Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2017


Ειρήνη

Recommended Posts

Βρε Ειρήνη... Και συννενοημένες να ήμασταν, αυτό δε θα χε συμβεί! Καθώς είμαι απ τα ξωτικά του προγραμματισμού, των αγορών (και δη διαδικτυακών) από νωρίς, μόλις σήμερα το πρωί παρήγγειλα κάποια στολιδάκια για να εμπλουτίσω το χριστουγεννιάτικο χωριό μου αλλά και πουγκάκια οργάντζας για τα φετινά μου γούρια! Με 6 ευρώ, καλύπτω σημαντικές τρύπες και η αναμονή αξίζει. 

Προχθές κατέληξα και στα γούρια που θα φτιάξω φέτος, ετοίμασα τη λίστα με τους παραλήπτες ώστε να έχω εικόνα για τα υλικά μου και στο τέλος του μήνα θα παραγγείλω και αυτά για να μην πονοκεφαλιάζω τελευταία στιγμή. 

Φυσικά έχω πολλές εκκρεμότητες ακόμα, αλλά κοιτάζω το ημερολόγιο και ανακουφίζομαι!

Ένα απ τα ζητήματα που έχω να διευθετήσω, είναι το φετινό αμπαλάζ των δώρων του Αη Βασίλη. Αν και δεν είμαι καλή στη ζωγραφική, αυτό μου αρέσει πολύ σαν ιδέα...

e5457119c69907ea7fc46b5c520e0c28.jpg

 


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 382
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας

Πολυ ωραιες ολες οι φωτο.θελω κ γω πολλα να σας δειξω αλλα με κουραζει το ανεβασμα τους

Ραβτ πολυ ομορφο αμπαλαζ,αν δ μιλαμε για παρα πολλα δωρα μηπως σε βοηθησει η κορη σου;

Τους μικροκοσμους κ γω τους λατρευω

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ravT είπε:

Βρε Ειρήνη... Και συννενοημένες να ήμασταν, αυτό δε θα χε συμβεί! Καθώς είμαι απ τα ξωτικά του προγραμματισμού, των αγορών (και δη διαδικτυακών) από νωρίς, μόλις σήμερα το πρωί παρήγγειλα κάποια στολιδάκια για να εμπλουτίσω το χριστουγεννιάτικο χωριό μου αλλά και πουγκάκια οργάντζας για τα φετινά μου γούρια! Με 6 ευρώ, καλύπτω σημαντικές τρύπες και η αναμονή αξίζει. 

Προχθές κατέληξα και στα γούρια που θα φτιάξω φέτος, ετοίμασα τη λίστα με τους παραλήπτες ώστε να έχω εικόνα για τα υλικά μου και στο τέλος του μήνα θα παραγγείλω και αυτά για να μην πονοκεφαλιάζω τελευταία στιγμή. 

Φυσικά έχω πολλές εκκρεμότητες ακόμα, αλλά κοιτάζω το ημερολόγιο και ανακουφίζομαι!

Ένα απ τα ζητήματα που έχω να διευθετήσω, είναι το φετινό αμπαλάζ των δώρων του Αη Βασίλη. Αν και δεν είμαι καλή στη ζωγραφική, αυτό μου αρέσει πολύ σαν ιδέα...

e5457119c69907ea7fc46b5c520e0c28.jpg

 

Αχ τελειο ειναι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

RavT πολύ ωραίο το αμπαλάζ και φαίνεται εύκολο... ε δε χρειάζεται να είναι και τέλειο. Θα φαίνεται ότι θα έχεις αφιερώσει χρόνο και αυτό πιστεύω ότι μετράει.Μπράβο για την οργάνωση και το γούστο!

όσον αφορά τα δώρα των παιδιών σας συνήθως που προσανατολίζεστε; σε δημοφιλή παιχνίδια της σεζόν ή κάτι πιο ψαγμένο με κίνδυνο να αντιμετωπίσετε μούτρα; εγώ μια χρονιά είχα πάρει στο μεγάλο ένα βιβλίο και ακόμα μου το "χτυπάει"....


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα ξωτικά!

Το αμπαλαζ των δώρων του Αη Βασίλη το κάνω πάντα παιχνιδιάρικο. Όσο περνάει ακόμα η ιστορία, θέλω να πιστεύουν τα παιδιά πως τα δώρα τυλίγουν τα παιχνιδιάρικα ξωτικά. Άρα, τα ξωτικά και ζωγραφίζουν, και βάζουν γκλίτερ, και κουδουνάκια και κορδελίτσες και κάνουν γενικά διάφορες ζουζουνιές. 

