Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Εμενα μ το ειχε πει ο γιατρος του νοσοκομειου για το εμβολιο.Το τριπλο Εμβόλιο  διφθερίτιδας - τετάνου - ακυτταρικό κοκκύτη ή το τετραπλο π ειχε κ πολιομυελιτιδας.

Ειχα ρωτησει κ την παιδιατρο κ ηθελε κ εκεινη να τα κανω.Τελικα δεν τα εκανα,γιατι τα φοβηθηκα,οσες κοπελες ηξερα δεν το ειχαν κανει κ ο ιδιωτης μ ειπε οτι δεν χρειαζοταν,εφοσον δεν υπαρχει εξαρση.

Σας ειχα ρωτησει κ εδω.:lol:


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια,

είχα καιρό να μπω να μάθω νέα σας, ελπίζω όλα να συνεχίσουν να σας πηγαίνουν καλά! Εγώ είμαι 35+3, την προηγούμενη εβδομάδα πήγα στη γιατρό και ο μπέμπης ήταν 46 εκ. και 2400 γρ. Το κεφαλάκι του είναι προς τα κάτω, αλλά όχι πολύ χαμηλά ακόμα. Αυτό σε συνδυασμό με το μήκος του τραχήλου μου, δείχνει ότι θα πάρω όλον τον 9ο, σύμφωνα με τη γιατρό... Καλύτερα, γιατί περιμένω τη μαμά μου να έρθει, δε θέλω να είμαι μόνη μου!! Ο μπέμπης κουνιέται πολύ, τον νιώθω παντού, αισθάνομαι ότι θα πεταχτεί κανένα χέρι, κανένα πόδι κλπ!!χαχαχα

Κατά τα άλλα, δεν έχω ιδιαίτερες ενοχλήσεις, λίγο με τον ύπνο δυσκολεύομαι, αλλά εντάξει!!

Εσείς πώς πάτε; Τι κάνουν τα μωράκια σας;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2018 at 11:55 ΜΜ, agapi27 είπε:

Εμενα μ το ειχε πει ο γιατρος του νοσοκομειου για το εμβολιο.Το τριπλο Εμβόλιο  διφθερίτιδας - τετάνου - ακυτταρικό κοκκύτη ή το τετραπλο π ειχε κ πολιομυελιτιδας.

Ειχα ρωτησει κ την παιδιατρο κ ηθελε κ εκεινη να τα κανω.Τελικα δεν τα εκανα,γιατι τα φοβηθηκα,οσες κοπελες ηξερα δεν το ειχαν κανει κ ο ιδιωτης μ ειπε οτι δεν χρειαζοταν,εφοσον δεν υπαρχει εξαρση.

Σας ειχα ρωτησει κ εδω.:lol:

Καλησπέρα!! Και σε μένα μου έχει προτείνει να κάνω το εμβολιο του κοκκύτη.  Πιο πολύ ο γιος του γυναικολογου μου, γυναικολόγος κι αυτός που ήρθε από το εξωτερικό.  Στην Αγγλία το έχουν στα στάνταρ εμβόλια που κάνει μια έγκυος, μου είπε.  Τελικά πάντως ούτε εγώ το έκανα. Προχθές  που ρώτησα τον εμβρυολογο μου είπε ότι είναι απόλυτα ασφαλές για το μωρό. Αλλά αφού δεν υπάρχει έξαρση...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2018 at 8:12 ΠΜ, katrin* είπε:

Καλημέρα...μόνο εγώ δεν κοιμάμαι καλά ή είναι και άλλες? @Vana87 θυμάμαι πως απο νωρίς έλεγες ότι σε κουράζει η εγκυμοσύνη και σου έλεγα ότι εγώ θέλω να την απολαύσω...εεε έφτασε η ώρα να πω ότι κουράζομαι και ανυπομονώ να γεννησω...για στρεπτοκτοκο μου έγραψε εμένα εξετάσεις, δεν έχω ιδέα όμως αν έχει να κάνει επειδή πάω για φυσιολογικό όπως ανέφερε η @Farmakotriftena...

