Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Vana87 είπε:

Μου ειπε οτι ισως προκαλει συχνες ουρολημωξεις και θα πρεπει να εγχειριστει. Ειπε οτι μπορει και να υποχωρησει μονο του. Να ξαναπαω λεει για doppler να δουμε μηπως εχει υποχωρησει. 

Μακάρι να υποχωρήσει λοιπόν και να μην χρειαστεί τπτ άλλο :):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kaλημερα ....Να σας πω οτι παρακολουθώ δωρεάν διαδικτυακά σεμινάρια που διοργανώνει η nutricia για τον τοκετό, το θηλασμό, τη λοχεία, την περιποίηση του νεογέννητου και τις καθημερινές ανησυχίες της νέας μαμάς.

Χθες είχε για το θηλασμό ,αλλα λογω του ραντεβού για τη β επιπεδου δεν το παρακολουθησα.Το πρωτο που είχα παρακολουθήσει ήταν για τις ανησυχίες της νέας μαμάς,κι αν εξαιρέσουμε ένα προβλημα που αντιμετωπιζα με τον υπολογιστή μου,εμεινα πολυ ευχαριστημενη.. Ελπιζω να μην θεωρειται διαφημιση,ούτως ή αλλως δωρεαν ειναι..

Δεν γνωριζω αν γινονται σεμιναρια εδω .Παλια διοργάνωνε δωρεαν το Ηρα,αλλα εκλεισε το καταστημα...Θα το ψαξω σιγα σιγα κι αυτο... 

Ραντεβου με το γιατρο σε 2 εβδομαδες που θα μου γραψει και την καμπυλη ζαχαρου. Επίσης εδώ και 3 μέρες δεν νιώθω τόσο έντονα το μωρό...Τον νιωθω αλλα οχι οσο στις αρχες... Σας εχει συμβει;

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katrin* είπε:

Μακάρι να υποχωρήσει λοιπόν και να μην χρειαστεί τπτ άλλο :):)

Μακαρι!!

1 hour ago, agapi27 είπε:

Kaλημερα ....Να σας πω οτι παρακολουθώ δωρεάν διαδικτυακά σεμινάρια που διοργανώνει η nutricia για τον τοκετό, το θηλασμό, τη λοχεία, την περιποίηση του νεογέννητου και τις καθημερινές ανησυχίες της νέας μαμάς.

Χθες είχε για το θηλασμό ,αλλα λογω του ραντεβού για τη β επιπεδου δεν το παρακολουθησα.Το πρωτο που είχα παρακολουθήσει ήταν για τις ανησυχίες της νέας μαμάς,κι αν εξαιρέσουμε ένα προβλημα που αντιμετωπιζα με τον υπολογιστή μου,εμεινα πολυ ευχαριστημενη.. Ελπιζω να μην θεωρειται διαφημιση,ούτως ή αλλως δωρεαν ειναι..

Δεν γνωριζω αν γινονται σεμιναρια εδω .Παλια διοργάνωνε δωρεαν το Ηρα,αλλα εκλεισε το καταστημα...Θα το ψαξω σιγα σιγα κι αυτο... 

Ραντεβου με το γιατρο σε 2 εβδομαδες που θα μου γραψει και την καμπυλη ζαχαρου. Επίσης εδώ και 3 μέρες δεν νιώθω τόσο έντονα το μωρό...Τον νιωθω αλλα οχι οσο στις αρχες... Σας εχει συμβει;

Εμας διοργανωνουν δωρεαν μαθηματα στο νοσοκομειο! Πηγαινα στην πρωτη εγκυνοσυνη. Τωρα δεν θελω... συμβαινει καποιες μερες να μην το νιωθεις τοσο εντονα. Αρκει να νιωθεις καποιες κινησεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@katrin* εμεις ημασταν στις 22 και 5 αλλα ο γιατρος ειπε οτι η εγκυμοσυνη, ηδη απο την αυχενικη, εδειχνε να εξελισσεται πιο γρηγορα και γι αυτο μου εδωσε ΠΗΤ νωριτερα... (απο 21/5, 13/5). Με ρωτησε αν τρωω γλυκα....λετε να ευθυνονται αυτα για την λιγο πιο γρηγορη αναπτυξη? Τα εχω περιορισει αρκετα (να φανταστείτε ειναι η μερεντα στο ντουλάπι ανεγγιχτη εδω και 3 μήνες) αλλα δεν μπορω να τα κοψω και τελειως βρε κοριτσια.

