Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, fani_ είπε:

orianna δεν εχω κανει μετρηση προγεστερονης αλλα απο προχθες μου ειπε ο γιατρος να παιρνω 6 ουτροτζεσταν την ημερα μεχρι νεωτερας. Φανταζομαι αφου ξαναεγινε αποκολληση δεν θα μου τα σταματησει. Απ' ο, τι μου ειπε η προγεστερονη χορηγειται στην αιμορραγια γιατι χαλαρωνει τη μητρα και αποφευγονται οι συσπασεις που θα εκαναν την αποκολληση πιο βαρια. Δεν σου κρυβω οτι διαβασα παρενεργειες κ φοβαμαι λιγο αλλα τετοια ωρα τετοια λογια.....δεν μπορω να κανω αλλιως. Ευτυχως δεν εχω πονους..ειμαι ξαπλα μονιμως. Μαλλον παω καλυτερα, αρχιζει να σταματαει το αιμα.. Το θεμα ειναι οτι λογω του χαμηλου πλακουντα μου ειπε οτι τετοια περιστατικα μπορει να ξανασυμβουν αλλα να σου πω δεν το περιμενα μεσα σε 2 μερες και ενω ειμαι ξαπλα..

Αφού δεν έχεις πόνο είναι καλό σημάδι. Την προγεστερονη μην την φοβάσαι οι μισές έγκυες που ξέρω χρειάστηκε κάποια στιγμή να πάρουν.βρες κάτι να κάνεις στο κρεβάτι για να περνάει η ώρα σου ευχάριστα. Ταινίες βιβλία άρχισε ένα ημερολόγιο για το μωρακι σου,φτιάξε παζλ,ότι μπορείς να σκεφτείς για να ξεφευγει το μυαλό σου. Το πρώτο σου είναι;


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

orianna ναι, πιστευω θα βρω τροπο να περασω τις μερες μου. Θα προσπαθησω να αρχισω να δουλευω και απο το λαπτοπ σιγα σιγα. Ακομα δεν εχω βρει απολυτα την ηρεμια μου, κυριαρχει το αγχος. Ειναι το πρωτο μου! Και επειδη εχω προωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια ενας γιατρος μου ειχε μαυρισει την ψυχη, οτι δεν θα μπορεσω να συλλαβω.. Εσυ εχεις αλλο παιδακι?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα.... Συγγνωμη για το στεναχωρο που θα γραψω,  αλλα νομιζω οφειλα να ενημερωσω,  ελπιζοντας να μην επιβαρτνω ψυχολογικά καποιο κοριτσι... Εγω δυστυχώς απεβαλλα.. Η μαλλον καλυτερα τ εμβρυακι παλινδρομησε και εκανα ηδη αποξεση.... Τα φιλια μου σε ολες και ευχομαι να εχετε γερα μωρακια και υγιη.... Αποχωρω,  μιας και το θεμα ποναει,  οσο ψυχραιμα κι αν το εχω παρει... Ευχαριστώ εστω και για τα λιγα που μοιραστηκαμε... 

  • Λυπημένη/-ος 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι άτυχο γκρουπ είμαστε ρε κοριτσια; Πολλές απώλειες. Πόσες μείναμε άραγε; Ανεμώνη κουράγιο κ λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου. Εύχομαι σύντομα ευχάριστα νέα.

21 ώρες πρίν, fani_ είπε:

orianna ναι, πιστευω θα βρω τροπο να περασω τις μερες μου. Θα προσπαθησω να αρχισω να δουλευω και απο το λαπτοπ σιγα σιγα. Ακομα δεν εχω βρει απολυτα την ηρεμια μου, κυριαρχει το αγχος. Ειναι το πρωτο μου! Και επειδη εχω προωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια ενας γιατρος μου ειχε μαυρισει την ψυχη, οτι δεν θα μπορεσω να συλλαβω.. Εσυ εχεις αλλο παιδακι?

Οχι κορίτσι μου κ μένα το πρώτο μου ειναι. Συνέλαβα στον 4ο μήνα προσπαθειων. Εσείς προσπαθούσαμε καιρό;πώς είσαι σήμερα;

  • Ευχαριστώ 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2017 at 10:17 ΜΜ, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πριν λίγο γύρισα από γιατρό... Όλα καλά, έγινε 30mm, είμαι 8+6 σήμερα και οι παλμοι ήταν 176...Αυχενικη σε 3 εβδομάδες... Και σήμερα μου έγραψε και όλες τις εξετάσεις + για κυστικη ινωση που ζήτησα... 

