Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2017


Ειρήνη

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Λιτά, εύκολα και όμορφα! Τα κεριά πάντα ομορφαίνουν το σπίτι σε κάθε εποχή!

Αποτέλεσμα εικόνας για scandinavian xmas decorations

 

Αποτέλεσμα εικόνας για scandinavian xmas decorations

Ναι!ναι!λιτα κ πανεμορφα!το στυλ μου

Ειδικα λευκο κ φυσικες αποχρωσεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 382
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια.

Φέτος σκέφτηκα και εγώ από τώρα τα Χριστούγεννα και χαίρομαι πολύ που ξεκινήσατε ήδη και εσείς!

Καλή αρχή λοιπόν και ας πούνε ότι βιαζόμαστε.... και ας έχω ακόμα τα μαγιό αφύλακτα...χο χο χο ποτέ δεν ξέρεις!

Λοιπόν οι πρώτες σκέψεις αφορούν τον στολισμό του δέντρου, που αποφάσισα να αλλάξω χρωματισμό και από χρυσές και κόκκινες μπάλες που είχα τα τελευταία 5-6 χρόνια, θα βάλω μωβ και λευκές. Πώς σας φαίνεται;

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ευχαριστώ για τις ευχές σας! Όντως έχω σχέδια για φέτος αλλά δεν τα καταφέρνω πολύ καλά στo DIY. Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σας και εφικτές οι κατασκευές.

Νίνα, η αδερφή μου είχε κάνει μια χρονιά μωβ - χρυσό=τέλειο! Δεν θα το πίστευα αν δεν το έβλεπα, πολύ γιορτινό και πρωτότυπο!

 

 

Πάντως από μια ματιά που έριξα στο ιντερνετ για στεφάνι εξώπορτας, πανάκριβα είναι βρε παιδιά....

 

Όμορφο ε;

http://www.womannow.gr/arthro/nees-idees-gia-na-diakosmisete-giortina-spiti-sas-ta-hristoygenna

exoteriki_diakosmisi_xristougenna2.jpg?i

exoteriki_diakosmisi_xristougenna8.jpg?i


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα ξωτικά!

Αφροδίτη μου τα αγαπώ τα κεριά, ειδικά τα αρωματικά! Τρελαίνομαι! Υπέροχη η ιδέα για τα βάζα που δεν χρησιμοποιούμε αλλά και η μίνιμαλ σύνθεση στην πιατέλα. 

Arnikol σου υπογράφω με τα δυο μου χέρια πως πριν ασχοληθώ, δεν μπορούσα να κάνω ΚΑΜΙΑ κατασκευή. Ούτε καν το είχα σκεφτεί ποτέ. Οι φίλοι αλλά και οι άγνωστοι που βλέπουν δημιουργίες μου, όταν τους προτρέπω να ασχοληθούν και να κάνουν κάτι μου απαντούν "εμείς δεν είμαστε χρυσοχέρες/ταλαντούχες/ικανές σαν εσένα". Δεν ισχύει τίποτα απ αυτά. Φροντίδα και θέληση χρειάζεται. 

Στεφάνια θα δεις άπειρα σε αυτό το θέμα. Προσωπικά οι μισές φωτογραφίες που βάζω (τουλάχιστον) είναι εφικτό να αντιγραφούν. Οι άλλες μισές είναι μεν για τη μαγεία και το ταξίδι ΑΛΛΑ και για την έμπνευση. 

Ας πούμε... Ένα στεφάνι σαν αυτό

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTHI_CICwsmDN-KyEo2vVcsHmiYP9sJVOSG_Jrb_l0Jd60NfPEiLg

είναι εύκολο να αντιγραφεί, είναι οικονομικό και επίσης το φέρνεις στα μέτρα και γούστα σου. 

 

 


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α δίκιο έχεις, εύκολη κατασκευή αυτή όντως! με βάζεις στο τζόγο τώρα...