@Evangeliaa και εγώ νυχτος πήρα όπως και την προηγούμενη φορά...την πρώτη μέρα φορούσα κάτι τεράστιες που μας δίνουν στο μαιευτήριο αλλά δεν με βόλεψαν κ έτσι την επόμενη τις άλλαξα...

Και εγω το ίδιο ελεγα στην αρχή της εγκυμοσύνης!και τώρα ανυπομονώ να γεννήσω!αν και δεν νομίζω να αργήσω πολύ ακόμα!να σε ρωτήσω...θυμάμαι που είχες αναφέρει τα κοχύλια που χρησιμοποιούσες και ότι σε βόλεψαν...ρώτησα στο φαρμακείο και μου τα έδειξαν είναι της chicko...αυτά έχεις?και στηρίζονται με το σουτιέν?και τα αποστειρωνες κάθε φορά?μου φάνηκαν λίγο ογκώδες...πήρα και επιθεματα να εχω γιατί δεν ξέρω τι θα με βολεψει τελικά...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Και εγω το ίδιο ελεγα στην αρχή της εγκυμοσύνης!και τώρα ανυπομονώ να γεννήσω!αν και δεν νομίζω να αργήσω πολύ ακόμα!να σε ρωτήσω...θυμάμαι που είχες αναφέρει τα κοχύλια που χρησιμοποιούσες και ότι σε βόλεψαν...ρώτησα στο φαρμακείο και μου τα έδειξαν είναι της chicko...αυτά έχεις?και στηρίζονται με το σουτιέν?και τα αποστειρωνες κάθε φορά?μου φάνηκαν λίγο ογκώδες...πήρα και επιθεματα να εχω γιατί δεν ξέρω τι θα με βολεψει τελικά...

Αφροδίτη μου νομίζω της medela έχω (γτ δεν είμαι σπίτι τώρα)...στηρίζονται με το σουτιέν ή το φανελάκι θηλασμού ναι και είναι πλαστικά και ογκώδη...τα αποστειρωνα κανονικά...εγώ βέβαια δεν είχα αποστειρωτη οπότε τα έβραζα κ τα άφηνα να στεγνώσουν...τα χρησιμοποιησα περίπου ένα μήνα όσο δηλαδή είχα πληγωμενες θηλες και πραγματικά ήταν σωτήρια γτ δεν ακουμπούσε η θηλή το σουτιέν και έτσι δεν πονούσα (είχα και πληγωμενες θηλες εγώ ευτυχώς χωρίς να ματωσουν ποτέ )...ταυτόχρονα αυτά σε συνδιάσμο με τη θηλαστικη κίνηση του βρέφους βοήθησαν να βγει η θηλή μου προς τα έξω (πριν το πρώτο παιδί είχα επίπεδες θηλες τώρα είναι εξέχουσες κανονικά)...τα επιθεματα είναι για την υπερπαραγωγή...στην ουσία τα βάζεις πάνω στη θηλή για να μην λερωνεσαι...εγώ παρότι είχα αγοράσει και επιθεματα δεν χρησιμοποιησα ποτέ γτ δεν είχα υπερπαραγωγή...τα κοχύλια καμιά φορά γέμιζαν γάλα αλλά έγραφαν πάνω στην συσκευασία ότι δεν μπορεί να το πιει το παιδί οπότε το πετούσα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , katrin* είπε:

