Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , Melody90 είπε:

Άσε.....με το που γεννήσεις μετά από μερικές μέρες σου λείπουν οι κλωτσιες η κοιλίτσα που χαϊδευες   ..τουλάχιστον σε μένα έτσι ήταν.ηθελα αμέσως να ξανά κάνω μωρό μου έλειπε όλο αυτό.παρολο που είχα να κάνω κ με επιλοχία κατάθλιψη...ασε να μην τα θυμάμαι γιατί ειμαι και πολύ κλαψιαρα..εσένα είναι το πρώτο σου???

Οχι το δευτερο ...το πρωτο αγορακι και ειναι 21.μηνων ..χαχαχα και εγω οταν γεννησα μετα που ελυπε ολα αυτο το συναισθημα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

@Farmakotriftena να σου ζησει ο μπεμπης!!!! Ευχομαι να τον παρεις συντομα αγκαλιτσα!! 

Εμεις σημερα πρωτα ο Θεος βγαινουμε! Εχω αγωνια για το πώς θα ειναι η πρωτη μερα στο σπιτι! 

Ακομα δυσκολευομαι να σηκωθω και ποναω λιγακι και πρεπει καποιος να μου δινει το μωρο, δεν μπορω ακομα να το σηκωσω μονη μου.

Ακομα δεν το πιστευω...ποτε γραφαμε εδω για τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης και αρχισαν να σκανε μυτη τα μπουμπουκακια!!!

Και εγω επιασα τον εαυτο μου χθες το βραδυ να βαζω τα χερια στην κοιλια μου για να νιωσω κινηση του μωρου!

Και παλι με το καλο σε ολες που επονται!!!

 

On 18/5/2018 at 8:16 ΠΜ, Farmakotriftena είπε:

@fani_ να σου ζήσει ο γιος σου!!!!! Καλοτυχος Και γεμάτος υγεία!!! Ρε παιδί κι εγώ το είχα προαίσθημα για εσένα. Αφού κάποια στιγμή χθες που μπήκα ήθελα να γράψω @fani_ που είσαι; Μήπως γεννησες; χαχαχα  και η Σοφία πίστευε πως κάποια θα γεννήσει πριν από εμένα!

Καλή δύναμη σου εύχομαι.  Οι πόνοι σε 2 μερούλες λογικά θα έχουν περάσει!! 

Εγώ αύριο υποτίθεται γενναω αλλά ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει. .. λέτε να μη γεννήσω τελικα; σε λίγο θα πάω στο Ρέα για προεγχειρητικο....

Αν σου πω οτι την Πεμπτη ξημερωματα μου στελνει μηνυμα η κουμπαρα μου και με ρωταει μηπως γεννησα θα το πιστεψεις??χαχα!!ειχατε πολλες το προαισθημα!

On 18/5/2018 at 6:29 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Χαχα στην αρχή έγραψα εσένα αλλα μετά το ξανά σκέφτηκα και μου'ρθε καλύτερα ή Αγγελική. Και άλλαξα το κείμενο.  Για να δούμε...

@fani_ Πόσο γεννήθηκε ο μπέμπης  σου; ενέσεις εκανες;; πως είσαι τωρα πονας;;;

Γεννηθηκε 3200 και 52 ποντους! Πονεσα πολυ μεχρι χθες το μεσημερι..δεν επιτρεποταν να παρω και πολλα απο τα δυνατα παυσιπονα. Τωρα ειμαι πολυ καλυτερα, μονο δυσκολευομαι να σηκωθω απο το κρεβατι.  Θα κανω μια ινοχεπ την ημερα για 40 μερες μετα τον τοκετο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@fani_ κιόλας σε βγαζουν; πόσες ημέρες έκατσες;; εγώ μάλλον 4 διανυκτερεύσεις θα κάνω. 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ και τις υπόλοιπες για τις ευχές σας. Μου τελείωσαν τα like.

Ο μπέμπης μου ακόμα στη μονάδα είναι και δεν έχω απάντηση για το αν θα τον πάρω σημερα... Πολύ στεναχώρια. 

Εγώ ψιλοποναω.  Δεν κοιμήθηκα καλά  (ήρθαν άλλες 2 κοπέλες το βραδυ και συνέχεια έμπαιναν οι νοσηλεύτριες)

Επισης μου δίνουν θήλαστρο.  Δεν βγαζω τίποτα κυριολεκτικά... και με ποναει το ρημάδι. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ευχομαι μς ενα πονο ολες σας να πανε ολα τελεια...  Θα ηθελα να ρωτησω ομως εσεις θα ξερετε σε ποια εβδομαδα φτιαχνεις τα χαρτια ωια την αδεια μητροτητας κ τι χρειαζετε εγω κανονικα σταματαω τον ιουλιο ποτε πρεπει να φταξω τα χαρτια μ


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

@fani_ κιόλας σε βγαζουν; πόσες ημέρες έκατσες;; εγώ μάλλον 4 διανυκτερεύσεις θα κάνω. 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ και τις υπόλοιπες για τις ευχές σας. Μου τελείωσαν τα like.

Ο μπέμπης μου ακόμα στη μονάδα είναι και δεν έχω απάντηση για το αν θα τον πάρω σημερα... Πολύ στεναχώρια. 

