Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Μαλλον εχουμε κολικους ... η μπεμπα δειχνει να ενοχλειται πολυ και να γκρινιαζει ή να κλαιει και να μην μπορει να βρει ησυχια. Αυτο ειναι καπως πιο εντονα το βραδυ. Οποτε πηρα μια κρεμα της frezyderm. Σημερα την εβαλα για πρωτη φορα ... Θα δειξει ... Γαλα της δινουμε το novalac. Ειναι το τεταρτο. Ισως να παρουμε για τους κολικους να της δινουμε 1-2 γευματα μετα το απογευμα. Τωρα τρωει καθε 3-4 ωρες απο 150μλ. Εχει γινει μπουλουκα που την λεει και ο μπαμπας της. Θα παμε για το πρωτο εμβολιο την επομενη ή μεθεπομενη βδομαδα. Την Δευτερα γινεται 2 μηνων. Θα δουμε και ποιο ειναι το βαρος και το υψος της. Φαινεται οτι μεγαλωσε ... και αλλαξε λιγο.

Πηγα στην γιατρο μετα τις 40 μερες οπως ειχε πει. Νομιζω στις 47 για την ακριβεια ..Ολα καλα φαινονται εκει μεσα. Και δεν της φανηκε οτι θα εχω συντομα περιοδο ... Θα δειξει βεβαια ... γιατι δεν θηλαζω πια σε καθε γευμα. Σιγουρα μια φορα την μερα ... και τις αλλες μερες ειναι αναλογως. Οποτε μπορει να ειναι απλα θεμα οργανισμου για το ποτε ερχεται η περιοδος. Στον γιο αν και θηλαζα σε καθε γευμα μου ειχε ερθει στις 40 μερες και θυμαμαι που πηγα να με δει η γιατρος στις 50. Και κατι ακομη καλο που ειδα στην γιατρο ηταν τα κιλα μου στην ζυγαρια! Απο τα 83,5 που ημουν στις αρχες Μαιου που ειχα ζυγιστει  στην συγκεκριμενη ζυγαρια, τωρα με εδειξε 71! Θαυμα! Νομιζω οτι τα πηγαινελα με την μπεμπα αγκαλια και το κυνηγητο με τον μικρο βοηθησαν :) Τωρα ειτε θα βαλουμε μπαταριες στην ζυγαρια μας ... ειναι χωρις μπαταριες απο τον Οκτωβρη του 17 ... ειτε θα ζυγιστω ξανα σε 3 μηνες που θα παω στην γιατρο για το τεστ-παπ. Μου ειπε οτι τωρα ο τραχηλος ειναι επηρεασμενος απο την γεννα.

Η μπεμπα πια εχει αρχισει να μενει περισσοτερο ξυπνια. Και το βραδυ συνηθως κοιμαται 3-4 ωρες. Χαμογελαει και την εχω πιασει και να γελαει! Χαζευει κατι μαξιλαρια που εχουμε ασπρομαυρα κατα κυριο λογο. Την βαλαμε στο ριλαξ. Συνηθως οταν την κουναμε κοιμαται. Βολτα ακομη δεν εχουμε παει .. Παιρνει περισσοτερο τωρα την πιπιλα ... Ακομη τα μπιμπερο της nuk δεν τα συμπαθει! Δοκιμασα ενα κλασσικο της chico που μου φαινεται οτι της αρεσε μια χαρα. Την μερα τρωι συνηθως καθε 3-4 ωρες 150μλ ... Καποιες φορες μπορει να αφησει αλλα λιγο σπανιο ... Για αυτο και εχει στρογγυλεψει! Στα κουτια λενε για 150μλ αλλα καθε 5 ωρες!  Θα δουμε τι θα μας πει ο γιατρος ...

Εγω λογω φορτου εργασιας εχω περιεργο ωραριο ... κοιμαμαι 2-3 ωρες το 24ωρο και μετα κοιμαμαι ορθια αν καθισω καπου ... Χθες-προχθες που κοιμηθηκα 4 ωρες δεν μπορουσα να ξυπνησω το πρωι! χαχα! Θα περασει ομως και αυτο ... Γενικα κανω υπομονη ... Μου εχει λειψει να παω για εναν καφε και να τον απολαυσω με την ησυχια μου ... Να μην μιλησω για ποτο! χαχα! Ανυπομονω να ερθει ο Αυγουστος να παω 2 βδομαδες στην Χαλκιδικη να χαλαρωσω! Μετα το 15Αυγουστο θα ασχοληθω ξανα με τα λογιστικα!

