Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , KarMar84 είπε:

Εμενα μου την έγραψε χθες και μου είπε να την κάνω μέχρι το επόμενο ραντεβού που είναι σε δύο εβδομάδες... 

Στο παραπεμπτικο την γράφει σαν "καλλιέργεια" οπότε λες να είναι με κολπικο υγρό;;; και ποιος θα μου το λάβει οεο;;; 

Και μενα ο βλακας γιατι δεν μου το εγραψε?

Δηλαδη θα με ξαναβαλει παλι να κανω καλλιεργεια? Εμενα ο ιδιος μου την εκανε. Δεν εχω ιδεα που αλλου την κανεις.

Μονο με καλλιεργεια δηλαδη το βλεπεις?

Καλα αν μου πει παλι να κανω καλλιεργεια ειναι καθυστερημενος.

Μηηηπως θα το ελεγε στις παρατηρησεις ή επρεπε να ζητηθει...?

Ελεγε παντως για μυκητες, ουρεοπλασμα, χλαμυδια και κατι τετοια.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , iwanna24 είπε:

Και μενα ο βλακας γιατι δεν μου το εγραψε?

Δηλαδη θα με ξαναβαλει παλι να κανω καλλιεργεια? Εμενα ο ιδιος μου την εκανε. Δεν εχω ιδεα που αλλου την κανεις.

Μονο με καλλιεργεια δηλαδη το βλεπεις?

Καλα αν μου πει παλι να κανω καλλιεργεια ειναι καθυστερημενος.

Μηηηπως θα το ελεγε στις παρατηρησεις ή επρεπε να ζητηθει...?

Ελεγε παντως για μυκητες, ουρεοπλασμα, χλαμυδια και κατι τετοια.

Λοιπόν πήρα μόλις την γραμματέα να ρωτήσω και μου είπε γίνεται μέσω κολπικου υγρού που θα μου πάρουν στο μικροβιολογικο :cry: εμένα πάλι το αντίθετο από εσένα μου έγραψε μόνο για στρεπτοκοκο στην καλλιέργεια :-x


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , iwanna24 είπε:

Και μενα ο βλακας γιατι δεν μου το εγραψε?

Δηλαδη θα με ξαναβαλει παλι να κανω καλλιεργεια? Εμενα ο ιδιος μου την εκανε. Δεν εχω ιδεα που αλλου την κανεις.

Μονο με καλλιεργεια δηλαδη το βλεπεις?

Καλα αν μου πει παλι να κανω καλλιεργεια ειναι καθυστερημενος.

Μηηηπως θα το ελεγε στις παρατηρησεις ή επρεπε να ζητηθει...?

Ελεγε παντως για μυκητες, ουρεοπλασμα, χλαμυδια και κατι τετοια.

ιωαννα την καλλιεργεια στρεπτοκοκκου την κανουν μολις μπεις στο μηνα σου καλητερα για να ειναι σιγουροι για την γεννα μην κολλησει το μωρο στην γεννα εσυ την καλλιεργεια την εκανες αρκετα νωρις ισως γιαυτο να μην στο ειπε για να την κανετε τελευταια να ειναι πιο σιγουρο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , KarMar84 είπε:

Λοιπόν πήρα μόλις την γραμματέα να ρωτήσω και μου είπε γίνεται μέσω κολπικου υγρού που θα μου πάρουν στο μικροβιολογικο :cry: εμένα πάλι το αντίθετο από εσένα μου έγραψε μόνο για στρεπτοκοκο στην καλλιέργεια :-x

Ξερω και γω...μαλλον παιρνουν και στα μικροβιολογικα. Δεν το ξερα.

πρίν από 35 λεπτά , linaa είπε:

ιωαννα την καλλιεργεια στρεπτοκοκκου την κανουν μολις μπεις στο μηνα σου καλητερα για να ειναι σιγουροι για την γεννα μην κολλησει το μωρο στην γεννα εσυ την καλλιεργεια την εκανες αρκετα νωρις ισως γιαυτο να μην στο ειπε για να την κανετε τελευταια να ειναι πιο σιγουρο.

Απλα εκανα 33 θα κανω παλι σε 3 βδομαδες?

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ξερω και γω...μαλλον παιρνουν και στα μικροβιολογικα. Δεν το ξερα.

Απλα εκανα 33 θα κανω παλι σε 3 βδομαδες?

 

ναι κοριτσακι οι περισσοτεροι γιατροι την δινουν αυτην την εξεταση λιγο πριν την γεννα δυο μηνες πριν δεν εχει νοημα γιατι ο στρεπτοκοκκος επιρεαζει την γεννα οποτε θα σου δωσει οδηγιες μην ανχωνεσε στο επομενο ραντεβου ρωτα τον! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

ναι κοριτσακι οι περισσοτεροι γιατροι την δινουν αυτην την εξεταση λιγο πριν την γεννα δυο μηνες πριν δεν εχει νοημα γιατι ο στρεπτοκοκκος επιρεαζει την γεννα οποτε θα σου δωσει οδηγιες μην ανχωνεσε στο επομενο ραντεβου ρωτα τον! 

Πωωω δεν ηθελα παλιιιι καλλιεργειαααα. Οοοοοοοχι :roll:

Τεσπα αναγκαστικα θα ρωτησω.