@Vana87 σου ευχομαι να υποχωρησει το υγρο μεχρι την επομενη εξεταση και να μην ταλαιπωρηθει το μωρακι σου!

Σε 4 μηνες θα κραταμε αγκαλιά τα αγγελουδια μας, το πιστευετε???

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Evangeliaa είπε:

@katrin* εμεις ημασταν στις 22 και 5 αλλα ο γιατρος ειπε οτι η εγκυμοσυνη, ηδη απο την αυχενικη, εδειχνε να εξελισσεται πιο γρηγορα και γι αυτο μου εδωσε ΠΗΤ νωριτερα... (απο 21/5, 13/5). Με ρωτησε αν τρωω γλυκα....λετε να ευθυνονται αυτα για την λιγο πιο γρηγορη αναπτυξη? Τα εχω περιορισει αρκετα (να φανταστείτε ειναι η μερεντα στο ντουλάπι ανεγγιχτη εδω και 3 μήνες) αλλα δεν μπορω να τα κοψω και τελειως βρε κοριτσια.

@Vana87 σου ευχομαι να υποχωρησει το υγρο μεχρι την επομενη εξεταση και να μην ταλαιπωρηθει το μωρακι σου!

Σε 4 μηνες θα κραταμε αγκαλιά τα αγγελουδια μας, το πιστευετε???

Ευαγγελία δεν ξέρω αν ευθύνονται τα γλυκά...αν το ρωτήσεις το γιατρό γράψτε και εδώ...εγώ αν και γλυκατζου στο γιο μου τρωω πολύ λιγότερα γλυκά...είμαι πιο πολύ του αλμυρού σε αυτή την εγκυμοσύνη... @agapi27 δεν ξέρω για τα συγκεκριμένα σεμινάρια, εγώ είχα πάει στο Έλενα την πρώτη φορά και ήμουν αρκετά ικανοποιημενη...ταυτόχρονα έκανα και κάποια μαθήματα με τη μαία του γιατρού μου...για μένα καλά κάνεις και τα παρακολουθείς, όλο και κάτι θα αποκομίσεις :) επίσης και εγώ τον μικρό επειδή δύο μέρες ήμουν στο τρέξιμο τον ένιωθα μόνο το βράδυ που χαλάρωνα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

@katrin* εμεις ημασταν στις 22 και 5 αλλα ο γιατρος ειπε οτι η εγκυμοσυνη, ηδη απο την αυχενικη, εδειχνε να εξελισσεται πιο γρηγορα και γι αυτο μου εδωσε ΠΗΤ νωριτερα... (απο 21/5, 13/5). Με ρωτησε αν τρωω γλυκα....λετε να ευθυνονται αυτα για την λιγο πιο γρηγορη αναπτυξη? Τα εχω περιορισει αρκετα (να φανταστείτε ειναι η μερεντα στο ντουλάπι ανεγγιχτη εδω και 3 μήνες) αλλα δεν μπορω να τα κοψω και τελειως βρε κοριτσια.

@Vana87 σου ευχομαι να υποχωρησει το υγρο μεχρι την επομενη εξεταση και να μην ταλαιπωρηθει το μωρακι σου!

Σε 4 μηνες θα κραταμε αγκαλιά τα αγγελουδια μας, το πιστευετε???