Για γραψτε ξανα οσες πινουν τα μωρα του γαλα του εμποριου, ποιο προτιμουν και τι ποσοτητα πινουν και καθε ποση ωρα ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Μαλλον εχουμε κολικους ... η μπεμπα δειχνει να ενοχλειται πολυ και να γκρινιαζει ή να κλαιει και να μην μπορει να βρει ησυχια. Αυτο ειναι καπως πιο εντονα το βραδυ. Οποτε πηρα μια κρεμα της frezyderm. Σημερα την εβαλα για πρωτη φορα ... Θα δειξει ... Γαλα της δινουμε το novalac. Ειναι το τεταρτο. Ισως να παρουμε για τους κολικους να της δινουμε 1-2 γευματα μετα το απογευμα. Τωρα τρωει καθε 3-4 ωρες απο 150μλ. Εχει γινει μπουλουκα που την λεει και ο μπαμπας της. Θα παμε για το πρωτο εμβολιο την επομενη ή μεθεπομενη βδομαδα. Την Δευτερα γινεται 2 μηνων. Θα δουμε και ποιο ειναι το βαρος και το υψος της. Φαινεται οτι μεγαλωσε ... και αλλαξε λιγο.

Πηγα στην γιατρο μετα τις 40 μερες οπως ειχε πει. Νομιζω στις 47 για την ακριβεια ..Ολα καλα φαινονται εκει μεσα. Και δεν της φανηκε οτι θα εχω συντομα περιοδο ... Θα δειξει βεβαια ... γιατι δεν θηλαζω πια σε καθε γευμα. Σιγουρα μια φορα την μερα ... και τις αλλες μερες ειναι αναλογως. Οποτε μπορει να ειναι απλα θεμα οργανισμου για το ποτε ερχεται η περιοδος. Στον γιο αν και θηλαζα σε καθε γευμα μου ειχε ερθει στις 40 μερες και θυμαμαι που πηγα να με δει η γιατρος στις 50. Και κατι ακομη καλο που ειδα στην γιατρο ηταν τα κιλα μου στην ζυγαρια! Απο τα 83,5 που ημουν στις αρχες Μαιου που ειχα ζυγιστει  στην συγκεκριμενη ζυγαρια, τωρα με εδειξε 71! Θαυμα! Νομιζω οτι τα πηγαινελα με την μπεμπα αγκαλια και το κυνηγητο με τον μικρο βοηθησαν :) Τωρα ειτε θα βαλουμε μπαταριες στην ζυγαρια μας ... ειναι χωρις μπαταριες απο τον Οκτωβρη του 17 ... ειτε θα ζυγιστω ξανα σε 3 μηνες που θα παω στην γιατρο για το τεστ-παπ. Μου ειπε οτι τωρα ο τραχηλος ειναι επηρεασμενος απο την γεννα.

Η μπεμπα πια εχει αρχισει να μενει περισσοτερο ξυπνια. Και το βραδυ συνηθως κοιμαται 3-4 ωρες. Χαμογελαει και την εχω πιασει και να γελαει! Χαζευει κατι μαξιλαρια που εχουμε ασπρομαυρα κατα κυριο λογο. Την βαλαμε στο ριλαξ. Συνηθως οταν την κουναμε κοιμαται. Βολτα ακομη δεν εχουμε παει .. Παιρνει περισσοτερο τωρα την πιπιλα ... Ακομη τα μπιμπερο της nuk δεν τα συμπαθει! Δοκιμασα ενα κλασσικο της chico που μου φαινεται οτι της αρεσε μια χαρα. Την μερα τρωι συνηθως καθε 3-4 ωρες 150μλ ... Καποιες φορες μπορει να αφησει αλλα λιγο σπανιο ... Για αυτο και εχει στρογγυλεψει! Στα κουτια λενε για 150μλ αλλα καθε 5 ωρες!  Θα δουμε τι θα μας πει ο γιατρος ...

Εγω λογω φορτου εργασιας εχω περιεργο ωραριο ... κοιμαμαι 2-3 ωρες το 24ωρο και μετα κοιμαμαι ορθια αν καθισω καπου ... Χθες-προχθες που κοιμηθηκα 4 ωρες δεν μπορουσα να ξυπνησω το πρωι! χαχα! Θα περασει ομως και αυτο ... Γενικα κανω υπομονη ... Μου εχει λειψει να παω για εναν καφε και να τον απολαυσω με την ησυχια μου ... Να μην μιλησω για ποτο! χαχα! Ανυπομονω να ερθει ο Αυγουστος να παω 2 βδομαδες στην Χαλκιδικη να χαλαρωσω! Μετα το 15Αυγουστο θα ασχοληθω ξανα με τα λογιστικα!

