Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2017


Ειρήνη

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, ARNIKOL είπε:

Ειρήνη, κάπως έτσι φαντάζομαι τις γιορτές μας... ας είμαστε καλά μόνο!

Βίκυ, εγώ προσωπικά θα ενθουσιαζόμουν για τα βάζα με βρώσιμα δώρα -με έχεις καταλάβει, πιστεύω...

Αφροδιτάκι, ευτυχώς! Πώς τα πήρε έτσι βρε παιδί μου βαριά τα παιδιά με το που ξεκινήσαμε σχολείο; Εμείς είμαστε με αντιβίωση τελικά, δεν τη γλιτώσαμε. Τουλάχιστον έφυγε ο πυρετός, Σχολείο μάλλον αύριο θα τον στείλω, έχω αγχωθεί και για τα μαθήματα που συσσωρεύονται... τέσπα, ας μη σας κουράζω...

Καλή και ήρεμη μέρα να έχουμε!

Καλημερα σε ολες!

Ναι φετος  ηδη απο τωρα οπου και να παω, οι μισοι ειναι αρρωστοι....

Και η μικρη δεν την γλυτωσε την αντιβιωση, θα της γυρναγε σε βρογχιτιδα διαφορετικα και θα επαιρνε περισσοτερα φαρμακα ετσι....Καλη αναρρωση.

Βαλτε κι αλλες ιδεες βαζων με βρωσιμα δωρακια παρακαλω!

Ravt η ποδια ειναι ΟΝΕΙΡΟ! Καλη επιτυχια και μπραβο για το γουστο και την ορεξη σου!

Εννοειται αγαπω λινατσομπαλες, ειναι πανεμορφες στην φωτογραφια που εβαλες! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 382
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένα μου ξωτικά, καλημέρα!

Ήδη έχω γραψει νωρίτερα ένα μήνυμα αλλά μου το κρατάει για εγκριση...

Σήμερα, αποφάσισα να ξεκινήσω την μέρα μας γλυκά.

Ετσι, έφτιαξα, υπέροχα, μούρλια μπισκότα, με συνταγή της φίλης Δομνίνας, από το άλλο θέμα μας. Πεντανόστιμα και μυρισε το σπίτι μας υπέροχες μυρωδιες.

Την επόμενη φορά, θα ριξω και κουβερτούρα-σταγόνες, σοκολάτας, γάλακτος, για αλλαγή αλλά και έτσι είναι υπέροχα.

Xa3u6I8.jpg

Ελπίζω να σας γλύκανα και επανέρχομαι!

Λατρεμένα ξωτικά

Δείτε ακόμα 2 ιδέες για δωράκια-με-ενδιαφέρον {οπως τα λέω εγώ}:

Για τις χρυσοχερες, που φτιάχνουν υπέροχα κέικ {γλυκά και αλμυρά}

O3R2W3H.jpg

Για εκείνους τους αγαπημένους μας ανθρωπους, που ξέρουμε ότι λατρεύουν τα γλυκά:

fjN5OhV.jpg

Eμπνευστείτε!

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγω απο την Κυριακή ημουν στο κρεβάτι με πυρετό (ακομα να συνέλθω) και απο την Τρίτη η κορούλα μου τα ιδια. Ευτυχως τωρα ειναι καλα αλλα ανησυχω μην κολλήσει ο μικρος. Τελος παντων και πυρετό που ειχα παλι εμπαινα και σας διάβαζα :-P

Εχετε βάλει υπέροχες φωτογραφίες ολες, μαγικές...αλλα κόλλησα στα μπισκότα χαχαχα Ειρήνη μου ζηλεψα με τα μπισκότα σου αλλα ειχα ηδη φτιάξει το κεικ της Αφροδίτης, ειναι στο φούρνο τωρα. Θα τα δοκιμάσω ομως τις επόμενες μέρες.

Πέρασα απο το γνωστο παιχνιδομάγαζο σημερα και εχει ξεκινήσει και εδω να βάζει Χριστουγεννιάτικα, προχωρούσα και χαμογελούσα μόνη μου..παει..τρελάθηκα τελειως!! Πλησιάζει ο καιρός για να στολίσουμε...τα παιδια καθε μερα με ρωτανε..ξωτικούλια κι αυτα εννοείται..

