Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2017


Ειρήνη

Recommended Posts

Nina Tom καλώς ήρθες στην παρέα μας! Όπως έχω ήδη αναφέρει, τόσο στις μπάλες με τον σπάγγο, όσο και στο ντύσιμο μπάλας με σπάγγο, δυσκολεύτηκα πολύ. Δεν έχω δηλαδή κάποια συμβουλή να δώσω. Θα βοηθούσαν οι πολλές γύρες σπάγγο γύρω απ το μπαλόνι, οι πολλές μέρες αναμονή να στεγνώσει καλά, το σπάσιμο του μπαλονιού με τρύπημα σε πολλά σημεία και τέλος, το κόψιμο του κόμπου του μπαλονιού πριν το τραβήξεις να βγει. Το να το τρυπας εδω κι εκεί, ταυτόχρονα βοηθά στο να ξεκολλήσει ο σπάγγος απ το μπαλόνι. Θέλει και λίγο προσεκτικό χειρισμό ώστε να μη χάνει η μπάλα το σχήμα της. 

Vaskokal σελίδες δημοσίως δεν μπορώ να σου δώσω αλλά όλα είναι αποτέλεσμα έρευνας αγοράς. Εγώ όταν πρόκειται για παιχνίδια τιμώ τον Πανταζόπουλο καθώς δεν με έχουν απογοητεύσει ποτέ. Εξαιρετικοί επαγγελματίες, έκπτωση μέλους και προσφορές. Αρχικά, πρέπει να δεις πόσοι είναι οι δωρολήπτες. Χώρισέ τους σε παιδιά, σε ενήλικες που εορτάζουν εκείνες τις ημέρες ή που επιθυμείς να τους κάνεις κάποιο δώρο (βλέπε δασκάλα). Αποφάσισε εάν θα κάνεις πρωτοχρονιάτικο τραπέζι ώστε ο τυχερός του φλουριού να πάρει ένα μικρό συμβολικό δωράκι. Έπειτα αποφάσισε το ποσό που μπορείς να διαθέσεις. Μη ξεχνάς πως έχεις να αντιμετωπίσεις και τα έξοδα για τα δώρα των δικών σου παιδιών. Για εμάς, αυτό είναι το μεγαλύτερο κόστος καθώς τα δώρα που έχει ζητήσει η μεγάλη αλλά και ο μικρός απ τον Άγιο, υπολογίστηκαν στα 80 ευρώ ενώ άλλα 60 κοστίζουν τα δώρα που θα τους πάρουμε εμείς τα Χριστούγεννα. Είναι η μόνη στιγμή του χρόνου που τα αφήνουμε να επιλέξουν ή που τέλος πάντων αφουγκραζόμαστε τα θέλω τους οπότε δίνουμε το κάτι παραπάνω. Με τέτοιο κόστος αντιλαμβάνεστε πως τα υπόλοιπα δώρα θα έπρεπε να είναι πολύ οικονομικά. Να σημειώσω πως έχω ήδη προγραμματίσει τις αγορές μου ώστε να μη πέσουν σε έναν μισθό γιατί τα πράγματα θα είναι πολύ δύσκολα. Εκτός από έρευνα αγοράς δηλαδή, την οποία έκανα μέσα σε ένα απόγευμα, θέλει και προσπάθεια να μοιραστούν τα έξοδα. 