Για γραψτε ξανα οσες πινουν τα μωρα του γαλα του εμποριου, ποιο προτιμουν και τι ποσοτητα πινουν και καθε ποση ωρα ...

 

Καλημερα. Ρωτα την παιδιατρο για αλμιρον ηα 1. Μιλαμε για υπνους τρελους!

Εφοσον την πηγα απο το αγχος μου να τη δει...κοιμαται 12ωρο το βραδυ σερι και 7ωρο το μεσημερι!

Πινει περιπου 700ml τη μερα. Πηρε ενα κιλο σε 18 μερες. Πριν κοιμηθει 150 με 180 οπως και οταν ξυπνησει. Μεσα στη μερα 120!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημερα. Ρωτα την παιδιατρο για αλμιρον ηα 1. Μιλαμε για υπνους τρελους!

Εφοσον την πηγα απο το αγχος μου να τη δει...κοιμαται 12ωρο το βραδυ σερι και 7ωρο το μεσημερι!

Πινει περιπου 700ml τη μερα. Πηρε ενα κιλο σε 18 μερες. Πριν κοιμηθει 150 με 180 οπως και οταν ξυπνησει. Μεσα στη μερα 120!

Και εγω αυτο περνω και για κολικους αλλα και για να αποφυγουμε αλεργια στο γαλα και μας το εδωσε πιο πολυ αυτο ο παιδιατρος γτ ειχε και το πρωτο μ παιδακια αλλεργια ..αυτος ηταν ο λογος ..αλλα βγηκε καλο ως τωρα ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; εγώ την Παρασκευή που ήταν ακριβώς 1 μηνός την πήγα για εξετάσεις αίματος (θυροειδους και χολερυθρινης) και είναι ακόμα ανεβασμένη η χολερυθρινη 8.9 :cry: ενώ τρώει καλά, βρέχει πανες, κάνει κάθε μέρα κακά και παίρνει κανονικά βάρος... 

Ρώτησα και εγώ την παιδίατρο για παραλία και μου είπε μόνο μετά τις 7 το απόγευμα γτ υπάρχει μεγάλος κίνδυνος εγκαυματος...

Περίοδος ούτε σε εμένα έχει έρθει αλλά δεν έχω πάει ακόμα γυναικολόγο, όταν 40ντισω...

Αυτό με το αεροπλάνο και τον θηλασμό-πιπίλα νομίζω είναι για τα αυτακια τους...

Γυμναστήριο έχω και εγώ (μας φερανε δύο ίδια δώρο χαχα) Fisher Price 0+ αλλά λέω να την βάλω λίγο αργότερα γτ δεν νομίζω να διακρίνει ακόμα... 


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε; πως πάνε τα μωράκια σας; εμείς κλασικά γκρίνια πολύ. Το μόνο καλό πλέον είναι πως το βράδυ κοιμάται 5αρο αν και κάποιες φορές μας το κάνει 4ωρο. Οι θηλασμοι έχουν ελαττωθεί και έχω αγχωθεί λίγο μην χαλάσει η παραγωγή μου. Πλέον το μωρό μένει και 2ωρες χωρίς στήθος (από εκει που ήμασταν όλη μέρα στηθος) 

 

@mamSof με έναν θηλασμό την ημέρα πως διατηρείς παραγωγη;  


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/7/2018 at 12:48 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

@Lia21 Καλημέρα!!

Εμένα μεχρι πριν λίγες , ετρωγε κοντα στη μια με δύο ώρες.  Δεν άφηνε στήθος. Αλλά πότε θηλαζε ενεργά πότε πιπιλαγε. Τώρα έχει κατέβει σε ώρα και σε μένα και ψιλοαγχωνομαι ότι πινει μόνο το ελαφρύ γάλα που τρέχει πιο εύκολα και το λιπαρό που θέλει λίγο κόπο βαριέται να το παλέψει και τα παρατάει. Δλδ πίνει κάπου στο 10' από το ένα στήθος και μετά τον βοηθάω εγώ με μαλάξεις για να κατεβαίνει πιο εύκολα το υπόλοιπο. Και μετά τον πάω στο άλλο στήθος.

