Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εδω εγω και δεν κοιμαμαι...νιωθω μια μονιμη αναγκη για τουαλετα...και δεν εννοω μονο λογω συχνοουριας...δεν μπορω να εξηγησω τι εχω παθει.

Και εγω με την τουαλετα εχουμε γινει κολιτες ...χαχχαχαχαχχ την επισκεπτωμαι 1000 στο 24ωρο χαχααχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Aggeliki22 είπε:

Καλημερα κοριτσια.....

Nαι ειναι πολυ κινιτικη βλεπω ποδια ποπο δαχτυλα αγκονες τα παντα ..ενω στο πρωτο ο τεμπελης κουνιοτσν μια φορα.στο τοσο...ισα ισα....ο υπνος ειναι κατι σαν ονειρο πλεον....αντε να δουμε τι θα μας πει αυτην την φορα....οσο για τις πρωτοτοκες ετσι λενε οτι αργουν πιο πολυ ...αλλα ειναι και στην γυναικα ...

 

Καλημέρα!!!

Αχ τυχερή είσαι! Εγώ άκουγα που μου λεγαν οτι θα βλεπω χέρια πόδια να πετάγονται από την κοιλιά και μέχρι στιγμής μόνο πωπό έχω καταλάβει!!! Και αυτό επειδή κάνει ένα βουναλάκι στο αριστερό πλευρό όταν πάει να βολευτεί!!

Ο γιατρός μ έβαλε να πιάσω και το κεφάλι..ανατριχιαστικό είναι!!! 

Τελικά με καθησύχασαν σήμερα που πήγα στο πρωινό τσεκ απ..έχω ακόμα καιρό μπροστά μου για να εμπεδωθεί..απλά μου αύξησε το περπάτημα πολύ περισσότερο (4 ώρες τη μέρα) και μου σύστησε καυτερά φαγητά..και τις ασκήσεις εμπέδωσης όποτε είμαι σπίτι..μας σύστησε και επαφές αλλά δε θέλουμε..βασικά σχεδόν μας τις επέβαλε..αλλά δεν αισθάνομαι άνετα ρε κορίτσια..εσείς τι κάνετε με αυτό το θέμα;

Δε φοβάμαι τόσο μη τραυματιστεί το παιδί..ξέρω πως δεν υπάρχει τέτοιο θέμα..αλλά καταλαβαίνει τόσα ήδη από την κοιλιά..δε μου πάει ..:/ 

Όσες είχατε σήμερα ραντεβού όλα καλά;

Σιγά σιγά θα βγω για περπάτημα..εχθές έκανα καθαριότητα στο σπίτι και καθάρισα επιτέλους το μπαλκόνι για να μπορούμε να το απολαύσουμε τώρα που άνοιξε ο καιρός..γενικά σε μια κινητικότητα με τη βία..η στασιμότητα λέει δεν κάνει καλό...άντε να δούμεεεεε....


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , evaki_ είπε:

 

Καλημέρα!!!

Αχ τυχερή είσαι! Εγώ άκουγα που μου λεγαν οτι θα βλεπω χέρια πόδια να πετάγονται από την κοιλιά και μέχρι στιγμής μόνο πωπό έχω καταλάβει!!! Και αυτό επειδή κάνει ένα βουναλάκι στο αριστερό πλευρό όταν πάει να βολευτεί!!

Ο γιατρός μ έβαλε να πιάσω και το κεφάλι..ανατριχιαστικό είναι!!! 

Τελικά με καθησύχασαν σήμερα που πήγα στο πρωινό τσεκ απ..έχω ακόμα καιρό μπροστά μου για να εμπεδωθεί..απλά μου αύξησε το περπάτημα πολύ περισσότερο (4 ώρες τη μέρα) και μου σύστησε καυτερά φαγητά..και τις ασκήσεις εμπέδωσης όποτε είμαι σπίτι..μας σύστησε και επαφές αλλά δε θέλουμε..βασικά σχεδόν μας τις επέβαλε..αλλά δεν αισθάνομαι άνετα ρε κορίτσια..εσείς τι κάνετε με αυτό το θέμα;

Δε φοβάμαι τόσο μη τραυματιστεί το παιδί..ξέρω πως δεν υπάρχει τέτοιο θέμα..αλλά καταλαβαίνει τόσα ήδη από την κοιλιά..δε μου πάει ..:/ 

Όσες είχατε σήμερα ραντεβού όλα καλά;

Σιγά σιγά θα βγω για περπάτημα..εχθές έκανα καθαριότητα στο σπίτι και καθάρισα επιτέλους το μπαλκόνι για να μπορούμε να το απολαύσουμε τώρα που άνοιξε ο καιρός..γενικά σε μια κινητικότητα με τη βία..η στασιμότητα λέει δεν κάνει καλό...άντε να δούμεεεεε....

