Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Elena** είπε:

@KarMar84 ευχομαι γρηγορη αναρρωση και να παρεις την κουκλιτσα σου σπιτι.

@Farmakotriftena χαχαχα.οχι δεν γεννησα ακομα...και δεν υπαρχουν σημαδια ακομα...ο μπεμπης μου δεν θελει να βγει:(

την @Korina12 περιμενουμε...

 

Κοριτσαρες εγω αν δε βγει μεχρι αυριο βραδυ.. Τριτη πρωι γενναω με καισαρικη!!!!

Κοριτσια στην καισαρικη ισχυει κατι που ακουσα οτι για τις πρωτες 2 μερες δεν τρως??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Korina12 είπε:

Κοριτσαρες εγω αν δε βγει μεχρι αυριο βραδυ.. Τριτη πρωι γενναω με καισαρικη!!!!

Κοριτσια στην καισαρικη ισχυει κατι που ακουσα οτι για τις πρωτες 2 μερες δεν τρως??? 

Με το καλο Κορινάκι!!!

Εγώ στην 1η μου καισαρική έφαγα την 4η ημέρα. Τις 3 πρώτες ήμουν με τσάι. Σε αυτήν έφαγα τη 2η ημέρα το μεσημέρι φιδε και το βράδυ κοτόπουλο και από την επόμενη μέρα κανονικά. Είναι όμως και ανάλογα το γιατρό. Κάποιοι δίνουν αμέσως φαγητό.  


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Korina12 είπε:

Κοριτσαρες εγω αν δε βγει μεχρι αυριο βραδυ.. Τριτη πρωι γενναω με καισαρικη!!!!

Κοριτσια στην καισαρικη ισχυει κατι που ακουσα οτι για τις πρωτες 2 μερες δεν τρως??? 

Με το καλο!!!!

Ισχύει στις περισσοτερες περιπτωσεις!! Αναλογα το γιατρο και τον οργανισνο σου!

Εγω Παρασκευη μεσημερι μπηκα για καισαρικη και εφαγα φιδε την επομενη το μεσημερι.. σε εμας στο δωματιο ρωτουσαν αν εχουμε αερια για να μας δωσουν κανονικο φαι..την 3η μερα εφαγα μπιφτεκακια με πουρε και την 4η προτου φυγουμε κοτοπουλακι! Το πρωινό επισης ηταν τούμπανο και τις 2 μερες και το βραδινο χορταστικο!

Εαν πας για καισαρική φαε καλα την προηγουμενη μερα !! Θα σου πουν και μεχρι τι ωρα μπορεις να φας αναλογα με την ωρα που θα μπεις στο χειρουργειο!!

 

@Farmakotriftena αχχχ.. ελπιζω ετσι ξαφνικα στις 40 ημερες να γινεται ενα θαυμα!!

Δλδ αμα εδραιωθει ο θηλασμος σταματανε οι διαρροες;;;

Αυτο με τα κρυφα μαλλον ειναι απελπισια.. κι εγω λατρεύω το γιαουρτακι μου και το γαλατακι με τα δημητριακα...αχχχ..τα smoothies μου επισης..αλλα μου ειπαν οχι σοκολατα οχι καφε και οχι τσαι για 3 μηνες οποτε δε μπορω να τα φτιαξω με κακαο οπως μ αρεσουν..

Ειμαστε στο θεμα της διερευνησης ακομα με το φαγητο.. 

Να ρωτησω και κατι που μπορει ν ακουστει χαζο; παιζει επειδη εφαγα μπανανα να επηρεαστει ο μικρος και να μην ενεργειται πολλες φορες;; 2 βράδια δεν ειχε λερωθει και ειχα φαει μπανανα και τις 2 μερες.. τωρα που την εκοψα εχει επανελθει.. τυχαιο;;


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Έχουμε γίνει αυτοκόλλητες!! Θέλει συνέχεια στήθος και όταν δεν είναι κλαίει σπαρακτικά!! Σκέφτομαι μήπως δεν την χορταίνει το γάλα μου κ απ την άλλη Μήπως της προκαλεί το κλάμα κάτι απ αυτά που τρώω.. άλλες φορές κλαίει και μετά αεριζεται ή θέλει να ρευτει.. εχω κουραστεί είναι η αλήθεια..  Με την αϋπνία αλλά και με τη μέση και το στήθος, πονάω απ το πολύ ρούφηγμα.. Κ απ την άλλη το κλάμα της ειναι πια τόσο απαιτητικό που πρέπει αμέσως να τρέξω και να θηλασω, ξεσηκώνει τον κόσμο και φυσικά κανείς δεν μπορεί να βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, annaefin είπε:

Καλημέρα!! Έχουμε γίνει αυτοκόλλητες!! Θέλει συνέχεια στήθος και όταν δεν είναι κλαίει σπαρακτικά!! Σκέφτομαι μήπως δεν την χορταίνει το γάλα μου κ απ την άλλη Μήπως της προκαλεί το κλάμα κάτι απ αυτά που τρώω.. άλλες φορές κλαίει και μετά αεριζεται ή θέλει να ρευτει.. εχω κουραστεί είναι η αλήθεια..  Με την αϋπνία αλλά και με τη μέση και το στήθος, πονάω απ το πολύ ρούφηγμα.. Κ απ την άλλη το κλάμα της ειναι πια τόσο απαιτητικό που πρέπει αμέσως να τρέξω και να θηλασω, ξεσηκώνει τον κόσμο και φυσικά κανείς δεν μπορεί να βοηθήσει..

Θέλω να πιστεύω ότι μετά τις 40 μέρες στρώνει. Εμένα δεν έχει το σπαρακτικό κλάμα.  Κοιμαται θηλαζοντας και μόλις την ακουμπισω κρεβάτι ξυπνάει και θέλει βυζι. Έλεος!  Αλλά είναι τόσο γλυκά που χαλαλι! !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ και εμενα το ιδιοο...

@katsif εχουμε δυο τρεις μερες που τον παιρνει ο υπνος και με το που τον βαζω στο λικνο ξυπναει και ψιλογκρινιαζει και 90% θελει φαγητο..

Εχουμε κοιμηθει μαζί κανα δυο βραδια και μαλλον του καλαρεσε κιολας..

@annaefin κοριτσι μου μην απελπιζεσαι φυσιολογικο ειναι.. μαλλον σου ρυθμιζει την παραγωγή η μικρουλα.. υπομονη θα περασει!! Δες πανες βεβαια για να εισαι σιγουρη οτι δεν υποσιτιζεται το μωρο!! 

Εμενα σημερα τρωει δεκα λεπτα τον παιρνει ο υπνος..τον αφηνω να κοιμηθει και ξυπναει μετα απο 10 λεπτα παλι θελει να φαει..

Εχθες που ποναγε παντως επιασε ο απορροφητηρας..!!!


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με έχει τρελάνει. Είναι 8 και θηλάζει από τις 6 και μισή!  Μου το έκανε λάστιχο!! Και το μάτι γαρίδα! 

Για τους κολικούς εκτός από τον απορροφητηρα πιάνει και βόλτα με αυτοκινητο . Να μου πεις που κουράγιο.... λεω εγώ τώρα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , katsif είπε:

Εντάξει με έχει τρελάνει. Είναι 8 και θηλάζει από τις 6 και μισή!  Μου το έκανε λάστιχο!! Και το μάτι γαρίδα! 

Για τους κολικούς εκτός από τον απορροφητηρα πιάνει και βόλτα με αυτοκινητο . Να μου πεις που κουράγιο.... λεω εγώ τώρα! 

Σε νιωθωωω!!! Κι εμενα τις προαλλες που κλεισε 2ωρο τα ειδα ολα..και αυτο το ματι γαριδα το λεω κι εγω!!! Μετα τη μια ωρα με πιανει η απελπισια αν το ματι του δεν κλεινει..!!! 

Αυτο με το αυτοκινητο πραγματικα πρεπει να εχεις κουραγιο!!! Πρεπει να βαλουμε και το καθισμα του και ακομα δεν εχουμε προλαβει..το χα βγαλει για να χωρεσουμε με την καλαθουνα απο το μαιευτηριο..

Λενε και για την ηλεκτρικη σκούπα οτι πιανει αλλα δεν εχω σκοπο να το δοκιμάσω!!! Ποσον δε να σκουπισω κιολας!! Απαπα..κουραγιο μηδεν!!!


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεννησα  χθες στις 11:05 με ραχιαια και καισαρικη..   ολα οκ αλλα εχω πεθανει στον πονο..και σημερα λενε θα με σηκωσουν..:confused:.Το παιδι 4 κιλα υγιεις παλεουμε με θηλασμο λογω των πονων που εχω 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Korina12 είπε:

Κοριτσια γεννησα  χθες στις 11:05 με ραχιαια και καισαρικη..   ολα οκ αλλα εχω πεθανει στον πονο..και σημερα λενε θα με σηκωσουν..:confused:.Το παιδι 4 κιλα υγιεις παλεουμε με θηλασμο λογω των πονων που εχω 

Μπραβοοοο οοοοο!!!!!

