Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Χαχαχα σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μετά από 2 αποβολές φοβόμουν να το πω στον ίδιο τον άντρα μου.περισσότερα ξέρουν τα κορίτσια εδώ για το έχω περάσει κ πως ένιωθα πάρα οι δικοί μου.Έχω να πω ότι με βοήθησαν περισσότερο από τον καθένα.


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κ γω ακριβως ετσι νιωθω ,μονο εδω νομιζω οτι με καταλαβαινουν ,γυναικες που περνουν τα ιδισ προβληματα

Βαρεθηκα να ακουω βλακειες απο τον περιγυρο μου ,αυτη την εγκυμοσυνη δ την ειχαμε πει ουτε στους γονεις μας κ τωρα αναγκαστικα που ισως χρειαστει να κανω αποξεση το ανακοινωσαμε σε καποιους κ αρχισε παλι ο καθενας το κοντο κ το μακρυ του

Ιδιως αμα ξανακουσω την κουβεντα "μικρη εισαι ακομα ,εχεις χρονο μπροστα σου " νομιζω πως θα σκοτωσω ανθρωπο !!, το ψυχολογικο κομματι, το αγχος κ την ταλαιπωρια που περναμε σε καθε στραβη εγκυμοσυνη δ το αντιλαμβανεται κανενας..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Οντως ανγχωθηκα λιγο ... Αλλά στην τελική είναι η πρώτη που μένω εγκυος , οπότε οτι είναι να γίνει θα γίνει .. δεν έιναι στο χέρι μου.. Εκλεισα ραντεβού με τον γιατρό την άλλη Πέμπτη που θα είμαι 6 εβδ ακριβως και αν ειναι και θα δουμε τοτε ! δεν θα ξανα κανω αλλη χοριακη .. :)

 

Στο πρωτο κι εγω αγχωνομουν. Τωρα καθολου. 5 +6 πηγα στο πρωτο και εοδαμε μονο σακκο και με αγχωσαν οτι μπορςι να μην εμφανιστει εμβρυο. Ολα τελεια πηγαν! Μην αγχωνεσαι καθολου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κορίτσια στη πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν αγχοθηκα καθόλου είχα τόση άγνοια που ειμουν τρισευτυχισμενη .. αλλά σε αυτή μου Φενέται πως αγχονομαι  λίγο περισσότερο ειδικά που πλέον γνωρίζω περισσότερα πράγματα κ με τις δύο αποβολές που είχα..

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Εγώ πάλι κορίτσια στη πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν αγχοθηκα καθόλου είχα τόση άγνοια που ειμουν τρισευτυχισμενη .. αλλά σε αυτή μου Φενέται πως αγχονομαι  λίγο περισσότερο ειδικά που πλέον γνωρίζω περισσότερα πράγματα κ με τις δύο αποβολές που είχα..

Ισως επειδη ειχες 2 αποβολες γι αυτο αγχωνεσαι! Χαλαρωσε ολα θα πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είναι λογικό που έχει φουσκώσει τόσο νωρίς η κοιλιά μου.;

Καλησπερα!

εμενα ειναι πρησμενη και φαινεται οπως οταν περιμενα περιοδο να μου ερθει. Ποσα κιλα εισαι ; εγω ειμαι 54,5 προε το παρον!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα!

εμενα ειναι πρησμενη και φαινεται οπως οταν περιμενα περιοδο να μου ερθει. Ποσα κιλα εισαι ; εγω ειμαι 54,5 προε το παρον!

57 ειμαι εγω. Χθες που ζυγυστηκα 58. Ειναι λιγο πιο πρησμενη απο οταν πςριμενω περιοδο. Και ειμαι και γυμνασμενη σχετικα. Πολυ περιεργο μου φαινεται. Αρχισα να πιστευω οτι ειμαι εγκυος απο τον πεοηγουμενπ μηνα ή οτι θα χω διδυμα. Θα παω για χοριακη τελικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!μέλλουσα μανούλα Μαΐου και εγώ!ακούσαμε καρδούλα την τρίτη,7+1 σήμερα...καλό μας ταξίδι,τελειομηνες εγκυμοσυνες και υγιή παιδάκια για όλες μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ανήκω σε άλλη ομάδα, στις μανούλες Ιανουαρίου, όμως επειδή Μάιο γέννησα την κόρη μου ήθελα να σας πω την ιστορία μου με τις χοριακές! Με τον άντρα μου είχαμε ξεκινήσει τις προσπάθειες Οκτώβριο, τον Ιανουάριο είχα μια βιοχημική εγκυμοσύνη και μετά τίποτα... ήμουν απόλυτα σίγουρη πως υπήρχε κάποιο πρόβλημα... Στη συνέχεια, την ίδια χρονιά, τελευταία περίοδος 20/08 και με σταθερότατο κύκλο 28 ημερών περίμενα περίοδο στις 17/09 που δεν ήρθε ποτέ. Την 2η ημέρα καθυστέρησης κάνω τεστ και βγαίνει αρνητικό και από συμπτώματα απολύτως τίποτα, μόνο τα κλασικά που είχα όταν περίμενα περίοδο. Επειδή είχα την εμπειρία της βιοχημικής εγκυμοσύνης (εκεί είχα αρνητικά τεστ και πρώτη χοριακή 25,1 την 4η ημέρα της καθυστέρησης), αποφασίσαμε με τον άντρα μου να μην κάνω τίποτα! Είχα μάλιστα στις 25/09 ένα επαγγελματικό ταξίδι στο εξωτερικό και είπα όταν θα γυρίσω, αν δεν έχει έρθει ακόμα περίοδος, θα πάω κατευθείαν γιατρό. Στις 22/05 γέννησα ένα υγιέστατο κοριτσάκι σχεδόν 4 κιλά!!! Μην αγχώνεστε λοιπόν με νούμερα και αριθμούς, απολαύστε την εγκυμοσύνη σας και με το καλό να έρθουν τα Μαγιάτια ζουζουνάκια σας!!!!

