Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Καλημέρα κ από εμένα ..!!! Χρόνια πολλά κ καλή χρονιά σε όλο των κόσμο ..!!! 

Μεγαλώνουμε κ εμείς κ σερνομαστε σε όλο το σπίτι έχει γίνει η καλύτερη σφουγγαρίστρα αν κ δε κάθεται ακόμα καλά στο ποπο χώρο στήριξη. Από φαγητά ξεκινήσαμε κ το αυγό δε τρελενεται αλλά έχουμε χρόνο να το συνηθίσει .. ούτε το γιαούρτι του αρέσει ξυνιζει τα μουτρακια του γενικά του αρέσει ποιο πολύ ότι μπορεί να το μασάει σε ότι είναι σαν κρέμα δε τρελενεται του φτιάχνω κ κάτι μπισκότα βρώμης κ τα τσακίζει τώρα σιγά σιγά θα ξεκινήσω να του φτιάχνω κ μαφινς πιστεύω κ αυτά θα του αρέσουν κ συνεχίζουμε μας έμεινε το ψάρι κ τα όσπρια ...!!!!

Καλημερα. Να σου ζησει ο μικρος σου.Ψυχουλα μου μαλλον προτιμαει πιο στερεα φαγητα.Εμενα ειναι 10 μηνων και παροτι τρωει με ευχαριστιση τα αλεσμενα του δινω και κομματακια ωστε στο χρονο να μην αλεθω.Γιαουρτι κι αυγο τρωει πολυ και κρεμα βρωμης.Τα μπισκοτα βρωμης πως τα φτιαχνεις;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα. Να σου ζησει ο μικρος σου.Ψυχουλα μου μαλλον προτιμαει πιο στερεα φαγητα.Εμενα ειναι 10 μηνων και παροτι τρωει με ευχαριστιση τα αλεσμενα του δινω και κομματακια ωστε στο χρονο να μην αλεθω.Γιαουρτι κι αυγο τρωει πολυ και κρεμα βρωμης.Τα μπισκοτα βρωμης πως τα φτιαχνεις;

Να σου ζήσει κ εσένα το μωράκι σου .!

1 κούπα βρώμη λίγο λάδι λίγο κανέλα 

Ένα μήλο τρημμενο η δυο μπανάνες 

Τα ανακατεύω συνήθως τα υλικά εγώ τα βλέπω κ με το μάτι έχω προσθέσει κ λίγο πορτοκάλι τα πλάθω κ ψήσιμο στους 180 βαθμούς γύρω στα 20 λεπτά .!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@xaroumenh mama κ ο δικός μου σέρνεται με τον πωπο του όλη την ώρα...στη μία μεριά του χαλιού τον αφήνεις,μετά από 5 λεπτά είναι στην άλλη άκρη...προσπαθεί κ να μπουσουλησει, κάθεται στα 4 αλλά μόλις πάει να κάνει ένα βήμα πεφτει κάτω ο καημένος...ο άντρας μου λέει ότι τον παρασερνουν τα κιλά χαχα,είναι και 10+ ...κατά τ άλλα δυστυχώς δεν τρώμε τπτ ακόμα κ με επηρεάζει κυρίως για το αν έχει κάτι ο μικρός π.χ.αισθητηριακο ή ανατομικό κ σε δεύτερη φάση επειδή δεν μπορώ να τον αφήσω κάπου για μια ώρα να την αφιερώσω στη μικρή μου...

Καλημέρα σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Να σου ζήσει κ εσένα το μωράκι σου .!

1 κούπα βρώμη λίγο λάδι λίγο κανέλα 

Ένα μήλο τρημμενο η δυο μπανάνες 

Τα ανακατεύω συνήθως τα υλικά εγώ τα βλέπω κ με το μάτι έχω προσθέσει κ λίγο πορτοκάλι τα πλάθω κ ψήσιμο στους 180 βαθμούς γύρω στα 20 λεπτά .!!!

Καλημερα

Ευκολη συνταγη.Ευχαριστω πολυ με την πρωτη ευκαιρια θα του κανω.Σιγουρα θα τα φαει.Μεχρι στιγμης τρωει τα παντα.Γερο να ναι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katrin* είπε:

@xaroumenh mama κ ο δικός μου σέρνεται με τον πωπο του όλη την ώρα...στη μία μεριά του χαλιού τον αφήνεις,μετά από 5 λεπτά είναι στην άλλη άκρη...προσπαθεί κ να μπουσουλησει, κάθεται στα 4 αλλά μόλις πάει να κάνει ένα βήμα πεφτει κάτω ο καημένος...ο άντρας μου λέει ότι τον παρασερνουν τα κιλά χαχα,είναι και 10+ ...κατά τ άλλα δυστυχώς δεν τρώμε τπτ ακόμα κ με επηρεάζει κυρίως για το αν έχει κάτι ο μικρός π.χ.αισθητηριακο ή ανατομικό κ σε δεύτερη φάση επειδή δεν μπορώ να τον αφήσω κάπου για μια ώρα να την αφιερώσω στη μικρή μου...

