Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Και εγώ βλέπω ,απλά δεν ξέρω τι είδους γραμμή είναι..πιστεύω πως είναι αρνητικό πάντως 

      Εννοείς εάν είναι γραμμή εξάτμισης ; Πάντως δεν θα είχε γραμμή εάν ήταν αρνητικό … τόσα τεστ έχω κάνει παλιά ήταν όλα λευκά όταν δεν ήμουν .. η εξάτμισης πάντως βγαίνει μετά από παρά πολύ ώρα … 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Τι κάνετε κοριτσια;Άντε @Farmakotriftena εσυ κοίτα να απολαύσεις την τελευταία βδομάδα της εγκυμοσύνης!!!! Μη σκέφτεσαι ούτε ενέσεις ούτε τίποτα! Άντε όλες πλησιάζουμε σιγά σιγά! Πολύ επεισοδιακά αλλά πλησιάζουμε! Πρώτη φορά σε γκρουπ να έχουν τύχει τόσα νομίζω!! 

@Melody90 εμένα με έχει πιάσει τρομερή φοβία και για το Ιασώ!! 

 


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

@iwanna24 Ναι στον υπέρηχο το βλέπει ο γιατρός.  Αλλά ίσως να το καταλαβαίνεις κι εσύ. Ας σου πει σε αυτό η @Melody90 που έχει εμπεδωθεί το μωρό. 

@Melody90 είσαι 35 εβδομάδων ε; για πόσο καιρό θα συνεχίσεις το μαγνήσιο;

Καλημέρα!!!μια νύχτα μαρτύριο! είχα πόνους περιόδου παιδιά έντονους μετά από 2 Μαγνησία κ ένα ντεπον κοιμηθηκα κ αυτό μετά από κανένα τρίωρο...απίστευτο κ αυτό γιατι έκανα τον γιο μου μπάνιο το πιστεύεις?δεν είμαι για τίποτα πια...το μαγνήσιο κάνα 2 μέρες πριν το χειρουργείο θα μου το σταματήσει.αααα επίσης μου σταμάτησε το ασβέστιο γιατί προκαλεί συσπάσεις μου είπε...Ουφ...

9 ώρες πρίν, Diana. είπε:

Τι κάνετε κοριτσια;Άντε @Farmakotriftena εσυ κοίτα να απολαύσεις την τελευταία βδομάδα της εγκυμοσύνης!!!! Μη σκέφτεσαι ούτε ενέσεις ούτε τίποτα! Άντε όλες πλησιάζουμε σιγά σιγά! Πολύ επεισοδιακά αλλά πλησιάζουμε! Πρώτη φορά σε γκρουπ να έχουν τύχει τόσα νομίζω!! 

@Melody90 εμένα με έχει πιάσει τρομερή φοβία και για το Ιασώ!! 

 

Γιατί έτσι?εμαθες κάτι?για το Ιασώ δεν είμαι ενημερωμένη...δεν έχει μεθ νεογνών κ ενηλίκων???σε περίπτωση που...φτου φτου συμβεί κάτι χτύπα ξύλο?

Link to comment
Share on other sites

@Melody90 εγώ θα είμαι στης Λάρισας το Ιασώ!! Νομίζω τη μεθ νεογνών όμως ότι από φέτος τη χρεώνεσαι.... Ενηλίκων δε γνωρίζω.... Δευτέρα θα πάρω να μάθω!

Νομίζω όλα αυτά πάντως είναι φυσιολογικά!Πότε θα σε βαλει;


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!

Σημερα εχω τελικα πονακια ... απο χθες το απογευμα θα ελεγα καλυτερα ... και οταν ειμαι ορθια η κοιλια μου ειναι σκληρη και συνηθως ποναω ... Ακομη δεν εχω προσεξει κατι να ειναι περιοδικο ... περισσοτερο τυχαιο θα το ελεγα ... συνεχιζω να καταγραφω τις κινησεις της μπεμπας.

Οσο για το "βαθυ καθισμα" που εγραφα παραπανω ... Αυτο που εχω παρατηρησει ... και οταν καθομαι στην λεκανη της τουαλετας για παραδειγμα ... ειναι οτι σα να εχει ανοιξει ο κολπος να πω ... Ή μηπως εχω διαστολη και δεν εχω παρει χαμπαρι ... Εσεις εκει κατω στην περιοχη τα εχετε ολα στην ιδια θεση με πριν ... κλειστα  :) ???

