Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2017


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλό Σαββατοκύριακο! Σήμερα ο καιρός είναι βροχερός οπότε νιώθω ακόμα πιο κοντά στην αγαπημένη εποχή του χρόνου!

Δείτε τι έξυπνο αμπαλάζ βρήκα! Ουσιαστικά το αμπαλάζ είναι και αυτό ένα επιπλέον δώρο!

7a1518ce6c6fb2979ecfd77b9f5e1f29.jpg

 

 

Τα Χριστούγεννα, αν έπρεπε να είναι ένα πράγμα, θα ήταν μυρωδιές! Διότι με μια μυρωδιά, ξυπνάει μια ανάμνηση, μια εικόνα, ένα συναίσθημα. Συχνά, ειδικά όταν τηγανίζω ή όταν μαγειρεύω φαγητά με έντονη οσμή, μόλις φάμε και μαζέψω την κουζίνα, βράζω για ώρα λίγο νερό με βανίλια-κανέλα-φλούδες εσπεριδοειδών και το σπίτι μοσχομυρίζει. 

Δείτε ένα υπέροχο μείγμα που μυρίζει Χριστούγεννα και τι όμορφο δώρο μπορεί να γίνει!

Potpourie3-copy.jpg

 


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 382
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι ιδανικός καιρός για σχέδια ravT!Και ωραίες οι συμβουλές σου:cool::cool: Ανυπομονώ για μαγειρικές!!!!

Πολύ ωραίες οι ιδέες σας κορίτσια!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ARNIKOL είπε:

gallery-1453236012-6a01156f70f21e970c016

Καλά η τριώροφη αυτή πιατέλα δεν υπάρχει!είναι τέλεια!!

Την έχω δει σε μαγαζιά αλλά δυστυχώς είναι αρκετά τσιμπημένη η τιμή! Πάντως αν μπορέσω να την πάρω κάποια στιγμή θα την έχω όλο το χρόνο με τον κατάλληλο στολισμό στην κουζίνα


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μυρτούλα, ακριβώς. Τώρα που προσπαθώ να διακοσμήσω το καινούριο σπίτι και το "ψάχνω" λίγο, πολύ ακριβά βρε παιδί μου. Τώρα είμαι σε αναζήτηση δίσκου για το τραπεζάκι του σαλονιού τον οποίο θα διακοσμώ, όπως κι εσύ, ανάλογα με την εποχή.

Καμιά συνταγή βρε παιδιά....


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Nina-Tom είπε:

Φοβερή ιδέα με τα βάζα, βρίσκω της vikib, την οποία σκέφτομαι να υλοποιήσω για δωράκια στους καλεσμένους μου στα γιορτινά τραπέζια... οπότε πρέπει να ξεκινήσω την διακόσμηση τους, είτε με μαρμελάδες, είτε με τουρσιά, είτε με μπισκότα, τα οποία βέβαια θα φτιάξω εκείνες τις μέρες. Θα σας δείξω όταν κάνω κάποιο. Έχω ήδη παραγγείλει από το ίντερνετ μικρά διακοσμητικά, που θα τα χρησιμοποιήσω σε αυτά τα δωράκια. 

...μπράβο, χρυσοχέρα μου! Και μπορείς να κάνεις πολλές-πολλές παραλαγές.

Μερικά παραδείγματα

Βαζάκια με

Είδη μπάνιου.. αφρόλουτρο, άλατα μπάνιου...

Σακουλίτσα καφέ, με βιβλίο

Ποικιλία τσαγιού, με κουλουράκια

Βερνίκι νυχιων, λίμα, Στεγνωτικό νυχιών

Σακουλάκια με ξηρούς καρπούς και κούπα

Κραγιον και ρουζ

Γάντι κουζίνας, με μία κουτάλα {είδη κουζίνας}.. όλα φυσικά στο ανάλογο πνεύμα

Είναι τεράστια η λίστα δώρων που θα μπορούσαμε να ετοιμάσουμε και να βάλουμε σ ένα βάζο ή σ ένα καλαθάκι.

Just now, ARNIKOL είπε:

Φωτογραφιες

Υπέροχες οι φωτογραφίες, κοριτσάκι μου!
Ειδικά αυτή με τη σκάλα.... αχ, βαχ!

Just now, mirtoula4 είπε:

Καλά η τριώροφη αυτή πιατέλα δεν υπάρχει!είναι τέλεια!!

Την έχω δει σε μαγαζιά αλλά δυστυχώς είναι αρκετά τσιμπημένη η τιμή! Πάντως αν μπορέσω να την πάρω κάποια στιγμή θα την έχω όλο το χρόνο με τον κατάλληλο στολισμό στην κουζίνα

Οντως και το συζητάγαμε και πέρσι, θυμάσαι Ερσάκι μου?!

Επειδή και για μένα ήταν πολύ τσιμπημένη η τιμή, πήγα στο flying tiger και πήρα μία 2όροφη αλλά όχι σε ξύλο. Κόστος 5 ευρώ. Κρατήστε το αυτό στο μυαλό σας αφού είναι και ένα εξαιρετικό δώρο για φίλες μας. Μπορούμε να την χαρίσουμε σκέτη αλλά και στολισμένη, έτοιμη!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Arnicol ωραιες φωτο!

Θα συμφωνησω πως η 3οροφη πιατελα ειναι ονειρο και αποτελει ειδος διακοσμησης ολο τον χρονο με αλλαγη αξεσουαρ.

Αυτη την στιγμη φτιαχνω κεηκ πορτοκαλι, μια νεα συνταγη. Αν πετυχει θα σας την γραψω, εχει μοσχομυρισει ολο το σπιτι.

