Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια...τώρα σας διάβαζα farmakotriftena με το καλό!!!αυτό με τη φιάλη αίμα τι είναι πάλι???παω για δεύτερη σφαγή κ εγω...δεν μου είπαν τίποτα δηλαδή ο γιατρός...αν είναι τίποτα θα με ενημερώσουν έτσι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Χάλια βράδυ και για μένα χθες, δεν μου έφταναν οι καουρες που με ξενυχτησαν και κοιμήθηκα κατά τις 4-5, κάποια στιγμή ξύπνησα από έναν έντονο πόνο στο δεξί πλευρό και δεν μπορούσα ούτε να κουνηθω ούτε να ανασανω καλά αλλά ευτυχώς κράτησε μόνο 3-4 λεπτά... Τα χτυπήματα της είναι ακόμα πολύ ψηλά οπότε δεν εμπεδωθηκε ακόμα αλλά αύριο έχω και γιατρό επιτέλους... 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ το ήξερα αυτό με τη φιάλη!!!Δε μου είπε κάτι κι ο γιατρος....Αντε κορίτσια μου,όλες με το καλό! Περιμένω κι εγώ να πάω γιατρό Τετάρτη που θα έχω μπει 36η... Ενέσεις κορτιζόνης ποιες κανατε;


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Diana. είπε:

Ούτε κι εγώ το ήξερα αυτό με τη φιάλη!!!Δε μου είπε κάτι κι ο γιατρος....Αντε κορίτσια μου,όλες με το καλό! Περιμένω κι εγώ να πάω γιατρό Τετάρτη που θα έχω μπει 36η... Ενέσεις κορτιζόνης ποιες κανατε;

Κ εγώ Τετάρτη ή Πέμπτη θα πάω γιατρό τότε θα είμαι 36 κ 5...εγώ έκανα τις ενέσεις...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...τώρα σας διάβαζα farmakotriftena με το καλό!!!αυτό με τη φιάλη αίμα τι είναι πάλι???παω για δεύτερη σφαγή κ εγω...δεν μου είπαν τίποτα δηλαδή ο γιατρός...αν είναι τίποτα θα με ενημερώσουν έτσι???

Ναι κορίτσι μου θα σε ενημερώσει όταν σιγά σιγά ετοιμαστείτε για το μαιευτήριο.  Μου είπαν ότι είναι η νομοθεσία έτσι. Οπότε υποθέτω ότι γίνεται παντού  (ιδιωτικά μαιευτήρια και μη).

Αχ αυτές οι ενέσεις.. . Εγώ όπως ξέρετε δεν έκανα. 3 γιατρούς ρώτησα και οι 3 είπαν ότι δε χρειάζεται όμως δεν μπορώ να πω ότι νιώθω καλά με αυτό. Θεωρώ πως έπρεπε να τις κάνω  αλλά πως να παραβλεψω 3 γιατρούς;;  Τέλος πάντων ελπίζω να είναι καλά ο μπέμπης μου... 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στις 38 εβδομάδες νομίζω ότι είσαι μια χαρά! Εγώ τις έκανα 34+3 Και τη δεύτερη δόση θα την κάνω αύριο 34+5. Κι αυτό για να μη γεννήσω πριν τις 37. Σιγά μην κρατάνε μέχρι την 38η πάντως! Νομίζω ότι αντέχουν 15 μέρες. @Melody90 εσυ ποτε τις εκανες;


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Diana. είπε:

Στις 38 εβδομάδες νομίζω ότι είσαι μια χαρά! Εγώ τις έκανα 34+3 Και τη δεύτερη δόση θα την κάνω αύριο 34+5. Κι αυτό για να μη γεννήσω πριν τις 37. Σιγά μην κρατάνε μέχρι την 38η πάντως! Νομίζω ότι αντέχουν 15 μέρες. @Melody90 εσυ ποτε τις εκανες;

Κ εγώ τόσο τις έκανα...όταν νοσηλεύτηκα για τις συσπάσεις κ φοβήθηκαν για πρόωρο τοκετό...