Για τα παιδιά της οικογενείας και των φίλων που θα ανταλλάξουμε δώρα αυτές τις ημέρες, είχαμε από χρόνια αποφασίσει με τον σύζυγο να δίνουμε έως 5 ευρώ ανά παιδί. Ευτυχώς υπάρχουν πολλές επιλογές για όμορφα δωράκια μέσα σε αυτό το ποσόν. Πέρυσι τους είχαμε πάρει επιτραπέζια παιχνίδια, όχι ανά παιδί αλλά ανά αδελφάκια. Φυσικά διπλασιάστηκε το ποσό. Δηλαδή, με 10-12 ευρώ βρίσκεις παααααααρα πολλά επιτραπέζια παιχνίδια. Φέτος αποφάσισα να αγοράσω σε όλα τα παιδάκια λογοτεχνικά βιβλία. Είναι η μανία μου να βλέπω φορτωμένες παιδικές βιβλιοθήκες και πιστεύω πολύ στους Έλληνες λογοτέχνες. Τιμές βιβλίων που έχω ήδη παραγγείλει, από 2.50 έως  6 ευρώ για τους εφήβους μου. Πολύ όμορφα βιβλία! 11 παιδιά λοιπόν θα διαβάσουν βιβλία ως δώρο από εμάς φέτος ενώ τα 3 ανίψια μας και ένα ακόμα ανιψάκι μωρό, θα λάβουν παιχνιδάκια. Για τα ανίψια μας φυσικά ο προυπολογισμός ανέβηκε και δεν μείναμε στα 5 ευρώ. 

Στο ΙΚΕΑ βρήκα πολύ πολύ όμορφα σακουλάκια τα οποία είναι αρκετά ψηλά ώστε να χωρέσουν τα βιβλία των παιδιών. Στο LIDL έχουν ήδη βάλει χριστουγεννιάτικα γλυκίσματα και εγώ σκοπεύω με την κόρη μου να φτιάξω χριστουγεννιάτικα μπισκοτάκια, χωρίς στολισμό αυτή τη φορά. Όλα μαζί θα δημιουργήσουν μια σύνθεση που θα αποτελέσει το δώρο για το κάθε παιδάκι. Θα σας δείξω φυσικά φωτογραφίες απ την υλοποίηση της ιδέας. Θεωρώ πως θα λάβω πολλά χαμόγελα και αυτή είναι η μόνη ικανοποίησή μου!

Στους δασκάλους τα Χριστούγεννα προσφέρω πάντα ένα απ τα χειροποίητα γούρια μου. Φέτος έχουμε τον δάσκαλο της μεγάλης, τη δασκάλα των αγγλικών στο φροντιστήριο, τις δασκάλες, την τραπεζοκόμο, τη διευθύντρια και τη γραμματέα του παιδικού οπότε μόνο για τους εκπαιδευτικούς θα φτιάξω 8 γούρια. Έχω παραλάβει τα υλικά και ανυπομονώ να αρχίσω! 

Αγαπώ τα χειροποίητα δώρα, και τα προσφέρω πολλά χρόνια τώρα. Είναι σημαντικό για εμένα,  στον προγραμματισμό να υπολογίζω επισκέψεις που μπορεί να πάμε ώστε να μην ξοδεύω σε δώρα της τελευταίας στιγμής που είναι πάντα ακριβά και με βγάζουν απ τον προυπολογισμό. Έτσι, και υλικά για επιπλέον γούρια έχω προμηθευτεί (όλοι οι παραλήπτες γουριών είναι 30!) και μπουκαλάκια για τα λικεράκια μου έχω, και πιατέλες/κούπες έχω πάντα ώστε αν πάμε μια επίσκεψη σε λίγο χρόνο έχω ετοιμάσει κάτι να πάω. Και νομίζω εκτιμάται. 

Vaskokal, απ τη στιγμή που θέλεις να αλλάξεις τον στολισμό του δέντρου σου γιατί κουράστηκες απ την παιδικότητα που αποπνέει και το πρόβλημά σου είναι η αντίδραση των παιδιών, για μένα η λύση είναι απλή. Πας και αγοράζεις στα παιδιά ένα μικρό δεντράκι των 4-5 ευρώ (ή 2 των 2 ευρώ έκαστο αν έχουν ξεχωριστά δωμάτια) και στολίζεις τα κουκλάκια στα δωμάτιά τους. 

Για το δέντρο του σαλονιού σου, σίγουρα θα βρεις πολύ οικονομικά στολίδια και τρόπους να φαίνεται γεμάτο χωρίς πολλά έξοδα. Μη περιμένεις να καταφέρεις να το κάνεις τέλειο μέσα σε μια χρονιά απ τη στιγμή που έχεις οικονομικό ζήτημα. Εγώ ξεκίνησα πριν 3 χρόνια με μια κορδέλα και έκτοτε κάθε χρόνο, και κυρίως με προσωπική εργασία, όλο και το γεμίζω. Και ακόμα θαρρώ πάλι κάτι θα λείπει φέτος. Ας είναι χαλαρό και διασκεδαστικό το γεγονός του στολισμού και όχι μια υποχρέωση που πρέπει να διεκπεραιωθεί με άγχος και κόπο. 

