Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Διαιτα με μοναδες!!!


orianna

Recommended Posts

Χαχαχαχα εμένα μέχρι τα μπούτια μετά υπάρχει πρόβλημα.πλάτες λεκάνη κλπ που έχουν ανοίξει θα έρθουν στην αρχική τους θέση; οπότε Τώρα πρέπει να μετράω Πόντους; πφφφ με κουράζεται χαχαχα.εδώ έχω ξεχάσει ακόμα να φάω.


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 Καλημερα και καλο μηνα σεολες τις συναγωνιατριες!!!! Ζαχαρωτο θυμασαι που σου ειπα μετρα ποντους;;;;

Εγω μετα απο 10μερες διαιτα ειμαι -1100γρ. Αλλα εχω χασει 3 ποντους απο αφαλο, 2 ποντους απο μπουτι και 2 απο κωλο. Πολλοι ποντοι απο μονο ενα κιλο.

  • Μου αρέσει 1

2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωω και δεν με συγκινεί το καρότο.τώρα μου άνοιξες την όρεξη.εγώ ζυγιστηκα χτες στα ίδια είμαι.καλά τις παρασπονδίες μου τις έκανα το Σάββατο.είχα γενέθλια Ο κουνιαδος μου.δεν ζυγιστηκα με ψηφιακή.


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Να μπω στην παρέα σας? Έχω ξεκινήσει και εγώ την περίφημη αυτή δίαιτα. Γέννησα πριν ένα μήνα ακριβώς,την 3η μου κόρη! Πήρα 20 κιλά στην εγκυμοσύνη! Αυτή τη στιγμη,έχω χάσει τα 11.

Εύχομαι από σήμερα να τα λέμε παρεούλα. Πρώτος στόχος είναι να χάσω 6 κιλά.

Ξεκιναω,λοιπόν,με την χθεσινή μέτρηση και κάθε δευτέρα θα βάζω με μετρήσεις. 

2/10/2017:56.700!

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια.

Όλες τα κατάφεραν,γιατί όχι και εμείς.

 


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζαχαρωτο συνεχισε χωρις παρασπονδιες. Δεν εχει γευση καροτου, εχει κυριως γευση γλυκια καρυδα! Κι εγω δεν πεθαινω για καροτο. Εκανα και σιμιγδαλοψωμο. Ωραιο!!!

@Hope! καλωσηρθες! Να σου ζησουν τα παιδακια σου και καλες απωλειες! Ποσες μοναδες κανεις; θηλαζεις λογικα, ε;

Μετρατε ποντους κοριτσια το ξαναλεω! Εγω εχω ζυγισμα σε 3 μερες ... για να δουμε! Παρασπονδιες δεν κανω σα μερικες μερικες! Τελικα συνεχιζω με 8 μον. οπως πρεπει για τις θηλαζουσες. 


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα marymarydrd. Ευχαριστώ πολύ! Εάν κατάλαβα έχεις και εσύ ένα μικρούλι!

Ναι θηλάζω,αλλά ακολουθώ 6 μονάδες. Οι 8-9 μονάδες είναι πολλές για μένα,για την διατροφή που έκανα και πριν. Δεν μπορούσα να φάω τόσο.

Με τις 6 μονάδες είναι καλά.

Ισχύει αυτό για τους πόντους. 

Εν τω μεταξύ,ζυγιστηκα Δευτερα,ήμουν 56.700,ζυγίζομαι σήμερα,57.100. Είναι δυνατόν καλέ? Με καμία ατασθαλία! 

Να φανταστώ λόγω θηλασμού,δεν σου ήρθε ακόμη περίοδος,σωστά?


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Ναι δεν μου εχει ερθει περιοδος. Εχω εναν μπεμπη 3μιση μηνων. @Hope! οι μοναδες δεν εχουν να κανουν με την ποσοτητα φαγητου αλλα με την ποικιλια. Οι 6 ειναι πολυ λιγες για τα θρεπτικα συστατικα που χρειαζεται ο οργανισμος σου σαν θηλαζουσα. Πχ με 6 μοναδες μπορεις να φας ενα κουλουρι θεσνικης το πρωι με εναν φρεσκοστυμμενο χυμο πορτοκαλι (2μον), το μεσημερι αρακα με λαδι και πατατα (3μον) και το βραδυ μια ομελετα χωρις λαδι (1μον). Με τις 8 μον. αντιστοιχα θα φας το ιδιο πρωινο, δεκατιανο μπορεις να φας μια μπανανα (1μον) αντι για ενα νεκταρινι που εχει (0μον). το μεσημερι να φας και φετα με τον αρακα αλλη 1 μοναδα. Και φτανεις στις 8 μον. Χωρις να εχεις φαει εξτρα ποσοτητα. Ομως θα εχεις παρει το καλιο απο την μπανανα, το ασβεστιο απο την φετα. Ετσι παει... οι μοναδες δε σημαινουν ποσοτητα σε καμια περιπτωση. Και ουτε.εξτρρα θερμιδες. Καποιος που ειναι 100 κιλα μπορει να κανει οπως εσυ τις 6μον..αλλα να τρωει 3 πιατα μακαρονια. Καταλαβες πως λειτουργει;

Χωρις συχνα γευματα και ποικιλια θα κολλησει ο μεταβολισμος.


