Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Η πρώτη εμβρυομεταφορα! Σ ευχαριστώ πολυ! 

      Κορίτσι έκανες χοριακη ? 

      πρίν από 25 λεπτά , Angot είπε:

      της ειπα ότι ακριβώς ειπα και σε σας! τι να πω , ότι να ναι!  

      Τι να πω αφού το γράφει Κ μέσα στην σελίδα του gov . Μπορεί να ήταν καινούρια Κ να μην ήξερε 

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ μανούλα Μαίου! Τελευταία περίοδο είχα 14/08 και είμαι στο τέλος της 8ης εβδομάδας! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη! Από συμπτώματα έχω συχνοουρία, υπνηλία και λίγες καούρες. Γενικά είμαι καλά, περιμένω το επόμενο ραντεβού στις 23 για να ακούσουμε καρδούλα! Εύχομαι σε όλες μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ μανούλα Μαίου! Τελευταία περίοδο είχα 14/08 και είμαι στο τέλος της 8ης εβδομάδας! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη! Από συμπτώματα έχω συχνοουρία, υπνηλία και λίγες καούρες. Γενικά είμαι καλά, περιμένω το επόμενο ραντεβού στις 23 για να ακούσουμε καρδούλα! Εύχομαι σε όλες μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

καλοσορισες στην παρεας μας λοιπων σου ευχομαι μια τελειομημη εγκυμοσυνη...!!!!!!

καλημερα κοριτσια πως ειστε σημερα..;;;

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια!!!

Καλώς ήρθες @Elina09...

Σου εύχομαι κι εγώ με την σειρά μου μια υπέροχη,τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι..:):)

Τα δικά μου λοιπόν: ανακατωσούρες,δυσπεψία,φούσκωμα,άσχημη γεύση στο στόμα,λίγη κούραση(γιατί όπως έχω ξαναπεί δεν κάνω σχεδόν τίποτα):-D και υπνηλία.

Βαρέθηκα να κοιμάμαι.Ειδικά μετά το μεσημεριανό μου υπνάκο,ξυπνάω κομμάτια...

Αύριο έχω ραντεβού με το γυναικολόγο...έχω λίγο άγχος...λίγο...:)

 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , agapi27 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια!!!

Καλώς ήρθες @Elina09...

Σου εύχομαι κι εγώ με την σειρά μου μια υπέροχη,τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι..:):)

Τα δικά μου λοιπόν: ανακατωσούρες,δυσπεψία,φούσκωμα,άσχημη γεύση στο στόμα,λίγη κούραση(γιατί όπως έχω ξαναπεί δεν κάνω σχεδόν τίποτα):-D και υπνηλία.

Βαρέθηκα να κοιμάμαι.Ειδικά μετά το μεσημεριανό μου υπνάκο,ξυπνάω κομμάτια...

Αύριο έχω ραντεβού με το γυναικολόγο...έχω λίγο άγχος...λίγο...:)

 

αντε με το καλο αυριο να δειτε το σπορακι....!!!! ολα αυτα τα ειχα εγω στην πρωτη μου εγκυμουσυνη ειδικα αυτη η ασχημη γευση στο στομα δε παλευταν με τιποτα φοβομουν να φαω γιατι δεν ηξερα τι γευση θα εχει το φαει στο στομα μου αλλα ευτηχως γυρω στης 12 εβδομαδες επανηλθε η γευση μου...!!! τωρα σε αυτη αναγουλες συχνοουρια οι μυρωδιες ειναι ασχημες και υπνηλια...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2017 at 8:12 ΠΜ, Vana87 είπε:

 

On 11/10/2017 at 8:22 ΠΜ, Vana87 είπε:

 

On 11/10/2017 at 4:02 ΜΜ, xaroumenh mama είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια.με το καλό Ελίνα.

Εγώ κλασσικά αναγουλες έχω κ σήμερα με έπιασε πόνος στη μέση χαμηλή κ μπροστά χαμηλά.μπορει να μην είναι και πόνος...κάτι σαν κούραση .