Κορίτσι κ γω στις ίδιες μέρες είχα κάνει υπερηχο κ ειχε 173 παλμούς. Μας είπαν πολύ πιθανό οτι είναι κοριτσάκι βάση σφυγμων. Για πες για την κυστικη. Σου είπαν πόσο % των μεταλλαξεων ανιχνεύει? Η συμμετοχή μικρή; Στην έγραψε ιδιώτης γυναικολογος;


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, orianna είπε:

Κορίτσι κ γω στις ίδιες μέρες είχα κάνει υπερηχο κ ειχε 173 παλμούς. Μας είπαν πολύ πιθανό οτι είναι κοριτσάκι βάση σφυγμων. Για πες για την κυστικη. Σου είπαν πόσο % των μεταλλαξεων ανιχνεύει? Η συμμετοχή μικρή; Στην έγραψε ιδιώτης γυναικολογος;

Καλησπέρα κορίτσι μου, πήγα να ρωτήσω και εγώ τον γυναικολόγο για το φύλο σε σχέση με τους παλμους και γέλασε και μου είπε ότι αυτό είναι μύθος και δεν ισχύει... Και όντως λίγο που το έψαξα αυτό βρήκα και εγώ... Για την κυστικη ινωση ζήτησα εγώ από την γραμματέα του γιατρού να μου την γράψει αλλά δεν μου είπε ποσοστό, απλά μου είπε ότι στις εγκύους αυτή η εξεταση γράφεται για την κυστικη... Σου την επισυνάπτω με φωτογραφία.... 

34qtkic.jpg


Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, πήγα να ρωτήσω και εγώ τον γυναικολόγο για το φύλο σε σχέση με τους παλμους και γέλασε και μου είπε ότι αυτό είναι μύθος και δεν ισχύει... Και όντως λίγο που το έψαξα αυτό βρήκα και εγώ... Για την κυστικη ινωση ζήτησα εγώ από την γραμματέα του γιατρού να μου την γράψει αλλά δεν μου είπε ποσοστό, απλά μου είπε ότι στις εγκύους αυτή η εξεταση γράφεται για την κυστικη... Σου την επισυνάπτω με φωτογραφία.... 

34qtkic.jpg

Τέλεια κορίτσι μου. Πολύ χρήσιμη η φώτο. Εγώ ρώτησα εκεί που θα κάνω την αυχενικη κ για την κυστικη μου ζητησε 90 ε χωρίς απόδειξη. Το κακό είναι ότι κ να βγάλω άκρη για να την γράψω επειδή είμαι επαρχία θα πρέπει να βρω τροπο να στείλω το αίμα στην Αθήνα σε κέντρο που κάνει την εξεταση.εσύ ας πούμε που θα τις κάνεις τις εξετασεις σου;


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας να θυμόσαστε πάντα οτι όταν γράφετε ότι δίνετε/θα δώσετε κάπου χρήματα χωρίς απόδειξη ενοχοποιείτε τον επιχειρηματία και/ ή κινδυνεύετε να κατηγορηθείτε για δυσφήμιση.  Για να  αποφύγετε όλα αυτά μην αναφέρεστε στην επωνυμία -ούτε κ σε πμ.  Ευχαριστούμε!


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, orianna είπε:

Τι άτυχο γκρουπ είμαστε ρε κοριτσια; Πολλές απώλειες. Πόσες μείναμε άραγε; Ανεμώνη κουράγιο κ λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου. Εύχομαι σύντομα ευχάριστα νέα.

Οχι κορίτσι μου κ μένα το πρώτο μου ειναι. Συνέλαβα στον 4ο μήνα προσπαθειων. Εσείς προσπαθούσαμε καιρό;πώς είσαι σήμερα;

Ειμαι καπως καλυτερα..

Οχι δεν προσπαθουσαμε καιρο αλλα ετυχε κ πηγα τον Ιουλιο για check up σε ενα γιατρο γνωστο μας (που τυγχανει να ασχολειται και με εξωσωματικη) και μου συνεστησε να κανω εξεταση για μια ορμονη, την amh που δειχνει το αποθεμα ωαριων. Η αληθεια ειναι οτι την εχω πατο για την ηλικια μου δλδ ειναι σαν να ειμαι 40+. Μου ειπε λοιπον οτι δεν εχω πολλες πιθανοτητες και αν δεν εχει γινει κατι μεχρι το Νοεμβρη να κανω εξωσωματικη.. Κατευθειαν στο ψητο ενω θα επρεπε να συνεκτιμησει κι αλλα οπως πχ τον υπερηχο μου που ειχε καλυτερη εικονα! Το χειροτερο ειναι οτι μου εκανε την ψυχολογια κουρελι με την πρωτη ενω δεν ειχα κανει προσπαθειες και μαλιστα πριν μηνες ειχα και μια βιοχημικη κυηση που δεν προχωρησε την οποια θεωρησε απλα τυχαιο γεγονος αντι να με εμψυχωσει που μπορεσα τουλαχιστον και συνελαβα..