Σας έγραψα πολλά, χωρίς φωτογραφίες για να ανεβεί αμέσως και επανέρχομαι με αγαπημένες εικόνες αλλά και ιδέες στα παραπάνω αναφερθέντα. 

  • Μου αρέσει 3

YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 382
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια.Καλά πόσο οργανωμένες είστε; πόσο φαντασία έχετε μπραβοοοοο.πολύ όμορφες εικόνες και πολύ όμορφα χειροποίητα στολίδια.πιάνουν τα χέρια σας.

Διάβασα που λέγατε Για τον αη Βασίλη.Εγώ έμαθα την αλήθεια λίγο πριν φύγει η μαμά μου. Ήμουν 9.5 χρονών.Έπαθα μεγάλο σοκ έκλαιγα Δεν μιλούσα σε κανέναν.πάντα τσακωνομουν Όσοι μου έλεγαν ότι δεν υπάρχει.είχα φτάσει σε σημείο να Μην μιλάω σε κανέναν γι αυτό το λόγω.μου το έκαναν τόσο ζωντανό τον ερχομό του αη Βασίλη.ήταν μαγικά.

Ειρήνη μου το λουκουμαδακι Μου και ο άντρας μου Που λατρεύει τα Χριστούγεννα είναι η αιτία που Μ έκαναν να τα ξανά αγαπήσω.

Χτες στην περιοχή μου είδα το πρώτο στολισμένο μπαλκόνι με φωτάκια και χιονανθρωπο.επίσης χτες με ρώτησε ο άντρας μου ποτέ θα στολισμουμε χαχα ανυπόμονος.

Έχω δει κάποιες ιδέες τις οποίες θέλω να κάνω.εύκολες φαίνονται οπότε θα ξεκινήσω στην αρχή με αυτές για να παίρνω θάρρος. Θα ανεβάσω φωτο σε λιγο

Capture_2017_11_04_17_40_02_1.png

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

ravt σ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές - ιδέες σου. Πολύτιμες.

Από τον παντζόπουλο πέρνω κ εγώ τα τελευταία χρόνια παιχνίδια για τα παιδιά. Τα παιδιά σίγουρα τα χριστούγεννα θέλουν παιχνίδια ειδικά αυτά που είναι νήπια και άντε πρώτες τάξεις του δημοτικού. Βιβλίο δεν ξέρω πόσο πολύ θα τους αρέσει, εμένα βέβαια μου αρέσει σαν ιδέα. Αν θέλεις μου στέλνεις μήνυμα για σελίδες που αγοράζεις βιβλία.

Ζαχαρωτό καλές περιπλανήσεις στο θέμα και καλώς να ενταχθείς πάλι στο πνεύμα των Χριστουγέννων.

believe κρίμα δεν βλέπω καμία φώτο προς το παρών.

nina tom ωραία η ιδέα σου με τα καλαθάκια - κουβαδάκια. αλλά βοήθησε με λίγο τι κουβαδάκια εννοείς αυτά που λειτουργούν και ως κασπό για γλάστρες;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου κορίτσια καλησπέρα

Μολις μπήκα και κάθομαι λίγο να σας γράψω γιατί, παρά που από τις 8 το πρωί είμαι έξω με ένα σωρό εξωτερικές δουλειές, σε λίγο θα έρθει ο μικρός μου από το σχολείο και έχω άλλα τόσα να κάνω.

