Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια πήγαμε κ εμείς για υπέρηχο κ ακούσαμε καρδούλα όλα πάνε καλά μέχρι τώρα το επόμενο ραντεβού σε τρεις εβδομάδες ..Αχ Χριστίνα μου τι να πω τώρα εύχομαι να γίνει το θαύμα κ το παιδάκι σου να σε βγάλει ασπροπροσωπη..!! Τώρα πάλι αν παλινδρομήσεις δώσε χρόνο στον οργανισμό σου να συνέλθει από τις εγκυμοσύνες λίγο κ από τα χάπια..Πραγματικά εύχομαι ότι καλυτερο

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα ,πηγα σε δευτερο γιατρο σημερα ο οποιος με εβγαλε ακριβως οσο ειμαι 7+3 δλδ κ μου μετρησε το εμβρυο 1,2 εκατοστα απο 4,5 χιλιοστα που ελεγε ο πρωτος αλλα καρδια πουθενα...η μεγαλη μου απορια ειναι πως συνεχιζει να μεγαλωνει αφου δ υπαρχει καρδια??αυτος μου ειπε οτι 99%παλλινδρομει

Δινω μια τελευταια ευκαιρια την παρασκευη αλλιως σαββατο παμε για αποξεση

Το χειροτερο απο ολα ειναι που κανεις δ μπορει να μου πει τι εφταιξε για μια ακομα φορα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xristina55 είπε:

Κοριτσια καλημερα ,πηγα σε δευτερο γιατρο σημερα ο οποιος με εβγαλε ακριβως οσο ειμαι 7+3 δλδ κ μου μετρησε το εμβρυο 1,2 εκατοστα απο 4,5 χιλιοστα που ελεγε ο πρωτος αλλα καρδια πουθενα...η μεγαλη μου απορια ειναι πως συνεχιζει να μεγαλωνει αφου δ υπαρχει καρδια??αυτος μου ειπε οτι 99%παλλινδρομει

Δινω μια τελευταια ευκαιρια την παρασκευη αλλιως σαββατο παμε για αποξεση

Το χειροτερο απο ολα ειναι που κανεις δ μπορει να μου πει τι εφταιξε για μια ακομα φορα...

Λυπαμαι! Δυστυχως δεν μπορουν να ξερουν ακριβως τι φταιει...

Link to comment
Share on other sites

χριστινα ευχομαι να ακουσετε καρδια το σαββατο κ να πανε ολα καλα μεχρι τελους

προσφατα εμαθα για περιπτωση ασυμβατοτητας στα αιμοπεταλια.αλλα αν εχετε ψαξει τα παντα δ ξερω τι να πω.ουτε οι γιατροι ξερουν παντα το γιατι.θετικο οτι μενεις ευκολα εγκυος αλλα δ αρκει αυτο.ισως πρεπει να κινηθεις προς εξωσωματικη κ προεμφυτευτικο.δ γινεται τοση ατυχια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Προσφάτως ανακαλύψαμε κι εμείς ότι είμαι έγκυος στην 4η εβδομάδα και είμαστε πολύ χαρούμενοι! Η απορία μου όμως είναι σχετική με την χρήση κάποιων καλλυτικών.. Λόγω ακμής χρησιμοποιώ μια σειρά της La Roche-Posay: effaclar purifying foaming gel for oily sensitive skin, effaclar lotion astringent micro-exfoliante και κρέμα ημέρας: effaclar mat. Καμιά ιδέα εάν επιτρέπεται η χρήση τους στην διάρκεια εγκυμοσύνης;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , MaryMary1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Προσφάτως ανακαλύψαμε κι εμείς ότι είμαι έγκυος στην 4η εβδομάδα και είμαστε πολύ χαρούμενοι! Η απορία μου όμως είναι σχετική με την χρήση κάποιων καλλυτικών.. Λόγω ακμής χρησιμοποιώ μια σειρά της La Roche-Posay: effaclar purifying foaming gel for oily sensitive skin, effaclar lotion astringent micro-exfoliante και κρέμα ημέρας: effaclar mat. Καμιά ιδέα εάν επιτρέπεται η χρήση τους στην διάρκεια εγκυμοσύνης;

Περιέχουν ρετινοειδή μέσα;; καλύτερα να επικοινωνήσεις με το γιατρο για σιγουριά! Ακριβως 4 εβδομαδων εισαι; θα γενναμε μαζι!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vana87 είπε:

Περιέχουν ρετινοειδή μέσα;; καλύτερα να επικοινωνήσεις με το γιατρο για σιγουριά! Ακριβως 4 εβδομαδων εισαι; θα γενναμε μαζι!!

