Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

      • Ευχή 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2017


Ειρήνη

Recommended Posts

... 2 μηνύματα ΞΑΝΑ σε απόκρυψη.

Το ένα με φωτογραφία, το άλλο με τραγούδι από το youtube!

Το αυτό και στο άλλο θέμα, το easy living, με 1 φωτογραφία...:-( ΑΜΑΝ ΠΙΑ!

  • Λυπημένη/-ος 2

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 382
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβο Ειρηνη, πολυ καλα το αντιμετωπισες κατα την γνωμη μου.

Η μεγαλη μας ρωτησε περυσι επειδη το συζηταγαν στο σχολειο αλλα περισσοτερο αμφισβητησε τα παιδια στο σχολειο. Αφησε ομως και υπονοουμενα για εμας....Ε μετα αρχισαν να το συζητανε οι δυο τους, στα κρυφα. 

Το εχει καταλαβει αλλα δεν θελει να το συζητησει, το κραταει μεσα της. Η μικρη τα λεει μπαμ και κατω, χωρις πολλα λογια....Πλησιαζει η ωρα που θα το ξεκαθαρισουμε, ας μην ειναι ομως φετος...

Πολυ καλα εκανες να μην πεις παραπανω απο τις ερωτησεις του, θα το κρατησω σαν συμβουλη.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την δουλεια πηγα κι εγω στο Tiger. Ειρηνη εχει οπως μας ειπες αρκετα κουτια σε διαφορα μεγεθη και τιμες. Βρηκα και ομορφο χρωματιστο σπαγγο για δεσιμο.

Πολυ καλη η ιδεα σου για δωρακια μεσα στο κουτι. Στον δασκαλο τι να βαλω;; Τον εχουμε 3η χρονια και εχω κολλησει φετος.....

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίες ιδέες κορίτσια; Έχω μέρες να μπω...μια το να μια το άλλο! Σκέφτομαι το επόμενο σκ να στολίσω. Ο γιός μου(33 μ) ρωτάει συνέχεια για τον Άγιο Βασίλη. Έχετε στο νου σας βιβλία που να προσεγγίζουν ωραία το θέμα; Πραγματικά είμαι σε δίλλημα για το τι πρεπει να του πούμε. 

@Ειρήνη με Ελτα στέλνεις Αμερική; στέλνω κι εγώ στον ξάδερφό μας κάθε χρόνο αλλά κάτι πολύ ελαφρύ(συνήθως γούρι) γιατί λέει ότι το βάρος έχει διαδικασία και πρέπει να το δηλώσουν στην εφορία μπλα μπλα μπλα :confused:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ξωτικά καλημέρα!

Είμαι σίγουρη πως και αυτό το ποστ μου θα μπει σε απόκρυψη και θα φανεί ώρες μετά {δοκίμασα αυτή τη φορά την αντιγραφή εικόνας απευθείας} αλλά σας καλημερίζω μ αυτή την εικόνα, που λάτρεψα.
Μακάρι να ήμασταν όλες εκεί...!

e3bd0d306e45620df80269db0b390ed3.jpg

Εδώ γύρω θα είμαι, σκοπεύω να κάνω διάφορες δημοσιεύσεις σήμερα και να το χαρώ!
Σας φιλώ γλυκά!

  • Μου αρέσει 1

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες! Ειρήνη πολύ σωστή αντιμετώπιση κατ εμέ. Και εμείς δεν ξέρω πόσο θα το κρατήσουμε κι ας είναι πολύ μικρότερη απ τα δικά σας... 

Αφροδίτη και εσύ έδωσες εξαιρετική απάντηση για το κουταβάκι. 

SFSI81 εδώ μέσα δε θα βρεις υπέρμαχο "χαλάω τη μαγεία". Οπότε αν θες να πεις την αλήθεια σε τόσο μικρό παιδί, πρέπει να βρεις τον τρόπο. Η δική μου αλήθεια είναι η εξής: "Υπάρχει μόνο αν το πιστεύεις". Και την έχω πει ήδη στη μεγάλη μου όταν με ρώτησε. Ικανοποιήθηκε με την απάντηση, υποθέτω έτσι το σκέφτεται πια. 