Καλημέρα σε όλες!

Κ εμένα προσπαθεί να μπιυσουλησει κ δε μπορεί κ πέφτει έχουν πολύ γέλιο είναι σα να κάνει πουσαπς αλλά είναι πολύ γρήγορος κ έχει αδυναμία στο χριστουγεννιάτικο δέντρο συνέχεια κάτω από αυτό πάει ..!!!

Όσο για το φαγητό πιστεύω πως θα το συνηθίσει σιγά σιγά ο μικρός σου θέλει τον χρόνο του λογικά ...!!! 

Για αισθητηριακη διαταραχή κοιτάμε τον μεγάλο μου γιο που είχε τρομερό θέμα με τις υφές αλλά βλέπω πως βελτιώνεται μέρα με την μέρα ..θέλουν το χρόνο τους κ αυτά ..!!!!!!

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Καλημερα

Ευκολη συνταγη.Ευχαριστω πολυ με την πρωτη ευκαιρια θα του κανω.Σιγουρα θα τα φαει.Μεχρι στιγμης τρωει τα παντα.Γερο να ναι

Ναι είναι πολύ νόστιμα κ εγώ τα τρώω όταν είναι ζεστά ....!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/1/2019 at 11:20 ΠΜ, xaroumenh mama είπε:

Κ εμένα προσπαθεί να μπιυσουλησει κ δε μπορεί κ πέφτει έχουν πολύ γέλιο είναι σα να κάνει πουσαπς αλλά είναι πολύ γρήγορος κ έχει αδυναμία στο χριστουγεννιάτικο δέντρο συνέχεια κάτω από αυτό πάει ..!!!

Όσο για το φαγητό πιστεύω πως θα το συνηθίσει σιγά σιγά ο μικρός σου θέλει τον χρόνο του λογικά ...!!! 

Για αισθητηριακη διαταραχή κοιτάμε τον μεγάλο μου γιο που είχε τρομερό θέμα με τις υφές αλλά βλέπω πως βελτιώνεται μέρα με την μέρα ..θέλουν το χρόνο τους κ αυτά ..!!!!!!

Ναι είναι πολύ νόστιμα κ εγώ τα τρώω όταν είναι ζεστά ....!!!!

Και για πες, είχε από μικρός θέμα ο μεγάλος σου?εμένα κάνει εμετό τα πάντα...έχω ήδη κλείσει ραντεβού σε παιδογαστρεντερολόγο και θα πάω κ σε παιδοωρυλα και αν δεν είναι κάτι οργανικό, θα κοιτάξω το αισθητηριακο κομμάτι...αν θες στείλε μου σε π.μ. κ αν δεν σε βολεύει εδώ στο φόρουμ να σου στείλω στοιχεία μου στο Facebook..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , katrin* είπε:

Και για πες, είχε από μικρός θέμα ο μεγάλος σου?εμένα κάνει εμετό τα πάντα...έχω ήδη κλείσει ραντεβού σε παιδογαστρεντερολόγο και θα πάω κ σε παιδοωρυλα και αν δεν είναι κάτι οργανικό, θα κοιτάξω το αισθητηριακο κομμάτι...αν θες στείλε μου σε π.μ. κ αν δεν σε βολεύει εδώ στο φόρουμ να σου στείλω στοιχεία μου στο Facebook..

Είχε θέμα με τις υφές δεν πιάνει κάτι με τα χέρια του αν δε του γεμίζει το μάτι ντομάτα κ αγγούρι έφαγε πρώτη φορά τώρα που έκλεισε τα τρία καλοκαιρινά φρούτα δεν έχει φάει ακόμα τούρτα δεν έχει φάει ακόμα ούτε πίτσα με τα γεμιστά μόνο που τα βλέπει αναγουλιαζει λαχανικά δε τα τρώει κ ότι δεν έχει φάει δε το έχει πιάσει ούτε  με τα χέρια του γενικά φαγητά που έτρωγε μέχρι πριν δύο μήνες περίπου ήταν όσπρια  ζυμαρικά γιαούρτι μήλο αχλάδι μπανάνα κ μπισκότα ..!!!!