Να σου ζήσει!  4 κιλα???? Μα πως τα κατάφερες θηρίο?  Πρόσεχε με τους πόνους και τα σήκωματα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2018 at 8:08 ΜΜ, katsif είπε:

Εντάξει με έχει τρελάνει. Είναι 8 και θηλάζει από τις 6 και μισή!  Μου το έκανε λάστιχο!! Και το μάτι γαρίδα! 

Για τους κολικούς εκτός από τον απορροφητηρα πιάνει και βόλτα με αυτοκινητο . Να μου πεις που κουράγιο.... λεω εγώ τώρα! 

Αααα η καθημερινότητα μου εδώ και 35μερες!!! Θηλασμους από μια ώρα και πάνω παντα. Και ειδικά τα πρωινα είναι σίγουρα κανένα δίωρο.  Απελπισία.. ..

Εμένα έχει πιάσει ο ανεμιστήρας.  Τον βάλω στο διάδρομος που είναι μεσοτοιχια με το δωμάτιο και ακούγεται ο ήχος.  Από προχθές που το ξεκίνησα κοιμάται παραπάνω τα βράδια.  

@evaki_ έμαθα από σύμβουλο θηλασμού ότι η υπερπαραγωγη θέλει λίγο παραπάνω για να στρώσει. Δλδ κάπου στις 9 με 10βδομαδες ... υπομονή και κάνε στάσεις που βοηθούν. Κι αν θες δώσε λίγη και σε μένα βρε αδερφέ που παιδευομαι ακόμα με χάπια και θήλαστρα.. 

5 ώρες πρίν, Korina12 είπε:

Κοριτσια γεννησα  χθες στις 11:05 με ραχιαια και καισαρικη..   ολα οκ αλλα εχω πεθανει στον πονο..και σημερα λενε θα με σηκωσουν..:confused:.Το παιδι 4 κιλα υγιεις παλεουμε με θηλασμο λογω των πονων που εχω 

Να σου ζήσει Κορινακι!! Καλοτυχο να ναι το μωρακι σου!! Καλό κουράγιο σε σενα και καλούς θηλασμους.  Ότι θες ρωτά μας!

Εμένα τώρα είναι ο μικρός μου 4700 και μου φαίνεται θρεφταρακι.  Φαντάζομαι εσείς που τα γεννησατε 4κιλα πως θα είναι !! 

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Korina12 είπε:

Κοριτσια γεννησα  χθες στις 11:05 με ραχιαια και καισαρικη..   ολα οκ αλλα εχω πεθανει στον πονο..και σημερα λενε θα με σηκωσουν..:confused:.Το παιδι 4 κιλα υγιεις παλεουμε με θηλασμο λογω των πονων που εχω 

Να σου ζησει κοριτσι...δυνατο και γερο ....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1)fani_ 16/05/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

2)Aggeliki22 31/05/18  3920kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

3)aspa80 05/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

4)Farmakotriftena 19/05/18  3250kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

5)annaefin 02/06/18  3080kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

6)evaki_ 01/06/18  4080kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

7)Chrimai 11/06/18  3800kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

8)katsif 06/06/18  2630kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

9)mamSof 23/05/18  3000kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

10)Melody90 23/05/18  3900kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

11)Lina27  Π.Η.Τ.   17-6-2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

12)Sunshine84 09/06/18  3800kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

13)J3nny Π.Η.Τ.  19-6-2018

14)Lia21 10/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

15)orianna Π.Η.Τ.   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

16)Diana. 08/06/18  2830kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

17)KarMar84 20/06/18  2730kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

18)Korina12 26/06/18  4000kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

19)elena**  Π.Η.Τ.   30-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

20)iwanna24 03/06/18  3000kΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

@Korina12 να σου ζήσει το αγοράκι σου!! Γερό και τυχερό να είναι! 

@Elena** τι γίνεται;;;; εσύ εμεινες! 

 

Καλησπέρα, πως είστε;;; και εγώ παιδευομαι με τον θηλασμό, μου έδωσε χθες η παιδιατρος (είναι και σύμβουλος θηλασμού) algofren γτ άρχισε το στηθος μου να κάνει πετρώματα και φοβήθηκε για μαστιτιδα οπότε τώρα την βάζω στήθος και μετά αντλω και με θηλαστρο... Δυσκολεύομαι πολύ να την ξυπνάω για να τρώει! Δίνω και στήθος και μπιμπερό με δικό μου.... Ευτυχώς με την αλοιφή που πήρα επουλωθηκαν αρκετά οι πληγές και τώρα δεν θέλω να ουρλιαξω κάθε φορά που την βάζω στο στήθος, ποναω πάλι γτ έχει μικρό στόμα και δεν μπορεί να πιάσει όλο το σημείο που πρέπει, αλλά δεν υποφερω πλέον 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...