Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!!

3250 ο μπέμπης μου... έκλαιγε πριν καν βγει! Ζωηρός ζωηρός! Αλλά όπως φοβόμουν.. . Μπήκε σε μονάδα και δεν τον είδα καθόλου. Μόνο ελάχιστα μου τον έβαλαν πάνω μου μέσα στο χειρουργείο.  Ειμαι λίγο στεναχωρημένη γι'αυτό.

Κατά τα άλλα έχω τρελή φαγούρα από την επισκληριδιο  (το είχα και στην κόρη μου αυτο) και ενώ στην κόρη μου κουνησα κατευθείαν τα πόδια μου στο κρεβάτι,  εδώ έκανα κάπου 3 ώρες και χεστηκα  λίγο από φόβο αχααχ αλλά όλα καλά.

Επισης ο άντρας μου πήγε 2 φορές στην μονάδα και τον είδε,  κάποια στιγμή του έβαλαν πιπίλα και ηρέμησε γιατί λέει είχε γίνει μωβ από το πολύ κλαμα. Και τη 2η φορά που πήγε το  ενα χεράκι του ειχε γινει τουμπανο γιατι χτυπιουταν και έβγαλε όρους και σωληνακια..  πφφφφ

Αχ...συγκινηθηκα παλι γαμω...δεν με αντεχω.

Να σου ζησει κοριτσαρα μου!

Να τον καμαρωνεις και ετσι μαγκας να ειναι μια ζωη!!!

Μπηκε μοναδα λογικα για λιγακι και συντομα θα τον εχεις αγκαλιτσα ε?

Τυχερουλα μουυυ...

Αντε και στς δικα μας συντομα!!!

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σ'ευχαριστώ πολύ @iwanna24!!  Θα ρθει και η σειρά σας. Αχ σε καταλαβαινω. Μόνο χθες ένιωσα το "φτου ξελεφτερια " βουνό μου φάνηκε Μέχρι και μια μέρα πριν... Τώρα ανυπομονω να τον πάρω αγκαλιά!!

Δεν έχω σηκωθεί ακόμα. (Ούτε λόγος) πονακια έχω λίγα μόνο η φαγούρα με έχει πεθάνει.. Μέχρι και στη μούρη. 

Κορίτσια η κοιλιά έγινε σχεδόν πλάκα. Χαχαχα τώρα όταν θα σηκωθώ ελπίζω να μην σοκαριστω 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena να σας ζήσει κορίτσι μου!! Ότι καλύτερο σας εύχομαι μάνα και γιο!! Υπομονή για την πρώτη αγκαλιτσα σας τώρα :-D

Έτοιμη και για την παραλία και τα σορτσακια σου χιχι 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ @iwanna24!!  Θα ρθει και η σειρά σας. Αχ σε καταλαβαινω. Μόνο χθες ένιωσα το "φτου ξελεφτερια " βουνό μου φάνηκε Μέχρι και μια μέρα πριν... Τώρα ανυπομονω να τον πάρω αγκαλιά!!

Δεν έχω σηκωθεί ακόμα. (Ούτε λόγος) πονακια έχω λίγα μόνο η φαγούρα με έχει πεθάνει.. Μέχρι και στη μούρη. 

Κορίτσια η κοιλιά έγινε σχεδόν πλάκα. Χαχαχα τώρα όταν θα σηκωθώ ελπίζω να μην σοκαριστω 

Γιατι εγινε ολο αυτο ?? Αχ τυχεερη επιτελους .γλυτωσες ..καλοτυχο να ειναι να σου ζησει ...και αφου πηγαν ολα καλα ..τα υπολυπα δν εχουν τοση σημασια καλη ανωρηση να εχεις ..αντε με το καλο και εμεις οι υπολυπες .....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@KarMar84 σε ένα μήνα περιπου θα υποδεχθείς κι εσύ την μπέμπα σου!! Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Κορίτσια είναι υπέροχο συναίσθημα. 

Στην αρχή η όλη διαδικασία είναι λίγο φρίκη ειδικά για όσες πάνε

ΔΥ ΣΤΥ ΧΩΣ για 2η κτ.. Αλλά μόλις αντικρίσεις το μωρό σου :x:x

Εντωμεταξύ ήμουν κάπου μια ώρα στο δωμάτιο αναμονής και να τους λέω συνέχεια ότι θέλω τον άντρα μου και εκείνος να ναι άφαντος!!! Να τον παίρνουν στο κινητό να μην απαντά  (γενικά δεν έχει καλή σχέση με το κινητο) βουρκωνα από θυμό!! Την ώρα που ήρθε ο νοσοκόμος να με πάει στο χειρουργείο του το είπα κι αυτουνού.  Και τελικά πήραμε τον πατέρα μου και κατέβηκαν.  ήταν όλοι μαζί στην καφετέρια και έπιναν καφέ!! Τον είδα για 1' και του την είπα του.καημενου.  έμαθα ότι ήταν χάλια μετά. Αχααχ

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@KarMar84 σε ένα μήνα περιπου θα υποδεχθείς κι εσύ την μπέμπα σου!! Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Κορίτσια είναι υπέροχο συναίσθημα. 