Χθες παρέλαβα τα υλικά για τα γούρια μου, ίσως σήμερα τα φτιάξω κιόλας μαζί με τις μπάλες για να σας βάλω φωτογραφίες. Η μικρή ζητάει από χθες να κάνουμε Χριστουγεννιάτικες κατασκευές μαζί και δεν θα της χαλάσω το χατήρι σήμερα, ίσως και αύριο. 

Έχω καταλήξει σε όλα τα δώρα, πλην ενός. Κάποια τα έχω ήδη παραγγείλει ενώ τώρα πρέπει να δω πότε θα παραγγείλω τα υπόλοιπα, πάντα σε "δόσεις" που έχω ήδη προγραμματίσει βάσει των οικονομικών μας. Δυστυχώς και πάλι είναι πολλά γιατί είναι πολλοί οι παραλήπτες αλλά νομίζω φέτος τα δώρα μας μυρίζουν "νοιάξιμο" πιο πολύ από κάθε άλλη χρονιά. Όταν βλέπω τα χαμόγελα, παύει να με απασχολεί το οικονομικό. Είναι λεφτά που δεν "κλαίω" απλά κλαίω μέχρι να τα εξοικονομήσω αχαχαχαα.

Θα σας δείχνω φυσικά όσο θα ετοιμάζω!

Αν θέλει κάποιο ξωτικό βοήθεια σε αυτού του είδους τον προγραμματισμό, με χαρά να βοηθήσω. 

Χαλαρώστε και απολαύστε!

0dd2e5b814f9c24a3c789e2ebe52f16a.jpg

 

53859da9af7c62565ca4e062d0199f28.jpg

 

10b1b5c0e81a6110ffa27257f4a4006e.jpg

 

1ba6256fb93fd035e2f17de1578a7bf4.jpg

 

99770d51f509d44971e2cbc20865fd01.jpg

 

Μυρτούλα...

f076eccb131e99952cf8009cc664ac76.jpg

 

1fa52a5e56d8e414202d8a982814ca00.jpg

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Πλέον καμία φωτογραφία, δεν ανεβαίνει, χωρίς έγκριση.. σας έχω καλημερίσει, με μία υπέροχη φωτογραφία και ήθελα σήμερα, που δουλεύω αργά το απόγευμα, να ευχαριστηθώ την μέρα μου μαζί σας, με διάφορες δημοσιεύσεις, με φωτογραφίες πάντα.

Έκανα ένα μήνυμα στους διαχειριστές μας, καθώς υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στα θέματά μας, ειδικά σ αυτό που λατρεύουμε και φυσικά χάνουμε το ενδιαφέρον μας έτσι. Αναγκαζόμαστε να πηγαίνουμε στις πίσω σελίδες γιατί χάνουμε μηνύματα.

Σας φιλώ γλυκά όλες

======================================

Το παραπάνω μήνυμα, το πόσταρα πριν λίγα λεπτά και πάλι είνα σε αναμονη για έκριση, μάλλον λόγω του λινκ που σας έχω βάλει, με το μήνυμα που έκανα στους διαχειριστές, στο δημόσιο φόρουμ.

Αν θέλετε να δείτε τι έχω γράψει, πηγαίνετε στην ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ, πανω, αριστερά, μετά επιλέγουμε

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΚΑΦΕ

ΠΟΥ ΠΑΝ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΦΟΡΟΥΜ!

Εκεί, έχω κάνει ένα αίτημα για να κοιτάξουν το θέμα που έχουμε όλες και μου στέλνετε μηνύματα. Ξέρω πόσο σας κουράζει αυτό.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ Αφροδιτάκο μου. Το ένστικτό μου άκουσα εκείνη τη στιγμή γιατί και εγώ αγχώθηκα. Περίμενα του χρόνου, τη διαπίστωση αυτή γιατί από πέρσι του έλεγαν πολλά στο σχολείο. Ομως, προτίμησα να του απαντώ σε ότι ρωτούσε εκείνος γιατί δεν ήθελα να του το χαλάσω κι άλλο.

Δες πως θα πάει η συζήτηση, όταν έρθει η ώρα εκείνη και ειμαι σίγουρη πως θα κάνεις το καλύτερο.

19 ώρες πρίν, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Μπραβο Ειρηνη, πολυ καλα το αντιμετωπισες κατα την γνωμη μου.