73 μέρες ακομα...

christmas-tree-many-presents.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... τι ωραίο θέμα που έχετε ανοίξει εμπνευσμένα ξωτικούλια;

Λατρευω τα Χριστούγεννα και τους στολισμούς. Φέτος ο γιός μου θα ναι σχεδόν τρία οπότε θα το ζήσει πιο έντονα και δεν κρατιέμαι να στολίσουμε παρέα 

:)

Υ.γ ελπίζω να καταφέρω έως τα χριστούγεννα να επισυνάψω φωτογραφία :-D

 

  • Μου αρέσει 1

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη Χριστουγεννοπαρέα! Μπήκα χθες να δω αν άνοιξε το θέμα και είδα έντεκα σελίδες!! Είστε φοβερές και τρομερές! Σας παρακολουθώ κάθε χρονιά εδώ κ τέσσερα (νομίζω) χρόνια που σας ανακάλυψα αλλά κάπου στην πορεία δεν σας προλαβαίνω ελπίζω φέτος να μην πάθω το ίδιο! 

Να σας ρωτήσω μια κ είστε τόσο προχώ, σκέφτομαι να φτιάξω στολίδια στο δέντρο με σπιτικό ζυμάρι κ συγκεκριμένα αυτή τη συνταγή 

Τα υλικά είναι:
1 κούπα μαγειρική σόδα
1/2 κούπα κορν φλάουρ
3/4 της κούπας νερό
Θα βάλουμε όλα τα υλικά σε μια κατσαρόλα σε μεσαία θερμοκρασία.(Το μάτι της κουζίνας μου πηγαίνει μέχρι το 9 και το άναψα στο 7.)

Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω με τι χρώματα να τα βάψω μετά με τα παιδάκια μου ώστε να μπορώ να τα καθαρίσω αφού σίγουρα θα γίνουν όλα χάλια; αλλά κ να έχουν ένα ωραίο αποτέλεσμα; επειδή είμαι πολύ άσχετη αν θέλετε κ αν επιτρέπεται να μου γράψετε και μάρκα;;

  • Μου αρέσει 1

vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, vikib είπε:

Γεια σου μαρμιν

Δ το εχω δοκιμασει αλλα νομιζω γινεται με χρωμα ζαχαροπλαστικης.εχει στο μαρκετ

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά δεν θέλω με χρώμα ζαχαροπλαστικής τα κάνουν κ είτε τα αφήνουν άσπρα είτε τα βάφουν κ τα διακοσμούν! Θέλω να ασχοληθούν κ τα παιδάκια μου για να χαρούν


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Δ μπορω να καταλαβω μαλλον τι εννοεις οποτε θα προτεινω διαφορα.δ ξερω αν ειναι διαφημιση

Κηρομπογιες κ νερομπογιες απο τζαμπο

Δαχτυλομπογιες απο elc

Αλλα κ με τα χρωματσ ζαχαροπλαστικης μπορουν να παιξουν

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, πάρε ιδέες για βάση δέντρου εδώ:

http://www.toftiaxa.gr/2014/11/diy-idees-gia-na-kalipsete-ti-vasi-tou-xristougenniatikou-dentrou.html?m=1 Τώρα τι είναι εφικτό να γίνει, είναι άλλο θέμα... Για τα κουλουράκια, μπράβο χρυσοχέρα! Εμείς σήμερα θα φτιάξουμε το κέικ της Αφροδίτης σε φόρμα για μάφινς με τη μικρή μου.

ravT μπράβο σου είπα; Σε βρίσκω οργανωμένη και πλήρως εξοπλισμένη.

Άσχετο: Σήμερα είμαι ανεβασμένη (μέχρι να με γειώσουν εδώ στη δουλειά...χαχαχ), γιατί μίλησα με την κυρία της μικρής μου χθες ... τι ωραία που είναι να ακους καλά λόγια για το χαρακτήρα του παιδιού σου.

Καλημέρα σε όλες!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

pos-na+apoksiranoume-fetes-portokaliou-1

https://3.bp.blogspot.com/-MqGArmoJrrA/Wdu1f8mPhXI/AAAAAAAAzVU/xpaautu-jnUd1gdSZZ1h9dUBWvtuz9ZKQCLcBGAs/s640/pos-na%2Bapoksiranoume-fetes-portokaliou-1.jpg

Μου άρεσε πολύ αυτή η ιδέα καθώς λατρεύω τα εσπεριδοειδή σε οποιαδήποτε μορφή. Όπως λέει και στο άρθρο, μπορούν να χρησιμοποιηθούν και ως στολίδια για το δέντρο μας!