Ωραια μερα εχει σημερα ... με ηλιο τωρα το μεσημερι ... μυριζει καλοκαιρι :) το απογευμα θα στειλω και τους 2 αντρες μου στην πλαζ για βολτα ... Να μεινω λιγο μονη και ησυχη ... 

Τακτοποιησαμε και 4-5 πραγματακια/δουλειες ... και κυλησε ησυχα η μερα ως τωρα ... 

Παντως ... σα να μην πιανουν πια τα μαγνησια  μου φαινεται ... 

Ποιες ειχατε τετοια πονακια; Σας ειπαν οι γιατροι σας οτι ειναι αυτα πριν απο την γεννα;

Ουφ ... τι αγχος και αυτο ... Πλεον εχω αγχος για ολα! Αμαν!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@mamSof 

πρίν από 16 λεπτά , mamSof είπε:

Καλημερα και χρονια πολλα!

Σημερα εχω τελικα πονακια ... απο χθες το απογευμα θα ελεγα καλυτερα ... και οταν ειμαι ορθια η κοιλια μου ειναι σκληρη και συνηθως ποναω ... Ακομη δεν εχω προσεξει κατι να ειναι περιοδικο ... περισσοτερο τυχαιο θα το ελεγα ... συνεχιζω να καταγραφω τις κινησεις της μπεμπας.

 

Ποιες ειχατε τετοια πονακια; Σας ειπαν οι γιατροι σας οτι ειναι αυτα πριν απο την γεννα;

Μην αγχώνεσαι καθόλου για τα πονάκια καλέ! Φυσιολογικά είναι.. Κι εμένα κάπου εκεί μου ξεκίνησαν 35η εβδομάδα..αλλά μόλις χτύπησα 36+1 όπως με είχε προειδοποιήσει η μαία έγιναν πιο έντονα..ευτυχώς που με ενημέρωσε την προηγούμενη εβδομάδα για το τι να περιμένω γιατί αλλιώς θα είχα θορυβηθεί..

 

 

Εγώ προσπαθώ να περπατάω τις 2 ώρες την ημέρα συνολικά που μου είπαν, αλλά είναι δύσκολο.. 1,30 ώρα καταφέρνω..2 μέρες τώρα εχουμε παει βόλτα εδώ κοντα που εχει και κατι πάρκα και περπάτησα λίγο παραπάνω..και σήμερα παρατήρησα ότι κατέβηκε η κοιλιά κι άλλο..απίστευτο κι όμως αληθινό..από τη μια μέρα στην άλλη..

Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό και τη μαία για την κολπική εξέταση να δούμε πως πάμε..μάλλον θα βγει νωρίτερα απ οτι λεει ο γιατρός..η μαία είναι συγκρατημένη όμως..

Να σας εκθέσω κι εναν προβληματισμό..Δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο και τα κληρονομικά, αλλά η μητέρα μου δεν είχε καταλάβει τίποτα από το 1ο στάδιο του τοκετού..της έσπασαν τα νερά και πήγε στο νοσοκομείο και είχε ήδη φουλ διαστολή..την έβαλαν μέσα, γέννησε και της είπαν οτι στο επόμενο δε θα προλάβει και μάλλον θα γεννήσει στο δρόμο, λόγω ελαστικού τραχήλου κυρίως..Εμένα οι μαίες μου έχουν συστήσει να περιμένω μέχρι οι συσπάσεις να φτάσουν στα 3 λεπτά συχνότητα..αλλά άμα δεν τις καταλαβαίνεις πως μετράς την περιοδικότητα ρε κορίτσια;;;

Ουφ..Καλή εβδομάδα να έχουμε, ελπίζω να είστε όλες καλά!


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Καλέ κορίτσια τι γινεται; @Melody90 σε παρακαλώ να ενημερώσεις τον γιατρό σου.  Δεν είναι φυσιολογικό να πονάς έντονα! Κι εγώ εγώ πολλούς πόνους περιόδου αλλά στους 10 πόνους οι 2 να'ναι πολύ έντονοι και αυτό για δευτερόλεπτα. Οι υπόλοιποι παλευονται. Το μαγνήσιο δεν ξέρουμε αν σε καλύπτει στο 100%. Αν και σήμερα πονάς έντονα να πάρεις τον γιατρό σου κι ας κρίνει εκείνος αν πρέπει να δώσει σημασία ή όχι. 

@mamSof γενικά όσο είμαστε όρθιες η κοιλιά είναι σκληρή. Ειδικά τώρα που είναι και τουρλα. Κι εμένα σκληρή είναι.   Αλλά αν έχεις κι εσύ πόνους τη γιατρό σου γρήγορα!