Δε δέχεται το νερό στο πρόσωπο του στη θάλασσα δεν έχει μπει ακόμα τον τρομάζει αποτι έχω καταλάβει ο ήχος άμμο πάτησε πρώτη φορά φέτος κ γρασίδι το ίδιο 

Γενικά όμως η παιδίατρο δεν ανησυχεί λέει ότι θέλει το χρόνο του κ θα το εξακριβωσουμε τώρα με τον παιδικό την άλλη εβδομάδα έχουμε συνάντηση με τη δασκάλα του να δούμε τι θα μας πει κ εκείνη ..!!!!

Αλλά γενικά δε μου έχει κάνει ποτέ εμετό από φαγητό 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Είχε θέμα με τις υφές δεν πιάνει κάτι με τα χέρια του αν δε του γεμίζει το μάτι ντομάτα κ αγγούρι έφαγε πρώτη φορά τώρα που έκλεισε τα τρία καλοκαιρινά φρούτα δεν έχει φάει ακόμα τούρτα δεν έχει φάει ακόμα ούτε πίτσα με τα γεμιστά μόνο που τα βλέπει αναγουλιαζει λαχανικά δε τα τρώει κ ότι δεν έχει φάει δε το έχει πιάσει ούτε  με τα χέρια του γενικά φαγητά που έτρωγε μέχρι πριν δύο μήνες περίπου ήταν όσπρια  ζυμαρικά γιαούρτι μήλο αχλάδι μπανάνα κ μπισκότα ..!!!!

Δε δέχεται το νερό στο πρόσωπο του στη θάλασσα δεν έχει μπει ακόμα τον τρομάζει αποτι έχω καταλάβει ο ήχος άμμο πάτησε πρώτη φορά φέτος κ γρασίδι το ίδιο 

Γενικά όμως η παιδίατρο δεν ανησυχεί λέει ότι θέλει το χρόνο του κ θα το εξακριβωσουμε τώρα με τον παιδικό την άλλη εβδομάδα έχουμε συνάντηση με τη δασκάλα του να δούμε τι θα μας πει κ εκείνη ..!!!!

Αλλά γενικά δε μου έχει κάνει ποτέ εμετό από φαγητό 

Τον πας σε λογοθεραπευτη για να κάνετε απευαισθητοποιηση και να τα ξεπεράσει ή του δίνεις χρόνο ακόμα? Εγώ τώρα ξεκινάω ραντεβού με γιατρούς και ειδικο λογοθεραπευτη στο θέμα της διατροφής ώστε να τον βοηθήσουμε να δεχτεί τις υφές από τα φαγητά...έχουμε δρόμο απ ότι φαίνεται αλλά πιστεύω με υπομονή να το ξεπεράσει το αγοράκι μου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , katrin* είπε:

Τον πας σε λογοθεραπευτη για να κάνετε απευαισθητοποιηση και να τα ξεπεράσει ή του δίνεις χρόνο ακόμα? Εγώ τώρα ξεκινάω ραντεβού με γιατρούς και ειδικο λογοθεραπευτη στο θέμα της διατροφής ώστε να τον βοηθήσουμε να δεχτεί τις υφές από τα φαγητά...έχουμε δρόμο απ ότι φαίνεται αλλά πιστεύω με υπομονή να το ξεπεράσει το αγοράκι μου...

Η παιδίατρο δε το θεωρεί απαραίτητο ακόμα δλδ πιστεύει ότι είναι στο παιδί κ θέλει χρόνο Ίδη με τον παιδικό βλέπω βελτίωση τώρα την άλλη εβδομάδα που έχουμε συνάντηση στο παιδικό θα συζητήσουμε με τη δασκάλα του κ ανάλογα τι θα μας πει θα πράξουμε ...!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2019 at 11:40 ΠΜ, katrin* είπε:

Τον πας σε λογοθεραπευτη για να κάνετε απευαισθητοποιηση και να τα ξεπεράσει ή του δίνεις χρόνο ακόμα? Εγώ τώρα ξεκινάω ραντεβού με γιατρούς και ειδικο λογοθεραπευτη στο θέμα της διατροφής ώστε να τον βοηθήσουμε να δεχτεί τις υφές από τα φαγητά...έχουμε δρόμο απ ότι φαίνεται αλλά πιστεύω με υπομονή να το ξεπεράσει το αγοράκι μου...