Μονο εμενα μου φαινονται παρα πολλοι 4 μηνες;;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω για τα γλυκα αν και απο την αρχη μου ειπε να τα κοψω μαχαιρι...ποτε δεν μου εξηγησε το λογο, δεν εχω και προβλημα με τα κιλα μου, τι να πω, αλλα για να το λεει κατι θα ξερει. Το μονο σιγουρο ειναι οτι πουθενα δεν κανουν καλο, μονο στην ψυχολογια φυσικα.

Εγω λεω οτι οσο ειναι μες στην κοιλια ειναι καλα... μετα αρχιζουν τα δυσκολα. Βεβαια οσο θα φουσκωνουμε και θα δυσκολευουν ολα θα θελουμε να βγει....

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Θα ρωτησω για τα γλυκα αν και απο την αρχη μου ειπε να τα κοψω μαχαιρι...ποτε δεν μου εξηγησε το λογο, δεν εχω και προβλημα με τα κιλα μου, τι να πω, αλλα για να το λεει κατι θα ξερει. Το μονο σιγουρο ειναι οτι πουθενα δεν κανουν καλο, μονο στην ψυχολογια φυσικα.

Εγω λεω οτι οσο ειναι μες στην κοιλια ειναι καλα... μετα αρχιζουν τα δυσκολα. Βεβαια οσο θα φουσκωνουμε και θα δυσκολευουν ολα θα θελουμε να βγει....

Δεν τις μπορω τις εγκυμοσυνες εγω κοριτσια... θελω να περασει ο καιρος

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Δεν τις μπορω τις εγκυμοσυνες εγω κοριτσια... θελω να περασει ο καιρος

Εγώ πάλι κοιτάω να την απολαύσω αυτή την εγκυμοσύνη γιατί σκέφτομαι ότι αν όλα πάνε καλά,είμαστε καλυμμένοι με τα δύο παιδιά οπότε δεν θα το ξαναζήσω όλο αυτό!!!έτσι μου φαίνεται ότι περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός και δεν θέλω ακόμα να σκεφτώ ότι πλησιάζει ο καιρός που θα αποχωριστώ την κοιλίτσα μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katrin* είπε:

Εγώ πάλι κοιτάω να την απολαύσω αυτή την εγκυμοσύνη γιατί σκέφτομαι ότι αν όλα πάνε καλά,είμαστε καλυμμένοι με τα δύο παιδιά οπότε δεν θα το ξαναζήσω όλο αυτό!!!έτσι μου φαίνεται ότι περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός και δεν θέλω ακόμα να σκεφτώ ότι πλησιάζει ο καιρός που θα αποχωριστώ την κοιλίτσα μου!

Ουτε εγω θελω τριτο με τιποτα! Πες μου ομως τι ακριβως απολαμβανεις; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η αληθεια ειναι οτι κι εγω το απολαμβανω. Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και θελω να το ξαναζησω ολο απο την αρχη! Αυτη η προστατευτικοτητα απο τους γυρω, το γεγονος οτι μεσα σου δημιουργειται ενα πλασματακι....

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναιη 2η εγκυμοσυνη.Η πρωτη δυστυχως δεν ολοκληρωθηκε,οποτε εφοσον εχω ζησει πολλους μηνες ως εγκυος τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα..

  • Απολαμβανω αυτην την περιοδο(την λαχταρα για το μωρακι που ερχεται και την περιποιηση ,τη φροντιδα και την αγαπη των γυρω μου)
  • Με ΄΄ενοχλει΄΄ που εχω καποιους περιορισμους( δεν μπορω να κανω βαριες δουλειες-περισσοτερο απο φοβο- ,αν πιω εναν καφε ή παραφαω νιωθω λιγες τυψεις,κουραζομαι πολυ ευκολα)
  • Και ανυπομονω να κρατησω και να εχω το παιδακι μου...χεχεχε

Μ΄αρεσει πολυ...

