Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 13/5/2018 at 10:07 ΠΜ, Diana. είπε:

@Melody90 εγώ θα είμαι στης Λάρισας το Ιασώ!! Νομίζω τη μεθ νεογνών όμως ότι από φέτος τη χρεώνεσαι.... Ενηλίκων δε γνωρίζω.... Δευτέρα θα πάρω να μάθω!

Νομίζω όλα αυτά πάντως είναι φυσιολογικά!Πότε θα σε βαλει;

Πάντως στο Γένεσις σίγουρα τη χρεώνεται νομίζω 150 ευρώ δοσαμε έξτρα για τον γιο μου τότε που έπαθε υπογλυκαιμία κ χωρίς διασοληνωση φυσικα (καθε γαζουλα χρεώνεται έξτρα) λογικά αν όλα πάνε καλά αρχές Ιουνίου 3-5 δηλαδή...εσύ πότε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1) fani_  Π.Η.Τ.  1/06/18   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

2)aggeliki22  Π.Η.Τ.  3-6-2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

3aspa80  Π.Η.Τ.  4-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

4)Farmakotriftena  Π.Η.Τ. 4/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

5) annaefin  Π.Η.Τ.  6-6-2018   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

6)evaki_ Π.Η.Τ.   6-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

7) Chrimai  Π.Η.Τ.   11/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

8 katsif    Π.Η.Τ.    13-6-2018 

9)mamasof Π.Η.Τ.  16-6-2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

10) Melody90  Π.Η.Τ.  16-6-2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

11) Lina27  Π.Η.Τ.   17-6-2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

12)Sunshine84 Π.Η.Τ. 17-6-2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

13)J3nny Π.Η.Τ.  19-6-2018

14) Lia21   Π.Η.Τ.   20-6-2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

15) orianna Π.Η.Τ.   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

16) Diana.   Π.Η.Τ.   24-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

17)KarMar84   Π.Η.Τ.  25/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

18) elena**  Π.Η.Τ.   30-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

 

 

Βάζω και το πινακακι μας αν και δεν θα τηρηθει η σειρά :grin:

  • Χαχα 1

Link to comment
Share on other sites

@Melody90 αν όλα πάνε καλά στις 16 αλλιώς στις 10 το γρηγορότερο!!  Μπαίνω προγραμματισμένα! Ελπίζω Μόνο μην τύχει τίποτα νωρίτερα!

@KarMar84 εσένα ο γιατρός τι σου λεει; Θα πάρεις όλον τον καιρο;

  • Μου αρέσει 1

ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2018 at 5:22 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Καλέ κορίτσια τι γινεται; @Melody90 σε παρακαλώ να ενημερώσεις τον γιατρό σου.  Δεν είναι φυσιολογικό να πονάς έντονα! Κι εγώ εγώ πολλούς πόνους περιόδου αλλά στους 10 πόνους οι 2 να'ναι πολύ έντονοι και αυτό για δευτερόλεπτα. Οι υπόλοιποι παλευονται. Το μαγνήσιο δεν ξέρουμε αν σε καλύπτει στο 100%. Αν και σήμερα πονάς έντονα να πάρεις τον γιατρό σου κι ας κρίνει εκείνος αν πρέπει να δώσει σημασία ή όχι. 

@mamSof γενικά όσο είμαστε όρθιες η κοιλιά είναι σκληρή. Ειδικά τώρα που είναι και τουρλα. Κι εμένα σκληρή είναι.   Αλλά αν έχεις κι εσύ πόνους τη γιατρό σου γρήγορα!

@Diana. σε έπιασαν φοβίες ε; τώρα που πλησιάζει ο καιρός.. .

Εγώ εκεί που μέχρι χθες έλεγα όλα καλά δεν φοβάμαι τίποτα,  σήμερα άρχισα κι εγώ να έχω φοβίες.  2η καισαρική ξέρεις και τι σε περιμένει.  Αλλά από την άλλη οι 6 μέρες μου φαίνονται μακρινές! Βιάζομαι να έρθει η Παρασκευή που θα ζω στο peak της αγωνίας μου! 

