Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

23 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!καλό μήνα!καλό χειμώνα! κρύωσε και εδώ ο καιρός και βρέχει!πως τα πάνε τα μπουμπούκια σας?εμείς καλά μεγαλώνουμε!τρώμε τώρα!της αρέσει αρκετά το φαγητό τρώει ικανοποιητική ποσότητα αλλά δεν της αρέσουν πολύ τα φρούτα...τρώει λίγο και μετά δεν θέλει... προσπαθώ διάφορα μήπως κάτι της αρέσει περισσότερο...τώρα της φτιάχνω κρέμα με βρώμη μπανάνα μήλο κανέλα και τρώει λίγο παραπάνω...στις 11 έχουμε ραντεβού με την παιδίατρο...

Εσείς τα νέα σας?

Ααααχ κ εσείς τρώτε?!πάει τελευταίοι μείναμε...δεν τρώει ΤΙΠΟΤΑ :confused:!! Καλημέρα σε όλες...

@agapi27 πώς πάνε τα εντατικά για να μάθει παλαμάκια? Πάντως εμένα ούτε καν έχει τη διάθεση να κάνει ακόμα χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , katrin* είπε:

Ααααχ κ εσείς τρώτε?!πάει τελευταίοι μείναμε...δεν τρώει ΤΙΠΟΤΑ :confused:!! Καλημέρα σε όλες...

@agapi27 πώς πάνε τα εντατικά για να μάθει παλαμάκια? Πάντως εμένα ούτε καν έχει τη διάθεση να κάνει ακόμα χαχαχα!

Χαχαχα!θα τα κάνει όταν θέλει αυτός!εμείς κάναμε κουπεπε μετά σταμάτησε έκανε παλαμάκια και τώρα σταμάτησε τα παλαμάκια...μας κάνει ντροπες ...της μιλάς και σε κοιτάει πονηρά και γυρνάει από την άλλη.. γυναίκα παιδί μου!!!

Εγώ αγχώθηκα χθές άρχισε να πονάει το αριστερό μου στήθος...ήταν ώρα να φάει φαγητό και δεν έδωσα σημασία και μετά που την έβαλα για να κοιμηθεί  κιόλας έφαγε λίγο και κοιμήθηκε αλλά συνέχισα να πονάω...έκανα ζεστές κομπρεσες μετά που ήρθε ο άντρας μου έκανα ζεστό ντους και μαλαξεις έβαζα το μωρό στο στήθος...σήμερα είναι καλύτερα έχει μείνει μια μικρή ενόχληση θα ξανακάνω ντουζ και μαλαξεις... συσσωρεύτηκε γάλα σε κάποιον αδένα...δεν πρέπει λέει να αυξάνουμε απότομα την ποσότητα του φαγητού γιατί δεν προλαβαίνει να προσαρμοστεί το στήθος... φοβήθηκα για μαστίτιδα...ελπίζω να περάσει..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα από μανούλες Ιουνίου. να σας ζήσουν τα μικρούλια..!!!..έχω τον μικρό γεννημένο 1η Ιουνίου..αντιμετωπίζει κάποια άλλη με κοντινή ημερομηνία πρόβλημα με τον ύπνο;; είμαι απελπισμένη ..μόλις έγραψα ένα σεντόνι στην άλλη συζήτηση του Ιουνίου...


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα από μανούλες Ιουνίου. να σας ζήσουν τα μικρούλια..!!!..έχω τον μικρό γεννημένο 1η Ιουνίου..αντιμετωπίζει κάποια άλλη με κοντινή ημερομηνία πρόβλημα με τον ύπνο;; είμαι απελπισμένη ..μόλις έγραψα ένα σεντόνι στην άλλη συζήτηση του Ιουνίου...

Υπομονή κορίτσι! εμείς κάνουμε συνκοιμηση γιατί δεν άντεχα τα πέρα δώθε...την κάνω μπάνιο γύρω στις 8 και 8:30-9:00 την κοιμιζω... Ξυπνάει αρκετές φορές και θηλάζει και ξανακοιμαται αμέσως....την μέρα κάνει τρία παραυπνακια...μπορεί και στην αγκαλιά μου... κάποιες φορές με το που την ακουμπήσω κάτω ξυπνάει... άλλες πάλι μπορεί να κοιμηθεί κανένα μισάωρο και κάνω καμιά δουλειά και μαγείρεμα...δεν έχω καμία βοήθεια και έχω και μια κόρη 6.5 χρόνων που πάει πρώτη Δημοτικού...ο άντρας μου βοηθαει  αλλά δουλεύει πολλές ώρες... υπομονή και μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Afroditi85 είπε:

Υπομονή κορίτσι! εμείς κάνουμε συνκοιμηση γιατί δεν άντεχα τα πέρα δώθε...την κάνω μπάνιο γύρω στις 8 και 8:30-9:00 την κοιμιζω... Ξυπνάει αρκετές φορές και θηλάζει και ξανακοιμαται αμέσως....την μέρα κάνει τρία παραυπνακια...μπορεί και στην αγκαλιά μου... κάποιες φορές με το που την ακουμπήσω κάτω ξυπνάει... άλλες πάλι μπορεί να κοιμηθεί κανένα μισάωρο και κάνω καμιά δουλειά και μαγείρεμα...δεν έχω καμία βοήθεια και έχω και μια κόρη 6.5 χρόνων που πάει πρώτη Δημοτικού...ο άντρας μου βοηθαει  αλλά δουλεύει πολλές ώρες... υπομονή και μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!

Κι εγώ με συγκοιμηση προσπαθώ να τη βγάλω από την ώρα που θα ξυπνήσει μετά το πρώτο τρίωρο..και πάλι ξυπνάει και δε κοιμάται..  μιλάει τσιριζει παίζει μόνος του.. αχ έχω φτάσει σε σημείο να λέω άντε να μεγαλώσει..  και ξέρω ότι λένε πως όταν μεγαλώσει θα μου λείπει που ήταν μωρό αλλά αν είναι και κοιμάμαι στο μέλλον πραγματικά θα το ζυγισω πολύ σοβαρά...όλο αυτό που περ7γραφεις μου το έκανε κι εμένα μέχρι 4 μηνών..  μετά έπαθε βρογχιολιτιδα και είδαμε και πάθαμε να συνέλθει και να επανέλθει ως προς τον υπνο.. Είχα αναθαρρησει πριν αρρωστήσει γιατί είχε χτυπήσει 5ωρο και 6ωρο σερί το βραδυ και είχα χαρεί.. Αααχχ.. αλήθεια πως τα καταφέρνεις; μπράβο σου θαυμάζω όσες έχετε και μεγαλύτερα παιδιά και καθόλου βοήθεια.. 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, evaki_ είπε:

Κι εγώ με συγκοιμηση προσπαθώ να τη βγάλω από την ώρα που θα ξυπνήσει μετά το πρώτο τρίωρο..και πάλι ξυπνάει και δε κοιμάται..  μιλάει τσιριζει παίζει μόνος του.. αχ έχω φτάσει σε σημείο να λέω άντε να μεγαλώσει..  και ξέρω ότι λένε πως όταν μεγαλώσει θα μου λείπει που ήταν μωρό αλλά αν είναι και κοιμάμαι στο μέλλον πραγματικά θα το ζυγισω πολύ σοβαρά...όλο αυτό που περ7γραφεις μου το έκανε κι εμένα μέχρι 4 μηνών..  μετά έπαθε βρογχιολιτιδα και είδαμε και πάθαμε να συνέλθει και να επανέλθει ως προς τον υπνο.. Είχα αναθαρρησει πριν αρρωστήσει γιατί είχε χτυπήσει 5ωρο και 6ωρο σερί το βραδυ και είχα χαρεί.. Αααχχ.. αλήθεια πως τα καταφέρνεις; μπράβο σου θαυμάζω όσες έχετε και μεγαλύτερα παιδιά και καθόλου βοήθεια.. 

Η μεγάλη μου κόρη ήταν το πιο εύκολο μωρό...δεν καταλάβαμε ότι μεγαλώσαμε παιδί.. κοιμότανε όλο το βράδυ στο κρεβάτι της...και την πιπίλα μόνη της την έβρισκε και την ξαναβαζε στο στόμα...δεν την θήλαζα όμως.. έπινε ξένο γάλα...τωρα κάνω υπομονή... παραβλέπω κάποια πράγματα και προχωράω...,"το παιδί να ανατραφεί και η δουλειά όντα γενει" έτσι μου λέει η πεθερά μου...και ότι αυτό που κάνουμε είναι δουλειά και η πιο σημαντική μάλιστα...ώρες ώρες φτάνω στα όρια μου υπάρχουν στιγμές που δεν μπορώ να πάω ούτε τουαλέτα...αλλά όταν με κοιτάει με τις ματαρες της και μου γελάει λιώνω!