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Ναι κορίτσι μου θα σε ενημερώσει όταν σιγά σιγά ετοιμαστείτε για το μαιευτήριο.  Μου είπαν ότι είναι η νομοθεσία έτσι. Οπότε υποθέτω ότι γίνεται παντού  (ιδιωτικά μαιευτήρια και μη).

Αχ αυτές οι ενέσεις.. . Εγώ όπως ξέρετε δεν έκανα. 3 γιατρούς ρώτησα και οι 3 είπαν ότι δε χρειάζεται όμως δεν μπορώ να πω ότι νιώθω καλά με αυτό. Θεωρώ πως έπρεπε να τις κάνω  αλλά πως να παραβλεψω 3 γιατρούς;;  Τέλος πάντων ελπίζω να είναι καλά ο μπέμπης μου... 

Το πρώτο πράγμα που θα ρωτήσω την άλλη εβδομάδα το γιατρό είναι αυτό! γιατί τότε θα με προγραμματίσει και για το χειρουργείο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ευχομαι σε ολες με ενα πονο συγνωμη που μπαινω. Σφηνα στις συζητηση σας. ..  Εγω βεβαια πρωτα ο θεος γενναω τον σεπτεμβρη. Θα ηθελα να ρωτησω επειδη ειναι το πρωτο μου παιδακι και εσεις σιγουρα λογω του μηνα σας θα το εχετε ψαξει κ θα γνωριζετε περισσοτερο. Θελω να αγορασω καροτσι 3 σε 1 με ενδιαφερει να ειναι ελαφρυ κ καλο θελω την συμβουλη σας.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , ναντια δε είπε:

Καλησπερα κοριτσια ευχομαι σε ολες με ενα πονο συγνωμη που μπαινω. Σφηνα στις συζητηση σας. ..  Εγω βεβαια πρωτα ο θεος γενναω τον σεπτεμβρη. Θα ηθελα να ρωτησω επειδη ειναι το πρωτο μου παιδακι και εσεις σιγουρα λογω του μηνα σας θα το εχετε ψαξει κ θα γνωριζετε περισσοτερο. Θελω να αγορασω καροτσι 3 σε 1 με ενδιαφερει να ειναι ελαφρυ κ καλο θελω την συμβουλη σας.

Εγώ δεν στο συμβουλεύω είναι βαρύ και θα ταλαιπωρηθεις. Εγώ έχω ομπρέλα το liteway της chicco. Φαντάσου ότι θα πρέπει να το λυνεις και να το μαζεύεις με ένα χέρι καθώς με το άλλο κρατάς το μωρό.  Το συγκεκριμένο ειναι από νεογέννητο! Με το καλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια! Μια ερωτηση ... Εχετε παρει το επιδομα κυησης απο το ΙΚΑ; Σας εδωσαν καποια βεβαιωση; Αν ναι ... Τι ΑΦΜ γραφει πανω στο χαρτι για το ΙΚΑ; Εχω μια πελατισσα που το πεταξε ... Της ειπαν τηλεφωνικα το ποσο και τωρα μενει να βρουμε το ΑΦΜ του φορεα! Για να δω τι θα καταφερω!

Κατα τα αλλα ... ξεκουραζομαι και κανω υπομονη :)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Καλησπερα κοριτσια ευχομαι σε ολες με ενα πονο συγνωμη που μπαινω. Σφηνα στις συζητηση σας. ..  Εγω βεβαια πρωτα ο θεος γενναω τον σεπτεμβρη. Θα ηθελα να ρωτησω επειδη ειναι το πρωτο μου παιδακι και εσεις σιγουρα λογω του μηνα σας θα το εχετε ψαξει κ θα γνωριζετε περισσοτερο. Θελω να αγορασω καροτσι 3 σε 1 με ενδιαφερει να ειναι ελαφρυ κ καλο θελω την συμβουλη σας.