Μα και εγω στο πρωτο μ δν εβλεπα τπτ τωρα στο δευτερο τα ειδα ολα ...οσο για την επαφη δυστηχως η ευτηχωε ειναι απαραιτιτο βοηθαει αρκετα ..οντως ολα αυτα που σ ειπε πρεπει να τα κανεις ..εμενα με ειχαν μαλωσει και που καθομουν ολη μερα και που δν ερχομουν σ επαφη...ισως ηταν και αυτος ενας λογος που αργησε πολυ ο τοκετος μ ...παλι τωρα μ ειπε ο γιατρος να τα κανω ολα αυτα αλλα νιωθω τοσο κουρασμενη και δν κανω τπτ ολη μερα καθομαι....οτι χειροτερο..ενω αμα κανω δουλειες και ολα τα σχετικα ...μπορει να ειχα γεννηση ειδη....

Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2018 at 11:19 ΠΜ, katsif είπε:

MamSof να σου ζήσει!  Πάντα γερο και καλότυχο! Αχ τι καλά μια μια παίρνουμε σειρά! 

Κοριτσια εγώ χτες πήγα γιατρό και έφυγα με κλάματα. Μου είπε λέει ότι λόγω της ηπαρινης θα ήταν καλό να κάνω πρόκληση που δεν θέλω και η πολιτική του νοσοκομείου είναι να γεννήσω μέχρι την 39. Τώρα είμαι 37. Και του ειπα οτι σκέφτομαι να μην κάνω επισκληριδιο και μου απαντάει άλλο να μην θες και άλλο να μην έχεις επιλογή.  Και επίσης όταν του ειπα οτι τις ενεσεις τος κάνω προληπτικα και όχι λόγω θρομβοφιλιας μου είπε ότι του φόρτωσα το πρόβλημα.  

Δεν μου άρεσε η συμπεριφορά του. Τι να κανω? Αχ φοβάμαι. ....

Farmakotriftena συνέχισε τις μαλαξεις στο ντους και τώρα που στο έχουν στην λάμπα να πας να θηλάζεις οπωσδήποτε να μην το χάσεις!  Και μένα είχε κάνει ίκτερο η μεγάλη,  βοηθάει πολύ ο θηλασμός!

Το τεκνό όλα αυτα;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Melody90 φίλη μου να σου ζήσει ο μπέμπης.  Δλδ τι μπέμπης  μπεμπαρος! Με μάνα 1.80 τι θα έβγαινε το παιδί! Θα το πάρει σε ύψος το πουλάκι  μου.

Εμείς επιστρέψαμε πίσω στο σπίτι.  Δεν θέλω να ακουστω  υπερβολική αλλά σήμερα θέλω μόνο να κλαίω.  Ο μπέμπης δεν έχει καμία σχέση με την κόρη μου. Κι αν η κόρη μου πάρα ήταν ένας άγγελος σαν μωρό ετούτος εδώ πάρα είναι το άλλο άκρο.

Κορίτσια έχω τρελαθεί. Όλο κλαίει.  Μόνο 2μιση  ωρες καταφέραμε  να κοιμηθούμε και αυτό γιατί υπέκυψα και του έδωσα και ξένο κάπου στις 4 τα ξημερώματα .  Δεν γίνεται αλλιώς. Στο στήθος κάθεται με τις ώρες και ενώ τον αφήνω να αφήσει το στήθος μόνος του κοιμάται για 20 λεπτά και ξανά κλάμα.  20 λεπτά!!!!  Είκοσι λεπτά!!!! Twenty minutes!!!! Και πέρα από τη πλάκα, δεν αντέχω.  Με αποδιοργανεσαι εντελώς όλο αυτό με αγχωσε  απίστευτα και πριν λίγο δεν άντεξα και έκλαιγε κι εγώ μαζί του.