Επίσης, συνταγές -αν έχετε- θα ήθελα να ανταλλάξουμε, πέρα από τα κλασσικα, κουραμπιέδες και μελομακάρονα....Να, ας πούμε, τα Χριστούγεννα γιορτάζει ο μεγάλος μου γιος και φτιάχνω συνήθως μια πάστα πραλίνας, αλλά φέτος θα ήθελα και κάτι διαφορετικό χωρίς ξηρούς καρπούς, γιατί τα 2 μεσαία παιδιά μου έχουν αλλεργία.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξωτικα

Νινα τομ μου αρεσουν τα διαφορετικα χρωματα,μαυρο,μπλε,μωβ συνδυασμενα με χρυσα η ασημι η λευκα.ακομη κ συνδυασμους με χρυσο-ασημι-ροζ χρυσο.ειδικα σε λευκα δεντρα

Αρνικολ δ ειναι απαραιτητο να βαλεις στεφανι,τα φαναρια ειναι πολυ ωραια ιδεα κ τη φαιρνεις στα μετρα σου,κ μπορεις να κανεις μικροαλλαγες συχνα

Οσο για το γλυκο παντεσπανι χρησιμοποιω αρκετα κλασικο η ενα μειγμα νηστισιμου σοκολατενιου κεικ γτ απλα μας αρεσει.αλλα για γευσεις υπαρχουν πολλες.αν σας αρεσει η καραμελα πχ.η μπισκοτογλυκα με κρεμα,η banofee

Link to comment
Share on other sites

Τα φανάρια είναι πάρα πολύ ωραία ιδέα και μπορείς να τα έχεις καθόλη τη διάρκεια του χρόνου και να τα στολίζεις αναλόγως. Σίγουρα θα την υιοθετήσω. Αν μπορέσω, θα βάλω και φώτο.

Vikib εννοείται ότι μας αρέσει η καραμέλα και τα μποσκοτογλυκα και το μπανόφι:-D....Απλώς ρωτάω αν ξέρετε καμιά συνταγή... έτσι λίγο διαφορετική ή και για κουλουράκια ή κάποιο κέικ χριστ/κο,.. όχι απαραίτητα γλυκό ψυγείου.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ARNIKOL είπε:

Α δίκιο έχεις, εύκολη κατασκευή αυτή όντως! με βάζεις στο τζόγο τώρα...

Επίσης, συνταγές -αν έχετε- θα ήθελα να ανταλλάξουμε, πέρα από τα κλασσικα, κουραμπιέδες και μελομακάρονα....Να, ας πούμε, τα Χριστούγεννα γιορτάζει ο μεγάλος μου γιος και φτιάχνω συνήθως μια πάστα πραλίνας, αλλά φέτος θα ήθελα και κάτι διαφορετικό χωρίς ξηρούς καρπούς, γιατί τα 2 μεσαία παιδιά μου έχουν αλλεργία.

Συνηθως μαζευουμε ολες τις συνταγες μαζι με αντιγραφη-επικολληση.

Θα βρεθει σιγουρα κατι διαφορετικο χωρις ξηροκαρπια.

Εγω φτιαχνω ρολλα κανελας και γινονται αναρπαστα.

Link to comment
Share on other sites

Για κεικ εγω απλα βαζω αρωματικα που με παραπεμπουν σε χριστουγεννα.ξυσμα πορτοκαλι,κανελα,καμια μηλοπιτα

Τα ρολα κανελας μονο σε μενα αρεσουν προς το παρον απο την οικογενεια

Για κουλουρακια εχω μια συνταγη,θα την ψαξω κ θα τη βαλω

Οι διπλες ειναι επισης ωραιες αλλα μπελαλιδικες για μενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πόσο αγαπημένα  μου, τα κεριά!

Οι "παλιές" και ειδικά οσες ακολουθούν το easy living μας, θα ξέρετε πόσο μου αρέσει να φροντίζω την καθημερινότητα του σπιτιού μου. Δεν κρατώ αντικείμενα "για καλά", αντιθετα χρησιμοποιώ τα πάντα και φροντίζω να νιώθουμε καλά όσοι μένουμε στο σπίτι μας, όλες τις μέρες. Οχι μόνο κατά τις γιορτές!

Ετσι λοιπόν, λατρεύω τα κεριά.. το χειμώνα, πάντα θ ανάψω τα κεριά μου {συνήθως ένα στην κουζίνα και άλλο ένα στο σαλόνι}. Με χαλαρώνει, με κάνει να νιώθω ήρεμη και μου φτιάχνει ατμοσφαιρα!

Αυτά λοιπόν, στα υπόψη, Αφροδιτάκι μου!

 

10 ώρες πρίν, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Λιτά, εύκολα και όμορφα! Τα κεριά πάντα ομορφαίνουν το σπίτι σε κάθε εποχή!

Καλώς ήρθες ξωτικό μου!

Ας πουν ότι θελουν! Εμείς το κέφι μας και τις γλύκες μας!

Υπεροχος ο συνδυασμός χρωματων που έχεις διαλέξει! Θα είναι ονειρικό το δέντρο σου!

Εχουμε να πουμε πολλά γι αυτό, οσο περνούν οι μέρες. Δες φωτογραφίες, ψάξε μπάλες, υφές, τιμές κτλ, ώστε να εισαι έτοιμη για τις αγορές σου!