Καλησπέρα και με το καλό το μωρό σου!!

Τα 3 σε 1 όπως λεει και η φίλη,  δεν είναι τόσο βολικά γιατί είναι βαριά.  Ωστόσο υπάρχουν καλές επιλογές. 

Στην κόρη μου την πάτησα και είχα πάρει ένα kauck  Malibu  το οποίο πραγματικά είναι απαίσιο Απ' όλες τις απόψεις.  Τώρα σε αυτήν την εγκυμοσύνη πήρα το inglesina trilogy βέβαια πήρα μόνο το καρότσι  (όχι πορτ μπεμπέ και κάθισμα) η κουμπάρα μου που το έχει σχεδόν 2 χρόνια μου λέει ότι είναι πολύ καλό και το πορτ  μπεμπέ  του πολύ καλό μόνο το κάθισμα αυτοκινήτου είναι άβολο. 

*της chicco το liteway που σου προτείνει η katsif επισης το εχει μια φιλη μου και εχει βολευτει απλα δε γυρίζει. (Βλέπει το μωρό στο δρόμο)

@Melody90 που γεννας;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mamSof είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Μια ερωτηση ... Εχετε παρει το επιδομα κυησης απο το ΙΚΑ; Σας εδωσαν καποια βεβαιωση; Αν ναι ... Τι ΑΦΜ γραφει πανω στο χαρτι για το ΙΚΑ; Εχω μια πελατισσα που το πεταξε ... Της ειπαν τηλεφωνικα το ποσο και τωρα μενει να βρουμε το ΑΦΜ του φορεα! Για να δω τι θα καταφερω!

Κατα τα αλλα ... ξεκουραζομαι και κανω υπομονη :)

Τι εννοείς αφμ φορέα?  Εμένα έχει τον αριθμό απόφασης,  αυτό σε βοηθάει?

Την απόφαση δεν λες?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα και με το καλό το μωρό σου!!

Τα 3 σε 1 όπως λεει και η φίλη,  δεν είναι τόσο βολικά γιατί είναι βαριά.  Ωστόσο υπάρχουν καλές επιλογές. 

Στην κόρη μου την πάτησα και είχα πάρει ένα kauck  Malibu  το οποίο πραγματικά είναι απαίσιο Απ' όλες τις απόψεις.  Τώρα σε αυτήν την εγκυμοσύνη πήρα το inglesina trilogy βέβαια πήρα μόνο το καρότσι  (όχι πορτ μπεμπέ και κάθισμα) η κουμπάρα μου που το έχει σχεδόν 2 χρόνια μου λέει ότι είναι πολύ καλό και το πορτ  μπεμπέ  του πολύ καλό μόνο το κάθισμα αυτοκινήτου είναι άβολο. 

*της chicco το liteway που σου προτείνει η katsif επισης το εχει μια φιλη μου και εχει βολευτει απλα δε γυρίζει. (Βλέπει το μωρό στο δρόμο)

@Melody90 που γεννας;

Γένεσις Θεσσαλονίκη...

4 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Μια ερωτηση ... Εχετε παρει το επιδομα κυησης απο το ΙΚΑ; Σας εδωσαν καποια βεβαιωση; Αν ναι ... Τι ΑΦΜ γραφει πανω στο χαρτι για το ΙΚΑ; Εχω μια πελατισσα που το πεταξε ... Της ειπαν τηλεφωνικα το ποσο και τωρα μενει να βρουμε το ΑΦΜ του φορεα! Για να δω τι θα καταφερω!

Κατα τα αλλα ... ξεκουραζομαι και κανω υπομονη :)

Φεν κατάλαβα.Δεν μου μπήκαν τα χρήματα ακόμα αν εννοείς αυτό αλλά τα έκανα τα χαρτιά τι εννοείς την απόφαση???το τελικό χαρτί "απόδειξη"που δίνεις στον εργοδότη??? σορυ αλλά πότισε λίγο το ντεκαπαζ...τοσα χρονια ξανθο...:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...