Θεωρητικά όχι αλλά θα ρωτήσω για σιγουριά. Ναι, για να είμαι πιο συγκεκριμένη 4 εβδομάδων και 2 ημερών. Και έχω κάτι πονάκια τύπου περιόδου και σήμερα ελάχιστα σκούρα πηχτά υγράκια και με έχει πιάσει ένα πράγμα...κάθε 20 λεπτά πάω τουαλέτα μη και μου ήρθε περίοδος.. :P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , MaryMary1982 είπε:

Θεωρητικά όχι αλλά θα ρωτήσω για σιγουριά. Ναι, για να είμαι πιο συγκεκριμένη 4 εβδομάδων και 2 ημερών. Και έχω κάτι πονάκια τύπου περιόδου και σήμερα ελάχιστα σκούρα πηχτά υγράκια και με έχει πιάσει ένα πράγμα...κάθε 20 λεπτά πάω τουαλέτα μη και μου ήρθε περίοδος.. :P

Και εγω ακριβως 4 και 2. 20 αυγουστου ειχες περιοδο;; χαχαχα εμενα εχει φουσκωσει η κοιλια μου το στηθος μου , κατουριεμαι συνεχεια, τσιμπηματακια στη κοιλια εχω! Και το πρωι πολυ ελαφριες αναγουλες. Το πρωτο σου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Vana87 είπε:

Και εγω ακριβως 4 και 2. 20 αυγουστου ειχες περιοδο;; χαχαχα εμενα εχει φουσκωσει η κοιλια μου το στηθος μου , κατουριεμαι συνεχεια, τσιμπηματακια στη κοιλια εχω! Και το πρωι πολυ ελαφριες αναγουλες. Το πρωτο σου;

Ναι σε όλα! :D Το πρώτο μου και ανυπομονώ τόσο πολύ! Εγώ έχω ελαφρύ πόνο στο στηθος, δεν θα το έλεγα πολύ πρησμένο αλλά έχω πονάκια στην κοιλιά.Το πρωί κι εγώ έχω ελαφριές αναγούλες αυτές τις δυο μέρες. Τα πονάκια αυτά που έχεις εσύ μοιάζουν με αυτά της περιόδου αλλά διακεκομμένα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Να μπώ και στην παρεα σας! Εγώ είμαι 4  εβδ + 5 με τελευταια περίοδο 17/8. Χθές έκανα χοριακή και σημέρα περιμένω τα αποτέσμα. Για υπέρηχο πότε λέτε να πάω?

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Να μπώ και στην παρεα σας! Εγώ είμαι 4  εβδ + 5 με τελευταια περίοδο 17/8. Χθές έκανα χοριακή και σημέρα περιμένω τα αποτέσμα. Για υπέρηχο πότε λέτε να πάω?

 

Εγώ ζω στο εξωτερικό και θα μου τα κάνουν όλα την 8η εβδομάδα...οπότε είμαι στην αναμονή :P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Vana87 είπε:

Και εγω ακριβως 4 και 2. 20 αυγουστου ειχες περιοδο;; χαχαχα εμενα εχει φουσκωσει η κοιλια μου το στηθος μου , κατουριεμαι συνεχεια, τσιμπηματακια στη κοιλια εχω! Και το πρωι πολυ ελαφριες αναγουλες. Το πρωτο σου;

Αχ ακριβως έτσι είμαι και εγώ!! εγω είμαι 4 και 5 (17/8) . έχει φουσκώσει η κοιλιά μου αφου δεν ξεσουσκωσε απο την περιοδο !!!! και το στήθος μου εχει πρηστει και  με πονάει πολύ!!!!  Στο γραφείο αναγκαστικ α φοράω σουτιεν αλλα στο σπιτι μπουστάκι .. Κ εχω απο την παρασκευη που εχω καθυστερηση μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ  δίψα!!1Ζεσταίνομαι υπερβολίικά!!!!  αντε να δω αν θα έχω εμετους γτ απο την φυση μου γενικως εχω αναγουλες!!! 

 

πρίν από 2 λεπτά , MaryMary1982 είπε:

Εγώ ζω στο εξωτερικό και θα μου τα κάνουν όλα την 8η εβδομάδα...οπότε είμαι στην αναμονή :P

Εμένα ο γιατρός μου είπε να παω  μεθαύριο αλλα θεωρώ οτι είναι πολυ νωρίς ..Λεω να το αφήσω την αλλη πεπμτη που θα είμαι 6 εβδ για να δουμε σακο κ εμβρυο!