Εγώ ψιλοποναω.  Δεν κοιμήθηκα καλά  (ήρθαν άλλες 2 κοπέλες το βραδυ και συνέχεια έμπαιναν οι νοσηλεύτριες)

Επισης μου δίνουν θήλαστρο.  Δεν βγαζω τίποτα κυριολεκτικά... και με ποναει το ρημάδι. 

4 διανυκτερευσεις εκανα, Τεταρτη βραδυ με Σαββατο βραδυ.

Απο πονο ασε, τί να σου λεω. Ελπιζω αν αξιωθω να κανω δευτερο να ερθουν ετσι τα πραγματα να κανω επισκληριδιο... Με την ολικη ξυπνας και νιωθεις ολο το σφαξιμο απο την πρωτη ωρα.

Οσο για τον υπνο, δεν μπορω να κοιμηθω πανω απο τρεις ωρες το 24ωρο...αλλα δε νυσταζω κιολας!!

Κοριτσια εγω δεν θηλαζω γιατι θα παιρνω 4 αντιβιωσεις για 10 μερες απο τις οποιες οι 2 δεν ειναι συμβατες και δυστυχως δεν εχω κουραγιο να βγαζω και να πεταω το γαλα για το διαστημα αυτο. Και μετα το μωρο θα δεχοταν το στηθος? Ασε που αν εκανα καποια λοιμωξη ή μαστιτιδα θα επρεπε να ξαναρχισω αντιβιωση.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

@fani_ κιόλας σε βγαζουν; πόσες ημέρες έκατσες;; εγώ μάλλον 4 διανυκτερεύσεις θα κάνω. 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ και τις υπόλοιπες για τις ευχές σας. Μου τελείωσαν τα like.

Ο μπέμπης μου ακόμα στη μονάδα είναι και δεν έχω απάντηση για το αν θα τον πάρω σημερα... Πολύ στεναχώρια. 

Εγώ ψιλοποναω.  Δεν κοιμήθηκα καλά  (ήρθαν άλλες 2 κοπέλες το βραδυ και συνέχεια έμπαιναν οι νοσηλεύτριες)

Επισης μου δίνουν θήλαστρο.  Δεν βγαζω τίποτα κυριολεκτικά... και με ποναει το ρημάδι. 

Φαρμακοτριφτενα να σου ζήσει!!!γτ μπήκε ο μπέμπης σου στη μονάδα? Με το θηλαστρο πολλές γυναίκες δεν βγάζουμε γι αυτό μν σε ανησυχεί...δεν ανταποκρινεται στην πραγματική παραγωγή που έχει μια γυναίκα όταν θηλάζει το μωρό της...όλα καλά να πάνε και σύντομα να τον έχεις αγκαλίτσα σου! 

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena γερό και τυχερό το μωράκι σου, να το καμαρώσεις όπως επιθυμείς!! Άντε και στα δικά μας οι υπόλοιπες, θέλω να γεννήσω, μ έχει φάει η αϋπνία, δεν γίνεται άλλο!!!

37+4 Σήμερα!!

Link to comment
Share on other sites

να σας ζήσουν τα μωράκια φανη και φαρμακοτριφτενα!

εγω μπηκα σήμερα στην 37η εβδομάδα! το δεύτερο είναι κι απ ό,τι μου είπε ο γιατρός λογικά δε θα μπω στον ιούνιο. άρχισα το περπάτημα καθημερινά.

το μεσημέρι ή απόγευμα έχω για μια ωρίτσα περίπου κάτι συσπασούλες κι επίσης έχω αυξημένα κολπικά υγρά (πιο πηχτά). η κοιλιά μου έχει κατέβει πάαααααρα πολύ.

πήγα πριν 10 μερες για καρδιοτοκογράφημα, όλα καλά ήταν. Αλλά από τότε δε μου είπε ο γιατρός να πάω να με δει ή κάτι άλλο. Λέω να τον πάρω α'υριο ένα τηλ.

Κανονικά με φυσιολογικό τοκετό θα γεννήσω χωρίς επισκληρίδιο. έχει γεννήσει κάποια μανούλα το δεύτερο παιδάκι της έτσι; Ηταν ο τοκετός πιο γρήγορος κι εύκολος όπως λένε στο δεύτερο παιδάκι;

Επίσης έχετε σταματήσει όλα τα φάρμακα που παίρνατε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης;

 

Link to comment
Share on other sites

Φαρμακοτριφτενα να σου ζησει...ευχομαι να περασει γρηγορα η φαγουρα...και να σου φερουν το μπεμπη στην αγκαλιά σου....

γιατι στον κρατάνε? 

 

Καλε ποτε φτασαμε στις γεννες?

 

Εμενα πρηστηκαν τα ποδια στους αστραγαλους απο τη μεσα πλευρα....

 

Μετραω πιεση και ειναι χαμηλη....

 

Εχετε ψιλοπρηστει κι εσεις?

 

 

Λία με φυσιολογικο χωρις επισκληρηδιο γεννησα και τα 3 προηγουμενα...

 

Αν ηταν λιγοτερος ο πονος στο 2ο ....που ρωτας...δε νομιζω


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...