  • Μου αρέσει 4

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, CME2205 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ανήκω σε άλλη ομάδα, στις μανούλες Ιανουαρίου, όμως επειδή Μάιο γέννησα την κόρη μου ήθελα να σας πω την ιστορία μου με τις χοριακές! Με τον άντρα μου είχαμε ξεκινήσει τις προσπάθειες Οκτώβριο, τον Ιανουάριο είχα μια βιοχημική εγκυμοσύνη και μετά τίποτα... ήμουν απόλυτα σίγουρη πως υπήρχε κάποιο πρόβλημα... Στη συνέχεια, την ίδια χρονιά, τελευταία περίοδος 20/08 και με σταθερότατο κύκλο 28 ημερών περίμενα περίοδο στις 17/09 που δεν ήρθε ποτέ. Την 2η ημέρα καθυστέρησης κάνω τεστ και βγαίνει αρνητικό και από συμπτώματα απολύτως τίποτα, μόνο τα κλασικά που είχα όταν περίμενα περίοδο. Επειδή είχα την εμπειρία της βιοχημικής εγκυμοσύνης (εκεί είχα αρνητικά τεστ και πρώτη χοριακή 25,1 την 4η ημέρα της καθυστέρησης), αποφασίσαμε με τον άντρα μου να μην κάνω τίποτα! Είχα μάλιστα στις 25/09 ένα επαγγελματικό ταξίδι στο εξωτερικό και είπα όταν θα γυρίσω, αν δεν έχει έρθει ακόμα περίοδος, θα πάω κατευθείαν γιατρό. Στις 22/05 γέννησα ένα υγιέστατο κοριτσάκι σχεδόν 4 κιλά!!! Μην αγχώνεστε λοιπόν με νούμερα και αριθμούς, απολαύστε την εγκυμοσύνη σας και με το καλό να έρθουν τα Μαγιάτια ζουζουνάκια σας!!!!

Kαλημερα! Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες .. Οντως καμια φορά αγχωνόμαστε πολύ χωρίς λόγο εξαιτίας των κειμένων που διαβάζουμε στο ιντερνετ! Να σου ζησει η κόρη σου και με εναν πόνο για το δευτερο μωρακι σου ! 

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα κορίτσια!μέλλουσα μανούλα Μαΐου και εγώ!ακούσαμε καρδούλα την τρίτη,7+1 σήμερα...καλό μας ταξίδι,τελειομηνες εγκυμοσυνες και υγιή παιδάκια για όλες μας!!

Καλημέρα @katrin* ! πότε πηγες για πρωτη φορα για υπέρηχο στον γιατρό ? έγω είμαι 5εβδ ακριβως σήμερα και λεώ να παω στον γιατρο στις 6εβδ  για να ακουσω και καρδουλα αν ειναι..

 

 

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ada32 είχα πάει στο γιατρό πρώτη φορά 6+1 αλλά δεν ακούσαμε καρδούλα...μάλιστα μου είπε και ο γιατρός ότι πριν την 6+3 δεν ακούγεται...πήγα λοιπόν 6+6 και ακούσαμε μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , katrin* είπε:

@ada32 είχα πάει στο γιατρό πρώτη φορά 6+1 αλλά δεν ακούσαμε καρδούλα...μάλιστα μου είπε και ο γιατρός ότι πριν την 6+3 δεν ακούγεται...πήγα λοιπόν 6+6 και ακούσαμε μια χαρά!

Ωραια , ευχαριστώ για την πληροφόρηση!

 

Καλημέρα ! ποιες απο σας εργάζεστε?

πρίν από 26 λεπτά , Vana87 είπε:

Καλημέρα!! Εκανα κι εγω χπριακη τελικα 990!

Συγχαρητήρια !  οποτε απο βδομαδα θα δείτε σακο στον υπέρηχο!

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ada32 είπε:

Ωραια , ευχαριστώ για την πληροφόρηση!

 

Καλημέρα ! ποιες απο σας εργάζεστε?

Συγχαρητήρια !  οποτε απο βδομαδα θα δείτε σακο στον υπέρηχο!

 

Τριτη που εχω ραντεβου θα δουμε λετε;; εγω εργαζπομαι απογευματα. Κανω φροντιστηρια. Και θα εργάζομαι μέχρι να γεννησω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...