Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , agapi27 είπε:

Καλησπερα και καλως σας βρηκα κοριτσια..

Προχθες το βραδύ εκανα τεστ εγκυμοσυνης και ηταν θετικο.χθες το πρωι εκανα β χοριακη και οι μοναδες ηταν 7236...και η προγεστερονη ηταν 7,3...

επικοινωνησα με τον γιατρο και μου εδωσε gynalven των 200 mg.. αυριο εχω ραντεβου και πιστευω θα ακουσουμε καρδουλα.. εχω αγχωθει παρα πολυ με τη χαμηλη προγεστερονη... ακομα δεν ξερω την  ακριβη εβδομαδα κυησης γιατι εχω μεγαλο και ακανονιστο κυκλο.. Πιστευω οτι ειμαι 6 και 2 w... Σε ολες ευχομαι μια υπεροχη ,τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιες μωρακι...

εμενα ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη,η πρωτη δεν ειχε θετικη καταληξη και ημουν σε πολυ προχωρημενη κυηση . Ηταν πολυ ασχημη εμπειρια και καταλαβαινω τις κοπελες που βιωνουν αυτες τις καταστασεις..

Αλλα μονο αισιοδοξια κοριτσια... 

Ελπιζω να τα λεμε απο εδω!!!:):)

Με τη χοριακη που εχεις θα δειτε σακο κ εμβρυικα στοιχεια κ τη θεση του στη μητρα.η καρδια ακουγεται αργοτερα,περιπου 20000χοριακη

Φυσικα απο τη στιγμη που θα το δεις υπερηχογραφικα δ χρειαζεται να συνεχισεις χοριακες να δεις ποτε θα ακουστει καρδια.πας κατα την 7η εβδ κυησης

Καλες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια!!! 

Σημερα ακουσαμε καρδουλα. Χθες το βραδυ ξεκινησε να χτυπαει ή σημερα το πρωι,απ οτι μας ειπε ο γιατρος. Ολα καλα και σημερα ειμαι 6+ 1 συμφωνα με τον υπερηχο... Εσεις πως ειστε;


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια καλοσορισες αγαπη κ με το καλο το μωρακι σου.. οι αναγουλες καλα κρατουν ακομμα κουραση και υπνιλια ειμαι  7,5..εσυ αγαπη απο συμπτωματα πως τα πας; και εσεις κοριτσια τα υπολοιπα ξεκινησαν τα συμπτωματα σας η οχι;;


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! 

Σημερα ακουσαμε καρδουλα. Χθες το βραδυ ξεκινησε να χτυπαει ή σημερα το πρωι,απ οτι μας ειπε ο γιατρος. Ολα καλα και σημερα ειμαι 6+ 1 συμφωνα με τον υπερηχο... Εσεις πως ειστε;

Με βαση την τελευταια περιοδο ποσο εισαι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!για συμπτώματα εδώ, παρούσα...τι το θελα το μπιφτέκι βραδιάτικα, καλά δεν είχαν να με επισκεφτούν οι εμετοί 2-3 μέρες?καλά να πάθω!κατά τ άλλα υπνηλία, κούραση και αναγουλες καθημερινά... @Again mama καλώς ήρθες! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vana87 είπε:

Με βαση την τελευταια περιοδο ποσο εισαι;;

με βαση την περιοδο ειμαι 7+3 αλλα εχω μεγαλο και ακανονιστο κυκλο και βγαινει σωστα ο υπερηχος στις 6+1... ειχα καταλαβει και την ωορρηξια...

απλα, ΄΄καθυστερησα΄΄ να κανω το τεστ . Δεν ειχα  ιδιαιτερα συμπτωματα, υπηρχε πολυ στρες εκεινη την περιοδο και πιστευα οτι γι αυτο αργει..

Το πρωτο τεστ το εκανα βραδυ 5+5...

 @Again mama καλως ηρθες!!!

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! εγω απο συμπτωματα ακομα τιποτα, ισως ειναι νωρις ακομα, 5+1 ειμαι σημερα. Αν και την πρωτη μου εγκυμοσυνη την περασα πολυ ηρεμα, χωρις εμετους κ αναγουλες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, hαppy είπε:

Γεια σας κοριτσια! εγω απο συμπτωματα ακομα τιποτα, ισως ειναι νωρις ακομα, 5+1 ειμαι σημερα. Αν και την πρωτη μου εγκυμοσυνη την περασα πολυ ηρεμα, χωρις εμετους κ αναγουλες.

Κι εγω μια απ τα ιδια. Δεν καταλαβαινω οτι ειμαι εγκυος. Ετσι και η πρωτη εγκυμοσυνη. Κι εγω 5+2 σημερα. Το πρωτο το γεννησες φυσιολογικα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MaryMary1982 είπε:

Δυστυχώς έπεσε η χοριακή κορίτσια μιυ. Από 2071 στα 295... Την επόμενη φορά λοιπόν :-)

Καλημέρα!  μην στενοχωριεσαι ! Παμε μαζι για τον επομενο μηνα εμεις!!!! :) Περιοδος σου ηρθε? Ειναι η πρωτη σου βιοχημική κύηση?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!  Agapi 27 πάμε μαζί εμείς ε;που γέννας μ το καλό;

Happy k vana87 ωραία ν μην έχεις συμπτώματα....εγώ έχω απ όλα.αναγουλες,πονακια κλπ

Κορίτσια έχω περάσει κ εγώ βιοχημικές.ξερω πως είναι.υπομονη.ηθελα ν πω στην Χριστίνα νομίζω αν θυμάμαι καλά τ όνομα αν δεν έχεις κάνει εξέταση θρομβοφιλιας ψαξτο πρώτο πρώτο.

Καλή τύχη σε έγκυες κ μη!


kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...