το πορτοκαλί τρώει έτσι .!! Το μήλο το κόβω κ είναι μακρυ κ λεπτό κ έχει ξεκινήσει κ το πιάνει με το χεράκι του κ το βάζει στο στόμα του αλλά όταν κ αυτό έχει ωριμάσει κ το πατήσω με το χέρι μου θρουλαει κ μπορεί να το φάει ..!! Το μεσημεριανό το πατάω με το πιρούνι 

Γενικά έχω δει πως μπορεί να διαχειριστεί καλά τη τροφή στο στόμα του κ όταν είναι κομμάτι μεγάλο το φτύνει ..!!!

Και εμένα τυχενη μερικές φορές να μην έχει χτυπηθεί καλά η Φρουτοκρεμα βρίσκει κανένα κομμάτι και τα βγάζει με τι γλώσσα εξω.θα της το κάνω και εγω να δω αν θα τα πιάσει να τα φαΐ έτσι. Πατατουλα και καροτακι της έχω δώσει με το πηρουνι τα τρώει. Νεράκι σου πινει; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια!καλό μήνα!καλό χειμώνα! κρύωσε και εδώ ο καιρός και βρέχει!πως τα πάνε τα μπουμπούκια σας?εμείς καλά μεγαλώνουμε!τρώμε τώρα!της αρέσει αρκετά το φαγητό τρώει ικανοποιητική ποσότητα αλλά δεν της αρέσουν πολύ τα φρούτα...τρώει λίγο και μετά δεν θέλει... προσπαθώ διάφορα μήπως κάτι της αρέσει περισσότερο...τώρα της φτιάχνω κρέμα με βρώμη μπανάνα μήλο κανέλα και τρώει λίγο παραπάνω...στις 11 έχουμε ραντεβού με την παιδίατρο...

Εσείς τα νέα σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...