Πιστεύω να ξαναβρείτε γρήγορα τους ρυθμούς σας!να σκέφτεσαι ότι είναι μια περίοδος και θα περάσει!θα μεγαλώσει και θα αλλάξει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Afroditi85 εντάξει με το στήθος? @evaki_ το μόνο που έχω να σου πω είναι υπομονή, είναι δύσκολες οι αυπνίες...στην κόρη μου τα είχα παίξει...τώρα επειδή ήξερα τι με περιμένει κ ήμουν πιο συνειδητοποιημένη προσαρμόζομαι πολύ καλύτερα...δεν σου κρύβω πως στην κόρη μου κοιμήθηκα πρώτη φορά σερί μετά τον αποθηλασμό (14 μηνών)... δεν στο λέω βεβαίως αυτό για να νομίζεις ότι ο θηλασμός φταίει, απλά ήταν μία προσωπική διαπίστωση και πιστεύω το ίδιο θα συμβεί και τώρα με τον μικρό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, katrin* είπε:

@Afroditi85 εντάξει με το στήθος? @evaki_ το μόνο που έχω να σου πω είναι υπομονή, είναι δύσκολες οι αυπνίες...στην κόρη μου τα είχα παίξει...τώρα επειδή ήξερα τι με περιμένει κ ήμουν πιο συνειδητοποιημένη προσαρμόζομαι πολύ καλύτερα...δεν σου κρύβω πως στην κόρη μου κοιμήθηκα πρώτη φορά σερί μετά τον αποθηλασμό (14 μηνών)... δεν στο λέω βεβαίως αυτό για να νομίζεις ότι ο θηλασμός φταίει, απλά ήταν μία προσωπική διαπίστωση και πιστεύω το ίδιο θα συμβεί και τώρα με τον μικρό...

Καλημέρα!!!ναι τώρα είμαι εντάξει! προσέχω περισσότερο σε πιο στήθος θα την βάλω!και το βράδυ μέσα στην νυστα μου αλλάζω πλευρό κάθε φορά!τώρα που αρχίσαμε να τρώμε ζοριζεται λίγο να κάνει κακακια ομως...και δεν πίνει και πολύ νερό... της πήρα ένα εκπαιδευτικό ποτηράκι αλλά παίζει δεν πίνει...

Εσείς πως τα πάτε? δεν του αρέσει τίποτα?δοκίμασες με άλλο τρόπο?σε κομμάτια?εγώ να σου πω την αλήθεια φοβάμαι γιατί είμαι και ολομόναχη και λέω άμα πλανταξει τι θα κάνω?:(

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα!!!ναι τώρα είμαι εντάξει! προσέχω περισσότερο σε πιο στήθος θα την βάλω!και το βράδυ μέσα στην νυστα μου αλλάζω πλευρό κάθε φορά!τώρα που αρχίσαμε να τρώμε ζοριζεται λίγο να κάνει κακακια ομως...και δεν πίνει και πολύ νερό... της πήρα ένα εκπαιδευτικό ποτηράκι αλλά παίζει δεν πίνει...

Εσείς πως τα πάτε? δεν του αρέσει τίποτα?δοκίμασες με άλλο τρόπο?σε κομμάτια?εγώ να σου πω την αλήθεια φοβάμαι γιατί είμαι και ολομόναχη και λέω άμα πλανταξει τι θα κάνω?:(

Καλημέρα! Ωραία μια χαρά...πρόσεχε μν πάθεις καμιά μαστίτιδα τώρα με τις στερεές κ όλα καλά!!!εγώ να σου πω την αλήθεια μόνο κομμάτια του προσφέρω αλλά ενώ οοοολα τα άλλα πράγματα τα βάζει στο στόμα, αυτά ούτε να τα φτύσει...τα πιάνει με το χέρι κ ή τα λιώνει ή τα πετάει..έχω δοκιμάσει να του δώσω αλεσμενα αλλά βλέπει κουτάλι κ κλαίει οπότε τα απέρριψα...τώρα κάνω μια βδομάδα αποχή από τις στερεές κ θα ξεκινήσω πάλι από την αρχή μήπως το πάρει καλύτερα...μόνο νερό πίνει του αρέσει πολύ να έχει το εκπαιδευτικό ποτηράκι κ εκει που παίζει πίνει κ περίπου 40 μλ τη μέρα...δν νομίζω παραπάνω γτ αρκετό χύνεται επάνω του...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Όλα καλά κι εμείς. @Afroditi85 respect στην πεθερά σου.