Εγώ πέρσι, άλλαξα τον ολόχρυσο στολισμό, του δέντρου μας. Πρόσθεσα και μερικές τέτοιου χρώματος:

 

tora_zpscvsaiquk.jpg

 

 

Καλώς σε βρήκαμε!

5 ώρες πρίν, Nina-Tom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Φέτος σκέφτηκα και εγώ από τώρα τα Χριστούγεννα και χαίρομαι πολύ που ξεκινήσατε ήδη και εσείς!

Καλή αρχή λοιπόν και ας πούνε ότι βιαζόμαστε.... και ας έχω ακόμα τα μαγιό αφύλακτα...χο χο χο ποτέ δεν ξέρεις!

Λοιπόν οι πρώτες σκέψεις αφορούν τον στολισμό του δέντρου, που αποφάσισα να αλλάξω χρωματισμό και από χρυσές και κόκκινες μπάλες που είχα τα τελευταία 5-6 χρόνια, θα βάλω μωβ και λευκές. Πώς σας φαίνεται;

Οπως σωστά σου είπε και το άλλο μας ξωτικό, το Ραβτάκι μας, έτσι πιστεύεις!

Και στο λέω εγώ, που τα χέρια μου δεν πιάνουν σε τίποτα. Οτι πιάνω, το καταφέρνω, ακόμα και αν δεν γίνει σαν αυτό της φωτογραφίας!

Κράτα 1-2 πραγματάκια που σου αρέσουν και σου μοιάζουν εφικτά και θα σε βοηθήσουμε και εμείς να τα κάνεις πραγματικότητα. Μην υποτιμάς τα χεράκια σου!

Αγαπώ στεφάνια.. δίνουν πολυτέλεια και κομψότητα σ έναν στολισμο!

Just now, ARNIKOL είπε:

Κορίτσια, ευχαριστώ για τις ευχές σας! Όντως έχω σχέδια για φέτος αλλά δεν τα καταφέρνω πολύ καλά στo DIY. Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σας και εφικτές οι κατασκευές.

Νίνα, η αδερφή μου είχε κάνει μια χρονιά μωβ - χρυσό=τέλειο! Δεν θα το πίστευα αν δεν το έβλεπα, πολύ γιορτινό και πρωτότυπο!

Πάντως από μια ματιά που έριξα στο ιντερνετ για στεφάνι εξώπορτας, πανάκριβα είναι βρε παιδιά....

Ποσο συμφωνώ, Ραβτάκι μου!

Just now, ravT είπε:

Arnikol σου υπογράφω με τα δυο μου χέρια πως πριν ασχοληθώ, δεν μπορούσα να κάνω ΚΑΜΙΑ κατασκευή. Ούτε καν το είχα σκεφτεί ποτέ. Οι φίλοι αλλά και οι άγνωστοι που βλέπουν δημιουργίες μου, όταν τους προτρέπω να ασχοληθούν και να κάνουν κάτι μου απαντούν "εμείς δεν είμαστε χρυσοχέρες/ταλαντούχες/ικανές σαν εσένα". Δεν ισχύει τίποτα απ αυτά. Φροντίδα και θέληση χρειάζεται. 

Στεφάνια θα δεις άπειρα σε αυτό το θέμα. Προσωπικά οι μισές φωτογραφίες που βάζω (τουλάχιστον) είναι εφικτό να αντιγραφούν. Οι άλλες μισές είναι μεν για τη μαγεία και το ταξίδι ΑΛΛΑ και για την έμπνευση.

Αυτό, το κάνουμε κάθε χρόνο, όπως σου έγραψε και το Αφροδιτάκι.

Πέρσι, αν θυμάμαι καλά, το Ραβτάκι είχε ποστάρει τ απίστευτα και έκανα και εγώ 2 συνταγές από τις ποσταρισμένες.

Just now, ARNIKOL είπε:

Α δίκιο έχεις, εύκολη κατασκευή αυτή όντως! με βάζεις στο τζόγο τώρα...

Επίσης, συνταγές -αν έχετε- θα ήθελα να ανταλλάξουμε, πέρα από τα κλασσικα, κουραμπιέδες και μελομακάρονα....Να, ας πούμε, τα Χριστούγεννα γιορτάζει ο μεγάλος μου γιος και φτιάχνω συνήθως μια πάστα πραλίνας, αλλά φέτος θα ήθελα και κάτι διαφορετικό χωρίς ξηρούς καρπούς, γιατί τα 2 μεσαία παιδιά μου έχουν αλλεργία.

