Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΝΣΗ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ????


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ! ΓΡΑΦΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΠΕΔΙΟ!!!  ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΝΕΣΟΥΛΑ PREGNYL ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΝΣΗ! ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΑΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ?? ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ !!!!! ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, mary nick είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ! ΓΡΑΦΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΠΕΔΙΟ!!!  ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΝΕΣΟΥΛΑ PREGNYL ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΝΣΗ! ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΑΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ?? ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ !!!!! ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ !! 

Καλη σου μερα και καλος ηρθες δεν εχω εμπειρία αλλα απόρροια αχαχχα!!!

Επιδη και εγω προσπαθω κοντα 2 χρονια αφιυ δεν εχεις κατι σοβαρο γιατι σου ειπαι αν επιτρέπετε για σπερματενχιση???

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απλα ο όγκος του σπερματος είναι μικρός ! Υπάρχουν όμως πάρα μα πάρα πολλά σπερματοζωαρια σ αυτό το λιγο...!! Κ αφού προσπαθούμε δύο χρόνια τώρα είπαμε να το κάνουμε μήπως βοηθήσει κάπως !! Ελπίζω να πάνε όλα καλά τώρα ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , mary nick είπε:

Γιατί απλα ο όγκος του σπερματος είναι μικρός ! Υπάρχουν όμως πάρα μα πάρα πολλά σπερματοζωαρια σ αυτό το λιγο...!! Κ αφού προσπαθούμε δύο χρόνια τώρα είπαμε να το κάνουμε μήπως βοηθήσει κάπως !! Ελπίζω να πάνε όλα καλά τώρα ! 

Ε τοτε δεν ειναι και πολυ δύσκολο..ο γιατρος δεν σου ειπαι για πιθανοτητες??

Εμενα μια γνωστη ο αντρας τις ειχε πολυ λιγα σπερματοζωάρια και τς ειπαι για σπερματενχιση αν και δεν εκανε νομιζω οτι αφου δεν υπαρχει αλλο προβλημα να εισαι αισιόδοξη πιστευω πως υπαρχουν πιθανοτητες..στο ευχομαι να ειναι μια και τυχερή!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να έγινε η γονιμοποίηση και σε λίγους μήνες να κρατάς στην αγκαλιά σου ένα υγιές μωρό! Εγώ δεν έχω εμπειρία αλλά μια γνωστή της μαμάς μου έμεινε έγκυος δύο φορές με αυτή τη μέθοδο,με την πρώτη στο πρώτο παιδί και με την δεύτερη στο δεύτερο παιδί.τα παιδιά της έχουν 1,5 χρόνο διαφορά.Να κάνω κι εγώ την απορία μου? Η διαδικασία αυτή είναι εντελώς ανώδυνη και μοιάζει με το τεστ παπ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου! Είναι πολύ ενθαρρυντικό αυτό που μου είπες !!! Σήμερα το βράδυ είναι το ραντεβού !! Μ έχει φάει η αγωνία για το πως θα περάσει η μέρα !! Ναι απ όσο ξέρω είναι εντελώς ανώδυνο!! Ίσως λιγότερο κ από το τεστ !!!  Κ ελπίζω με τη βοήθεια της Παναγίας να πάνε όλα καλά !!! 

8 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Εύχομαι να έγινε η γονιμοποίηση και σε λίγους μήνες να κρατάς στην αγκαλιά σου ένα υγιές μωρό! Εγώ δεν έχω εμπειρία αλλά μια γνωστή της μαμάς μου έμεινε έγκυος δύο φορές με αυτή τη μέθοδο,με την πρώτη στο πρώτο παιδί και με την δεύτερη στο δεύτερο παιδί.τα παιδιά της έχουν 1,5 χρόνο διαφορά.Να κάνω κι εγώ την απορία μου? Η διαδικασία αυτή είναι εντελώς ανώδυνη και μοιάζει με το τεστ παπ?

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου! Είναι πολύ ενθαρρυντικό αυτό που μου είπες !!! Σήμερα το βράδυ είναι το ραντεβού !! Μ έχει φάει η αγωνία για το πως θα περάσει η μέρα !! Ναι απ όσο ξέρω είναι εντελώς ανώδυνο!! Ίσως λιγότερο κ από το τεστ !!!  Κ ελπίζω με τη βοήθεια της Παναγίας να πάνε όλα καλά !!! 

17 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Ε τοτε δεν ειναι και πολυ δύσκολο..ο γιατρος δεν σου ειπαι για πιθανοτητες??

Εμενα μια γνωστη ο αντρας τις ειχε πολυ λιγα σπερματοζωάρια και τς ειπαι για σπερματενχιση αν και δεν εκανε νομιζω οτι αφου δεν υπαρχει αλλο προβλημα να εισαι αισιόδοξη πιστευω πως υπαρχουν πιθανοτητες..στο ευχομαι να ειναι μια και τυχερή!!!!

Να σαι καλά !! Σ ευχαριστώ πολύ ! Οι πιθανότητες είναι κάτι παραπάνω από την φυσική επαφή ..!! Παρολαυτά ο γιατρός μ είχε πει παλιότερα  ότι κατά ένα ικανοποιητικό  ποσοστό του πετυχαίνουν με την πρώτη φορά όταν δεν υπάρχει κάτι σοβαρό!! Οπότε θετική σκέψη κ αισιοδοξία !!! Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο..!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , mary nick είπε:

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου! Είναι πολύ ενθαρρυντικό αυτό που μου είπες !!! Σήμερα το βράδυ είναι το ραντεβού !! Μ έχει φάει η αγωνία για το πως θα περάσει η μέρα !! Ναι απ όσο ξέρω είναι εντελώς ανώδυνο!! Ίσως λιγότερο κ από το τεστ !!!  Κ ελπίζω με τη βοήθεια της Παναγίας να πάνε όλα καλά !!! 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου! Είναι πολύ ενθαρρυντικό αυτό που μου είπες !!! Σήμερα το βράδυ είναι το ραντεβού !! Μ έχει φάει η αγωνία για το πως θα περάσει η μέρα !! Ναι απ όσο ξέρω είναι εντελώς ανώδυνο!! Ίσως λιγότερο κ από το τεστ !!!  Κ ελπίζω με τη βοήθεια της Παναγίας να πάνε όλα καλά !!! 

Να σαι καλά !! Σ ευχαριστώ πολύ ! Οι πιθανότητες είναι κάτι παραπάνω από την φυσική επαφή ..!! Παρολαυτά ο γιατρός μ είχε πει παλιότερα  ότι κατά ένα ικανοποιητικό  ποσοστό του πετυχαίνουν με την πρώτη φορά όταν δεν υπάρχει κάτι σοβαρό!! Οπότε θετική σκέψη κ αισιοδοξία !!! Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο..!! 

Τελεια τοτε σου εύχομαι καλη επιτυχεια!!!!!

Σκεψου θετικα εε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...