Ασχετο, εγω εκανα για κυστικη ινωση στο 99,6 % των μεταλλαξεων και μου πηρε αιμα ο γυναικολογος μου αλλα δεν ξερω που το εστειλε. 180 ευρω κοστισε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, orianna είπε:

Τέλεια κορίτσι μου. Πολύ χρήσιμη η φώτο. Εγώ ρώτησα εκεί που θα κάνω την αυχενικη κ για την κυστικη μου ζητησε 90 ε χωρίς απόδειξη. Το κακό είναι ότι κ να βγάλω άκρη για να την γράψω επειδή είμαι επαρχία θα πρέπει να βρω τροπο να στείλω το αίμα στην Αθήνα σε κέντρο που κάνει την εξεταση.εσύ ας πούμε που θα τις κάνεις τις εξετασεις σου;

Καλημέρα κορίτσια, καλή Κυριακή! 

Οριαννα και εγώ επαρχία είμαι και την έκανα στο μικροβιολογικο που κάνω όλες τις εξετάσεις αίματος... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, fani_ είπε:

Ειμαι καπως καλυτερα..

Οχι δεν προσπαθουσαμε καιρο αλλα ετυχε κ πηγα τον Ιουλιο για check up σε ενα γιατρο γνωστο μας (που τυγχανει να ασχολειται και με εξωσωματικη) και μου συνεστησε να κανω εξεταση για μια ορμονη, την amh που δειχνει το αποθεμα ωαριων. Η αληθεια ειναι οτι την εχω πατο για την ηλικια μου δλδ ειναι σαν να ειμαι 40+. Μου ειπε λοιπον οτι δεν εχω πολλες πιθανοτητες και αν δεν εχει γινει κατι μεχρι το Νοεμβρη να κανω εξωσωματικη.. Κατευθειαν στο ψητο ενω θα επρεπε να συνεκτιμησει κι αλλα οπως πχ τον υπερηχο μου που ειχε καλυτερη εικονα! Το χειροτερο ειναι οτι μου εκανε την ψυχολογια κουρελι με την πρωτη ενω δεν ειχα κανει προσπαθειες και μαλιστα πριν μηνες ειχα και μια βιοχημικη κυηση που δεν προχωρησε την οποια θεωρησε απλα τυχαιο γεγονος αντι να με εμψυχωσει που μπορεσα τουλαχιστον και συνελαβα..

Ασχετο, εγω εκανα για κυστικη ινωση στο 99,6 % των μεταλλαξεων και μου πηρε αιμα ο γυναικολογος μου αλλα δεν ξερω που το εστειλε. 180 ευρω κοστισε.

Η Άμη δεν είναι εξέταση που προσδιορίζει το αποθεμα από μόνη της. Είναι επικουρικη εξέταση μαζί με fsh lh κτλ κ φυσικά υπερηχο. Και έμεινες εγκυος απ ότι κατάλαβα σε 2 κύκλους;οπότε πολύ βλακεία όλα όσα σου ειπε. 

Με την κυστικη δεν ξέρω τι παίζει. Εμένα μου ειπαν ότι πρέπει να την πληρώσω κ είναι για το 90% των μεταλλαξεων.

1 hour ago, KarMar84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή Κυριακή! 

Οριαννα και εγώ επαρχία είμαι και την έκανα στο μικροβιολογικο που κάνω όλες τις εξετάσεις αίματος... 

Θα ρωτήσω κ γω στο μικροβιολογικο αύριο για αυτήν που σου έγραψε.πάντως πολύ μπέρδεμα.απ ότι έχω καταλάβει είναι διάφορες εξετάσεις κ έχουν κ διαφορετικές τιμές. 

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα (οχι για εμενα ομως). Πηγαμε σημερα για τον δευτερο υπερηχο και δυστυχως το μωρακι μας στην 8 εβδομαδα παλινδρομησε. Θα παω σε 5 μερες για αποξεση. Ειλικρινα ειναι πολυ ασχημο το συναισθημα. Θα μου πεις ηταν νωρις δεν το ενιωθες. Δεν εχει να κανει!! Αυτα απο εμενα...

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ για τις απώλειές σας. Κουράγιο, καλή δύναμη και σας εύχομαι σύντομα μια νέα επιτυχημένη προσπάθεια...

Εμείς αλλάξαμε τελικά γιατρό και προσωπικά ηρέμησα πάρα πολύ. Είδαμε το μωράκι μας και περιμένουμε την επόμενη Δευτέρα για την αυχενική! Μακάρι να πάνε όλα καλά, έχω ένα τεράστιο άγχος που ελπίζω να αρχίσει να μειώνεται σιγά σιγά... 9 Δεκεμβρίου (πρώτα ο Θεός) κλείνουμε τους 3 μήνες :)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα και από μένα. Δυστυχώς είχαμε κι εμείς παλίνδρομη κύηση και αύριο θα μπω για απόξεση. Εύχομαι σε όλες τις εγκυουλες μια τελειομηνη κύηση με υγιή, όμορφα και χαρούμενα μωράκια,  και ας είμαι η τελευταία σ αυτό το ποστ με δυσάρεστα νέα. Με όλα τα κορίτσια που βιώσαμε την ίδια απώλεια δίνω ραντεβού σε κάποιο επόμενο ποστ :wink:

  • Λυπημένη/-ος 4

tQXyp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...