Τις συνταγες τις μαζευω, λιγο υπομονη και θα τις γραψω. Λογω εργασιας μου λειπει χρονος για ν' ασχοληθω....

Φιλια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ξωτικά, καλησπέρα!

Σήμερα, είχα την πρώτη δοση, καραμπινάτων χριστουγεννων! Μικρή αλλά πολύ έντονη!

Δεν δούλευα και έτσι πήρα τον μικρό μου και τραβήξαμε για Αθήνα. Κανουν στην Ιστορία για την Κυκλαδική Ιστορία και είπα τι καλύτερο να δει και βουρ για το Μουσείο Κυκλαδικής, στην Αθήνα.

Μετά, πήγαμε Μοναστηράκι. Θέλαμε να δούμε το Little Cook, ένα θεματικό, καφέ. Ήταν πανέμορφο, στολισμένο με το Halloween αφού είναι στις 31 Οκτωβρίου.

Είχε όμως και ένα μεγάλο δωμάτιο.. ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ!!!!

li.jpg

Κόντεψα να πέσω μέσα, ξωτικά μου! Να κολυμπήσω! Γούρλωσα τα μάτια μου και γελούσα!
Μακαρι να ήσασταν και εσείς εκεί!

Σας φιλω γλυκά!

  • Μου αρέσει 2

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Τελεια βολτα Ειρηνη! Θεματικο τυπου Cap Cap; Εχεις παει; Ειναι στο Αιγαλεω.

 

Σ ευχαριστώ, Αφροδιτουλα μου. Τέτοιο στυλ, απλώς πολυ μεγαλύτερο, σε σχέση με το Cap Cap.

Ναι. Είχα πάει, πρώτη φορά, πριν κάποια χρόνια, λίγο μετά που άνοιξε. Τα κυνηγάω αυτά, για τον μικρο, ξέρεις.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Ειρήνη είπε:

 

Σ ευχαριστώ, Αφροδιτουλα μου. Τέτοιο στυλ, απλώς πολυ μεγαλύτερο, σε σχέση με το Cap Cap.

Ναι. Είχα πάει, πρώτη φορά, πριν κάποια χρόνια, λίγο μετά που άνοιξε. Τα κυνηγάω αυτά, για τον μικρο, ξέρεις.

Καταλαβα.

Στα υποψιν λοιπον, θελω να παω κι εγω με τα κοριτσια! Ευχαριστουμε για την ενημερωση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα μικρο θεματακι φετος.....οι περισσοτερες αναρτησεις μου χρειαζονται εγκριση.:confused:

Πολυ ωραιες φωτογραφιες γενικα κοριτσια, μου αρεσει να βλεπω και να ταξιδευω. Μπραβο!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα πολύ γέλασα με την αντίδρασή σου Ειρήνη!Δεν περίμενα όμως κ τπτ λιγότερο!

Αφροδιτάκι, ναι θέλουμε κέικ πορτοκάλι!

Αυτή τη στιγμή τρώω ψωμί με γλυκό κυδώνι που έφτιαξα πρώτη φορά και πίνω καφεδάκι... αξία ανεκτίμητη ο πρωινός καφές με ησυχία....

Καλημέρα!

  • Μου αρέσει 1

Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARNIKOL είπε:

χαχαχα πολύ γέλασα με την αντίδρασή σου Ειρήνη!Δεν περίμενα όμως κ τπτ λιγότερο!

Αφροδιτάκι, ναι θέλουμε κέικ πορτοκάλι!

Αυτή τη στιγμή τρώω ψωμί με γλυκό κυδώνι που έφτιαξα πρώτη φορά και πίνω καφεδάκι... αξία ανεκτίμητη ο πρωινός καφές με ησυχία....

Καλημέρα!

... με ξέρετε, αφού! :mrgreen:

Καλή μέρα να έχεις!

Καλημερίζω και όλο το τάγμα των ξωτικών μας και τους εύχομαι να έχουμ μία ομορφη και ήρεμη μέρα!

fed32fb95357ef8473853eca0dc64b90.jpg

 

Υ.Γ. Αφροδιτούλα μου, ξέρεις τώρα πια το στυλ μου.. οι χώροι με τόσο κόσμο, μου δημιουργούν εκνευρισμό. Γι αυτό εκεί, είναι καλύτερα μία καθημερινή, έστω βραδάκι. Σαβ.κα γίνεται χαμός. Και ενώ είναι μεγάλο {σε σχέση με το cap cap}, ο υπέροχος στολισμός, πιάνει τόσο πολύ χωρο που μένει λίγος χώρος για τα τραπεζάκια και τα έχουν πολύ κοντά το ένα στο άλλο.

 

  • Μου αρέσει 1

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Συνταγές θα βάλουμε πολλές, λίγη υπομονή...

Στο Cap cap δεν έχω πάει αλλά πέρυσι που ήμουν Αθήνα τα Χριστούγεννα και θέλαμε να πάμε με μια φίλη μου, μας πρότειναν το little cook ως καλύτερο. Πήγαμε... Όπως θα είδες Ειρήνη, είναι 2-3 τα κτήριά του. Κόσμος; Πορτιέρηδες; Ντάξει... Όσο και να ήθελα να το δω και εσωτερικά, ΔΕΝ υπήρχε περίπτωση να περιμένω σε αυτές τις ουρές 2 ώρες για να πιω έναν καφέ στριμωγμένη σα σαρδέλα σε κονσέρβα. Φύγαμε και πήγαμε να φάμε κεμπάπ. Καθόλου χριστουγεννιάτικο αλλά απείρως πιο ήρεμο αχαχαχαχαα!

Αφροδίτη, αυτό με τις εγκρίσεις είναι απαράδεκτο για τις παραθέσεις. Απλά μην κάνεις παράθεση κορίτσι μου... 

 


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...