Ο γιατρός μου είπε να μην τον βάζω στο στήθος τόσο συχνα. Γιατί ούτε το στήθος μαζεύει γάλα  κι εγώ σε 4 μέρες θα αγγίξω την κατάθλιψη.  Μου λέει να κοιτάω να τον απασχολώ με διάφορα αλλά και να περιμένω τουλάχιστον τις 2μιση ώρες για να φάει. Ποτέ πριν τις 2μιση ώρες.  Οκ.... ωραίο ακούγεται.  Αλλά πως εφαρμόζεται;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@Melody90 φίλη μου να σου ζήσει ο μπέμπης.  Δλδ τι μπέμπης  μπεμπαρος! Με μάνα 1.80 τι θα έβγαινε το παιδί! Θα το πάρει σε ύψος το πουλάκι  μου.

Εμείς επιστρέψαμε πίσω στο σπίτι.  Δεν θέλω να ακουστω  υπερβολική αλλά σήμερα θέλω μόνο να κλαίω.  Ο μπέμπης δεν έχει καμία σχέση με την κόρη μου. Κι αν η κόρη μου πάρα ήταν ένας άγγελος σαν μωρό ετούτος εδώ πάρα είναι το άλλο άκρο.

Κορίτσια έχω τρελαθεί. Όλο κλαίει.  Μόνο 2μιση  ωρες καταφέραμε  να κοιμηθούμε και αυτό γιατί υπέκυψα και του έδωσα και ξένο κάπου στις 4 τα ξημερώματα .  Δεν γίνεται αλλιώς. Στο στήθος κάθεται με τις ώρες και ενώ τον αφήνω να αφήσει το στήθος μόνος του κοιμάται για 20 λεπτά και ξανά κλάμα.  20 λεπτά!!!!  Είκοσι λεπτά!!!! Twenty minutes!!!! Και πέρα από τη πλάκα, δεν αντέχω.  Με αποδιοργανεσαι εντελώς όλο αυτό με αγχωσε  απίστευτα και πριν λίγο δεν άντεξα και έκλαιγε κι εγώ μαζί του.

Ο γιατρός μου είπε να μην τον βάζω στο στήθος τόσο συχνα. Γιατί ούτε το στήθος μαζεύει γάλα  κι εγώ σε 4 μέρες θα αγγίξω την κατάθλιψη.  Μου λέει να κοιτάω να τον απασχολώ με διάφορα αλλά και να περιμένω τουλάχιστον τις 2μιση ώρες για να φάει. Ποτέ πριν τις 2μιση ώρες.  Οκ.... ωραίο ακούγεται.  Αλλά πως εφαρμόζεται;

Αχου ρε φιλη μου μην λες τετοια...

Δεν εχω ιδεα απο αυτα...

Εδω κανουμε αμαν ...θυμασαι που μετραγες μερεεες???

Ποσοοο χειροτερα μπορει να ειναι απο το να εισαι εγκυος???

Θα περασει...δεν μπορει.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

@Melody90 φίλη μου να σου ζήσει ο μπέμπης.  Δλδ τι μπέμπης  μπεμπαρος! Με μάνα 1.80 τι θα έβγαινε το παιδί! Θα το πάρει σε ύψος το πουλάκι  μου.

Εμείς επιστρέψαμε πίσω στο σπίτι.  Δεν θέλω να ακουστω  υπερβολική αλλά σήμερα θέλω μόνο να κλαίω.  Ο μπέμπης δεν έχει καμία σχέση με την κόρη μου. Κι αν η κόρη μου πάρα ήταν ένας άγγελος σαν μωρό ετούτος εδώ πάρα είναι το άλλο άκρο.

Κορίτσια έχω τρελαθεί. Όλο κλαίει.  Μόνο 2μιση  ωρες καταφέραμε  να κοιμηθούμε και αυτό γιατί υπέκυψα και του έδωσα και ξένο κάπου στις 4 τα ξημερώματα .  Δεν γίνεται αλλιώς. Στο στήθος κάθεται με τις ώρες και ενώ τον αφήνω να αφήσει το στήθος μόνος του κοιμάται για 20 λεπτά και ξανά κλάμα.  20 λεπτά!!!!  Είκοσι λεπτά!!!! Twenty minutes!!!! Και πέρα από τη πλάκα, δεν αντέχω.  Με αποδιοργανεσαι εντελώς όλο αυτό με αγχωσε  απίστευτα και πριν λίγο δεν άντεξα και έκλαιγε κι εγώ μαζί του.