Η μεγαλη μας ρωτησε περυσι επειδη το συζηταγαν στο σχολειο αλλα περισσοτερο αμφισβητησε τα παιδια στο σχολειο. Αφησε ομως και υπονοουμενα για εμας....Ε μετα αρχισαν να το συζητανε οι δυο τους, στα κρυφα. 

Το εχει καταλαβει αλλα δεν θελει να το συζητησει, το κραταει μεσα της. Η μικρη τα λεει μπαμ και κατω, χωρις πολλα λογια....Πλησιαζει η ωρα που θα το ξεκαθαρισουμε, ας μην ειναι ομως φετος...

Πολυ καλα εκανες να μην πεις παραπανω απο τις ερωτησεις του, θα το κρατησω σαν συμβουλη.

Χαίρομαι που βρήκες πραγματάκια! Οντως, μπορείς να κάνεις πακέτα-θαυματα, μιας που έχει πολύ όμορφα πράγματα για αμπαλάζ.

Χμ... θα σκεφτόσουν να κάνατε δώρο μία γλαστρούλα? Θυμάσαι, στην 1η δημοτικού, το δώρο που είχα κάνει στη δασκάλα του φιογκακίου? Ηταν ένα γλαστράκι και της είχαμε γράψει κάτι σαν "Σας ευχαριστούμε, που βοηθάτε τον ****** να αποκτήσει σωστές ρίζες, με την υπομονή και την επιμονή σας".

Αν όχι, έχω κι άλλα να σου προτείνω.

18 ώρες πρίν, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Μετα την δουλεια πηγα κι εγω στο Tiger. Ειρηνη εχει οπως μας ειπες αρκετα κουτια σε διαφορα μεγεθη και τιμες. Βρηκα και ομορφο χρωματιστο σπαγγο για δεσιμο.

Πολυ καλη η ιδεα σου για δωρακια μεσα στο κουτι. Στον δασκαλο τι να βαλω;; Τον εχουμε 3η χρονια και εχω κολλησει φετος.....

Ναι, κορίτσι μου, με ΕΛΤΑ, απλώς φροντίζω να στέλνω συχνά, μικρο-δωράκια, ώστε να μην είναι βαρύ το πακέτο, και να μην έχω περισσότερη ταλαιπωρία. Όσο πιο βαρύ το πακέτο, τόσο περισσότερα θέματα έχει.

17 ώρες πρίν, SFSI81 είπε:

Τι ωραίες ιδέες κορίτσια; Έχω μέρες να μπω...μια το να μια το άλλο! Σκέφτομαι το επόμενο σκ να στολίσω. Ο γιός μου(33 μ) ρωτάει συνέχεια για τον Άγιο Βασίλη. Έχετε στο νου σας βιβλία που να προσεγγίζουν ωραία το θέμα; Πραγματικά είμαι σε δίλλημα για το τι πρεπει να του πούμε. 

@Ειρήνη με Ελτα στέλνεις Αμερική; στέλνω κι εγώ στον ξάδερφό μας κάθε χρόνο αλλά κάτι πολύ ελαφρύ(συνήθως γούρι) γιατί λέει ότι το βάρος έχει διαδικασία και πρέπει να το δηλώσουν στην εφορία μπλα μπλα μπλα :confused:

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια καθε μερα ανυπομωνω ν μπω για να δω τι ομορφο εχετε ανεβασει κ παντα ειμαι με ενα χαμογελο οταν διαβαζω τις ιδεες σας κ βλεπω τις φωτος που ταξιδευουν!!!!Γλυκα ποτε ξεκινατε να φτιαχνεται αληθεια;;;Για δωρα δεν ξερω φετος σε ποιους ν παρω το σκεφτομαι ακομα σιγουρα σε ανηψια κ σκεφτομαι στους μεγαλους κατι για το σπιτι με χριστουγεννιατικο στολισμο θα το μελετησω ακομα:) Απο δευτερα παντως θα παω να παρω υλικα για να φτιαξω μαζι με τον γιο μου τα χαρτινα σπιτακια τα οποια θα γεμισω με καρεμελες/σοκολατακια ενα για καθε μερα που θα ανοιγουμε..σκεφτομαι κ απο ενα τετοιο σπιτακι για τα μικροτερα ανηψια μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

μμμμ ναι Ειρηνη το θυμαμαι....εξαιρετικη ιδεα!