Εσένα 12' και από τα δύο στηθη; Πόσο ειναι το μωρό σου τωρα;

@vikib για βοηθά μας :oops: :) :oops:

ναι όντως. 12 λεπτά κι από τα 2 στήθη. είναι 45 ημερών σήμερα. Βέβαια ρουφάει δυνατά, 'εχουν δυναμώσει τα σαγόνια του και πρέπει να παίρνει λίτρα γάλα γιατί στο 3ωρο τα στήθη μου είναι πρησμένα και το ένα το αδειάζει σχεδόν.

κι εγώ πλέον δεν τον ξυπνάω το βράδυ. μου έχει πει ο παιδίατρος να τον αφήνω μέχρι 5ωρο. συνήθως τον ξυπνάω τότε αλλά μου ξυπνάει και στο 4ωρο κάποιες φορές μόνος του. στο 5ωρο όμως το στήθος μου είναι σούπερ πρησμένο. προσπαθώ να ξυπνάω λίγο νωρίτερα και να βγάζω με το θήλαστρο γιατί με τόσο γάλα τρώει λαίμαργα και πνίγεται. οπότε μετά δεν μπορεί να κοιμηθεί γιατί του βγαίνουν γουλιές και το ξενυχτάμε.

τον έχω βάλει στο γυμναστήριο αλλά δεν τον συγκινεί ακόμα.

επίσης όταν τον βγάζω βόλτες μουτρώνει λίγο στην αρχή αλλά μετά χαλαρώνει. 

Link to comment
Share on other sites

@Lia21 είσαι πολύ τυχερή που έχεις γαλατακι! Εμένα το στήθος μου γίνεται λίγο τούμπανο το πρωί που έχω να θηλάσω 5 ώρες περίπου. όλη την υπόλοιπη μέρα είναι μαλακό. Αν και όταν περνάει 2ωρο δεν το λες και πούπουλο νιώθω ότι έχει γεμίσει... λίγο όμως. Πόσο θα ήθελα να ένιωθα κι εγώ το στήθος μου βαρύ από γάλα να είχα αυτοπεποίθηση ότι το μωρό μου τρώει καλά!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@Lia21 είσαι πολύ τυχερή που έχεις γαλατακι! Εμένα το στήθος μου γίνεται λίγο τούμπανο το πρωί που έχω να θηλάσω 5 ώρες περίπου. όλη την υπόλοιπη μέρα είναι μαλακό. Αν και όταν περνάει 2ωρο δεν το λες και πούπουλο νιώθω ότι έχει γεμίσει... λίγο όμως. Πόσο θα ήθελα να ένιωθα κι εγώ το στήθος μου βαρύ από γάλα να είχα αυτοπεποίθηση ότι το μωρό μου τρώει καλά!

Φαρμακοτριφτενα το μωρό παίρνει βάρος? Γτ άμα παίρνει κανονικά το βάρος που πρέπει να μν αγχώνεσαι καθόλου...Κ εγω το στήθος μαλακό το αισθάνομαι πλέον,πρηζεται κυρίως τα πρωινά που μπορεί να κάνει δύωρο , αντε δυομισάωρο να φάει ο μικρός...αλλά μια χαρα παίρνει βάρος...έφτασε σχεδόν 7 κιλά με βάρος γέννησης 3.6...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Φαρμακοτριφτενα το μωρό παίρνει βάρος? Γτ άμα παίρνει κανονικά το βάρος που πρέπει να μν αγχώνεσαι καθόλου...Κ εγω το στήθος μαλακό το αισθάνομαι πλέον,πρηζεται κυρίως τα πρωινά που μπορεί να κάνει δύωρο , αντε δυομισάωρο να φάει ο μικρός...αλλά μια χαρα παίρνει βάρος...έφτασε σχεδόν 7 κιλά με βάρος γέννησης 3.6...

7 κιλα!! μπράβο!! Εμένα 5μιση κιλά είναι και φύγαμε από το μαιευτήριο με 2950. Τη βδομάδα παιρνει 200 με 300γραμμαρια τον τελευταίο μήνα. Ίσως άμα έπινε κάνα δυο μπουκάλια ξένο να έπαιρνε και παραπάνω...  θα δω πως θα πάει...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εμεις θηλαζουμε ανα 2ωρο και αν περασουν οι 3 ωρες που κοιμαται σερι τοτε το στηθος πρηζεται ,ποναει, τρεχουν γαλατα...τρεχω να συμμαζεψω τις διαρροες !!Ειναι 52 ημερων ο μπεμπης σημερα και απο υπνο βραδυνο κανει πρωτα ενα 3ωρο ,τον θηλαζω και μετα κοιμαται για 2ωρα.Ενδιαμεσα στη μερα  το μονο σταθερο ειναι το απογευματινο απο τις 4 εως τις 6 καμια φορα και ως 7....το παραπονο μου ειναι ο βραδινος υπνος που δεν ειναι συνεχομενος. Και τελικα αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι καθε παιδι ειναι διαφορετικο, γιατικαι αλλα θηλαζουν αποκλειστικα αλλα κοιμουνται σερι το βραδυ...αχ!ποτε θα ερθει και η δικη μας στιγμη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ κι εμείς ακριβώς τα ίδια..είμαστε 56 ημερών και το τρίωρο ειναι το μονο στάνταρ! εχθές το βράδυ μου έκανε και δευτερο τρίωρο για πρώτη φορά ..να δούμε αν απλά έτυχε ή αν θα το καθιερώσει!!! κι εγώ για τη δική μας στιγμή ενος σερι 5ωρου η 6ωρου περιμενω!!!!!!!! για 8ωρο δεν εχω ελπιδες..πιστευω δε θα γινει ποτε..