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Ουτε εγω θελω τριτο με τιποτα! Πες μου ομως τι ακριβως απολαμβανεις; 

Το γεγονός ότι ενα πλασματακι μεγαλώνει μέσα μου, παίρνει ζωή από εμένα....το μεγαλείο της φύσης και του Θεού (ή όπου αλλού θέλει να πιστεύει ο καθένας),με πόσο σοφία είναι όλα πλασμένα...εντάξει στην αρχή δυσκολεύτηκα λόγω εμετών, μετά είχα καουρες, όσο περνάει ο καιρός ζορίζομαι λόγω του βάρους του μωρού και της μέσης μου που δυσκολεύομαι να κοιμηθώ...αλλά ολο αυτό θα με οδηγήσει στο να συναντήσω το παιδί μου...υπάρχει τπτ πιο υπέροχο?:) γενικά είναι ένα ταξίδι που νιωθω ευλογημένη που το ζω...επίσης δεν έχω σοβαρά προβλήματα όπως αποκολλήσεις, κοντό τράχηλο να πρέπει να μείνω ξαπλωμένη κ.τ.λ. οπότε δεν έχω αλλάξει σχεδόν τπτ στην καθημερινοτητα μου...επιπλέον απολαμβάνω την κορούλα μου που με ανυπομονησία περιμένει τον αδερφουλη της, χαϊδεύει την κοιλιά μου και την φιλαει...θα μπορούσα να σου πω και άλλα?σταματάω κάπου εδώ την πλύση εγκεφάλου χαχαχα(πλάκα κάνω)!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Το γεγονός ότι ενα πλασματακι μεγαλώνει μέσα μου, παίρνει ζωή από εμένα....το μεγαλείο της φύσης και του Θεού (ή όπου αλλού θέλει να πιστεύει ο καθένας),με πόσο σοφία είναι όλα πλασμένα...εντάξει στην αρχή δυσκολεύτηκα λόγω εμετών, μετά είχα καουρες, όσο περνάει ο καιρός ζορίζομαι λόγω του βάρους του μωρού και της μέσης μου που δυσκολεύομαι να κοιμηθώ...αλλά ολο αυτό θα με οδηγήσει στο να συναντήσω το παιδί μου...υπάρχει τπτ πιο υπέροχο?:) γενικά είναι ένα ταξίδι που νιωθω ευλογημένη που το ζω...επίσης δεν έχω σοβαρά προβλήματα όπως αποκολλήσεις, κοντό τράχηλο να πρέπει να μείνω ξαπλωμένη κ.τ.λ. οπότε δεν έχω αλλάξει σχεδόν τπτ στην καθημερινοτητα μου...επιπλέον απολαμβάνω την κορούλα μου που με ανυπομονησία περιμένει τον αδερφουλη της, χαϊδεύει την κοιλιά μου και την φιλαει...θα μπορούσα να σου πω και άλλα?σταματάω κάπου εδώ την πλύση εγκεφάλου χαχαχα(πλάκα κάνω)!

Βρε δικαιο εχεις αλλα μπορουσε να κρατα κανα τριμηνο το θαυμα σαν τις γατες χαχαχαχα. Ειναι πολλοι 9 μηνες! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?και εγώ ξέρω ότι θα παρακολουθήσω κάποια μαθηματα που θα κάνει η μαία του γιατρού μου!στην πρώτη μου κορη ειχα παρακολουθήσει και στο mother care στο κατάστημα διοργανώνουν συναντήσεις για μέλλουσες μαμάδες!εμενα περισσότερο με αγχώνει ο θηλασμός γιατι δυστυχώς στη κορούλα μου δεν τα κατάφερα και θελω τώρα να τα καταφέρω καλύτερα!και εμενα μου αρέσει η περίοδο της εγκυμοσύνης!αν και αυτή τη φορά αγχωθηκα παραπάνω....Αλλα νοιώθω μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά και κοιτάξω την κοιλίτσα μου και χαίρομαι...νοιώθω και μια ανυπομονησία κάποιες φορές βέβαια... Vana87 εύχομαι να υποχωρήσει το υγρό και την επόμενη φορά να μην έχει τίποτα το μωράκι σου!Φιλάκια πολλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...