σημ:το προηγούμενο μήνυμά μου βρίσκεται σε απόκρυψή... που θα πάει, θα φανεί κάποια στιγμή.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περαστικά σου, ξωτικούλι μου!

Πόσες μέρες έμειναν;;;; Πόσες;;;;;!!! :) Γιούπι!!!

21 ώρες πρίν, believe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγω απο την Κυριακή ημουν στο κρεβάτι με πυρετό (ακομα να συνέλθω) και απο την Τρίτη η κορούλα μου τα ιδια. Ευτυχως τωρα ειναι καλα αλλα ανησυχω μην κολλήσει ο μικρος. Τελος παντων και πυρετό που ειχα παλι εμπαινα και σας διάβαζα :-P

Εχετε βάλει υπέροχες φωτογραφίες ολες, μαγικές...αλλα κόλλησα στα μπισκότα χαχαχα Ειρήνη μου ζηλεψα με τα μπισκότα σου αλλα ειχα ηδη φτιάξει το κεικ της Αφροδίτης, ειναι στο φούρνο τωρα. Θα τα δοκιμάσω ομως τις επόμενες μέρες.

Πέρασα απο το γνωστο παιχνιδομάγαζο σημερα και εχει ξεκινήσει και εδω να βάζει Χριστουγεννιάτικα, προχωρούσα και χαμογελούσα μόνη μου..παει..τρελάθηκα τελειως!! Πλησιάζει ο καιρός για να στολίσουμε...τα παιδια καθε μερα με ρωτανε..ξωτικούλια κι αυτα εννοείται..

73 μέρες ακομα...

christmas-tree-many-presents.jpg

 

 

 

 

21 ώρες πρίν, believe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγω απο την Κυριακή ημουν στο κρεβάτι με πυρετό (ακομα να συνέλθω) και απο την Τρίτη η κορούλα μου τα ιδια. Ευτυχως τωρα ειναι καλα αλλα ανησυχω μην κολλήσει ο μικρος. Τελος παντων και πυρετό που ειχα παλι εμπαινα και σας διάβαζα :-P

Εχετε βάλει υπέροχες φωτογραφίες ολες, μαγικές...αλλα κόλλησα στα μπισκότα χαχαχα Ειρήνη μου ζηλεψα με τα μπισκότα σου αλλα ειχα ηδη φτιάξει το κεικ της Αφροδίτης, ειναι στο φούρνο τωρα. Θα τα δοκιμάσω ομως τις επόμενες μέρες.

Πέρασα απο το γνωστο παιχνιδομάγαζο σημερα και εχει ξεκινήσει και εδω να βάζει Χριστουγεννιάτικα, προχωρούσα και χαμογελούσα μόνη μου..παει..τρελάθηκα τελειως!! Πλησιάζει ο καιρός για να στολίσουμε...τα παιδια καθε μερα με ρωτανε..ξωτικούλια κι αυτα εννοείται..

73 μέρες ακομα...

christmas-tree-many-presents.jpg

 

 

 

 

Καλώς ήρθες, νέο μας ξωτικό!
Χαίρομαι τόσο πολύ που λατρεύειες και εσύ τα χριστούγεννα!
Το αγγελάκι σου, είναι σε υπεροχη ηλικία για να κάνετε υπέροχα πραγματάκια, μαζί αλλά και για να του δημιουργήσεις γλυκές, υπέροχες αναμνήσεις!

Καλώς σε βρήκαμε!!! Να γράφεις! Σε χρειαζομαστε!

20 ώρες πρίν, SFSI81 είπε:

Καλημέρα... τι ωραίο θέμα που έχετε ανοίξει εμπνευσμένα ξωτικούλια;

Λατρευω τα Χριστούγεννα και τους στολισμούς. Φέτος ο γιός μου θα ναι σχεδόν τρία οπότε θα το ζήσει πιο έντονα και δεν κρατιέμαι να στολίσουμε παρέα 

:)

Υ.γ ελπίζω να καταφέρω έως τα χριστούγεννα να επισυνάψω φωτογραφία :-D

Επιτέλους, ήρθες!!!

