Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Λυπαμε πολύ κοπέλα μου εύχομαι η επόμενη φορά να είναι τελειωμηνη ...!! Μη τα βάζεις κάτω δώσε χρόνο στο σώμα σου να ξεκουραστεί κ σιγά σιγά θα έρθει.... Ο άντρας σου έχει κάνει εξετάσεις;

Εμενα με εχουν ξεψαχνισει εντελως ,δεν εχω αλλη εξεταση να κανω

Για τον αντρα μου οσες φορες ρωτησα γιατρους ελαβα την ιδια απαντηση ,αν ειχε προβλημα δεν θα εμενες εγκυος...επειδη βαρεθηκα ομως κ θεωρω οτι καπου υπαρχει προβλημα κ βγαινουν προβληματικα τα εμβρυα ,θα τον παω πολυ συντομα να κανουμε πληρη ελεγχο κ dna   σπερματος κ ολα μπας κ λυθει το μυστηριο γιατι δεν σκοπευει να το περασω αυτο αλλες τοσες φορες βασιζομενη στην τυχη μονο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μάλλον πάμε για βιοχημική 2η φορα... βλέπω η αιμοραγία αυξάνεται και η αίσθηση περιόδου επίσης.. ΤΗν Δευτέρα θα κάνω κι αλλη χοριακή και θα δείξει. Ας είμαστε αισιόδοξοι όμως!! Αν δεν...πάμε με δύναμη για την επόμενη προσπάθεια!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, MaryMary1982 είπε:

Μάλλον πάμε για βιοχημική 2η φορα... βλέπω η αιμοραγία αυξάνεται και η αίσθηση περιόδου επίσης.. ΤΗν Δευτέρα θα κάνω κι αλλη χοριακή και θα δείξει. Ας είμαστε αισιόδοξοι όμως!! Αν δεν...πάμε με δύναμη για την επόμενη προσπάθεια!

Σήμερα δε... ούτε σταγόνα αίμα.... Αντε να έρθει η Δευτέρα να δουμε τι θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

@xristina55 λυπάμαι πολύ...μήπως θα έπρεπε να πάρεις μια γνώμη ακόμα?εννοώ σίγουρα δεν είναι τυχαίες τόσες αποβολές..... @MaryMary1982 όσο δεν βλέπεις αιμα είναι θετικό! Θα πας αύριο για χοριακη? Εμένα επέστρεψαν οι εμετοί χθες...σήμερα είμαι κάπως καλύτερα...για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , katrin* είπε:

@xristina55 λυπάμαι πολύ...μήπως θα έπρεπε να πάρεις μια γνώμη ακόμα?εννοώ σίγουρα δεν είναι τυχαίες τόσες αποβολές..... @MaryMary1982 όσο δεν βλέπεις αιμα είναι θετικό! Θα πας αύριο για χοριακη? Εμένα επέστρεψαν οι εμετοί χθες...σήμερα είμαι κάπως καλύτερα...για να δούμε!

@katrin* μου μέχρι χθες γινόταν πανικός..πήγματα και αίμα. Σήμερα τίποτε ως τώρα. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Και είναι Σαββατοκύριακό οπότε αναγκαστικα περιμένω την Δευτέρα να πάμε για χοριακή. Τα καλύτερα σου εύχομαι ολόψυχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας κορίτσια,

δεν ξερω αν ειμαι στο σωστό μηνα αν και ετσι νομιζω....

Εγω εκανα ωοληψια 2/9 και εμβρυομεταφορα 4/9. Επειδη απο τις 14/9 ειχα καφετια εκανα νωρις τη χοριακη η οποια φαινεται να αυξανεται φυσιολογικα μεχρι και χθες. παρολα αυτα τα καφετια εχουν γινει καφε ροη σε σημειο που χρειαζεται να αλλαζω συνεχεια ή να φοραω σερβιετα ειδικα το βραδυ. Τα τελευταια 2 βραδια δε, κατα τις 4 εχω πονακια, σηκωνομαι και ειμαι γεματη, κατι το οποιο συνεχιζεται μεχρι το μεσημερακι. μετα ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα. 