Τη ζωγραφική μου δεν θα την αναγνωρίσει γιατί πολύ απλά θα παιδευτώ πολύ να βγάλω αποτέλεσμα ανάλογο με της φωτογραφίας. 

ARNIKOL μου εγώ τα βιβλία τα παίρνω μέσα στη χρονιά σε άσχετες περιόδους ή ως συμπληρωματικά του παιχνιδιού. Τα παιδιά ξυνίζουν με αυτές μας τις επιλογές. Προσωπικά τους αφουγκραζόμαστε. Η μεγάλη μου καθ όλη τη διάρκεια του έτους λέει "Βρήκα τι θα ζητήσω απ τον Αη Βασίλη!" οπότε έχουμε μια μεγααααααααααλη λίστα να επιλέξουμε το δώρο τους για τα Χριστούγεννα. Αφού σίγουρα τα θέλει αλλά έχει επιλέξει να ζητήσει κάτι άλλο τελικά απ τον Άγιο. Έτσι, είναι ευτυχισμένη.  Ο μικρός προς το παρόν είναι ευτυχισμένος με κάθε μεγέθους αυτοκινητάκι οπότε ακόμα δεν μας δυσκολεύει. 

Τα δικά μας δώρα τα δίνουμε τα Χριστούγεννα και ο Αη Βασίλης έρχεται την Πρωτοχρονιά. 

Μιας και πιάσαμε αυτή την κουβέντα, ορίστε ένα όμορφο χαρτάκι για να γράψουν γράμμα στον Άγιο τα μικρότερα, ώστε να το ζωγραφίσουν κιόλας...

85c92bea050cb046905d52da03ce9eb5.jpg

 

Και ένα για τα μεγαλύτερα που ξέρουν λίγα αγγλικά...

a2751248d12c9ddd1b21ff32b8b72cc6.jpg

 

Και για τα ακόμα μεγαλύτερα που βαριούνται τις ζωγραφικές!

 

3fd0f25320c07f6bff2919a76e9e2656.jpg

 

Παράλληλα, μπορούμε να φροντίσουμε τα παιδιά μας να λάβουν και απάντηση!

 

b6cac3667dd51239cad9f3f91c810df8.jpg

 

 

 


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα.. ωραία τα γράμματα! (θυμάμαι που μια χρονιά ο μεγάλος μου είχε γράψει "έκανα λίγες παλαβομάρες, αλλά ζήτησα μετά συγγνώμη":-D)

Μωρέ, σχετικά με τα δώρα, ξέρετε γιατί σας ρωτάω; Μου τη δίνει που δίνουμε 20-30 ευρώ για κάθε παιδί και μετά τα βλέπω σπασμένα ή με τα εξαρτήματα σκόρπια στα πατώματα.... ευτυχώς δηλαδή που για τα γενέθλιά τους τα μικρά ζητάνε αυτοκόλλητα και σφραγίδες ακόμα...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

gallery-1476235257-gallery-1474939344-clgallery-1446650265-diy-mint-sugar-scrub-gallery-1476234219-screen-shot-2016-10-1

gallery-1476205920-slippers-gift-3.jpggift-wrap-caddy1.jpg

www.countryliving.com/diy-crafts/tips/g645/crafty-christmas-presents-ideas

Ιδέες για δωράκια και πώς να τις υλοποιήσετε. Μερικές είναι όντως εύκολες και ανέξοδες )και χαριτωμένες!)

  • Μου αρέσει 1

Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Εμ... τα μεγάλα ξωτικά, σκέφτονται ταυτόχρονα!!!

Χάζεψα με το συγκεκριμένο αμπαλάζ!!! Είναι όνειρο!!!

Εγώ φυσικά, ούτε να το σκεφτώ.. ζωγραφίζω σαν 2χρονο... :?

Ποσο μου αρέσει που οργανώνεσαι! Αυτό κάνω και γω... σιγά-σιγά! Χίλια μπράβο, ξωτικο μου!

 

22 ώρες πρίν, ravT είπε:

Βρε Ειρήνη... Και συννενοημένες να ήμασταν, αυτό δε θα χε συμβεί! Καθώς είμαι απ τα ξωτικά του προγραμματισμού, των αγορών (και δη διαδικτυακών) από νωρίς, μόλις σήμερα το πρωί παρήγγειλα κάποια στολιδάκια για να εμπλουτίσω το χριστουγεννιάτικο χωριό μου αλλά και πουγκάκια οργάντζας για τα φετινά μου γούρια! Με 6 ευρώ, καλύπτω σημαντικές τρύπες και η αναμονή αξίζει.

Φυσικά έχω πολλές εκκρεμότητες ακόμα, αλλά κοιτάζω το ημερολόγιο και ανακουφίζομαι!