Ο γιατρός μου είπε να μην τον βάζω στο στήθος τόσο συχνα. Γιατί ούτε το στήθος μαζεύει γάλα  κι εγώ σε 4 μέρες θα αγγίξω την κατάθλιψη.  Μου λέει να κοιτάω να τον απασχολώ με διάφορα αλλά και να περιμένω τουλάχιστον τις 2μιση ώρες για να φάει. Ποτέ πριν τις 2μιση ώρες.  Οκ.... ωραίο ακούγεται.  Αλλά πως εφαρμόζεται;

δυστυχως δ γινεται γλυκια μου.το στηθος δ ειναι αππθηκη να μαζευει γαλα,οσο πιο πολυ θηλαζεις τοσο πιο πολυ παραγεται,δουλευει σαν εργοστασιο

θα σου αρεσε αν δλδ εσυ πεινουσες στη μιαμιση ωρα καποιος να προσπαθουσε να σε απασχολησει για να μην φας;κ να μην εκλαιγες,θα ξεκινουσες μετα

μιλησε με καποιον που να ξερει απο θηλασμο αν σε ενδιαφερει

οσο ειναι το μωρο στο στηθος καταλαβαινεις να τρωει;τρεχει γαλατακι;νιωθεις να διψας;τρεχει γαλα το αλλο στηθος;ακους το μωρο να καταπινει;κανεις μαλαξεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

@Melody90 φίλη μου να σου ζήσει ο μπέμπης.  Δλδ τι μπέμπης  μπεμπαρος! Με μάνα 1.80 τι θα έβγαινε το παιδί! Θα το πάρει σε ύψος το πουλάκι  μου.

Εμείς επιστρέψαμε πίσω στο σπίτι.  Δεν θέλω να ακουστω  υπερβολική αλλά σήμερα θέλω μόνο να κλαίω.  Ο μπέμπης δεν έχει καμία σχέση με την κόρη μου. Κι αν η κόρη μου πάρα ήταν ένας άγγελος σαν μωρό ετούτος εδώ πάρα είναι το άλλο άκρο.

Κορίτσια έχω τρελαθεί. Όλο κλαίει.  Μόνο 2μιση  ωρες καταφέραμε  να κοιμηθούμε και αυτό γιατί υπέκυψα και του έδωσα και ξένο κάπου στις 4 τα ξημερώματα .  Δεν γίνεται αλλιώς. Στο στήθος κάθεται με τις ώρες και ενώ τον αφήνω να αφήσει το στήθος μόνος του κοιμάται για 20 λεπτά και ξανά κλάμα.  20 λεπτά!!!!  Είκοσι λεπτά!!!! Twenty minutes!!!! Και πέρα από τη πλάκα, δεν αντέχω.  Με αποδιοργανεσαι εντελώς όλο αυτό με αγχωσε  απίστευτα και πριν λίγο δεν άντεξα και έκλαιγε κι εγώ μαζί του.

Ο γιατρός μου είπε να μην τον βάζω στο στήθος τόσο συχνα. Γιατί ούτε το στήθος μαζεύει γάλα  κι εγώ σε 4 μέρες θα αγγίξω την κατάθλιψη.  Μου λέει να κοιτάω να τον απασχολώ με διάφορα αλλά και να περιμένω τουλάχιστον τις 2μιση ώρες για να φάει. Ποτέ πριν τις 2μιση ώρες.  Οκ.... ωραίο ακούγεται.  Αλλά πως εφαρμόζεται;

20 λεπτα ε? ωραιος ο μπεμπης δωσε μας κουραγιο κ εισαι κ δευτερομανα σκεψου εμας!!!! γελαω προκαταβολικα!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτα "ακουω" και δν θελω να θυλαζω ....με τρομαζουν με βαζουν σε σκεψεις ....και παει λεγοντας ...αντε να εχεις χρονο εστω να πας για ενα κατουριμα ....

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

@Melody90 φίλη μου να σου ζήσει ο μπέμπης.  Δλδ τι μπέμπης  μπεμπαρος! Με μάνα 1.80 τι θα έβγαινε το παιδί! Θα το πάρει σε ύψος το πουλάκι  μου.

Εμείς επιστρέψαμε πίσω στο σπίτι.  Δεν θέλω να ακουστω  υπερβολική αλλά σήμερα θέλω μόνο να κλαίω.  Ο μπέμπης δεν έχει καμία σχέση με την κόρη μου. Κι αν η κόρη μου πάρα ήταν ένας άγγελος σαν μωρό ετούτος εδώ πάρα είναι το άλλο άκρο.