Καλώς το κοριτσάκι μου!!! Ο λόγος που δεν γράφω τοσο, όσο θα ήθελα, είναι ακριβως γι αυτό! Για να  προλαβαίνουν όλοι να διαβάζουν ώστε να μπορούν να συμμετέχουν! Ελπίζω να σ αρέσει και φέτος το θέμα μας και να γράφεις και να παίρνεις ιδέες και να νιώθεις όμορφα!

Για τα στολιδάκια που γράφεις, θυμαμαι πως το Ραβτάκι μας και το Ερσάκι μας, κάνουν. Οπότε κάποιο ξωτικούλι, θα σε καθοδηγήσει! Αν και νομιζω, κάνουν λευκά.

Εγώ, δεν έχω τολμήσει να κάνω ποτέ.

19 ώρες πρίν, marmin είπε:

Χαιρετώ την όμορφη Χριστουγεννοπαρέα! Μπήκα χθες να δω αν άνοιξε το θέμα και είδα έντεκα σελίδες!! Είστε φοβερές και τρομερές! Σας παρακολουθώ κάθε χρονιά εδώ κ τέσσερα (νομίζω) χρόνια που σας ανακάλυψα αλλά κάπου στην πορεία δεν σας προλαβαίνω ελπίζω φέτος να μην πάθω το ίδιο! 

Να σας ρωτήσω μια κ είστε τόσο προχώ, σκέφτομαι να φτιάξω στολίδια στο δέντρο με σπιτικό ζυμάρι κ συγκεκριμένα αυτή τη συνταγή 

Τα υλικά είναι:
1 κούπα μαγειρική σόδα
1/2 κούπα κορν φλάουρ
3/4 της κούπας νερό
Θα βάλουμε όλα τα υλικά σε μια κατσαρόλα σε μεσαία θερμοκρασία.(Το μάτι της κουζίνας μου πηγαίνει μέχρι το 9 και το άναψα στο 7.)

Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω με τι χρώματα να τα βάψω μετά με τα παιδάκια μου ώστε να μπορώ να τα καθαρίσω αφού σίγουρα θα γίνουν όλα χάλια; αλλά κ να έχουν ένα ωραίο αποτέλεσμα; επειδή είμαι πολύ άσχετη αν θέλετε κ αν επιτρέπεται να μου γράψετε και μάρκα;;

Αχ, υπέροχες ιδέες, Arnikol μου!

1 hour ago, ARNIKOL είπε:

 Φωτογραφίες

 

Καλημέρα, καλά μου ξωτικά!
Οι μέρες, όλο και πλησιάζουν, στην αγαπημένη μας γιορτή.

Δεν χορταίνω να παίρνω ιδέες.

Δείτε έναν υπέροχο στολισμό, χώρου...

qO22qX3.jpg

  • Μου αρέσει 2

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.toftiaxa.gr/2014/11/diy-idees-gia-na-kalipsete-ti-vasi-tou-xristougenniatikou-dentrou.html?m=1

καλημερα

εχει καποιες ωραιες ιδεες για ποδια δεντρου

θα προτιμουσα να σας βαζω φωτο αλλα ακομη δυσκολευομαι

ελπιζω να τα καταφερω γτ θελω να σας δειξω κ αυτα που πραγματι εχω

πχ κηροπηγια ασημενια ελαφακια

για ποδια εμενα μου αρεσει η λινατσα κ το καλαθι,η κουτι που θα ντυσουμε με κοκκινο σαν την μπλουζα του αη βασιλη

οσο για συνταγες να πω οτι ειναι υπεροχες οσες γραψατε,εχω κανει τις περισσοτερες.οπως τη βιενεζικη αλλα μονο με αμυγδαλα

στα αλμυρα ταιριαζω με την ραβτ

κανω κ μια τηγανια κοτοπουλο με παστουρμα κ κρεμα γαλακτος

κ πολυ ψηνομαι αυτες τις μερες να κανω τα ρολλα κανελας

Link to comment
Share on other sites

εχω γραψει ηδη ενα μνμ για τις ποδιες δεντρων.δ ξερω ποτε θα φανει

τα μπισκοτα που κανω

1κιλο αλευρι

500γρ βουτυρο

2φλ.ζαχαρη

2αυγα

1κ.γ.βανιλια,για πιο χριστουγεννιατικο βαζω ξυσμα πορτοκαλι.για γευση κανελα,τζιντζερ η σοκολατα

Φυσικα σε χριστουγεννιατικα σχηματα.κ μπορουν να στολιστουν με ζαχαροπαστα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...