@iwanna24 εσύ πως εισαι;

@fani_ @KarMar84 @Aggeliki22 @aspa80 @katsif και όλες οι υπολοιπες;;;; 

Οι πόνοι την επόμενη μέρα σταμάτησαν...τι να πω θέλει ξάπλα τελείωσε...τι να κάνω....τώρα θέλω άλλες 2 εβδομάδες τώρα αυτόν τον στόχο έχω...από δυσκοιλιότητα πως πάτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Diana. πριν 2 εβδομάδες που είχα γιατρό μου είπε ότι στόχος μας είναι να πάμε για μετά τις 21-22/06 αλλά θα δούμε τι θα μου πει και την Πέμπτη που έχω ξανά ραντεβού... 

@Melody90 εγώ έχω τον τελευταίο μήνα δυσκοιλιοτητα :-(

 

  • Λυπημένη/-ος 1

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Melody90 είπε:

Οι πόνοι την επόμενη μέρα σταμάτησαν...τι να πω θέλει ξάπλα τελείωσε...τι να κάνω....τώρα θέλω άλλες 2 εβδομάδες τώρα αυτόν τον στόχο έχω...από δυσκοιλιότητα πως πάτε?

ενα δράμα..βρηκα την υγεια μου με κατι φακελάκια που μου πρότεινε η μαία του γιατρού να πάρω απο το φαρμακείο και μαλακώνουν ουσιαστικά οτι δε βγαινει..αν με πιανεις..και βοηθάει κατά πολύ..επίσης πολλά λαχανικά βραστά η ψητά..κουνουπίδι, μπρόκολο, λαχανάκια βρυξελλών και χόρτα..είδα διαφορά αυτή τη βδομάδα που πέρασε γιατί έζησα ένα δράμα και με τις αιμορροϊδες..

nst εγώ δεν έχω κάνει ακόμα..πότε κάνατε πρώτη φορα;;

μου έγραψε την καλλιέργεια για το στρεπτόκοκκο β' ..οπότε έχω αυτό ακόμα να προσθέσω στις εξετάσεις που πρέπει να γίνουν..


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ....εγω παω στις 38 αντε ακομα λιγο εμεινε ...αν και εχω συσπασεις αρκετες σμρ ειδα και βλενα η κατι σαν μυξα αλλα ηταν στο χρωμα του νερου ..δλδ οχι ασπρα αλλα αυτο το διαφανο και πηγα να χαρω αλλα τσαμπα ο γιατρος μ λεει δν ηταν τπτ ..μονο αμα δω βλενα με αιμα ... ανυπομονο πως και πως ...αν και ο γιατρος πιστευει οτι δν θα παω μεχρι τελους γτ ειμαι ετοιμη ..τωρα ειτε το λεει για να με ηρεμηση ειτε οντως προκειτε να γεννησω πιο νωρις απο την πητ μ..η βαλιτσα ετοιμη μονο το νυχτικο μ που θελει σιδερωμα και ετοιμη δν εχω κατι αλλο ...οσο για κραμπες οκ δν μιλαω με ταλαιπωρουν οσο  δεν παει και η ατιμες χτυπανε παντου...πανω κατω μπρος πισω ....να ρωτησω και κατι  επαφες εχετε εσεις ??? Οσες μπηκατε στο μηνα σας ...εχω ακουσι οτι βοηθαει σε πολλα θεματα ...δν ξερω για εσας αλλα εγω αναγκασω τον αντρα μ θελει η δν θελει να μ κατσει χαχαχαχαχαχχα .....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

ενα δράμα..βρηκα την υγεια μου με κατι φακελάκια που μου πρότεινε η μαία του γιατρού να πάρω απο το φαρμακείο και μαλακώνουν ουσιαστικά οτι δε βγαινει..αν με πιανεις..και βοηθάει κατά πολύ..επίσης πολλά λαχανικά βραστά η ψητά..κουνουπίδι, μπρόκολο, λαχανάκια βρυξελλών και χόρτα..είδα διαφορά αυτή τη βδομάδα που πέρασε γιατί έζησα ένα δράμα και με τις αιμορροϊδες..

nst εγώ δεν έχω κάνει ακόμα..πότε κάνατε πρώτη φορα;;

μου έγραψε την καλλιέργεια για το στρεπτόκοκκο β' ..οπότε έχω αυτό ακόμα να προσθέσω στις εξετάσεις που πρέπει να γίνουν..