Αναφέρω σε όλο το στράτευμα ξωτικών, τα εξής:

1) Κάτω απο το ΙΚΕΑ {στο πάρκινγκ του ΙΚΕΑ, δεξιά}, άνοιξε  μαγαζί με χριστουγεννιάτικα! Εχει υπέροχα πράγματα κορίτσια μου! Οσες έρθετε προς τα μέρη αυτά, μπορείτε να χαζέψετε υπέροχα πραγματάκια. Σας έβγαλα και 2 φωτογραφίες

b04DWFf.jpg

Q0kK7ne.jpg

2) Πήγα, για μία ακόμα φορά στο ΙΚΕΑ, με μία φίλη μου. Ηθελα ν αγοράσω κουρτίνες για το δωμάτιο του μικρού μου και έτσι βρήκα ευκαιρία και αγόρασα 2 πραγματάκια:

Πήρα 2 τέτοια, υπέροχα, χριστουγεννιάτικα κεράκια, 1 για το σπίτι μας και 1 θα το προσφέρω μαζί με κάποιο δώρο. Κόστος 0,79 λεπτά, έκαστο!

d166f818b3b287dd736d9d69386b2ac5.jpg

Επίσης αγόρασα αυτό το ράνερ, κόστος 4,99, καθώς θέλω να το χρησιμοποιήσω για τα χριστούγεννα. Θα σας βάλω φωτογραφία, όταν το στολίσω.

41DV1SjlrNL._SY450_.jpg

3) Σήμερα, έστειλα το πακέτο στην Αμερική. Για 820 γρ., το κόστος ήταν 15 ευρω! Πανάκριβα, ξωτικά μου!

Αυτές ηταν οι αγορές και τα νέα μου, προχωρώ και θα επανέλθω.

Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 1

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nina-Tom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Δεν παραλείπω να μπω όσο μπορώ πιο συχνά, για να βλέπω τις υπέροχες ιδέες και κατασκευές. Μάλιστα αποθηκεύω τις φωτογραφίες που μου αρέσουν, ώστε να τις επιμεληθώ καταλλήλως αργότερα!

Κατά τα άλλα, σκέφτομαι τα δωράκια που θα κάνω και έχω καταλήξει σχεδόν σε όλους να φτιάξω όμορφα καλαθάκια ή ίσως κουβαδάκια, που θα περιέχουν βαζάκια με μαρμελάδα, που θα αρχίσω να φτιάχνω σύντομα, βαζάκια με ελιές που θα φτιάξω την άλλη εβδομάδα, άλλα με καυτερές πιπεριές τουρσί, που αρέσουν σε κάποιους, μαζί με κεριά ή μπισκότα σε άλλους. Έχετε καμία άλλη ιδέα να βάλω μέσα; Μόνο στα ανίψια θα πάρω προσωπικά δώρα, καθώς είναι 18 και 20 χρονών, οπότε δεν νομίζω να εκτιμήσουν κάτι από την προηγούμενη ιδέα μου.

Πω πω έχω τόσες ιδέες, που στο τέλος δεν θα κάνω τίποτα.... και περνάνε τόσο γρήγορα οι μέρες!!

.. και γω το ίδιο κάνω, κοριτσάκι μου! Σώζω, οτιδήποτε μ ενδιαφέρει ώστε να μπορώ αργότερα να τις κοιτάξω/ αξιολογήσω κτλ.

Υπεροχα τα δωράκια που σκέφτεσαι. Οπως, γνωρίζουν τα παλιά ξωτικά, τ αγαπώ αυτού του ειδους τα δώρα. Δείχνουν "νοιάξιμο"!

Μπορείς να βάλεις ακόμα και ανάλογα που απευθύνονται:
1 γάντι κουζίνας

1 ψαλίδι κουζίνας

1 σακούλα καφέ

1 σακούλα, με ρόφημα σοκολάτας

1 σπάτουλα κουζίνας

1 πακέτο καραμέλες γάλακτος

1 σακουλάκι με σοκολατάκια

Κουπ πατ

... και τόσα ακόμα! :)

 

8 ώρες πρίν, believe είπε:

Επισης η εικόνα με τα ελαφάκια μαγική. Εχετε βρει πουθενα ελαφάκια που κάθονται? Ψαχνω αλλα δεν...

Έχει στο flyging tiger αλλά δεν μπορώ να πω οτι μου άρεσαν.

Σίγουρα θα έχει στο jumbo.. είχε και τα περασμένα χρόνια. Πήγε μήπως καμία κοπέλα πρόσφατα να μας πει?