Αφροδίτη μου νομίζω της medela έχω (γτ δεν είμαι σπίτι τώρα)...στηρίζονται με το σουτιέν ή το φανελάκι θηλασμού ναι και είναι πλαστικά και ογκώδη...τα αποστειρωνα κανονικά...εγώ βέβαια δεν είχα αποστειρωτη οπότε τα έβραζα κ τα άφηνα να στεγνώσουν...τα χρησιμοποιησα περίπου ένα μήνα όσο δηλαδή είχα πληγωμενες θηλες και πραγματικά ήταν σωτήρια γτ δεν ακουμπούσε η θηλή το σουτιέν και έτσι δεν πονούσα (είχα και πληγωμενες θηλες εγώ ευτυχώς χωρίς να ματωσουν ποτέ )...ταυτόχρονα αυτά σε συνδιάσμο με τη θηλαστικη κίνηση του βρέφους βοήθησαν να βγει η θηλή μου προς τα έξω (πριν το πρώτο παιδί είχα επίπεδες θηλες τώρα είναι εξέχουσες κανονικά)...τα επιθεματα είναι για την υπερπαραγωγή...στην ουσία τα βάζεις πάνω στη θηλή για να μην λερωνεσαι...εγώ παρότι είχα αγοράσει και επιθεματα δεν χρησιμοποιησα ποτέ γτ δεν είχα υπερπαραγωγή...τα κοχύλια καμιά φορά γέμιζαν γάλα αλλά έγραφαν πάνω στην συσκευασία ότι δεν μπορεί να το πιει το παιδί οπότε το πετούσα...

Ευχαριστώ πολύ!σκέφτομαι να τα πάρω!ναι μου το είπε και αυτή για το γάλα που μαζεύεται...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!εμενα γιορτάζει ο αδερφός μου!

Σήμερα πηγα στο γιατρό και όλα καλά η μικρή είναι περίπου 2950γρ!με εξέτασε και μου είπε οτι έχει έρθει μπροστά ο τράχηλος και έχει μια μικρή εξάλειψη αλλά είναι κλειστός...οποτε εχω ακόμα καμία 10 μέρες μπορεί και παραπάνω!την Δευτέρα θα ξαναπάω πάλι!μου είπε να περπατάω...και φυσικά να νοιώθω το μωρό!αυτά...

Εσείς τι κάνετε??? 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ χρονια πολλα στους εορταζοντες κ απο μενα κοριτσια. Κι εμενα ο αδερφος μου γιορταζει.

Κι εγω σημερα ειχα ραντεβου για μετρησεις κ nst.

Ολα καλα ειναι,αλλα δεν βλεπουμε εντονα σημαδια που να μας προιδεαζουν για συντομη εναρξη τοκετου.

Ειναι 3070 γραμ το μωρο μας...Ζουμπουρλουδικο.

Ραντεβου εμεις εχουμε την αλλη Πεμπτη.Δευτερα κ Τριτη δεν θα ειναι στο γραφειο,λογω Πρωτομαγιας κ Τεταρτη μονο πρωινα που εμας δεν μας βολευουν οι ωρες λογω δουλειας τ συζυγου.

Εμενα περπατημα μ ειπε να ξεκινησω απ την επομενη εβδομαδα.,αλλα εγω του λεω εχω μελλον.

Θελω να παω κ σε μια βαφτιση σε 2 εβδομαδες...:lol::lol::lol::lol::lol:

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πώς ειστε κοριτσια σημερα? Εγω ξυπνησα με πονακια κατω χαμηλα. Ειναι μηπως κανενα δειγμα??? Ωχ, αρχιζω και φοβαμαι λιγο. Την Πεμπτη εχω ραντεβου ξανα...να δουμε τι θα μου πει. Τον τραχηλο σας τον μετραει και με απλο υπερηχογράφημα, ε; Γιατι εμενα δεν μου κανει κολπικο.

@agapi27 νομιζω δεν πρεπει να κανουμε σχεδια για τις επομενες μερες...κι εγω εχω μελλον λεω στους γυρω μου, αλλα η αληθεια ειναι οτι νιωθω περιεργα αυτες τις μερες.

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Πώς ειστε κοριτσια σημερα? Εγω ξυπνησα με πονακια κατω χαμηλα. Ειναι μηπως κανενα δειγμα??? Ωχ, αρχιζω και φοβαμαι λιγο. Την Πεμπτη εχω ραντεβου ξανα...να δουμε τι θα μου πει. Τον τραχηλο σας τον μετραει και με απλο υπερηχογράφημα, ε; Γιατι εμενα δεν μου κανει κολπικο.

@agapi27 νομιζω δεν πρεπει να κανουμε σχεδια για τις επομενες μερες...κι εγω εχω μελλον λεω στους γυρω μου, αλλα η αληθεια ειναι οτι νιωθω περιεργα αυτες τις μερες.