Λοιπόν, το αγόρι μου τρώει με τις μέρες του. Το πρωί δίνω φρούτα, μεσημέρι κρεας-λαχανικα  κ απόγευμα ή απ' το μεσημεριανό  ή βρώμη. Δινω κ αλεσμενα κ κομματια. Εχει ξεκάθαρη  προτίμηση στα κομματια,αλλα επειδη θελω να πάρει βαρος τ δίνω κ αλεσμενα.αλεθω μια ποσοτητα κ του δινω  και κομματια μπροστά του.  Το απόγευμα κάνω κι εγώ κρεμουλα βρώμη με φρούτα κ κανέλα. Τη λατρεύει. Και  σκέτη ,απλά  μουλιασμενη την τρωει. Δεν πιέζω. Κάνω 2-3 προσπάθειες,αλλά άμα σφραγίσει το στόμα κάνω πισω.(δεν μπορώ να κάνω κ κάτι άλλο δλδ)

Αυτό που έχω αντιληφθει είναι ότι το απόγευμα κ το βράδυ πεινάει περισσότερο. Του κάνω διάφορα. Σουπιτσα με διάφορα λαχανικά.Του ψήνω κολοκύθα κ άλλα λαχανικά στο φούρνο. Του έχω δώσει μυαλό- κεφαλακι από αρνί. Από κρέατα κοτόπουλο, κουνέλι, κατσίκι.χαχχαχα κάποιες μπορεί να αηδιασουν. Κουνέλι δεν έχω φάει ποτέ στη ζωή μου ,αλλά είναι ντόπιο κ το έκανα για το μικρό. Μοσχάρι ακόμα δεν δίνω λόγω της αποχής.  ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΟΡΕΞΗ ΤΟ ΜΠΡΌΚΟΛΟ.... Μα πως;αχαχχα

Μια μέρα γκρινιάζε πολύ,να δίνω στήθος να γκρινιάζει,να παίζω να γκρινιάζει κ.λ. και τελικά τ έδωσα φαγητό κ άρχισε να τρώει. Πεινούσε για στέρεες. Να πω ότι είχα ήδη προσφέρει 2-3 φορές νωρίτερα κ δεν ήθελε. 

Νερό πίνει αρκετό. Έχουμε κ εμείς το εκπαιδευτικό ποτηράκι και πλέον πίνει και μόνος του. 

Βγάλαμε τα 2 μας δοντακια. Είχε λίγη γκρινιτσα,αλλά οκ. Με διάφορα 10 ημερων νομίζω. Το ένα φαίνεται αρκετά κ το άλλο τώρα σκαει.

@katrin* από κουπεπε κ παλαμάκια τίποτα. Χαίρεται όταν τα κάνουμε εμείς,αλλά δεν κάνει κάτι . Ίσα ίσα σηκώνει το ένα χεράκι,αλλά μπορεί να είναι κ τυχαίο. Αυτό που κάνει κ με τρελαίνει είναι που μας φιλάει. Με γραπωνει με τα χεράκια του(βάζει κ νύχια) και μας φιλάει. Αφού τον έχω ταράξει στα φιλιά,το έμαθε.

Κάθεται κ στον πωπο,αλλά πέφτει μετά από λίγη ώρα. 

Είναι ο απόλυτος έρωτας... Όση κούραση κ αν υπάρχει (παρά πολλή),μου φτάνει το χαμόγελο του και τα λαμπερά του ματάκια.

 

  • Μου αρέσει 3

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κ από εμένα ..!!! Χρόνια πολλά κ καλή χρονιά σε όλο των κόσμο ..!!! 

Μεγαλώνουμε κ εμείς κ σερνομαστε σε όλο το σπίτι έχει γίνει η καλύτερη σφουγγαρίστρα αν κ δε κάθεται ακόμα καλά στο ποπο χώρο στήριξη. Από φαγητά ξεκινήσαμε κ το αυγό δε τρελενεται αλλά έχουμε χρόνο να το συνηθίσει .. ούτε το γιαούρτι του αρέσει ξυνιζει τα μουτρακια του γενικά του αρέσει ποιο πολύ ότι μπορεί να το μασάει σε ότι είναι σαν κρέμα δε τρελενεται του φτιάχνω κ κάτι μπισκότα βρώμης κ τα τσακίζει τώρα σιγά σιγά θα ξεκινήσω να του φτιάχνω κ μαφινς πιστεύω κ αυτά θα του αρέσουν κ συνεχίζουμε μας έμεινε το ψάρι κ τα όσπρια ...!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...