9 ώρες πρίν, vikib είπε:

Καλημερα ξωτικα

Ραβτ μπραβο σας!πιο ομορφα τα κανατε κ απο τις εικονες που βλεπω στο ιντερνετ!

Εμεις εχουμε στρωσει εδω κ ενα μηνα λογω μπουσουληματος

Ειμαι σε διλλημα,μηπως στολισω μεχρι τις 19που θα κανουμε τα γενεθλια αλλα δ ξερω αν προλαβαινω

Μην πιέζεσαι, κορίτσι μου. Αν προλάβεις αλλιώς με την ηρεμία σου για να το ευχαριστηθείς.

On 4/11/2017 at 8:15 ΜΜ, marmin είπε:

Καλησπέρα! Πάαααααρα πολύ ωραία όσα βάζετε! Όλο λέω θα ξεκινήσω αλλά ακόμα παλεύω με τα χειμωνιάτικα και τον κακό χαμό στο σπίτι! Ούτε χαλιά στρώσαμε! Ελπίζω ως το επόμενο Σαββατοκύριακο να έχω τακτοποιήσει κ να στολίσουμε και το κυριότερο να ξεκινήσω τις χειροτεχνίες με τα παιδάκια μου! Θέλω κ άλλες φορές να σχολιάσω αλλά κάθε φορά που πατάω να απαντήσω βγαίνει η παραπάνω παράθεση που δεν ξέρω πως να σβήσω εκνευρίζομαι κ δεν απαντώ, σήμερα όμως είπα να την παραβλέψω!

...υπομονή κορίτσι μου! Ολα θα γίνουν

4 ώρες πρίν, vaskokkal είπε:

Τα δυο τελευταία χρόνια τα δώρα στους κοντινούς συγγενείς έπαψαν να ναι προσωπικά κ ακριβά κ έγιναν πιο γιορτινά κ πιο ουδέτερα. Δηλαδή λικέρ γλυκό κουταλιού μαρμελάδα μπισκότα με συνοδεία κάρτας κ γουριού.

μόνο στα παιδια - ανηψια παίρνω παιχνίδια.

Θα ήθελα να ακούσω κ τα δικά σας για να πάρω ιδέες γιατί στερεψα.

κ κάτι άλλο. Στη νονα-νονο που φέρνει δωράκι για το παιδί πάντα ετοίμαζα κάτι όπως αναφερα παραπάνω κ πάντα έδινα κάποιο μικρό δωράκι κ για τα παιδιά της. Φέτος δεν ξέρω τι κ αν θα καταφέρω να πάρω κάτι.

επίσης αν αγοραζετε απο ηλεκτρονικά σαιτ παιχνιδια-δώρα θα θελα να μου γραψετε μερικά. Σε πμ μάλλον ε;

αχ believe μπράβο που καταφέρνεις κ οργανώνεσαι νωρίς. Εγώ δυσκολεύομαι. Ravt πολύ όμορφες κατασκευές. Περιμένω τις συμβουλές σου σε θέματα αγορών και κατασκευων.

ακούω καλά, λέτε να στολίσετε απο βδομάδα;;;!!!

Ευχαρίστως αλλά ιδέες για τι ακριβώς θέλεις? Παιδιά, μεγάλους? Τι είδους?

.. ήδη 3 κοπέλες που γνωρίζω, έχουν στολίσει. Εμείς.. αργήσαμε! :mrgreen:

Υ.Γ. Έχω πάλι μήνυμα με φωτογραφίες, σε απόκρυψη

  • Μου αρέσει 1

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

 

tips_xristougenniatiko_trapezi.jpg

Ξέρετε αυτό το κλαδάκι που έχει μέσα το βάζο πως λέγεται;

Capture_2017_11_04_17_41_07_1.png

images.jpg

ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΡΡΡΑΑΑΑΑ

Αποτι ειδα στο ίντερνετ αυτο το φυτο ονομάζεται ίλεξ..στην αρχη νομιζα ηταν κρανα:)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη θα θέλαμε να μας γράψετε εδώ τις συνηθισμένες ιστοσελίδες που χρησιμοποιείτε για να ανεβάζετε τις φωτογραφίες.