  • Μου αρέσει 1

kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ μανούλα Μαίου! Τελευταία περίοδο είχα 14/08 και είμαι στο τέλος της 8ης εβδομάδας! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη! Από συμπτώματα έχω συχνοουρία, υπνηλία και λίγες καούρες. Γενικά είμαι καλά, περιμένω το επόμενο ραντεβού στις 23 για να ακούσουμε καρδούλα! Εύχομαι σε όλες μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Καλωσορισες!! Ποτε πηγες στο γιατρο καο δςν ακουσατε ακομα καρδουλα; λογικα στος 23 που θα πας θα πρεπει να κλεισετε για αυχενικη!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

ειδικα αυτη η ασχημη γευση στο στομα δε παλευταν με τιποτα φοβομουν να φαω γιατι δεν ηξερα τι γευση θα εχει το φαει στο στομα μου 

Εγώ υποφέρω από αυτό. Και το έχω σχεδόν από αρχή αρχή. (Από την 4η w) Αηδιαζω μέχρι και με το νερό. Και είμαι έτσι όλο το 24ωρο. Το απόγευμα επιδεινώνεται η κατάσταση και έχω και τάση για έμετο. Περιμένω πάνω από μια λεκάνη.  Τέλος πάντων!! Ας έχουμε μια τελειωμηνη  εγκυμοσύνη και χαλάλι όλο το χάλι.  Πάντως κι εγώ σέρνομαι και νιώθω  σα να ειμαι άρρωστη. 

Κορίτσια πόνους έχει καμια; εγώ πονάω αριστερά πολύ χαμηλά.  Είναι περίεργος πόνος.  Όχι περιόδου. Έρχεται για δευτερόλεπτα και φεύγει και ξανά και ξανά . Και ειναι σαν τσιμπήματα μεν αλλά σαν να με χτυπάει ρεύμα.  Πήρα τηλ τον γιατρό μου και μου είπε ότι δεν τον ανησυχεί αυτό γιατί είναι στα πλάγια ο πόνος και είναι γιατί μεγαλώνει η μήτρα....


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! @Farmakotriftena πονους και εγω εχω αλλα δεν δινω σημασια! Ειμαι η μοναδικη που πηγαινω στο γιατρο και δεν ρωτάω τίποτα;; εδω και 2-3 μερες νιωθω ότι εχω περισσοτερη ενέργεια. Προς το απογευμα σερνομαι. Γενικα ομως δεν καθομαι καθολου. Απλα τα κανω ολα πολυ αργα. Μολις τελειωσα τη γενικη του σπιτιου, μαγειρευω και σε λιγο θα παω να παρω το μικρο απ το σχολειο. Παει η μερα δεν διαβασα παλι σημερα. 3 θα παω δουλεια και θα σχολασω 8. Μετα ειμαι χαλια για διαβασμα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Vana87 είπε:

Καλημερα! @Farmakotriftena πονους και εγω εχω αλλα δεν δινω σημασια! Ειμαι η μοναδικη που πηγαινω στο γιατρο και δεν ρωτάω τίποτα;; εδω και 2-3 μερες νιωθω ότι εχω περισσοτερη ενέργεια. Προς το απογευμα σερνομαι. Γενικα ομως δεν καθομαι καθολου. Απλα τα κανω ολα πολυ αργα. Μολις τελειωσα τη γενικη του σπιτιου, μαγειρευω και σε λιγο θα παω να παρω το μικρο απ το σχολειο. Παει η μερα δεν διαβασα παλι σημερα. 3 θα παω δουλεια και θα σχολασω 8. Μετα ειμαι χαλια για διαβασμα.

Γενικά είχα πονακια αλλά σαν περιόδου.  Αυτό που είχα όμως χθες και προχθές ήταν περιεργα και τρόμαξα.  Πάντως Βάνα μου μπράβο σου και φτου φτου έτσι να παραμείνεις.  Εγώ είμαι χάλια.  Αυτές τις μέρες ούτε στη δουλειά πάω ούτε από το σπίτι βγαίνω την μικρή την παίρνω το απόγευμα (μετά το παιδικό την κρατάει λίγο η μητέρα μου για να με ανακουφησει ) εχω μια μόνιμη αηδία στο στομα τάση για εμετό και σεεερνομαι.  Σέρνομαι!!!!!

Τώρα για το διάβασμα... το μόνο που μπορώ να πω είναι κουράγιο.  Ίσως πρέπει να βάλεις τα δυνατά σου τώρα γιατί μετά που θα ρθει και το 2ο θα ναι όνειρο καλοκαιρινής νυχτός. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Γενικά είχα πονακια αλλά σαν περιόδου.  Αυτό που είχα όμως χθες και προχθές ήταν περιεργα και τρόμαξα.  Πάντως Βάνα μου μπράβο σου και φτου φτου έτσι να παραμείνεις.  Εγώ είμαι χάλια.  Αυτές τις μέρες ούτε στη δουλειά πάω ούτε από το σπίτι βγαίνω την μικρή την παίρνω το απόγευμα (μετά το παιδικό την κρατάει λίγο η μητέρα μου για να με ανακουφησει ) εχω μια μόνιμη αηδία στο στομα τάση για εμετό και σεεερνομαι.  Σέρνομαι!!!!!