Τι κάνετε κορίτσι μου? έκλεισες ραντεβού? Μπορούν από τόσο μικρά να τα βοηθήσουν? μπράβο! εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα!με υπομονή και προσπάθεια όλα γίνονται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Τι κάνετε κορίτσι μου? έκλεισες ραντεβού? Μπορούν από τόσο μικρά να τα βοηθήσουν? μπράβο! εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα!με υπομονή και προσπάθεια όλα γίνονται!

Και όμως Αφροδίτη μου μπορεί να είναι μικρά αλλά αυτά ξέρουν καλύτερα το σώμα τους και τον οργανισμό τους και μας καθοδηγούν αναλόγως...εμείς βρήκαμε με τη βοήθεια της ειδικής λογοθεραπευτριας ότι του αρέσει η υφή από το Μιράντα το μπισκότο που είναι σκληρό...είναι το μόνο τρόφιμο που δεν έκανε εμετό και πίστεψε με του έχω δώσει πάρα πολλά τρόφιμα να δοκιμάσει, μέχρι και τηγανητη πατάτα και όλα τα έκανε εμετό...καλά για αλεσμενα δεν το συζητώ, εμετό απευθείας...οπότε μου πρότεινε να βρω τρόφιμα με παρόμοια υφή και για παράδειγμα το κοτόπουλο να το κάνω πανέ στο φούρνο και να δούμε πως θα τα δεχτεί...σιγά σιγά πιστεύω να τον βρούμε τον ρυθμό μας...ευελπιστώ δηλαδή...έχω 5 μήνες μέχρι να γυρίσω στη δουλειά, θέλω μέχρι τότε να τρώει ικανοποιητικα και να έχει αποθηλασει...για να δούμε βέβαια τι σχέδια έχει και ο μικρός μου...

On 8/1/2019 at 12:12 ΜΜ, xaroumenh mama είπε:

Η παιδίατρο δε το θεωρεί απαραίτητο ακόμα δλδ πιστεύει ότι είναι στο παιδί κ θέλει χρόνο Ίδη με τον παιδικό βλέπω βελτίωση τώρα την άλλη εβδομάδα που έχουμε συνάντηση στο παιδικό θα συζητήσουμε με τη δασκάλα του κ ανάλογα τι θα μας πει θα πράξουμε ...!!!

Πάντως χαρούμενη μαμά οι εργοθεραπευτές και οι λογοθεραπευτες κάνουν πολύ καλή δουλεια ειδικά αν έχουν εμπειρία στο αντικείμενο...σου δείχνουν και τι αντιδράσεις πρέπει να έχεις εσύ ως γονιός ώστε όχι μόνο να μν στρεσάρεις το παιδί αλλά και να το επιβραβευεις και να χτίζεις σχέση εμπιστοσύνης μαζί του...έχε το στα υπόψιν αν δεις ότι δεν υποχωρούν τα αισθητηριακα θέματα που έχετε όπως για παράδειγμα με τη θάλασσα που δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει ο παιδικός...

όλα καλά να πάνε για όλα τα παιδάκια!!καλημέρα σε όλες! 

Update : σήμερα έκανε εμετό και το μπισκότο, οπότε πάμε πάλι στο μηδέν και βλέπουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα αισθητηριακά θέματα άρχισαν να φαίνονται στον γιο μου από τους 18 μήνες κ μετά ποιο μικρός δεν είχε δείξει κάτι τέτοιο γι'αυτό κ το αφήνουμε να δούμε πως θα εξελιχθεί κ αν είναι της ηλικίας η μία φάση που θα περάσει .. αλλά το παρακολουθούμε ... Σε κάποια πράγματα παρατηρώ κ μου κάνει εντύπωση που από την αφή η τι γεύση καταλάβενει τη διαφορά πχ τα Χριστούγεννα έτρωγε ένα μελομακάρονο κ μου ζήτησε κ δεύτερο κ του έδωσα διαφορετικό κ με το που το είδε κ το έπιασε κατάλαβε ότι δεν ήταν το ίδιο δε θυμάμαι αν το δοκίμασε γιατί δε το έφαγε ..!!  Η πχ τρώει κ το μήλο κ το αχλάδι αν του δώσω κ από τα δύο κ τα έχω κομμένα στο πιατακι του στο ίδιο μέγεθος με το που θα τα πιάσει μπορεί να ξεχωρίσει ποιο είναι το μήλο κ ποιο το αχλάδι που εγώ καμιά φορά δε μπορώ να τα ξεχωρίσω ...