Κορίτσια έχω τρελαθεί. Όλο κλαίει.  Μόνο 2μιση  ωρες καταφέραμε  να κοιμηθούμε και αυτό γιατί υπέκυψα και του έδωσα και ξένο κάπου στις 4 τα ξημερώματα .  Δεν γίνεται αλλιώς. Στο στήθος κάθεται με τις ώρες και ενώ τον αφήνω να αφήσει το στήθος μόνος του κοιμάται για 20 λεπτά και ξανά κλάμα.  20 λεπτά!!!!  Είκοσι λεπτά!!!! Twenty minutes!!!! Και πέρα από τη πλάκα, δεν αντέχω.  Με αποδιοργανεσαι εντελώς όλο αυτό με αγχωσε  απίστευτα και πριν λίγο δεν άντεξα και έκλαιγε κι εγώ μαζί του.

Ο γιατρός μου είπε να μην τον βάζω στο στήθος τόσο συχνα. Γιατί ούτε το στήθος μαζεύει γάλα  κι εγώ σε 4 μέρες θα αγγίξω την κατάθλιψη.  Μου λέει να κοιτάω να τον απασχολώ με διάφορα αλλά και να περιμένω τουλάχιστον τις 2μιση ώρες για να φάει. Ποτέ πριν τις 2μιση ώρες.  Οκ.... ωραίο ακούγεται.  Αλλά πως εφαρμόζεται;

Υπομονη κοριτσι..τι να κανεις ...κατα τα αλλα ειναι καλα ο μικρος ??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Μα και εγω στο πρωτο μ δν εβλεπα τπτ τωρα στο δευτερο τα ειδα ολα ...οσο για την επαφη δυστηχως η ευτηχωε ειναι απαραιτιτο βοηθαει αρκετα ..οντως ολα αυτα που σ ειπε πρεπει να τα κανεις ..εμενα με ειχαν μαλωσει και που καθομουν ολη μερα και που δν ερχομουν σ επαφη...ισως ηταν και αυτος ενας λογος που αργησε πολυ ο τοκετος μ ...παλι τωρα μ ειπε ο γιατρος να τα κανω ολα αυτα αλλα νιωθω τοσο κουρασμενη και δν κανω τπτ ολη μερα καθομαι....οτι χειροτερο..ενω αμα κανω δουλειες και ολα τα σχετικα ...μπορει να ειχα γεννηση ειδη....

Ax τέτοια πες μου....πωπω...να ξεκουνηθώ για τα καλά δλδ και να μην επαναπαύομαι..γιατι με είχε πιάσει μια μουργελίαση οφείλω να το ομολογήσω...αισθανόμουν πως δεν έχω όρεξη και κουράγιο για τίποτα κι εγώ...την εβγαλα κανα δυο μέρες ξάπλα την προηγούμενη εβδομάδα και προτού μπω στο μήνα μου μια βδομαδούλα χαλαρουίτα ήμουν..ελπίζω να μην το πληρώσω ακριβά....:/

ακολούθησα  τις οδηγίες για τα καυτερά και το περπάτημα σήμερα προς ώρας...τις επαφές δε νομίζω πως θα τις αποζητήσω..προτιμώ να δοκιμάσω όλα τ άλλα να σου πω την αλήθεια μου..εσυ λες παρά την κούραση να δοκιμάσεις να ακολουθήσεις τις οδηγίες μιας και στις δίνει για 2η φορά;;

αχχχ είναι δύσκολο μωρέ να αισθάνεσαι τέτοια κούραση και να πρέπει να κινείσαι συνεχώς και να μην έχεις ανάπαυση..εγω σε νιωθω..με το ζορι περπάτησα σήμερα η αληθεια ειναι και αυτο περισσοτερο απο το φοβο μου μην φτασω τις 42 εβδομάδες :grin:.....

παντως επειδη ρώτησα και για τις μέρες που δεν έχω όρεξη για περπάτημα τι μπορώ να κάνω, μου είπαν να κάνω βαθιά καθίσματα , με στήριγμα πάντα εννοείται, και πως το οκλαδόν - πεταλούδα- να ανοιγοκλείνεις προσαγωγούς και πάλι βοηθάει..οπότε αν δεν έχεις ορεξη να κουνηθείς κάνε κάτι απ αυτά μήπως γεννήσεις γρηγορότερα !!! :D

 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

farmakotriftena βάστα γερά....θα περάσει η μπόρα...

πολλά μωρά είναι έτσι....τα 2 πρώτα τα δικά μου ήταν έτσι...δεν κοιμόντουσαν ποτέ από νεογέννητα και δεν κοιμούνται ούτε τώρα...