Εκανα υπερηχο χθες και ειδαμε μια κουκιδιτσα που αν πανε ολα καλα θα φανει σακος κτλ (ειναι πολυ νωρις ακομη). Πονοι περιοδου πανε κι ερχονται και τρεμω στην ιδεα οτι καποια στιγμη θα παω στο μπανιο και θα δω κοκκινο αιμα (που ειναι πιο ανησυχητικο). Πριν 1,5 περιπου χρονο ειχα μια παλλινδρομη κυηση χωρις κανενα προειδοποιητικο σημαδι. Αν και ο γιατρος προσπαθησε χθες να με καθησυχασει οτι συμβαινει σε πολλες γυναικες και οι πιο πολλες καταφερνουν και φερνουν στη ζωη το μωρακι τους, ωρες ωρες φοβαμαι τρελα. θα ηθελα να εχω αλλα συμπτωματα εγκυμοσυνης, που δεν δειχνουν επαπειλουμενη κυηση κι ας βασανιζομουν απο το να σκεφτομαι αν ειναι ζωντανο και μεγαλωνει.

Κατα τα αλλα αν και φουλ δοση προγεστερονης σε χαπια και ενεσεις, το στηθος μου δεν με ποναει καθολου (σε αντιθεση με τις πρωτες μερες της μεβρυομεταφορας), η μεση ωρες ωρες με τσακιζει, εχω καλυτερη οσφρηση και μερικες φορες νιωθω οτι κατι με ενοχλει στομαχικα(ας ειναι θετικο σημαδι εγκυμοσυνης κι οχι τυχαιο). Θα ηθελα να ειμαι ηρεμη, χαλαρη και χαρουμενη και ειμαι διαρκως μεσα στο αγχος μην δεν παει κατι καλα. Νομιζω οτι δεν ξερω να το διαχειριστω. Αφηστε που θεωρω οτι πλεον δεν ειναι απλα καφε η ροη αλλα αρχιζει και κοκκινιζει

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια εγω πριν λιγο σχολασα και γυρισα σπιτι και ειμαι αρκετα κουρασμενη μπορω να πω..!! mary υπομονη μεχρη τι δευτερα που θα κανεις τη χοριακη για να δεις τη γινεται.. αν και αν θυμαμαι καλα ειχε χοριακη πανω 2000 αρα μμπορεις να πας στο γυναικολογο να δειτε με υπερυχο τι γινεται... Μαρια καλοσορησες σου ευχομαι ενα ηγιη μωρακι στην αγκαλια σου...!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Μανουλα μαιου κι εγω, ειμαι 4εβδ +6 ημ. ειναι το δευτερο μου παιδακι. Απο συμπτωματα δεν εχω προς το παρον τιποτα, μονο κουραζομαι πιο ευκολα. ευχομαι σε ολες σας τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια ! Χαθηκα αλλα εγιναν Διάφορα... Τελικά η χοριακη της πεμπτης ηταν 82 , κ την Παρασκευή που το έμαθα ,εμφανίστηκαν ροζ υγρά.. Χθες που ηρθε κανονικα αιμα σαν περίοδο.. Κ χοριακη 28. Οποτε ήταν βιοχημικη κυηση... Γτ πηγα στο νοσοκομείο κ δεν είδαν τίποτα στην μήτρα αλλα δεν απέκλεισαν κ το γεγονός για Εξωμήτριο.. Την δευτερα θα κάνω άλλη μια χοριακη να δω ότι μηδενίσε , θα πάω στο γιατρό να δει το ενδομήτριο κ συνεχίζουμε τις προσπάθειες!!  Να ρωτήσω αν κάποια Έχει ανάλογη εμπειρα να μου πει άυτο το αίμα που έχω είναι περιοδος? (Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι περιοδος.., καθαρίζει η μητρα) Και ποτε θα μου έρθει.. Για να ξέρω πως θα υπολογίσω την ωορηξια..