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2019 at 11:13 ΠΜ, katrin* είπε:

Και όμως Αφροδίτη μου μπορεί να είναι μικρά αλλά αυτά ξέρουν καλύτερα το σώμα τους και τον οργανισμό τους και μας καθοδηγούν αναλόγως...εμείς βρήκαμε με τη βοήθεια της ειδικής λογοθεραπευτριας ότι του αρέσει η υφή από το Μιράντα το μπισκότο που είναι σκληρό...είναι το μόνο τρόφιμο που δεν έκανε εμετό και πίστεψε με του έχω δώσει πάρα πολλά τρόφιμα να δοκιμάσει, μέχρι και τηγανητη πατάτα και όλα τα έκανε εμετό...καλά για αλεσμενα δεν το συζητώ, εμετό απευθείας...οπότε μου πρότεινε να βρω τρόφιμα με παρόμοια υφή και για παράδειγμα το κοτόπουλο να το κάνω πανέ στο φούρνο και να δούμε πως θα τα δεχτεί...σιγά σιγά πιστεύω να τον βρούμε τον ρυθμό μας...ευελπιστώ δηλαδή...έχω 5 μήνες μέχρι να γυρίσω στη δουλειά, θέλω μέχρι τότε να τρώει ικανοποιητικα και να έχει αποθηλασει...για να δούμε βέβαια τι σχέδια έχει και ο μικρός μου...

Πάντως χαρούμενη μαμά οι εργοθεραπευτές και οι λογοθεραπευτες κάνουν πολύ καλή δουλεια ειδικά αν έχουν εμπειρία στο αντικείμενο...σου δείχνουν και τι αντιδράσεις πρέπει να έχεις εσύ ως γονιός ώστε όχι μόνο να μν στρεσάρεις το παιδί αλλά και να το επιβραβευεις και να χτίζεις σχέση εμπιστοσύνης μαζί του...έχε το στα υπόψιν αν δεις ότι δεν υποχωρούν τα αισθητηριακα θέματα που έχετε όπως για παράδειγμα με τη θάλασσα που δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει ο παιδικός...

όλα καλά να πάνε για όλα τα παιδάκια!!καλημέρα σε όλες! 

Update : σήμερα έκανε εμετό και το μπισκότο, οπότε πάμε πάλι στο μηδέν και βλέπουμε...

Καλημέρα! κρίμα μωρέ...μακάρι να βρείτε σύντομα κάτι που να τρώει... υπομονή...και εγώ πιστεύω ότι βοηθάνε πάρα πολύ η λογοθεραπευτές και οι εργοθεραπευτες και ειδικά όταν έχουν την κατάλληλη ειδικότητα για το θέμα που έχει το παιδάκι...οι νηπιαγωγοί και η δάσκαλοι συνήθως δεν έχουν την κατάλληλη γνώση για να βοηθήσουν τα παιδιά...υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια...η απλά θα σου πουν την γνώμη τους...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κανετε,πως είστε;

Χαθήκαμε όλες...:-D:-D

Πως είναι τα όμορφα μωράκια σας;

Εμείς πάμε πολύ καλά. Σηκώνεται,στέκεται και περπατάει με υποστήριξη,μπαμπαλιζει, κάνει παλαμάκια (επιτέλους ΧΑ, ΧΑ).

Είναι επιλεκτικός κ λιγοφαγος.Πεταω πολύ φαγητό.Ελπιζω να έχει πάρει βάρος γιατί είναι αρκετά αδύνατος κ ψηλός.. Θηλασμό φουλ.

Μου έκαναν πρόταση για δουλειά και αρνήθηκα. Δεν έχω κάποιον να κρατήσει το παιδί κ η πεθερά μου αρνήθηκε να τον κρατάει 3 ώρες μέχρι να σχολασει ο άντρας μου.3 ώρες μόνο θέλαμε. Άμα έκοβα το θηλασμό,θα τον κρατούσε,μου ειπε... :evil: 

Τόσες γυναίκες θηλάζουν κ εργάζονται. Τέλος πάντων,δανεικά είναι αυτά. Του χρόνου θα τον βάλω παιδικό. 

Τα νέα σας;

Εγώ ετοιμάζω και τη βάπτιση για Μάιο. Ήθελα να τα κάνω μαζί με τα γενέθλια του,αλλά δεν ήθελα να είναι ταλαιπωρημένος απ' τη βάπτιση και θα τα κάνω λίγες μέρες πριν.