Ένα απ τα ζητήματα που έχω να διευθετήσω, είναι το φετινό αμπαλάζ των δώρων του Αη Βασίλη. Αν και δεν είμαι καλή στη ζωγραφική, αυτό μου αρέσει πολύ σαν ιδέα...

 

Αχ βρε κορίτσια μου... ο μικρός μου φέτος πήγε στο γυμνάσιο και ακόμα πιστεύει στον άγιο...

20 ώρες πρίν, ravT είπε:

Για τα δώρα του Αη Βασίλη, δε μπορεί να με βοηθήσει η κόρη μου γιατί είναι του... ΑΗ Βασίλη! Δεν υπάρχουν στο σπίτι...

Ο μικρός μου, στέλνει γράμμα στο χοντρούλη με τα κόκκινα, ακόμα. Οπότε κάπου εκεί προσανατολιζόμαστε... πέρσι είχε ζητήσει 1 "κασέτα" του playstation και τελικά του πήραμε 2 αφού τις αγοράσαμε από το μεταχειρισμένο τμήμα, των καταστημάτων plaisio.

5 ώρες πρίν, ARNIKOL είπε:

RavT πολύ ωραίο το αμπαλάζ και φαίνεται εύκολο... ε δε χρειάζεται να είναι και τέλειο. Θα φαίνεται ότι θα έχεις αφιερώσει χρόνο και αυτό πιστεύω ότι μετράει.Μπράβο για την οργάνωση και το γούστο!

όσον αφορά τα δώρα των παιδιών σας συνήθως που προσανατολίζεστε; σε δημοφιλή παιχνίδια της σεζόν ή κάτι πιο ψαγμένο με κίνδυνο να αντιμετωπίσετε μούτρα; εγώ μια χρονιά είχα πάρει στο μεγάλο ένα βιβλίο και ακόμα μου το "χτυπάει"....

χαχαχαχαχα!!!! Είναι αστέρι ο κούκλος σου!!!!!

πρίν από 18 λεπτά , ARNIKOL είπε:

χαχαχα.. ωραία τα γράμματα! (θυμάμαι που μια χρονιά ο μεγάλος μου είχε γράψει "έκανα λίγες παλαβομάρες, αλλά ζήτησα μετά συγγνώμη":-D)

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα

Εμενα ακομα ειναι μικρουλια οποτε ουτε γραμματα ουτε ζητανε.στη μεγαλη θα παρουμε μονο βιβλια.κ στους δικους μας το ιδιο ειπα.εχει παρα πολλα παιχνιδια.της αρεσε σαν ιδεα

Θα βαλουμε κ κανενα αυτοκολλητο,τα λατρευει,καλη ιδεα αρνικολ

Εμεις δ εχουμε πολλα δωρακια να κανουμε,εμεις γιορταζουμε,αλλα μεσα στο νοεμβρη θα κανω τα κερια κ θα δω για τις νονες μας

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα τα δικα μου πιστευουν ακομα παρόλο που της κόρης μου περσι (Δ δημοτικού) τους ειπε ο δάσκαλος, οτι ο Αγιος Βασίλης δεν υπάρχει :shock::shock: Ευτυχως μετα απο πολυ συζήτηση την έπεισα.

Κάθε χρόνο γραφουνε στον Αγιο γράμμα και το βάζουμε στην κάλτσα 1 Δεκεμβρίου. Φετος θα λαβουν και απάντηση , ευχαριστουμε για την ιδέα rav.

Το πρόσθεσα κι αυτο στο to do list :)

Μια ωραια ιδεα για τα μικρά μας ειναι και αυτή, που μπορουν να το εχουν στα δωμάτια τους.

Santa-Advent-Calendar.png?resize=680,450

 

Κατι που θέλω να δοκιμάσω φετος ειναι ένα ημερολόγιο σαν κι αυτό ωστε κάθε μερα να κανουμε και κατι Χριστουγεννιάτικο.

ChristmasActivityCalendar.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARNIKOL είπε:

www.countryliving.com/diy-crafts/tips/g645/crafty-christmas-presents-ideas

Ιδέες για δωράκια και πώς να τις υλοποιήσετε. Μερικές είναι όντως εύκολες και ανέξοδες )και χαριτωμένες!)

Κοριτσάκι μου,

Τέτοιου τύπου δώρα, είναι η αδυναμία μου! Και συνήθως, κάνω ΚΑΙ τέτοια, σε δικούς μου ανθρώπους {και στις δασκάλες του μικρού μου είχα κάνει τέτοια, τα προηγούμενα χρόνια}. Δείχνουν ενδιαφέρον, νοιάξιμο για τον άλλον και τρυφεροτητα, πιστεύω!

Απλώς.. τ αγαπώ!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...