Στην αρχή η όλη διαδικασία είναι λίγο φρίκη ειδικά για όσες πάνε

ΔΥ ΣΤΥ ΧΩΣ για 2η κτ.. Αλλά μόλις αντικρίσεις το μωρό σου :x:x

Εντωμεταξύ ήμουν κάπου μια ώρα στο δωμάτιο αναμονής και να τους λέω συνέχεια ότι θέλω τον άντρα μου και εκείνος να ναι άφαντος!!! Να τον παίρνουν στο κινητό να μην απαντά  (γενικά δεν έχει καλή σχέση με το κινητο) βουρκωνα από θυμό!! Την ώρα που ήρθε ο νοσοκόμος να με πάει στο χειρουργείο του το είπα κι αυτουνού.  Και τελικά πήραμε τον πατέρα μου και κατέβηκαν.  ήταν όλοι μαζί στην καφετέρια και έπιναν καφέ!! Τον είδα για 1' και του την είπα του.καημενου.  έμαθα ότι ήταν χάλια μετά. Αχααχ

να σου ζησει κοριτσι αντε παντα τετοια κ να ειστε ολοι τυχεροι κ υγιης!!!! 

χα χα χα αντρες παιδι μου στον κοσμο τους δεν πειραζει ας στεναχωρηθουν κ αυτοι λιγο δεν παθαινουν τιποτα τοση ταλαιπωρεια περναμε εμεις 9 μηνες!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

να σου ζησει κοριτσι αντε παντα τετοια κ να ειστε ολοι τυχεροι κ υγιης!!!! 

χα χα χα αντρες παιδι μου στον κοσμο τους δεν πειραζει ας στεναχωρηθουν κ αυτοι λιγο δεν παθαινουν τιποτα τοση ταλαιπωρεια περναμε εμεις 9 μηνες!!! 

Ευχαριστώ πολύ Λίνα μου!!! Εσύ ποτέ είσαι; Κάπου Νοέμβριο;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@KarMar84 σε ένα μήνα περιπου θα υποδεχθείς κι εσύ την μπέμπα σου!! Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Κορίτσια είναι υπέροχο συναίσθημα. 

Στην αρχή η όλη διαδικασία είναι λίγο φρίκη ειδικά για όσες πάνε

ΔΥ ΣΤΥ ΧΩΣ για 2η κτ.. Αλλά μόλις αντικρίσεις το μωρό σου :x:x

Εντωμεταξύ ήμουν κάπου μια ώρα στο δωμάτιο αναμονής και να τους λέω συνέχεια ότι θέλω τον άντρα μου και εκείνος να ναι άφαντος!!! Να τον παίρνουν στο κινητό να μην απαντά  (γενικά δεν έχει καλή σχέση με το κινητο) βουρκωνα από θυμό!! Την ώρα που ήρθε ο νοσοκόμος να με πάει στο χειρουργείο του το είπα κι αυτουνού.  Και τελικά πήραμε τον πατέρα μου και κατέβηκαν.  ήταν όλοι μαζί στην καφετέρια και έπιναν καφέ!! Τον είδα για 1' και του την είπα του.καημενου.  έμαθα ότι ήταν χάλια μετά. Αχααχ

Να σου ζήσει ο παίδαρος!!!!γέρος και δυνατός!!! μπράβο κοπέλα μου ....άντε μας κοψοχολιασες είπα δε θα στείλει....για τη φαγούρα στη μύτη-μουτρα γενικά τους το λες!μου έδωσαν φάρμακο γι'αυτό τότε...μη στεναχωριέσαι κορίτσι δεν πιστεύω να μείνει πολύ εκεί μέσα τόσο ζωηρό κ τόσα κιλά! θα σου τον δώσουν δεν μπορεί...αχ θα κλάψω.... κορίτσια όλες πλησιάζουμε σιγά σιγά το πήρατε χαμπάρι????ή είμαι η "υστερο" της παρέας???

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ευχαριστώ πολύ Λίνα μου!!! Εσύ ποτέ είσαι; Κάπου Νοέμβριο;

οχι μη με πας καλε τοσο μακρια κ σβηνω τοσες μερες χα χα χα !!! τελος αυγουστου τρια μηνακια μηναν!!!!

Link to comment
Share on other sites

@linaa sorry !! Υπομονή γιατί θα σαι και μέσα στην καρδιά του καλοκαιριού ...  Όμως έχεις καλή εγκυμοσύνη κορίτσι μου και θα δεις ότι θα περάσει σαν νεράκι  η δική σου!!!! αγόρι ή κοριτσι;

@Melody90 σ'ευχαριστω πολύ φίλη μου!! Τους το είπα και πάλι fenistil  μου έβαλαν γαμωτο... Και πάλι έχω φαγούρα.  Τπτ δεν μου έκανε και η 2η δόση. Ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ...

