Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Καλημερα!

Εμεις ακομα τιποτα.Με ειδε γιατρος χθες και μου εδωσε εντολη για πολυ περπατημα.Οι συσπασεις που κανω δεν ειναι ακομα για γεννα μου ειπε...αφηστε που με εξετασε και με το χερι και τα ειδα ολα!!Ουτε 1 διαστολη δεν εχω μου ειπε.Απο την μια θελω να γεννησω , απο την αλλη αγχωνομαι για εκεινη την ωρα της γεννας..ουφ!

Για να δουμε σημερα θα εχουμε καμια γεννα απο την παρεα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από μένα! 

Εγώ τρίχες μάλλον θα το χωνέψω. .... πηγα χτες αιματολογο και μόλις μπω 39η δηλαδή την άλλη Τετάρτη κόβω ενεσεις και περιμένω.  Μου έχουν σπάσει όλοι τα νευρα, κυρίως ο άντρας μου, όλο θεωρίες. ...  

Προσπαθώ να φτιάξω και την βαλίτσα του μαιευτηριου και ολο προσθέτω κάτι.  Προς το παρόν δεν κλείνει χεχε....

Εγώ πιστεύω επόμενη η Αγγελική. Στανταρ

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα.δν γεννησα ..σπιτι ειμαι ...απλα εχθες ειχα τρελες συσπασεις ρυθμικες αλλα μετα τελος σιγα σιγα υποχωρουσαν ...αλλα.κοντευω με.λεει ο ντοκτορ ...αντε να δουμε ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Εγω τελικα.δν γεννησα ..σπιτι ειμαι ...απλα εχθες ειχα τρελες συσπασεις ρυθμικες αλλα μετα τελος σιγα σιγα υποχωρουσαν ...αλλα.κοντευω με.λεει ο ντοκτορ ...αντε να δουμε ...

Με το καλο κοριτσι μου...

Πλησιαζεις...λιγη υπομονη ακομα!!!

Τυχερηηηη!!!

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου :)

Εγω απο την άλλη αν και δεν κοιμαμαι καθολου, εχω καποια πονάκια και εχω βαρυνει γενικως δεν βιαζομαι να έρθει η στιγμη να γεννήσω γιατί νομίζω πως φοβάμαι λίγο!

Πρωτομανούλα γαρ, οσο και να το σκεφτομαι με αγαπη νομιζω πως δεν μπορω να διανοηθω πως θα είναι η στιγμή.

Για να δούμε!

Με το καλό σε όλες κορίτσια! Γερά μωράκια εύχομαι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοπέλες!!

Κι εγώ στοιχηματίζω στην @Aggeliki22 για την επόμενη γέννα!! Πλησιάζεις!!

@katsif εγώ υποτίθεται έχω ετοιμάσει τη βαλίτσα μαιευτηρίου εδώ και ένα μήνα αλλά μ εχει πιάσει ανασφάλεια αν είναι σωστά αυτά που έχω διαλέξει για να πάρω για το μωρό για την έξοδο και όλο αλλάζω γνώμη...

σήμερα δε μετά απο 22 μέρες εδέησε να φανεί και η παραγγελία μου απο τα orchestra που πήρα ένα νυχτικό για το πρώτο βράδυ κυρίως αλλά και γενικά για τον θηλασμό...ευτυχώς που δε γέννησα δηλαδή πρώτα...αν και απ ότι φαίνεται κι εγώ θα το χωνέψω...:lol:

  • Ευχαριστώ 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ..ακουω ποσαα...???  Ποια λεει ναι και ποια οχι οτι θα γεννησω ..χαχαχχαχαχαχ ο γιατρος μ ειπε οτι αμα δν εχω γεννηση μεχρι 3/6 θα παμε με προκληση γτ ειναι ανουσιο να περιμενουμε καποιες μερες ...οστο το μωρο δν εχει κανει καλη εμπεδωση...ισα ισα ..αλλα.ειναι και με το κεφαλακι στραβα ..αλλα ειπε οτι αυτο δν μας αχγωνει...οσο για την προκληση δν εχω θεμα και. Οσο σκεφτωμαι οτι το μωρο ειναι ειδη 3.350 δλδ σε 9μερες που ειναι η πητ μ ποσο να παει ???? ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , katsif είπε:

Αγγελική είσαι η επόμενη.  Άστα αυτά.....

Ρε κορίτσια άμα εμπεδωθει το καταλαβαινεις?????

Χαχαχαχ...κοιτα το καταλαβενεις γτ σε δυσκολευει να περπατας ..δλδ περπατας σαν την παπια.και νιωθεις μια ενωχληση προς τα κατω αρκετα εντονη......οταν σηκωνεσε..και νιωθεις το κεφαλακι πολυ χαμηλα .απλα το δυσκολο ειναι να καταλαβεις ποσο χαμηλα ..και αν ειναι ισια το κεφαλι η στραβα ....και καπως περνεις καλυτερα ανασα απο πριν....αλλα αυτο το βλεπει και ο γιατρος στον υπερηχο....δν ξερω αμα ξεχασα κατι αλλο να γραψω ...

Link to comment
Share on other sites

@mamSof και @Melody90 να μας ζησουν τα μωρα!!! @Farmakotriftena αυτο εζησα με την κορη μου! Το καημενο πεινουσε και δεν του εφτανε το γαλα.Εζησα έτσι 40 μέρες ώσπου ήρθε η παιδίατρος,το παιδί είχε πάρει Μόνο 400 γρ και άρχισα το βράδυ να δίνω λίγο συμπλήρωμα και ησύχασα. Σε πληροφορώ θήλασα 14 μήνες έστω κι έτσι.


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Diana. είπε:

Περπάτημα, σεξ, καφτερα φαγητά! Τι βδομάδα είσαι τωρα;

37 και 2. Αρα 38 από τι έχω καταλάβει....

Ρε παιδιά έχω κινητικότητα εκεί κάτω..... σαν να μου χτυπάει το :)

Τι γινεταιαιαιαιαι?

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , katsif είπε:

Υπάρχει κάνας τρόπος να εμπεδωθει? Έχω ραντεβού με τον γιατρό την άλλη εβδομάδα και φοβαμαι ότι θα με κρατήσει μέσα. .... ή τρόπος να έρθει τοκετος? Μήπως σεξ?????

Γιατι να σε κρατησει μεσα ...βρε κοριτσι μην σε πιανει πανικος ...ολα αυτα που αναφερθηκαν βοηθανε ..σε δημοσιο θα πας η κλινικη??

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια οι πόνοι των προπαρασκευαστικων συσπασεων μοιάζουν με πόνους εντέρου;;; έχω δύο μέρες πόνους χαμηλά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι από το εντερο ή όχι... Συνήθως όταν σηκωνομαι ή όταν περπαταω... 

Επίσης έχει καμία σας άποψη για τα καροτσια Kiddo jazz και carello m21;;; 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...