Εμένα ούτε οι πρασινάδες δεν βοηθούν πια!!!και παίρνω κ τόσα Μαγνησία και πολύ νερό! σήμερα πήρα το γιατρο ντουφαλακ μου είπε ανά οχτάωρο άμα βρεις τα ζόρια...nst μου έβαλε να κάνω στις 32 εβδομάδες!

1 hour ago, Aggeliki22 είπε:

Καλησπερα και απο εμενα ....εγω παω στις 38 αντε ακομα λιγο εμεινε ...αν και εχω συσπασεις αρκετες σμρ ειδα και βλενα η κατι σαν μυξα αλλα ηταν στο χρωμα του νερου ..δλδ οχι ασπρα αλλα αυτο το διαφανο και πηγα να χαρω αλλα τσαμπα ο γιατρος μ λεει δν ηταν τπτ ..μονο αμα δω βλενα με αιμα ... ανυπομονο πως και πως ...αν και ο γιατρος πιστευει οτι δν θα παω μεχρι τελους γτ ειμαι ετοιμη ..τωρα ειτε το λεει για να με ηρεμηση ειτε οντως προκειτε να γεννησω πιο νωρις απο την πητ μ..η βαλιτσα ετοιμη μονο το νυχτικο μ που θελει σιδερωμα και ετοιμη δν εχω κατι αλλο ...οσο για κραμπες οκ δν μιλαω με ταλαιπωρουν οσο  δεν παει και η ατιμες χτυπανε παντου...πανω κατω μπρος πισω ....να ρωτησω και κατι  επαφες εχετε εσεις ??? Οσες μπηκατε στο μηνα σας ...εχω ακουσι οτι βοηθαει σε πολλα θεματα ...δν ξερω για εσας αλλα εγω αναγκασω τον αντρα μ θελει η δν θελει να μ κατσει χαχαχαχαχαχχα .....

Ούτε κατά διάνοια!!!!!!εγώ έχω και θέματα με συσπάσεις οπότε απαγορεύεται...αλλά και να μπορούσα....δεν με πλησιαζει ούτε με σφαίρες αφού για πλάκα πάω κ τον κολλάω λίγο και γίνεται Λούης!!!όπου φύγει-φυγει μιλάμε!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Melody90 είπε:

Εμένα ούτε οι πρασινάδες δεν βοηθούν πια!!!και παίρνω κ τόσα Μαγνησία και πολύ νερό! σήμερα πήρα το γιατρο ντουφαλακ μου είπε ανά οχτάωρο άμα βρεις τα ζόρια...nst μου έβαλε να κάνω στις 32 εβδομάδες!

Ούτε κατά διάνοια!!!!!!εγώ έχω και θέματα με συσπάσεις οπότε απαγορεύεται...αλλά και να μπορούσα....δεν με πλησιαζει ούτε με σφαίρες αφού για πλάκα πάω κ τον κολλάω λίγο και γίνεται Λούης!!!όπου φύγει-φυγει μιλάμε!

Πλακα δν εχει ομως ??  Οκ εγω μιλαω για αυτες που δν εχουν προβλημα ....και τους επιτρεπει ο γιατρος ...εσυ εχεις που εχεις συσπασεις αμα ερθεις και σε επαφη ..αστα να πανε χαχαχαχαχα...εμεις παντως οταν!!!!!! Ερχομαστε θελει αλλα φοβατε τοσο πολυ ....που τον πιραζω συνεχεια ....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. .

