Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Korina12 είπε:

Πολυ αισιοδοξος ο γιατρος σου!!χαχαχαχα!!  Και μεχρι τελους να φτασουμε την φαγαμε και την ουρα!! Τιποτα δεν εμεινε.. σε λιγες μερες θα τα κανουμε και εμεις αγκαλιτσες!

Και φαντάσου ότι έχει τρομερά θετική ενέργεια σαν άνθρωπος Χαχαχα όντως πολύ λίγο μας έμεινε αλλά μωρέ θα ήθελα να έρθει "φυσικά", από μόνο του... Τεσπα ας πάνε όλα καλά και για εμάς και για τα μωρα μας και ας έρθουν όπως θέλουν τι να κάνουμε..  

 

πρίν από 10 λεπτά , Elena** είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

καταρχας να ζησουν τα μωρακια σε οσες γεννησαν.

@Korina12 @KarMar84 k εγω κοριτσια μια απο τα ιδια.τραχηλος κλειστος.ουτε πονους ουτε τιποτα.

οταν με τσεκαρε απο κατω με δαχτυλα πονεσα.και του λεω ποναει και μου κανει πως θα γεννησεις;;;

οντως κοριτσια πως τα καταφερατε;!!

προστοπαρων με εχει βαλει να κανω περπατημα και βαθια καθισματα για να βοηθησουν.

 

Έλενα και εγώ πονεσα πολύ και σκέφτηκα αυτό ακριβώς "πως θα γεννησω;;;;" 

Προσπαθώ να κάνω δουλειές μπας και βοηθήσει αλλά κουραζομαι στο 10λεπτο!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@KarMar84 νομίζω εσύ θα είσαι η τελευταία! Το μωρό θα βγει καρκίνος  (τη γλίτωσες εδώ που τα λέμε.. . Θα έχει μπόλικη γκρίνια καρκίνου αλλά ήρεμο παιδι)

@Sunshine84 @chrimai να σας ζήσουν τα μωρά σας!!!! 

@chrimai. Για να ειμαι ειλικρινής γελασα λιγο με εσένα.. Να έχεις θηλάσει 3 παιδιά και ξαφνικά το 4ο να σε ποναει;;; 

Υγ Έλεγξε για χαλινό!

Οπότε τώρα τρεις μείνατε; 

Η επόμενη θα είναι η @Elena**... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@KarMar84 νομίζω εσύ θα είσαι η τελευταία! Το μωρό θα βγει καρκίνος  (τη γλίτωσες εδώ που τα λέμε.. . Θα έχει μπόλικη γκρίνια καρκίνου αλλά ήρεμο παιδι)

@Sunshine84 @chrimai να σας ζήσουν τα μωρά σας!!!! 

@chrimai. Για να ειμαι ειλικρινής γελασα λιγο με εσένα.. Να έχεις θηλάσει 3 παιδιά και ξαφνικά το 4ο να σε ποναει;;; 

Υγ Έλεγξε για χαλινό!

Οπότε τώρα τρεις μείνατε; 

Η επόμενη θα είναι η @Elena**... 

Εγώ ψηφίζω @Korina12 η επόμενη... 

Έξι μείναμε αλλά οι τρεις κοπέλες έχουν πολύ καιρό να γράψουν... 


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@KarMar84 νομίζω εσύ θα είσαι η τελευταία! Το μωρό θα βγει καρκίνος  (τη γλίτωσες εδώ που τα λέμε.. . Θα έχει μπόλικη γκρίνια καρκίνου αλλά ήρεμο παιδι)

@Sunshine84 @chrimai να σας ζήσουν τα μωρά σας!!!! 

@chrimai. Για να ειμαι ειλικρινής γελασα λιγο με εσένα.. Να έχεις θηλάσει 3 παιδιά και ξαφνικά το 4ο να σε ποναει;;; 

Υγ Έλεγξε για χαλινό!

Οπότε τώρα τρεις μείνατε; 

Η επόμενη θα είναι η @Elena**... 