Δεν πειράζει εάν οι δημοσιεύσεις δεν εμφανίζονται εδώ,  εμείς θα τις δούμε,:)

 

ευχαριστούμε πολύ.


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ήδη περαστεί κάποια γνωστά site που έχουν χρησιμοποιήσει τα μέλη στις τελευταίες σελίδες οπότε μπορείτε και να δοκιμάσετε απευθείας να βάλετε φωτογραφίες να δούμε εάν λειτουργεί πλέον κανονικά το σύστημα.

 Εάν  εμφανίζονται οι φωτογραφίες απευθείας σημαίνει ότι για το συγκεκριμένο domain έχει επιτραπεί η εμφάνιση φωτογραφιών. Εάν δεν εμφανίζονται, και τοποθετούνται οι δημοσιεύσεις σε έγκριση τότε η τεχνικοί θα παίρνουν το domain και θα το βάζουν επίσης στη λίστα των επιτρεπόμενων ιστοσελίδων.  

 

  • Μου αρέσει 1

Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κι από εμένα.

Σήμερα σχόλασα σχετικά νωρίς και πήγαμε οικογενειακώς στο jumbo γιατί είχαμε μια δουλειά εκεί κοντά. Ψώνισα τα πρώτα μου Χριστουγεννιάτικα δωράκια, έχει γλυκούτσικα ξύλινα στολίδια επιτραπέζια ή κρεμαστά σε λογικές τιμές. Δεν το αντέχω καθόλου το συγκεκριμένο κατάστημα την περίοδο των εορτών, οπότε προτιμώ να ψωνίζω ότι χρειάζομαι από εκεί αρκετά πριν τα Χριστούγεννα. 

Ελαφάκια ναι έχει, καθιστά και όρθια σε καφέ και χρυσό κυρίως χρώμα, μικρά και μεγάλα.

ravτ όπως σου έγραψε τις προάλλες η Ειρήνη, έχει αρκετά λευκά λουλούδια και κλαδιά. Κατάφερα να βγάλω κρυφά φωτογραφίες και θα σου τις στείλω με π.μ. 

Φέτος έχει και πάρα πολλούς καρυοθραύστες, μεγάλους, μικρούς, μπλε, κόκκινους, επιτραπέζιους και κρεμαστούς.

Η ιδέα μας για τον φετινό στολισμό του δέντρου μας (ναι αποφάσισα να σας το αποκαλύψω πριν στολίσω-λόγω ανυπομονησίας), είναι να το στολίσουμε μόνο με τα Βeanie Βoos τους, που είναι πολλά!!! και σε διάφορα μεγέθη και χρώματα. Φυσικά θα βάλω και φωτάκια πριν από τα κουκλάκια αλλά θα είναι κάτι τελείως ξεχωριστό και ανυπομονώ!

Ζαχαρωτό το φυτό μέσα στο νερό είναι ου (αρκουδοπούρναρο στα Ελληνικά). Το βρίσκεις ακόμη και στις λαικές αγορές σε μεγάλα κλαδιά και βέβαια σε όλα τα ανθοπωλεία και τα φυτώρια. Είναι πολύ όμορφο πραγματικά!

 

Βρήκα ένα δέντρο στολισμένο με χειροποίητα στολίδια και μεταξύ άλλων με λευκά σπιτάκια και κλαδιά και θυμήθηκα την ravt μας!

Δεν είναι υπέροχο;

Michaels_Dream_Christmas_Tree_Reveal-724

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρωτό, ravt σας απάντησα για κάποια θέματα που σας αφορούσαν. Επίσης πήγα jumbo κι έγραψα 2-3 πραγματάκια που πρόσεξα.

Το φυτό στο νερό με τα αγκαθωτά φύλλα και τους κόκκινους καρπούς, λέγεται ου.