  • Λυπημένη/-ος 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να μπω σε σκέψεις να ζητήσω από το μικροβιολογικο να μου ελέγξει και τα υπόλοιπα με την καλλιέργεια που θα κάνω ή να εμπιστευτω τον γιατρό και να κάνω μόνο για στρεπτοκοκο που μου έγραψε;;; 


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , KarMar84 είπε:

Εγώ να μπω σε σκέψεις να ζητήσω από το μικροβιολογικο να μου ελέγξει και τα υπόλοιπα με την καλλιέργεια που θα κάνω ή να εμπιστευτω τον γιατρό και να κάνω μόνο για στρεπτοκοκο που μου έγραψε;;; 

μωρε αν δεν ειχες πριν τιποτα απο τα υπολοιπα δεν εχεις προβλημα δεν κανουν συνεχεια καλλιεργειες για αυτα δεν κολλας τοσο ευκολα χλαμυδια μυκοπλασμα νομιζω ειναι ακυρο να τα ελενξεις τωρα.  βεβαια αφου θα παρεις που θα παρεις δειγμα δεν ειναι ακριβη η εξεταση για ολα.  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , KarMar84 είπε:

Εγώ να μπω σε σκέψεις να ζητήσω από το μικροβιολογικο να μου ελέγξει και τα υπόλοιπα με την καλλιέργεια που θα κάνω ή να εμπιστευτω τον γιατρό και να κάνω μόνο για στρεπτοκοκο που μου έγραψε;;; 

Να εμπιστευτεις καλε το γιατρο...μα τα αλλα και να χεις πχ ουρεοπλασμα δεν εγινε κατι...εδω γεννας σε λιγες βδομαδες...

Μονο ο στρεπτοκοκκος ειναι θεμα.

Εγω εκανα καλλιεργεια επειδη τα λευκα μου ανεβαιναν στο Θεο.

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

fani να σας ζήσει ο γιός! αναπάντεχη έκπληξη

με το καλό και οι υπόλοιπες...περιμένουμε νέα σας...

 

εγώ πήγα τη Πεμπτη για υπέρηχο και nst...36+3 και τη βγαλάνε μεγάλη 2960γρ.

 

μου έγραψε κάτι αιματολογικές και θα παώ πάλι την επόμενη Πέμπτη όπου θα δεί και τράχηλο...ήδη πονάω και μόνο που το σκέφτομαι

αυξημένα τα αμνιακά υγρά

  • Ευχαριστώ 1

Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια για το στρεπτόκοκκο επειδή πήγα προχθές για την εξέταση, είναι όντως καλλιέργεια και παίρνουν κολπικό υγρό και ιδανικά και ορθικό..επειδή υπάρχει και στο έντερο και μπορεί να βγει αρνητικό κολπικά αλλά ουσιαστικά να έχουμε το μικρόβιο..ρώτησα τον γιατρό μου μιας και αυτός μου πήρε το δείγμα, και το ίδιο τον ρώτησε και η προϊσταμένη του μικροβιολογικού καθώς της φάνηκε περίεργο και το ορθικό δείγμα..

Επίσης σύμφωνα με τις νεώτερες οδηγίες που έχουν δοθεί και με ενημέρωσε η μαία μου σχετικά προχθές, ούτως η άλλως μόλις σου κάνουν εισαγωγή για τον τοκετό οφείλουν πλέον να σου χορηγήσουν ενδοφλέβια αντιβίωση για το στρεπτόκοκκο, οπότε και είμαστε καλυμμένες θεωρητικά..

 

  • Ευχαριστώ 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα....τι κάνετε?εγώ είχα δύσκολη νύχτα.γυρναω από δω γυρνάω από κει.... σκατα....δεν κοιμάμαι καλά με την τεράστια κοιλιά πλέον...η farmakotriftena τι έκανε ρε παιδιά???με αγχωνει λίγο τώρα πότε θα μας στείλει άραγε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ...ανυπομονο νεα τις farmakotriftena να δουμε πως πηγε ..αλλα και να μην μας πει λογικο θα το βρω γτ οχι λιγο κουρασμενη οχι λιγο ενθουσιασμενη ..οχι θα ασχολειτε με το μωρακι τις ...εμας θα σκεφτετε τωρα ....αχ την ζηλευω ..και εγω θελω να αποκτησω το μωρακι μ στην αγκαλια μ ....οσο για κουραση ταλαιπωρια στο φουλ ...νιωθω σαν να κανω καθε μερα γενικη καθαριοτιτα η μεση ποναει ...η καουρες δν .....οδο για τον υπνο οκ κοιμαμε αλλα με τα χιλια ζορια δν βολευομαι με τπτ εχω 100  μαξιλαρια μπας και βολευωτο τεταρτη εχω ραντεβου αντε να δουμε τι θα δουμε ....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γέννησα!!

3250 ο μπέμπης μου... έκλαιγε πριν καν βγει! Ζωηρός ζωηρός! Αλλά όπως φοβόμουν.. . Μπήκε σε μονάδα και δεν τον είδα καθόλου. Μόνο ελάχιστα μου τον έβαλαν πάνω μου μέσα στο χειρουργείο.  Ειμαι λίγο στεναχωρημένη γι'αυτό.

Κατά τα άλλα έχω τρελή φαγούρα από την επισκληριδιο  (το είχα και στην κόρη μου αυτο) και ενώ στην κόρη μου κουνησα κατευθείαν τα πόδια μου στο κρεβάτι,  εδώ έκανα κάπου 3 ώρες και χεστηκα  λίγο από φόβο αχααχ αλλά όλα καλά.

Επισης ο άντρας μου πήγε 2 φορές στην μονάδα και τον είδε,  κάποια στιγμή του έβαλαν πιπίλα και ηρέμησε γιατί λέει είχε γίνει μωβ από το πολύ κλαμα. Και τη 2η φορά που πήγε το  ενα χεράκι του ειχε γινει τουμπανο γιατι χτυπιουταν και έβγαλε όρους και σωληνακια..  πφφφφ

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...