Τώρα για το διάβασμα... το μόνο που μπορώ να πω είναι κουράγιο.  Ίσως πρέπει να βάλεις τα δυνατά σου τώρα γιατί μετά που θα ρθει και το 2ο θα ναι όνειρο καλοκαιρινής νυχτός. 

Παντως αν εχεις εναλλακτικες εχεις περιθωριο να ξαπλωσεις. Εγω δεν εχω και βοηθεια απο κανενα. Ολοι κανουν τη ζωη τους για αυτο εκνευριζομαι. Ευτυχως εχω τον αντρα μου! Τελος οκτωβριου σταματαει απο τη δουλεια καια νιωσω πολυ καλυτερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Vana87 είπε:

Παντως αν εχεις εναλλακτικες εχεις περιθωριο να ξαπλωσεις. Εγω δεν εχω και βοηθεια απο κανενα. Ολοι κανουν τη ζωη τους για αυτο εκνευριζομαι. Ευτυχως εχω τον αντρα μου! Τελος οκτωβριου σταματαει απο τη δουλεια καια νιωσω πολυ καλυτερα!!

Σε καταλαβαίνω.  Κι εγώ την προηγουμένη βδομάδα ήμουν ολη.μερα στη δουλειά και ονειρευόμουν να γυρίσω αργά το απόγευμα να ξαπλώσω έστω μια ώρα και τελικά ήρθαν όλα ανάποδα και ήμουν όλη μέρα χάλια.  Που να το είχα αυτό κάθε μέρα.  Είναι ανυπόφορο.  Ευτυχώς όμως δεν έχεις άσχημα συμπτώματα 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σε καταλαβαίνω.  Κι εγώ την προηγουμένη βδομάδα ήμουν ολη.μερα στη δουλειά και ονειρευόμουν να γυρίσω αργά το απόγευμα να ξαπλώσω έστω μια ώρα και τελικά ήρθαν όλα ανάποδα και ήμουν όλη μέρα χάλια.  Που να το είχα αυτό κάθε μέρα.  Είναι ανυπόφορο.  Ευτυχώς όμως δεν έχεις άσχημα συμπτώματα 

Ναι παλι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ..Το ραντεβού στο γιατρό πήγε πολύ καλά..

Μεγαλώνουμε σωστά, 9+1 βάσει υπερήχου.όλα καλά...χιχιχι

Επόμενο ραντεβού στις 30/10 κ αυχενική στις 6/11...

(λόγω ιστορικού έχουμε πιο στένη παρακολούθηση,αν κι εγώ πιστεύω ότι μπορούσαμε να πάμε κατευθείαν στην αυχενική)

Η μητέρα μου:wub:,μου εφερε ενα ταψί σοκολατόπιτα...Δέχομαι πόλεμο...:lol::lol:Δεν παραδόθηκα ακομα..:lol:

Αυτά από εμένα.

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2017 at 7:47 ΜΜ, Vana87 είπε:

Καλωσορισες!! Ποτε πηγες στο γιατρο καο δςν ακουσατε ακομα καρδουλα; λογικα στος 23 που θα πας θα πρεπει να κλεισετε για αυχενικη!

Καλώς σας βρήκα! Όταν πήγα ήμουν 5 εβδομάδων και 4 ημερών. Τότε η γιατρός μου είπε ότι σε περίπου 6 μέρες θα άρχιζε να χτυπάει. Σημειωτέον ότι μένω στη Γερμανία, οπότε ίσως κάποια πράγματα να ακούγονται διαφορετικά, όπως η απόσταση των ραντεβού, δεν ξέρω πώς ακριβώς πάει στην Ελλάδα. Είμαι βέβαια σε επικοινωνία και με τον Έλληνα γυναικολόγο μου, ο οποίος μου είπε ακριβώς αυτό που μου λες, ότι θα κλείσω και για αυχενική όταν θα πάω! Για να δούμε! Εσύ πώς πας;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Καλώς σας βρήκα! Όταν πήγα ήμουν 5 εβδομάδων και 4 ημερών. Τότε η γιατρός μου είπε ότι σε περίπου 6 μέρες θα άρχιζε να χτυπάει. Σημειωτέον ότι μένω στη Γερμανία, οπότε ίσως κάποια πράγματα να ακούγονται διαφορετικά, όπως η απόσταση των ραντεβού, δεν ξέρω πώς ακριβώς πάει στην Ελλάδα. Είμαι βέβαια σε επικοινωνία και με τον Έλληνα γυναικολόγο μου, ο οποίος μου είπε ακριβώς αυτό που μου λες, ότι θα κλείσω και για αυχενική όταν θα πάω! Για να δούμε! Εσύ πώς πας;

Εγω τωρα ειμαι 8+3. Θα παω την τριτη και μου ειπε οτι θα παρουμε αιμα που χρειαζεται για να γινει και η αυχενικη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...