Ποια λέτε να'ναι η επομενη;;;

@mamSof where are you??? @aspa80??

Όποια είναι να γεννήσει Ρέα πείτε μου να στείλω πληροφορίες.  Όπως βλέπετε δεν έχω τον μπέμπη μου τους έδιωξα όλους δεν μπορώ να κοιμηθώ από τη φαγούρα οπότε έχω χρόνο :cry: 

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@linaa sorry !! Υπομονή γιατί θα σαι και μέσα στην καρδιά του καλοκαιριού ...  Όμως έχεις καλή εγκυμοσύνη κορίτσι μου και θα δεις ότι θα περάσει σαν νεράκι  η δική σου!!!! αγόρι ή κοριτσι;

@Melody90 σ'ευχαριστω πολύ φίλη μου!! Τους το είπα και πάλι fenistil  μου έβαλαν γαμωτο... Και πάλι έχω φαγούρα.  Τπτ δεν μου έκανε και η 2η δόση. Ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ...

Ποια λέτε να'ναι η επομενη;;;

@mamSof where are you??? @aspa80??

Όποια είναι να γεννήσει Ρέα πείτε μου να στείλω πληροφορίες.  Όπως βλέπετε δεν έχω τον μπέμπη μου τους έδιωξα όλους δεν μπορώ να κοιμηθώ από τη φαγούρα οπότε έχω χρόνο :cry: 

αγορακι κ εγω! ναι θελει υπομονη το καλοκαιρι αλλα τουλαχιστον λεω γλιτωνω ιωσει κτλ του χειμωνα. 

αντε ξεκουρασου τωρα κ αυριο πιστευω θα σου φερουν κ το μικρο κ μετα αρχιζει το τρεξιμο! 

ωραιο το ρεα απο οσα εχω δει παντως. ειστε πολλα ατομα μεσα στο δωματιο? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Να σου ζήσει ο παίδαρος!!!!γέρος και δυνατός!!! μπράβο κοπέλα μου ....άντε μας κοψοχολιασες είπα δε θα στείλει....για τη φαγούρα στη μύτη-μουτρα γενικά τους το λες!μου έδωσαν φάρμακο γι'αυτό τότε...μη στεναχωριέσαι κορίτσι δεν πιστεύω να μείνει πολύ εκεί μέσα τόσο ζωηρό κ τόσα κιλά! θα σου τον δώσουν δεν μπορεί...αχ θα κλάψω.... κορίτσια όλες πλησιάζουμε σιγά σιγά το πήρατε χαμπάρι????ή είμαι η "υστερο" της παρέας???

Οσο και να μετρω τις μερες ...παλι σκεφτωμαι ποτε εμεινα εγκυος πως περασαν η μηνες ..και μ εμειναν 15 με 16 μερες μονο μεχρι την πητ μ ουτε που το καταλαβα .."σχετικα" ...και επισης σκεφτωμαι ποτε θα ξανα νιωσω ολην αυτην την διαδικασια ...??? Παρο ολο που τωρα ταλαιπωρουμε ειμαι συγουρι επειτα θα μ λυψει ....χαχχαχαχαχχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Οσο και να μετρω τις μερες ...παλι σκεφτωμαι ποτε εμεινα εγκυος πως περασαν η μηνες ..και μ εμειναν 15 με 16 μερες μονο μεχρι την πητ μ ουτε που το καταλαβα .."σχετικα" ...και επισης σκεφτωμαι ποτε θα ξανα νιωσω ολην αυτην την διαδικασια ...??? Παρο ολο που τωρα ταλαιπωρουμε ειμαι συγουρι επειτα θα μ λυψει ....χαχχαχαχαχχα

Άσε.....με το που γεννήσεις μετά από μερικές μέρες σου λείπουν οι κλωτσιες η κοιλίτσα που χαϊδευες   ..τουλάχιστον σε μένα έτσι ήταν.ηθελα αμέσως να ξανά κάνω μωρό μου έλειπε όλο αυτό.παρολο που είχα να κάνω κ με επιλοχία κατάθλιψη...ασε να μην τα θυμάμαι γιατί ειμαι και πολύ κλαψιαρα..εσένα είναι το πρώτο σου???

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, linaa είπε:

αγορακι κ εγω! ναι θελει υπομονη το καλοκαιρι αλλα τουλαχιστον λεω γλιτωνω ιωσει κτλ του χειμωνα. 

αντε ξεκουρασου τωρα κ αυριο πιστευω θα σου φερουν κ το μικρο κ μετα αρχιζει το τρεξιμο! 

ωραιο το ρεα απο οσα εχω δει παντως. ειστε πολλα ατομα μεσα στο δωματιο? 

Σε τρίκλινο είμαι!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...