μόνο ο 3ος κοιμόταν...γκρινιάρης μεν αλλά ξεκούραστο νεογέννητο...κοιμόταν τα 3ωρακια του τη νύχτα...θήλαζε μόνο 5 λεπτά και γύρναγε πλευρό και συνέχιζε τον ύπνο του....

έλεγα δε μπορεί να είναι αλήθεια....δεν μου συμβαίνει...

ο πρώτος κοιμόταν 20 λεπτα μεχρι να σαραντίσει και ήταν 20ωρες στο στήθος...

η 2η κοιμόταν μετά τις 5 το πρωί για λίγο....είχα λιώσει...

και στο 3ο περίμενα κάτι ανάλογο να ζήσω αλλά με καλόμαθε...από το μαιευτήριο κιόλας κοιμόταν

 

τώρα τον έκαναν όμοιο τους τα 2 μεγάλα και δεν κοιμάται ούτε κι αυτός

 

κι αν κρίνω από τη μπέμπα στη κοιλιά που κουνιέται 24 ώρες το 24ωρο βλέπω να περνάω φάση ζόμπι 4η φορά....

 

ο γυναικολόγος είναι άσχετος από θηλασμό....αυτό που σου είπε για μένα ίσχυει αν δίνεις ξένο....δηλαδή να περιμένεις 2.5 ώρες

όσο υπάρχει ζήτηση παράγεται το γάλα...

στο θηλασμό δεν υπάρχουν ρολόγια....υπομονή κι επιμονή μόνο...

βέβαια ένα μπουκάλι ξένο στις 4 η ώρα μπας και κοιμηθείς έστω 3 ώρες και συνέλθεις καλά έκανες και το έδωσες....

 

πήγα σήμερα για τοκογραφό και υπέρηχο....είμαι 37+3 και την έβγαλαν 3600!!!! που θα φτάσει....3555 βγήκε ο 3ος στις 40+1.....πως θα τη βγάλω...!!! και πότε?

θα με ξαναδεί σε μια εβδομάδα ο γιατρός και θα βάλει χερι για να δεί το τράχηλο

 

μελοντι και μαμ σοφ να σας ζήσουν τα μωράκια!!!!

να κάνουμε ανανέωση στο πινακάκι μας...να βλέπουμε τα γεννητούρια!!

  • Μου αρέσει 1

Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν ημουν στο γιατρο ολα καλα το μωρο 3.350μια χαρα αλλα εχω εδω και 1:30 ωρα  συσπασπεις στο 10/12 λεπτα...καπου εκει τωρα εινια απο την κουραση που ειχα σμρ ..μηλησα με τον γιατρο και με λεει αμα συνεχισουν ετσι σε καμια ωρα με μιαμιση να παω νοσοκομειο να με δουν ...αντε μακαρι να ηρθε η ωρα μ ...γτ δν παλευετε αλλο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Εγω πριν ημουν στο γιατρο ολα καλα το μωρο 3.350μια χαρα αλλα εχω εδω και 1:30 ωρα  συσπασπεις στο 10/12 λεπτα...καπου εκει τωρα εινια απο την κουραση που ειχα σμρ ..μηλησα με τον γιατρο και με λεει αμα συνεχισουν ετσι σε καμια ωρα με μιαμιση να παω νοσοκομειο να με δουν ...αντε μακαρι να ηρθε η ωρα μ ...γτ δν παλευετε αλλο

Αααααντε!!!! Λες να πιασαν οι ευχες;;; μακαρι!!! Με το καλο και μ εναν πονο!!! Να μπεις οποτε μπορεσεις να μας ενημερωσεις!!! Ειχες ενστικτο παντως οτι θα σαι η επομενη!!! Θα ναι φοβερο αν πεσεις μεσα!!


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , evaki_ είπε:

Αααααντε!!!! Λες να πιασαν οι ευχες;;; μακαρι!!! Με το καλο και μ εναν πονο!!! Να μπεις οποτε μπορεσεις να μας ενημερωσεις!!! Ειχες ενστικτο παντως οτι θα σαι η επομενη!!! Θα ναι φοβερο αν πεσεις μεσα!!

Ακομα περιμενω..να δω πως θα παει οπου νανε θα παω νοσοκομειο γτ συνεχιζουν η συσπασεις με πονο ...μπορει ομως να ειναο απο την κουραση.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...