Να ρωτησω κατι ..ποναει το ενα μ στηθος απο κατω ..δν μπορω ουτε καν να κουνηθω δλδ ακομα και το χερι μ να σηκωσω ποναει εχεις ιδεα τι μπορει να ειναι??? ..μηλησα με τον γιατρο μ ειπε να παρω ενα παυσιπονο που δν εκανε σχεδον τπτ..μια αντιβιωσει προλιπτικα και θα δουμε μεχρι αυριο ...αλλα μ εχει φαει η αγωνια ...και στο μεταξυ εβγαλα δν ξερω και εγω ποσο γαλα ...οκ λιγο καλυτερα αλλα και παλι ο πονος πονος...

 

ΥΓ.μετα λενε σαν τον θηλασμο δν υπαρχει ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Να ρωτησω κατι ..ποναει το ενα μ στηθος απο κατω ..δν μπορω ουτε καν να κουνηθω δλδ ακομα και το χερι μ να σηκωσω ποναει εχεις ιδεα τι μπορει να ειναι??? ..μηλησα με τον γιατρο μ ειπε να παρω ενα παυσιπονο που δν εκανε σχεδον τπτ..μια αντιβιωσει προλιπτικα και θα δουμε μεχρι αυριο ...αλλα μ εχει φαει η αγωνια ...και στο μεταξυ εβγαλα δν ξερω και εγω ποσο γαλα ...οκ λιγο καλυτερα αλλα και παλι ο πονος πονος...

 

ΥΓ.μετα λενε σαν τον θηλασμο δν υπαρχει ....

Μόνο από κάτω σε ποναει; Σου είχε πετρωσει; Μην πάρεις προληπτικά αντιβίωση.  Κι αν πάρεις έλεγξε στο e-lactancia για συμβατότητα  (ή πες μας ποια θα πάρεις να σου πουμε) αλλά καλύτερα για αρχή κανε χλιαρές κομπρεσες. 

Μήπως είχες ώρες να θηλασεις από τον συγκεκριμένο μαστό και σου ειχε πετρωσει. Εντωμεταξύ εσύ που έχεις και πολύ γάλα,  πως θηλαζεις; ένα στήθος τη φορα; και τα δύο κάθε φορα;

7 ώρες πρίν, Elena** είπε:

@Farmakotriftena μακαρι αλλα πιστευω τελευταια θα γεννησω...

και εγω πιστευω η κορινα εχει σειρα μετα η karmar k μετα εγω :’(

 

Σκέφτηκα και την Κορίνα αλλά εσύ μου ερχόσουν ως 1η. 

@orianna εσύ γεννησες;;; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Μόνο από κάτω σε ποναει; Σου είχε πετρωσει; Μην πάρεις προληπτικά αντιβίωση.  Κι αν πάρεις έλεγξε στο e-lactancia για συμβατότητα  (ή πες μας ποια θα πάρεις να σου πουμε) αλλά καλύτερα για αρχή κανε χλιαρές κομπρεσες. 

Μήπως είχες ώρες να θηλασεις από τον συγκεκριμένο μαστό και σου ειχε πετρωσει. Εντωμεταξύ εσύ που έχεις και πολύ γάλα,  πως θηλαζεις; ένα στήθος τη φορα; και τα δύο κάθε φορα;

Σκέφτηκα και την Κορίνα αλλά εσύ μου ερχόσουν ως 1η. 

@orianna εσύ γεννησες;;; 

Ναι μονο απο κατω ειναι ο πονος ...πως να το πω...οσο το κραταω ετσι ωστε να μην κουνιετε. Δν ποναει μολις ειναι ελεθευρο..κ κουνιετε πονα..δν εχει πετρωσει μαλακο ειναι ολο το στηθος ..αμοξιλ πηρα ..και για τον πονο πηρα παναντολ γτ μονο αυτο ειχα ...οκ τωρα που ειμαι ξαπλα ειναι καλα..αλλα αμ γυρισω η σηκωθω πονα...η μαμα μ λεει οτι μπορει να εχω καταπιει τριχα ..και να εχει παει ....εε αναλογος μια απο το ενα αλλες φορες.και απο τα δυο την ταιζω αναλογος .. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω προσπαθώ να πάψω να το σκέφτομαι το ποτε θα γεννησω γιατι μου εγινε εμμονη ιδεα αυτο το μηνα,  δε σκεφτομαι ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ  και αυτο εχει ως αποτελεσμα ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ. Οτι και να γινει μεχρι την αλλη Τριτη θα ειμαι μανα και λεω τωρα να σηκωθω να βαλω μουσικαρες να παραγγειλω και μια καφεδαρα να την απολαυσω με τα τετραποδα σκυλια μου-παιδια μου στο μπαλκονι γιατι ο αντρας απουσιαζει..(να απολασω τη θεα της πολυκατοικιας απεναντι εδω στην Αθηνα :lol:) Με λιγα λογια "Ανεξαρτητη και μονη θα πιω καφε στο μπαλκονι" χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Korina12 είπε:

Παιδιά εγω προσπαθώ να πάψω να το σκέφτομαι το ποτε θα γεννησω γιατι μου εγινε εμμονη ιδεα αυτο το μηνα,  δε σκεφτομαι ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ  και αυτο εχει ως αποτελεσμα ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ. Οτι και να γινει μεχρι την αλλη Τριτη θα ειμαι μανα και λεω τωρα να σηκωθω να βαλω μουσικαρες να παραγγειλω και μια καφεδαρα να την απολαυσω με τα τετραποδα σκυλια μου-παιδια μου στο μπαλκονι γιατι ο αντρας απουσιαζει..(να απολασω τη θεα της πολυκατοικιας απεναντι εδω στην Αθηνα :lol:) Με λιγα λογια "Ανεξαρτητη και μονη θα πιω καφε στο μπαλκονι" χαχαχαχ

Κορινακι απόλαυσε το μπαλκόνι σου γιατί μετααα... Έτσι κι εγώ έχω τεράστια βεράντα και επειδή έχουμε πολλά φυτά  πριν γεννήσω το έφτιαξα το μπαλκόνι μου με φαναράκια κούνια αιωρα και τελικά δεν έχω βγει ούτε μια φορά από τότε που γέννησα. Δλδ έχω βγει Αλλά όχι για χαλάρωση.  Να πριν λίγο βγήκα για να καθαρίσω. Αχαχα 

Αγόρι περιμένεις;

3 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Ναι μονο απο κατω ειναι ο πονος ...πως να το πω...οσο το κραταω ετσι ωστε να μην κουνιετε. Δν ποναει μολις ειναι ελεθευρο..κ κουνιετε πονα..δν εχει πετρωσει μαλακο ειναι ολο το στηθος ..αμοξιλ πηρα ..και για τον πονο πηρα παναντολ γτ μονο αυτο ειχα ...οκ τωρα που ειμαι ξαπλα ειναι καλα..αλλα αμ γυρισω η σηκωθω πονα...η μαμα μ λεει οτι μπορει να εχω καταπιει τριχα ..και να εχει παει ....εε αναλογος μια απο το ενα αλλες φορες.και απο τα δυο την ταιζω αναλογος .. 

Να έχεις καταπιεί τριχα; και μου να έχει πάει; προσπάθησε απλά στ ο ντουζ να κάνεις λίγο μασάζ  μπας και ηρεμήσει. Περαστικά σου βρε κορίτσι.

Κι εμένα άρχισαν να πονάνε πάλι οι θηλες μου. Το έχω καταπονησει  πολύ το στήθος μου. Θηλασμός μια ώρα κάθε τρείς και λίγο συν θήλαστρο μετά από κάθε θηλασμό. Έχω πεθάνει. 30/6 έχω θέσει ημερομηνία.  Αν μέχρι τότε δεν δω αποτέλεσμα με θήλαστρο χάπια  για την προλακτινη  τσάι και τριγωνελλα ε θα τα παρατήσω.  Τουλάχιστον προσπάθησα πραγματικά! 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κορινακι απόλαυσε το μπαλκόνι σου γιατί μετααα... Έτσι κι εγώ έχω τεράστια βεράντα και επειδή έχουμε πολλά φυτά  πριν γεννήσω το έφτιαξα το μπαλκόνι μου με φαναράκια κούνια αιωρα και τελικά δεν έχω βγει ούτε μια φορά από τότε που γέννησα. Δλδ έχω βγει Αλλά όχι για χαλάρωση.  Να πριν λίγο βγήκα για να καθαρίσω. Αχαχα 

Αγόρι περιμένεις;

Να έχεις καταπιεί τριχα; και μου να έχει πάει; προσπάθησε απλά στ ο ντουζ να κάνεις λίγο μασάζ  μπας και ηρεμήσει. Περαστικά σου βρε κορίτσι.