Έχω ήδη βρει θέμα και συνεργάτες. Ήθελα πάρα πολύ να κάνω μόνη μου κάποια πράγματα,αλλά ειλικρινά,δεν έχω χρόνο ούτε για τα βασικά του σπιτιού. Όταν δεν έχεις καμία βοήθεια είναι δύσκολο. Ήθελα για τη χαρά της δημιουργίας. Αλλά εντάξει... Βάζω τις ιδέες.χεχε 

Περιμένω να μάθω τα νέα σας. 

 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2019 at 8:05 ΜΜ, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κανετε,πως είστε;

Χαθήκαμε όλες...:-D:-D

Πως είναι τα όμορφα μωράκια σας;

Εμείς πάμε πολύ καλά. Σηκώνεται,στέκεται και περπατάει με υποστήριξη,μπαμπαλιζει, κάνει παλαμάκια (επιτέλους ΧΑ, ΧΑ).

Είναι επιλεκτικός κ λιγοφαγος.Πεταω πολύ φαγητό.Ελπιζω να έχει πάρει βάρος γιατί είναι αρκετά αδύνατος κ ψηλός.. Θηλασμό φουλ.

Μου έκαναν πρόταση για δουλειά και αρνήθηκα. Δεν έχω κάποιον να κρατήσει το παιδί κ η πεθερά μου αρνήθηκε να τον κρατάει 3 ώρες μέχρι να σχολασει ο άντρας μου.3 ώρες μόνο θέλαμε. Άμα έκοβα το θηλασμό,θα τον κρατούσε,μου ειπε... :evil: 

Τόσες γυναίκες θηλάζουν κ εργάζονται. Τέλος πάντων,δανεικά είναι αυτά. Του χρόνου θα τον βάλω παιδικό. 

Τα νέα σας;

Εγώ ετοιμάζω και τη βάπτιση για Μάιο. Ήθελα να τα κάνω μαζί με τα γενέθλια του,αλλά δεν ήθελα να είναι ταλαιπωρημένος απ' τη βάπτιση και θα τα κάνω λίγες μέρες πριν.

Έχω ήδη βρει θέμα και συνεργάτες. Ήθελα πάρα πολύ να κάνω μόνη μου κάποια πράγματα,αλλά ειλικρινά,δεν έχω χρόνο ούτε για τα βασικά του σπιτιού. Όταν δεν έχεις καμία βοήθεια είναι δύσκολο. Ήθελα για τη χαρά της δημιουργίας. Αλλά εντάξει... Βάζω τις ιδέες.χεχε 

Περιμένω να μάθω τα νέα σας. 

 

Γεια σου κορίτσι!ναι χαθήκαμε!σταμάτησαν να γράφουν και οι άλλες μανουλες!

Και εμείς μια χαρά σηκώνεται στέκεται και γενικά είναι πολύ ζωηρή!θέλει να είμαστε συνέχεια μαζί και να μην με χάνει από το οπτικό της πεδίο ούτε λεπτό!κάνω στα γρήγορα ότι προλάβω την ώρα που κοιμάται!και εμείς θηλάζουμε ακόμα, τρώμε το φαγητό μας!αλλά αρρώστησαμε και τώρα αναρρωνουμε!

Πόσο σε καταλαβαίνω!και εγώ δεν έχω κανέναν να μου κρατάει την μικρή για να δουλέψω!τώρα τελείωνει το εξάμηνο και θα παραιτηθώ (έτσι και αλλιώς τελείωσε και η σύμβαση που ήμουν) με πήραν για να πάω με άλλη σύμβαση αλλά δεν μπορώ..που να την αφήσω?και δεν συμφέρει γυναίκα με τα λεφτά που θα παίρνω και δεν εμπιστεύομαι κιόλας εκτός αν είναι γνωστή ... εμένα δουλεύει η πεθερά μου ( εποχιακή) και μένουνε και λίγο μακριά (μένει σε χωριό) αλλά και να μην δουλεύε πάλι δύσκολο θα ήταν πως θα ερχότανε κάθε μέρα και έχει και άλλα 3 εγγόνια σύνολο 5 με τα δικά μου!

Τι ωραία!με το καλό η βάπτιση!τι θέμα θα κάνετε? εμείς θα αργήσουμε ακόμα...

Εγώ σκέφτομαι το θέμα για τα γενέθλια προς το παρόν αλλά δεν έχω καταλήξει!:-D

Κατρίν τι κάνεις? Ο μικρός σου?τι κάνατε με το φαγητό? ξεκινήσατε να τρώτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...