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ada32 είπε:

Καλημέρα κοριτσια ! Χαθηκα αλλα εγιναν Διάφορα... Τελικά η χοριακη της πεμπτης ηταν 82 , κ την Παρασκευή που το έμαθα ,εμφανίστηκαν ροζ υγρά.. Χθες που ηρθε κανονικα αιμα σαν περίοδο.. Κ χοριακη 28. Οποτε ήταν βιοχημικη κυηση... Γτ πηγα στο νοσοκομείο κ δεν είδαν τίποτα στην μήτρα αλλα δεν απέκλεισαν κ το γεγονός για Εξωμήτριο.. Την δευτερα θα κάνω άλλη μια χοριακη να δω ότι μηδενίσε , θα πάω στο γιατρό να δει το ενδομήτριο κ συνεχίζουμε τις προσπάθειες!!  Να ρωτήσω αν κάποια Έχει ανάλογη εμπειρα να μου πει άυτο το αίμα που έχω είναι περιοδος? (Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι περιοδος.., καθαρίζει η μητρα) Και ποτε θα μου έρθει.. Για να ξέρω πως θα υπολογίσω την ωορηξια..

 

Λυπαμαι.. Συνεχιζεις τις προσπάθειες! Το θετικο ειναι οτι μπορεις να μεινεις εγκυος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα κοριτσια ! Χαθηκα αλλα εγιναν Διάφορα... Τελικά η χοριακη της πεμπτης ηταν 82 , κ την Παρασκευή που το έμαθα ,εμφανίστηκαν ροζ υγρά.. Χθες που ηρθε κανονικα αιμα σαν περίοδο.. Κ χοριακη 28. Οποτε ήταν βιοχημικη κυηση... Γτ πηγα στο νοσοκομείο κ δεν είδαν τίποτα στην μήτρα αλλα δεν απέκλεισαν κ το γεγονός για Εξωμήτριο.. Την δευτερα θα κάνω άλλη μια χοριακη να δω ότι μηδενίσε , θα πάω στο γιατρό να δει το ενδομήτριο κ συνεχίζουμε τις προσπάθειες!!  Να ρωτήσω αν κάποια Έχει ανάλογη εμπειρα να μου πει άυτο το αίμα που έχω είναι περιοδος? (Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι περιοδος.., καθαρίζει η μητρα) Και ποτε θα μου έρθει.. Για να ξέρω πως θα υπολογίσω την ωορηξια..

 

Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι κ η τυχερή αν έχεις κανονικό αίμα ναι είναι περίοδο εμένα στην βιοχημική τουλάχιστον έτσι ήταν..!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Λυπαμαι.. Συνεχιζεις τις προσπάθειες! Το θετικο ειναι οτι μπορεις να μεινεις εγκυος!

 Ναι ,τουλαχιστον μαθαμε οτι πιανουμε παιδι!!

6 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι κ η τυχερή αν έχεις κανονικό αίμα ναι είναι περίοδο εμένα στην βιοχημική τουλάχιστον έτσι ήταν..!!!

Αχ ωραια!! Αρα αν αυτη ειναι περιοδος , τοτε υπολογιζω τον κυκλο μου ξανα . μεσα στην ατυχια μου ,τουλαχιστον ειμαι τυχερη γτ στην ουσια μετα απο 7 μερες καθυστερηση μου ηρθε περιοδος!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα κοριτσια..

Προχθες το βραδύ εκανα τεστ εγκυμοσυνης και ηταν θετικο.χθες το πρωι εκανα β χοριακη και οι μοναδες ηταν 7236...και η προγεστερονη ηταν 7,3...

επικοινωνησα με τον γιατρο και μου εδωσε gynalven των 200 mg.. αυριο εχω ραντεβου και πιστευω θα ακουσουμε καρδουλα.. εχω αγχωθει παρα πολυ με τη χαμηλη προγεστερονη... ακομα δεν ξερω την  ακριβη εβδομαδα κυησης γιατι εχω μεγαλο και ακανονιστο κυκλο.. Πιστευω οτι ειμαι 6 και 2 w... Σε ολες ευχομαι μια υπεροχη ,τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιες μωρακι...

εμενα ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη,η πρωτη δεν ειχε θετικη καταληξη και ημουν σε πολυ προχωρημενη κυηση . Ηταν πολυ ασχημη εμπειρια και καταλαβαινω τις κοπελες που βιωνουν αυτες τις καταστασεις..

Αλλα μονο αισιοδοξια κοριτσια... 

Ελπιζω να τα λεμε απο εδω!!!:):)

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...