Εμένα πλέον ο πόνος πάνω δεξιά εδώ και 2 μέρες είναι πολύ έντονος. Δεν έχω κοιμηθεί καλά 2 βράδια τώρα.  Χθες στον υπέρηχο δεν μπορούσε  να με ακουμπήσει με τον υπέρηχο.  Με τα πολλά είδαμε ότι σε εκείνο το σημείο είναι και ο πλακουντας μου. Σήμερα θα ξαναπάω για βιοφυσικο προφίλ και θα προσπαθήσουμε να δούμε πιο αναλυτικά. Λογικά το Σάββατο θα γεννήσω.. .

Τώρα για δυσκοιλιότητα που ρωτήσατε... τον τελευταίο μήνα είναι ένα δραμα. Ειμαι τα δύο άκρα. Μέρες δυσκοιλιότητας και μετά 1-2 μέρες με διάρροια.  Το ντουφαλακ εμένα δεν με βοήθησε. 

Όσο για το σεξ... Είμαστε Σκορπιοί... Δεν θα πω κάτι άλλο. Αφού κάνουμε πλάκα και λέμε πως πριν το μαιευτήριο να κάνουμε και ένα τελευταίο  χαχα. Αλλά στο θέμα τοκετού δε βοήθησε απ ότι φάνηκε. 

Εμβόλιο του κοκκύτη... μου είχε πει αν θέλω να κάνω.  Ρώτησα τον εμβρυολογο μου ο οποίος πάλι δεν μου έδωσε μια απόλυτη απάντηση και έτσι είπα να μην το κανω. Όμως το μετάνιωσα.  Μάλιστα πριν 2 μέρες διάβασα ένα ξένο  άρθρο από την αμερικανική παιδιατρική και έγραφε πως θεωρείται υποχρεωτικό καθώς τα μωρά εμβολιάζονται μετά στους 2 μήνες. (2 μήνες είναι εκτεθειμένα με τελείως ευάλωτο ανοσοποιητικό)  Και όσες έχουμε ήδη παιδιά ειναι ρισκο τελικά.  Γίνεται μέχρι 36βδ.  Αν μπορεις κάντο.  Εγώ το μετάνιωσα πραγματικά που δεν το έκανα. Να η μικρή μου εδώ και 2 μέρες είναι με υψηλό πυρετο και βήχα... φαντάσου να είχα και τον μπέμπη.  Και ο κοκκύτης δίνει αντισώματα γενικά στο αναπνευστικό. 

Υγ ούτε βαλίτσα ακόμα δεν έχω ετοιμάσει. Τόση βαρεμάρα.  Και όσο πλησιάζουν οι μέρες ειμαι μέσα στην κατάθλιψη.  Παρασκευή θα πάω για προεγχειρητικο έλεγχο στο Ρέα και Σάββατο πρωί πρωί πάω για σφαγή. (Αν δεν αλλάξει κάτι σήμερα μετά το βιοφυσικο)


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. .

Εμένα πλέον ο πόνος πάνω δεξιά εδώ και 2 μέρες είναι πολύ έντονος. Δεν έχω κοιμηθεί καλά 2 βράδια τώρα.  Χθες στον υπέρηχο δεν μπορούσε  να με ακουμπήσει με τον υπέρηχο.  Με τα πολλά είδαμε ότι σε εκείνο το σημείο είναι και ο πλακουντας μου. Σήμερα θα ξαναπάω για βιοφυσικο προφίλ και θα προσπαθήσουμε να δούμε πιο αναλυτικά. Λογικά το Σάββατο θα γεννήσω.. .

Τώρα για δυσκοιλιότητα που ρωτήσατε... τον τελευταίο μήνα είναι ένα δραμα. Ειμαι τα δύο άκρα. Μέρες δυσκοιλιότητας και μετά 1-2 μέρες με διάρροια.  Το ντουφαλακ εμένα δεν με βοήθησε. 