Ποσων εβδομαδων εισαι;; βαλτε ρε κοριτσια αυτο το πινακακι!

Link to comment
Share on other sites

 

Οι εγκυούλες μας:

 

 

 

nena111 :                 ΠΗΤ 5/5/2018      >  Κοριτσάκι

Stella stellina :         ΠΗΤ 8/5/2018      >  Αγοράκι 

xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018      >  Αγοράκι   

katrin* :                    ΠΗΤ  9/5/2018      >  Αγοράκι   

Giouly_s  :                ΠΗΤ  10/5/2018    > Αγοράκι 

again mama:          ΠΗΤ  11/5/2018    >  Κοριτσάκι

agapi27:                  ΠΗΤ  11/5/2018    >  Αγοράκι 

Afrofiti85:               ΠΗΤ  12/5/2018    >  Κοριτσάκι

Vasia21:                 ΠΗΤ  12/5/2018    >  Αγοράκι 

Evangeliaa:             ΠΗΤ  13/5/2018    >  Αγοράκι 

Katia86:                  ΠΗΤ  14/5/2018    >  Αγοράκι   

Elina:                       ΠΗΤ 17/5/2018     >  Αγοράκι 

nineta :                   ΠΗΤ  22/5/2018     >  Κοριτσάκι

Vana87:                  ΠΗΤ  27/5/2018    >  Κοριτσάκι

Anastasakii :          ΠΗΤ   28/5/2017   >   Κοριτσάκι 

Εγώ κάποια πρωινά πονάω από κάτω. Είναι φυσιολογικό. 

Κολπικά δεν με μετράει ,ούτε με έχει εξετάσει ακόμα. Εγώ θέλω να πάρω όσο μπορώ για πολλούς λόγους. Αλλά μ είπε 2-3 εβδομάδες ακόμα. Συσπάσεις έχω ανεπαίσθητες. 

Είμαι αρκετά ήρεμη ,αλλά έχω αφήσει πολλές υποχρεώσεις πίσω κ είναι το μόνο π με αγχωνει. (Οπότε το λέω κάτι γίνεται).:shock::cool:

Ανυπομονώ να τον γνωρίσω. Ανυπομονώ για τη γέννα. Να τον πάρω αγκαλιά. Να το θηλάσω. Να τον δω.:wub:

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

@Vana87 ειμαι στην 37η εβδομαδα

@agapi27 εχω κι εγω ακομα υποχρεωσεις που θελω να τακτοποιησω πριν τη γεννα, γι αυτο δεν βιαζομαι να γεννησω...ευτυχως πριν λιγες μερες εφτιαξα και τη βαλιτσα μαιευτηριου και εφυγε ενα μεγαλο αγχος, μη γινει κατι απτοοπτα και δεν ειμαι ετοιμη.

Κοριτσια, αν τυχει και γεννησει καποια, απευθειας ενημερωση και πώς ήταν η εμπειρια του τοκετου...οκ???

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται εδώ κορίτσια;; γέννησε καμια;; (Μανούλα Ιούνιου μεν αλλά Μάιο θα γεννησω) 

@agapi27 κι εγώ πονάω από κατω. Έχω και πόνους περιόδου αλλά και στο ηβικο οστο πονάω.  (34+1 σήμερα). Και είναι φυσιολογικό μου είπε ο εμβρυολογος. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evangeliaa είπε:

@Vana87 ειμαι στην 27η εβδομαδα

@agapi27 εχω κι εγω ακομα υποχρεωσεις που θελω να τακτοποιησω πριν τη γεννα, γι αυτο δεν βιαζομαι να γεννησω...ευτυχως πριν λιγες μερες εφτιαξα και τη βαλιτσα μαιευτηριου και εφυγε ενα μεγαλο αγχος, μη γινει κατι απτοοπτα και δεν ειμαι ετοιμη.

Κοριτσια, αν τυχει και γεννησει καποια, απευθειας ενημερωση και πώς ήταν η εμπειρια του τοκετου...οκ???

37 εννοεις;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...