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Τελικά,επανήλθαν επιτέλους στα 56.600! :-P. Ελπίζω μέχρι τα Χριστούγεννα να έχω χάσει κάποια,για να τιμήσω ευχάριστα τα μελομακάρονα! Χεχε.

Να σου ζήσει κοπέλα μου.

Η αλήθεια είναι πως και με τις 6 μονάδες,δεν στερουμαι τροφές με θρεπτικές αξίες. Χθες πχ,εφαγα, 6 κρισπις με μηδενική μαρμελάδα,

Μεσημέρι φακές και σαλάτα με λαδι,

Απόγευμα σουβλάκια χοιρινό με λάδι.

Ενδιάμεσα φρούτα.

Δεν έφαγα ψωμί. Γενικώς τρώω ότι έτρωγα,αλλά όχι ψωμί και γλυκά.

Γαλακτοκομικά σίγουρα 2 φορές την ημέρα,γιαούρτι το βράδυ και τυρί μεσημέρι. 

Μπανάνα πχ,δεν τρώω,γιατί προκαλεί δυσκοιλιότητα στο μωρό. Και έχουμε θέμα λόγω θηλασμού με τα κακά. Τρώω άλλα φρούτα,που δεν έχουν και μονάδα για να την βοηθάω. Δηλαδή,οι 6 μονάδες για μένα,δεν είναι λιγες. :-D

Εσύ πως τα πας? Έχεις δει διαφορά?


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!! @Hope! εσυ ξερεις!  Θα ηθελα να σου εξηγησω τι εννοω αλλα ειναι μεγαλο το θεμα της διατροφης και κωλυομαι. Απλως μπορεις να ψαξεις το θεμα μεταβολισμος, υποθερμιδικες διαιτες κατω των 1000 (τοσο περιπου βγαινει αυτο που περιεγραψες), ημερησιες αναγκες μητρικου θηλασμου (500-600 θερμιδες) για να καταλαβεις το ισοζυγιο σου, τον τροπο που λειτουργει ο μεταβολισμος με τοσες λιγες θερμιδες και τροφες και φυσικα μακροπροθεσμα τις συνεπειες.

Εγω σημερα ζυγιστηκα και μετρηθηκα. Εχασα παλι 700γρ. και εχασα αλλους 2 ποντους απο κοιλια και 2 απο κωλο. Συνολο σε 2 εβδομαδες 4 ποντοι δηλαδη. Πολυ καλα! Θα προτιμουσα να χανω απο 1 κιλο, αλλα ποτε ξανα με 700 γρ δεν εχανα τοσους ποντους. Το λιπος που χανεται και φαινεται στους ποντους ειναι αρκετα ελαφρυ και δε φαινεται αισθητα στη ζυγαρια. Αυτο σημαινει οτι δε χανω μυικο τονο. Το ζητουμενο. Και αρα ειμαι αρκετα ικανοποιημενη.

Ζαχαρωτο ποτε εχεις ζυγισμα παιδι μου;

Οι υπολοιπες που ειστε;;;;;


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαιρουλα πολύ χαίρομαι Που το έχεις βάλει πισμα και προχωράς.λοιπό. εγώ ζυγισμα έχω δεύτερα αλλά τωρ με την γρίπη δεν τηρώ πχ πίνω γάλα με μέλι και Για τον λαιμό μου και ότι μαγειρέψει ο άντρας μου (σουβλακια) και καμία σουπιτσα.χτες ζυγιστηκα το μεσημέρι σε φαρμακείο και ήμουν 76. 


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , marymarydrd είπε:

@orianna @Μαρθα Κ @Nati85 @anemoni1989 @alina80 @Ζαχαρωτο πως τα πατε με τη διαιτα; συνεχιζετε; διακοψατε; πως τα πατε; 

Εγω την σταματησα κοριτσια!περναω δυσκολη φαση τωρα και δεν μπορεσα να την συνεχισω εχασα 2 κιλα.ξεκινησα γυμναστηριο και βλεπουμε.λογικα θα ξαναξεκινησω μολις βρω τους ρυθμους μου παλι!!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , marymarydrd είπε:

@orianna @Μαρθα Κ @Nati85 @anemoni1989 @alina80 @Ζαχαρωτο πως τα πατε με τη διαιτα; συνεχιζετε; διακοψατε; πως τα πατε; 

Εγώ ξεκίνησα 2 Οκτωβρίου και έχω χάσει 3 κιλά και συνεχίζω μου κάνει καλό γιατί έχω όλο αυτό στο μυαλό μου και δεν σκέφτομαι το σπορακι αν έρθει η όχι τώρα είμαι στην δίαιτα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...