@Diana. σε έπιασαν φοβίες ε; τώρα που πλησιάζει ο καιρός.. .

Εγώ εκεί που μέχρι χθες έλεγα όλα καλά δεν φοβάμαι τίποτα,  σήμερα άρχισα κι εγώ να έχω φοβίες.  2η καισαρική ξέρεις και τι σε περιμένει.  Αλλά από την άλλη οι 6 μέρες μου φαίνονται μακρινές! Βιάζομαι να έρθει η Παρασκευή που θα ζω στο peak της αγωνίας μου! 

@iwanna24 εσύ πως εισαι;

@fani_ @KarMar84 @Aggeliki22 @aspa80 @katsif και όλες οι υπολοιπες;;;; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Κι εγω εχω αρχισει να αγχωνομαι με την καισαρικη. Σκεφτομαι την ωρα του χειρουργειου, το κρυο και αν θα πιασει η ναρκωση ή μηπως με πιασει ζαλαδα ή αλλη παρενεργεια...χωρια να ειναι καλα το μωρο. Ουφ!

mamSof νομιζω οτι το "ανοιγμα" που νιωθεις ειναι φυσιολογικο και ειναι γιατι απο την πιεση που ασκειται στην περιοχη απο την μητρα πιεζονται τα αγγεια του αιδοιου και πρηζονται... κυκλοφορει και περισσοτερο αιμα εκει κατω τωρα πια. Καποιες γυναικες βγαζουν και κιρσους στην περιοχη αυτη. Κι εγω το αισθανομαι στην τουαλεττα.

Farmakotriftena σε ευχαριστω!ειμαι καλυτερα, μαλλον ηταν απο τον τραχηλο το αιμα και περιστασιακο γεγονος..... μονο προχθες ειδα. 

Υπομονη σε ολες μας!!!Κοντευουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες και χρόνια πολλά!

Σήμερα είχαμε πεθερικά και τους κάναμε το τραπέζι. Ασχολίαστο....

Ρε φίλη farmakotriftena θα γεννήσεις την Παρασκευή? Απίστευτο μου φαίνεται! 

Εγώ κορίτσια σκέφτομαι έντονα να μην κάνω την επισκληριδιο για να γλυτώσει την πρόκληση λόγω ηπαρινης. Αλλά θα τα καταφέρω ή θα είμαι μαζόχα με περικεφαλαια? Αυτή την εβδομάδα θα πάω και στην αιματολογο να που πει και αυτη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , katsif είπε:

Γειά σας μανούλες και χρόνια πολλά!

Σήμερα είχαμε πεθερικά και τους κάναμε το τραπέζι. Ασχολίαστο....

Ρε φίλη farmakotriftena θα γεννήσεις την Παρασκευή? Απίστευτο μου φαίνεται! 

Εγώ κορίτσια σκέφτομαι έντονα να μην κάνω την επισκληριδιο για να γλυτώσει την πρόκληση λόγω ηπαρινης. Αλλά θα τα καταφέρω ή θα είμαι μαζόχα με περικεφαλαια? Αυτή την εβδομάδα θα πάω και στην αιματολογο να που πει και αυτη!

Φτ γέννας ε; 

Όχι Σάββατο μπαίνω για καισαρική αλλά από Παρασκευή θα χάσω τον ύπνο μου απο το άγχος!

@fani_ κι εγώ τα ίδια άγχη έχω αρχίσει να αποκτώ.  Συν ότι φοβάμαι για συμφησεις.  Πφφφφ


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πωπω κορίτσια πλησιάζει ο καιρός! @Farmakotriftena με το καλό! @katsif και εγώ λέω να πάω χωρίς επισκληριδιο και θα δούμε... 

Εγώ δεν έχω κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα νομίζω, μόνο η κοιλιά μου που νομίζω έχει ψιλοκατεβει τις τελευταίες δύο ημέρες... Και το μωρό σπρώχνει πολύ, ειδικά στην περιοχή του αφαλου... Κατά τα άλλα βαριέμαι ΠΟΛΥ και δεν περνάνε οι ημέρες μέχρι να έρθει ο άντρας μου... 


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , katsif είπε:

Άσε που όταν σηκώνομαι κάνει ποπ!!!!!

Αχ αυτό που λες ότι ακούγεται και ένας ήχος έχει συμβεί και σε μένα 3-4 φορές και μου έχει σηκωθεί η τρίχα...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...