 

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , MaryMary1982 είπε:

Ναι σε όλα! :D Το πρώτο μου και ανυπομονώ τόσο πολύ! Εγώ έχω ελαφρύ πόνο στο στηθος, δεν θα το έλεγα πολύ πρησμένο αλλά έχω πονάκια στην κοιλιά.Το πρωί κι εγώ έχω ελαφριές αναγούλες αυτές τις δυο μέρες. Τα πονάκια αυτά που έχεις εσύ μοιάζουν με αυτά της περιόδου αλλά διακεκομμένα;

Οχι ακριβως περιοδου! Δεν μπορω να τα περιγραψω. Εμενα ειναι το δευτερο!!

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

Αχ ακριβως έτσι είμαι και εγώ!! εγω είμαι 4 και 5 (17/8) . έχει φουσκώσει η κοιλιά μου αφου δεν ξεσουσκωσε απο την περιοδο !!!! και το στήθος μου εχει πρηστει και  με πονάει πολύ!!!!  Στο γραφείο αναγκαστικ α φοράω σουτιεν αλλα στο σπιτι μπουστάκι .. Κ εχω απο την παρασκευη που εχω καθυστερηση μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ  δίψα!!1Ζεσταίνομαι υπερβολίικά!!!!  αντε να δω αν θα έχω εμετους γτ απο την φυση μου γενικως εχω αναγουλες!!! 

 

Εμένα ο γιατρός μου είπε να παω  μεθαύριο αλλα θεωρώ οτι είναι πολυ νωρίς ..Λεω να το αφήσω την αλλη πεπμτη που θα είμαι 6 εβδ για να δουμε σακο κ εμβρυο!

 

 

Εγω θα παω τριρη στο γιατρο!! 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, xristina55 είπε:

Κοριτσια καλημερα ,πηγα σε δευτερο γιατρο σημερα ο οποιος με εβγαλε ακριβως οσο ειμαι 7+3 δλδ κ μου μετρησε το εμβρυο 1,2 εκατοστα απο 4,5 χιλιοστα που ελεγε ο πρωτος αλλα καρδια πουθενα...η μεγαλη μου απορια ειναι πως συνεχιζει να μεγαλωνει αφου δ υπαρχει καρδια??αυτος μου ειπε οτι 99%παλλινδρομει

Δινω μια τελευταια ευκαιρια την παρασκευη αλλιως σαββατο παμε για αποξεση

Το χειροτερο απο ολα ειναι που κανεις δ μπορει να μου πει τι εφταιξε για μια ακομα φορα...

Γεια σου Χριστίνα, έχουμε ξαναμιλήσει στις μαμάδες Φεβρουαρίου. Λυπάμαι ειλικρινά για αυτό που περνάς ψυχολογικά για πολλοστή φορά, αλλά θα σου πω τη δική μου ιστορία μήπως και πάρεις λίγο τα πάνω σου! Η πρώτη μου εγκυμοσύνη προέκυψε μετά από πολλές δυσκολίες 2,5 ετών. Πήγα στο γιατρό αγχωμένη αλλά αισιόδοξη στις 7+2εβδ και το αποτέλεσμα ήταν ίδιο με το δικό σου σήμερα: έμβρυο σωστά ανεπτυγμένο, αλλά καρδούλα πουθενά.. Άγχος, απογοήτευση, κλάμα...Άντε πάλι απ την αρχή έλεγα.. Μετά από λίγες μέρες πήγα για επιβεβαίωση των κακών μαντάτων και...ο γιος μου πριν λίγο γύρισε από τον παιδικό σταθμό!! Απλά η καρδούλα ήταν οριακά να ξεκινήσει να χτυπά και 5 ημέρες μετά ήταν δυνατή και υγιής!! Έχε πίστη, κράτα την ελπίδα σου ζωντανή! Ναι έχεις περάσει πολλά, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! Θα περιμένουμε όμορφα νέα την Παρασκευή!! 

  • Μου αρέσει 2

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Να μπώ και στην παρεα σας! Εγώ είμαι 4  εβδ + 5 με τελευταια περίοδο 17/8. Χθές έκανα χοριακή και σημέρα περιμένω τα αποτέσμα. Για υπέρηχο πότε λέτε να πάω?

 

Ποση ηταν η χοριακη σου;; εγω μονο τεστ εκανα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...