Μου ερχεται κατι στο μυαλο τωρα σαν μικρη ελιτσα σε γλαστρακι, τυπου bonsai. Υπαρχει αραγε;

Νομίζω, πως η ελίτσα, είναι οτι καλύτερο θα μπορούσες να προσφέρεις, για μένα. Είναι ένα δέντρο, με ιστορία και όμορφα  μηνύματα.

Ναι, υπάρχουν μικρές ελίτσες, σε γλαστράκια. Εχω δει, σε πάρα πολλά είδη γλαστρών {πήλινη, γυάλινη, δοχεία γαλβανιζέ κ.α.}. Αν θέλεις, βάλε και κάτι χριστουγεννιάτικο πάνω {ένα μικρό διακοσμητικό, εποχής ή μία ανάλογη κορδέλα ή την κάρτα που θα γράψετε τις ευχαριστίες σας} και θα είναι δώρο-όνειρο, για τα γούστα μου και σίγουρα θα το εκτιμήσει πολύ, ο δάσκαλός σας!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ειρήνη είπε:

Νομίζω, πως η ελίτσα, είναι οτι καλύτερο θα μπορούσες να προσφέρεις, για μένα. Είναι ένα δέντρο, με ιστορία και όμορφα  μηνύματα.

Ναι, υπάρχουν μικρές ελίτσες, σε γλαστράκια. Εχω δει, σε πάρα πολλά είδη γλαστρών {πήλινη, γυάλινη, δοχεία γαλβανιζέ κ.α.}. Αν θέλεις, βάλε και κάτι χριστουγεννιάτικο πάνω {ένα μικρό διακοσμητικό, εποχής ή μία ανάλογη κορδέλα ή την κάρτα που θα γράψετε τις ευχαριστίες σας} και θα είναι δώρο-όνειρο, για τα γούστα μου και σίγουρα θα το εκτιμήσει πολύ, ο δάσκαλός σας!

Πηγα ηδη σε ενα ανθοπωλειο/φυτωριο στην περιοχη μας αλλα δεν ειχε μικρες. Εχω αλλα 2 υποψιν μου, να τσεκαρω την επομενη εβδομαδα.

Εχω ενθουσιαστει :)!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Καλημερα κοριτσια καθε μερα ανυπομωνω ν μπω για να δω τι ομορφο εχετε ανεβασει κ παντα ειμαι με ενα χαμογελο οταν διαβαζω τις ιδεες σας κ βλεπω τις φωτος που ταξιδευουν!!!!Γλυκα ποτε ξεκινατε να φτιαχνεται αληθεια;;;Για δωρα δεν ξερω φετος σε ποιους ν παρω το σκεφτομαι ακομα σιγουρα σε ανηψια κ σκεφτομαι στους μεγαλους κατι για το σπιτι με χριστουγεννιατικο στολισμο θα το μελετησω ακομα:) Απο δευτερα παντως θα παω να παρω υλικα για να φτιαξω μαζι με τον γιο μου τα χαρτινα σπιτακια τα οποια θα γεμισω με καρεμελες/σοκολατακια ενα για καθε μερα που θα ανοιγουμε..σκεφτομαι κ απο ενα τετοιο σπιτακι για τα μικροτερα ανηψια μας!!!

Χαίρομαι πολύ, που νιώθεις όμορφα, όταν είσαι στο θέμα μας! Αυτός είναι και ο σκοπός!!! :)

Με το καλό, να πάρεις τα υλικά που θέλεις και να περάσετε υπέροχες στιγμές, με το παιδάκι σου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τα ξωτικα

Σας διαβαζω αν κ δ γραφω

Πολλα θα ηθελα να σας ποσταρω αλλα ευτυχως για μενα ανεβαζετε πολλες απο τις φωτο που θελω

Εμεις τελη του μηνα θα στολισουμε κ θα παρουμε καποια δωρακια,εχω ιδεες εξαρταται τι θα βρω

Υπεροχα ολα οσα ανεβαζετε κ ετοιμαζετε

Σε γλαστρουλα εγω θα επαιρνα κ αλεξανδρινο φυσικα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...