Όσο για το σεξ... Είμαστε Σκορπιοί... Δεν θα πω κάτι άλλο. Αφού κάνουμε πλάκα και λέμε πως πριν το μαιευτήριο να κάνουμε και ένα τελευταίο  χαχα. Αλλά στο θέμα τοκετού δε βοήθησε απ ότι φάνηκε. 

Εμβόλιο του κοκκύτη... μου είχε πει αν θέλω να κάνω.  Ρώτησα τον εμβρυολογο μου ο οποίος πάλι δεν μου έδωσε μια απόλυτη απάντηση και έτσι είπα να μην το κανω. Όμως το μετάνιωσα.  Μάλιστα πριν 2 μέρες διάβασα ένα ξένο  άρθρο από την αμερικανική παιδιατρική και έγραφε πως θεωρείται υποχρεωτικό καθώς τα μωρά εμβολιάζονται μετά στους 2 μήνες. (2 μήνες είναι εκτεθειμένα με τελείως ευάλωτο ανοσοποιητικό)  Και όσες έχουμε ήδη παιδιά ειναι ρισκο τελικά.  Γίνεται μέχρι 36βδ.  Αν μπορεις κάντο.  Εγώ το μετάνιωσα πραγματικά που δεν το έκανα. Να η μικρή μου εδώ και 2 μέρες είναι με υψηλό πυρετο και βήχα... φαντάσου να είχα και τον μπέμπη.  Και ο κοκκύτης δίνει αντισώματα γενικά στο αναπνευστικό. 

Υγ ούτε βαλίτσα ακόμα δεν έχω ετοιμάσει. Τόση βαρεμάρα.  Και όσο πλησιάζουν οι μέρες ειμαι μέσα στην κατάθλιψη.  Παρασκευή θα πάω για προεγχειρητικο έλεγχο στο Ρέα και Σάββατο πρωί πρωί πάω για σφαγή. (Αν δεν αλλάξει κάτι σήμερα μετά το βιοφυσικο)

Καλημερα!!!Κι εσυ σφαγη το λες ε? Αχ δεν ξερω πώς θα την παλεψω την προηγουμενη της καισαρικης. Και ειμαικαι μαζοχα και καθομαι και διαβαζω λεπτομερειες, πχ πώς γινεται η αναισθησια, τί κοβεται,  τί ραβεται κτλ...

Οσο για τις επαφες.....Εμπρος?... Δεν ακουσα?....Οριστε?...... χαχαχ.....το εχω ξεχασει. Απο την 7η εβδομαδα που αρχισαν οι αποκολλησεις, ουτε λογος!!! Τωρα που θα μπορουσαμε απο αποψη αποκολλησης, δεν κανει γιατι δεν πρεπει να σπασουν τα νερα πριν την προγραμματισμενη ημερομηνια....Βαλε και τη λοχεια μεσα.....Καλο καλοκαιρι πια!!:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , fani_ είπε:

Καλημερα!!!Κι εσυ σφαγη το λες ε? Αχ δεν ξερω πώς θα την παλεψω την προηγουμενη της καισαρικης. Και ειμαικαι μαζοχα και καθομαι και διαβαζω λεπτομερειες, πχ πώς γινεται η αναισθησια, τί κοβεται,  τί ραβεται κτλ...

Οσο για τις επαφες.....Εμπρος?... Δεν ακουσα?....Οριστε?...... χαχαχ.....το εχω ξεχασει. Απο την 7η εβδομαδα που αρχισαν οι αποκολλησεις, ουτε λογος!!! Τωρα που θα μπορουσαμε απο αποψη αποκολλησης, δεν κανει γιατι δεν πρεπει να σπασουν τα νερα πριν την προγραμματισμενη ημερομηνια....Βαλε και τη λοχεια μεσα.....Καλο καλοκαιρι πια!!:-D

Αχ μηηη μη διαβάζεις λεπτομέρειες γιατί μετά θα διαβάζεις και επιπλοκές κτλ.. Και στο τέλος θα τρελαθείς.  Θύμισέ μου που γεννας;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...