Ελπίζω να φανεί γρήγορα η προηγουμενη δημοσίευση μου! 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

ravt σε ευχαριστώ για την απάντηση....μάλλον βιάζομαι να βγάλω τον σπάγκο, για αυτό μου χαλάει... θα το δοκιμάσω με περισσότερη υπομονή αυτή τη φορά... ήδη έφτιαξα 3 καινούργιες και τις άφησα από το Σάββατο να στεγνώσουν καλά... για να δούμε! Παραθέτω τις προσπάθειες μου, να δεις πώς έγιναν.

εδώ στεγνώνει

th_ball_zpsh79jcmul.jpg

και εδώ έτοιμη... με λίγη φαντασία, την λες στρογγυλή...

th_IMG_20171104_194427_zpslpczjcjb.jpg

vaskokkal ναι, τα κασπό εννοώ... είδα καταπληκτικά στο τζάμπο, αλλά έχω ήδη 2-3, οπότε θα τα βάζω κόκκινα ή θα κολλήσω αυτοκόλλητα και μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για μερικά δώρα. Εντωμεταξύ διαβάζοντας για γλαστρούλες που ανέφερε κάποιο κορίτσι, σκέφτηκα να βάλω μέσα και μικρές γλαστρούλες με κατιφέδες που φυτεύω και κρατάνε τώρα το χειμώνα, να ψάξω για μικρά κασπό ή όμορφες κούπες που να χωράνε μέσα και να τα προσθέσω στα δωράκια μου.

Επίσης κορίτσια πήρα από το ίντερνετ μικρά ξύλινα διακοσμητικά, που μπορώ να χρησιμοποιήσω παντού... σε αμπαλάζ, πάνω σε κατασκευές και σε άλλη πολλά φαντάζομαι.. προς το παρόν έβαψα μερικά με ασημί γκλίτερ, που βρήκα στο τζάμπο και όταν στεγνώσουν οι μπάλες, σκέφτομαι να κολλήσω μερικά πάνω τους. Δείτε εδώ:

στην original κατάσταση

th_IMG_20171104_194314_zpszweix22s.jpg

η κολλά-γκλίτερ 

th_IMG_20171104_194338_zpsu0kctxxx.jpg

βαμμένα...

th_IMG_20171104_195641_zpsimvi3ijz.jpg

 

 

Επεξεργάστηκαν by Nina-Tom
smaller photos
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ειρήνη είπε:

.. και γω το ίδιο κάνω, κοριτσάκι μου! Σώζω, οτιδήποτε μ ενδιαφέρει ώστε να μπορώ αργότερα να τις κοιτάξω/ αξιολογήσω κτλ.

Υπεροχα τα δωράκια που σκέφτεσαι. Οπως, γνωρίζουν τα παλιά ξωτικά, τ αγαπώ αυτού του ειδους τα δώρα. Δείχνουν "νοιάξιμο"!

Μπορείς να βάλεις ακόμα και ανάλογα που απευθύνονται:
1 γάντι κουζίνας

1 ψαλίδι κουζίνας

1 σακούλα καφέ

1 σακούλα, με ρόφημα σοκολάτας

1 σπάτουλα κουζίνας

1 πακέτο καραμέλες γάλακτος

1 σακουλάκι με σοκολατάκια

Κουπ πατ

... και τόσα ακόμα! :)

 

Έχει στο flyging tiger αλλά δεν μπορώ να πω οτι μου άρεσαν.

Σίγουρα θα έχει στο jumbo.. είχε και τα περασμένα χρόνια. Πήγε μήπως καμία κοπέλα πρόσφατα να μας πει?

Μην πιέζεσαι, κορίτσι μου. Αν προλάβεις αλλιώς με την ηρεμία σου για να το ευχαριστηθείς.

...υπομονή κορίτσι μου! Ολα θα γίνουν

Ευχαρίστως αλλά ιδέες για τι ακριβώς θέλεις? Παιδιά, μεγάλους? Τι είδους?

.. ήδη 3 κοπέλες που γνωρίζω, έχουν στολίσει. Εμείς.. αργήσαμε! :mrgreen:

Υ.Γ. Έχω πάλι μήνυμα με φωτογραφίες, σε απόκρυψη

Ευχαριστώ πολύ!!! ωραίες ιδέες!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...