Κι εμένα άρχισαν να πονάνε πάλι οι θηλες μου. Το έχω καταπονησει  πολύ το στήθος μου. Θηλασμός μια ώρα κάθε τρείς και λίγο συν θήλαστρο μετά από κάθε θηλασμό. Έχω πεθάνει. 30/6 έχω θέσει ημερομηνία.  Αν μέχρι τότε δεν δω αποτέλεσμα με θήλαστρο χάπια  για την προλακτινη  τσάι και τριγωνελλα ε θα τα παρατήσω.  Τουλάχιστον προσπάθησα πραγματικά! 

Το πρωτο το θηλασες??? Ολοι λενε στην αρχη ειναι δυσκολα μετα αλλαζουν...γινοντε πιο ευκολα...μουφα??? Για τις θηλες τι βαζεις τελικα η τπτ??  Δν ξερω πιο ειναι χειροτερο να εχεις γαλα πολυ η λιγο γτ πιστεψε με ξες τι ειναι να ταιζεις απο την μια και το αλλο να τρεχει...αλλαζω μια και δυο ρουχα και σεντονια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.. Βλέπω οι πιο πολλές γεννησατε.. Να σας ζήσουν τα μωράκια σας. Εμείς τίποτα ακόμα. Χαχαχα στο περίμενε.τα nst μου καλά κ ο μπέμπης βγαίνει 3600 συν πλην 500 γραμμάρια. Από κάτω δεν με έχει κοιτάξει ακόμα. Ελπίζω να συνεχίσω να τη γλυτώνω. Έτσι κι αλλιώς δεν έχω συσπασεις οπότε σιγά μην εχω διαστολή. Μέχρι κυριακη μου έχει δώσει άνετα αν δεν ζοριστεί ο μπέμπης. Μπορεί κ την άλλη τρίτη. Περιμένει μάλλον να βγει καρκινος σαν τον μπαμπα του. 

  • Μου αρέσει 4

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Το πρωτο το θηλασες??? Ολοι λενε στην αρχη ειναι δυσκολα μετα αλλαζουν...γινοντε πιο ευκολα...μουφα??? Για τις θηλες τι βαζεις τελικα η τπτ??  Δν ξερω πιο ειναι χειροτερο να εχεις γαλα πολυ η λιγο γτ πιστεψε με ξες τι ειναι να ταιζεις απο την μια και το αλλο να τρεχει...αλλαζω μια και δυο ρουχα και σεντονια 

Δε βάζω τπτ γιατί δεν έχω κάνει πληγές τώρα.  Αλλά είναι καταπιεσμένες από τους μαραθώνιους θηλασμους-θηλαστρο... Έχω  όμως λανολινη ( να ξέρετε  κάνει και στα χείλη θαύματα. 

Μη σε αγχώνει αυτό που περιγράφεις.  Είσαι τυχερή που έχεις μπόλικο γάλα.  Στις 40μερες περίπου θα εδραιωθεί και θα έχεις τόσο όσο χρειάζεται  το μωρό σου. Ενώ εμένα αποκλείεται  να αυξηθεί ξαφνικά  


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Δε βάζω τπτ γιατί δεν έχω κάνει πληγές τώρα.  Αλλά είναι καταπιεσμένες από τους μαραθώνιους θηλασμους-θηλαστρο... Έχω  όμως λανολινη ( να ξέρετε  κάνει και στα χείλη θαύματα. 

Μη σε αγχώνει αυτό που περιγράφεις.  Είσαι τυχερή που έχεις μπόλικο γάλα.  Στις 40μερες περίπου θα εδραιωθεί και θα έχεις τόσο όσο χρειάζεται  το μωρό σου. Ενώ εμένα αποκλείεται  να αυξηθεί ξαφνικά  

Γιατι κατι δεν κανεις σωστα ..δεν γινετε ...μπυρα δοκιμασες ??? Εγω αμα.πιω μπυρα εχω που εχω με την μπυρα γεμιζει φουλ.....ενω μπυρα χωρις αλκολ..περιμενω να παω τις 40 μερες αν δν καλυτερευσει..το σταματαω...εε δν θα κατσω να σκασω ...και ο γιος μ που ιπιε ξενο μια χαρα παλικαρος εχει γινει ...και στα κιλα ..και υψος αναπτυγμενος στο φουλ ειναι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...