Μιαμ μιαμ ρολλά κανέλας και αν και άρρωστη, μου έτρεξε ένα σαλάκι!

Just now, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Συνηθως μαζευουμε ολες τις συνταγες μαζι με αντιγραφη-επικολληση.

Θα βρεθει σιγουρα κατι διαφορετικο χωρις ξηροκαρπια.

Εγω φτιαχνω ρολλα κανελας και γινονται αναρπαστα.

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπημένες μου!

Έχω κάνει νωρίτερα, ένα μεγάλο ποστάρισμα, με διάφορα σχόλια, από τις δημοσιεύσεις σας αλλά πάλι είναι σε απόκρυψη. Μ αυτόν τον τροπο, φοβάμαι πως θα χάνουμε δημοσιεύσεις, αργότερα.. :? . Θα πρέπει να διαβάζουμε και προς τα πίσω...

Ένα βαρύ κρύωμα, με κρατάει στο κρεβάτι.. ελάχιστα κάνω και νιώθω.. αλλού πατώ, αλλού βρίσκομαι...

Όμως, σας στέλνω την αγάπη μου, ακούγοντας αυτό το τραγούδι, που κυριολεκτικά αν δεν το ακούσω, δεν νιώθω τα χριστούγεννα!

Μοιραστείτε την μαγεία, ξωτικά μου.. έρχονται!

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα ειρηνη

Ειναι πολυ ενοχλητικο ολο αυτο με τις δημοσιευσεις.χθες ηταν ακομη πιο εντονο.δ ξερω αν καποια τα θεωρουν διαφημισεις κ αργουν να τα εγκρινουν.παντως ειδικα σε αυτο το θεμα δημιουργει προβλημα γιατι χανομαστε

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

Καλησπέρα!Παρούσα κ εγω!Καλώς βρεθήκαμε πάλι!

Και εγώ τα μαγιώ ακόμα στην αναμονή (!!) αλλά μου αρέσει πολύ η ιδέα του να αρχίσουμε να προετοιμαζόμαστε έστω κ νοερά (προς το παρόν) για τα Χριστούγεννα. Αφροδίτη μου για πες όταν μπορέσεις για τα ρολάκια κανέλας γιατί τα χω ξεχάσει...το ζυμαράκι το φτιάχνεις εσύ ή έτοιμο? Και για γέμιση βάζεις ζάχαρη, κανέλα κ βούτυρο?

Κουκουνάρια και βεργούλες το χω κ γω στο πρόγραμμα να μαζέψω, μου αρέσουν πολύ για χειμωνιάτικο κ Χριστουγεννιάτικο στολισμό


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mirtoula4 είπε:

Καλησπέρα!Παρούσα κ εγω!Καλώς βρεθήκαμε πάλι!

Και εγώ τα μαγιώ ακόμα στην αναμονή (!!) αλλά μου αρέσει πολύ η ιδέα του να αρχίσουμε να προετοιμαζόμαστε έστω κ νοερά (προς το παρόν) για τα Χριστούγεννα. Αφροδίτη μου για πες όταν μπορέσεις για τα ρολάκια κανέλας γιατί τα χω ξεχάσει...το ζυμαράκι το φτιάχνεις εσύ ή έτοιμο? Και για γέμιση βάζεις ζάχαρη, κανέλα κ βούτυρο?

Κουκουνάρια και βεργούλες το χω κ γω στο πρόγραμμα να μαζέψω, μου αρέσουν πολύ για χειμωνιάτικο κ Χριστουγεννιάτικο στολισμό

Ναι Ερσάκι μου γιατί με 5 κουκουνάρια και λίγο σπάγγκο, μπορείς να κάνεις υπέροχο στολισμό, για την κουζίνα ας πούμε.. ή με λίγο πρασινάδα και κουκουνάρια, να στολίσεις μία πιατέλα για την τραπεζαρία!

Εχουμε να κάνουμε ομορφιές και φέτος!

Καλώς ήρθες και εδώ, Ερσάκι μου, αγαπημένο!

798dbcb54edf16cda62fe983c823e5a8.jpg

Δείτε μια υπέροχη, απλή ιδέα, από αποξηραμένες φλούδες, πορτοκαλιού, με σπάγγκο.. Μ λίγα κουκουνάρια, το στολίζεις κάπου στην κουζίνα σου..

https://gr.pinterest.com/pin/311100286744955090/

https://gr.pinterest.com/pin/311100286744955090/visual-search/?x=16&y=16&w=530&h=671

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...