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!φουλ απασχόληση με τα μωρά μας βλέπω όλες!εμένα ο μικρός έγινε 2 μηνών τώρα ζυγίζει 6700 κάναμε κ εμβόλιο όλα καλά... γενικά είναι ήσυχος κ αρχίζει να μας χαμογελά ,αποκλειστικό θηλασμό κάνω ,που κ που κανένα χαμομήλι..δεν αποστειρώνω τίποτα όπως σας είπα ο γιατρός επιμένει σε αυτό(δεν έπαθε τίποτα προς το παρόν)από ύπνο δοξα τον Θεό 11κ μισή το βράδυ τον θηλάζω κ ξυπνάει 6 κ μισή με 7.ενταξει...μην το πεις ούτε τον παπά που λένε...με τον μεγάλο έχω σοβαρό πρόβλημα ζηλεύει δεν με ακούει καθόλου κ τον πειράζει συνέχεια...τι να κάνω ρε παιδιά θα με τρελάνει!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τυχερή @Melody90 ! Κορίτσια εγώ ξεκίνησα και συγκοιμηση. Έμενα το βράδυ αρκετές ώρες χωρίς θηλασμό (όταν ξυπνάει στις 4 με 5 ώρες του έδινε ξένο ο άντρας μου) μετά κοιμόταν άλλες 2 ώρες και μετά ξεκινούσα πάλι θηλασμό. Δλδ έμενε το στήθος κάπου 6 με 7 ώρες χωρίς θηλασμό. Το σταμάτησα αυτό και τώρα δίνω το βράδυ πάλι δικό μου... για να δω θα φτιάξω καλύτερη παραγωγή ετσι; 

Από τους άπειρους θηλασμους που κάνουμε νιώθω από το απόγευμα και μετά ότι το στήθος μου δεν έχει γάλα.  Θηλάζω φουλ από τις 6 το πρωί οπότε κατά τις 6 το απόγευμα ζουλαω το στήθος και με πολύ ζόρι αν θα βγάλει καμιά σταγόνα. Το έχει καμία άλλη αυτο; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena κι εγω το παθαινω αυτο! αλλά είναι η ιδέα μας..όσες φορές έχω βάλει το μωρό στο στήθος μετά απο λιγο τρέχει κανονικά γάλα! Άλλωστε το στηθος δεν ειναι αποθήκη και είναι θέμα προσφοράς ζήτησης όπως λένε!! Και όντως έτσι είναι γιατί είχα κι εγω τις αμφιβολίες μου όσες φορές μου συνέβη!!

Απο υπνο πως τα πας;; καλύτερα;; Κι εγω το βράδυ τον βάζω στο λικνο του για το πρωτο τριωρο που κοιμάται και μετα οταν ξυπνάει μεχρι το πρωι που τρώει 2-3 φορές κοιμόμαστε μαζί! Παρατήρησα οτι κοιμαται και καλύτερα ετσι αλλα ειναι πιο ξεκουραστο και για μενα..Θα δοκιμάσω οταν θα εχω δυναμεις να του βαλω κατι που να μυριζει σαν εμενα στο λικνο διπλα μηπως τον βοηθησει να μην αναστατωνεται!! Διάβασα οτι πολλές φορές ξυπνάνε οταν τα αφηνουμε κατω επειδη δεν μπορούν να διαχωρίσουν ακομα οτι δεν ειναι ενα σώμα με τη μαμά τους και είναι μηχανισμός επιβίωσης το να ξυπνάνε γιατί νιώθουν οτι κάτι δεν πάει καλά! Όσο ζεις μαθαίνεις που λένε!! 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...