Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, katsif είπε:

Έμπλεξες.  Φιλενάδα μόνο αγκαλιά.  Τι να κάνεις?  Δεν θα είναι για πολύ θέλω να ελπίζω. 

Σκέψου και το άλλο όμως,  θέλει μαμα ρε φίλη μανούλα, μπορείς να το αρνηθείς?  Ψυχούλα είναι και αυτά.  Οπότε φορά τον μάρσιπο και ο θεός βοηθος!

Αχ καλή μου ..ούτε στο μαρσιπο κάθεται...

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλησπέρα...

Ξεκινήσαμε φρουτοκρεμα λοιπόν...αχλάδι μπανάνα και μεθαύριο μήλο...

Το τρώει όλο....γενικά είναι πειναλου.

Αγκαλιά μόνιμα ..

Δεν είναι το παιδί μου αυτό αλλά νταξει...

Τα κάνω όλα με το ένα χέρι.

Δεν σταματάει τη γκρίνια αν δεν ειμαστ αγκαλιά...καθιστή της αρέσει αλλά πάνω μας.

Μόνη της βαριέται.

Γενικά όλο βαριέται.

Λίγο με τη Σόφι κάθεται...κάνα δεκάλεπτο όχι παραπάνω...από ύπνο εντάξει κοιμάται.

Αλλά ειλικρινά μαγειρευω μόνο αν είναι κάποιος εκεί...κατά τα άλλα σκουπίζουμε αγκαλιά. Βάζουμε πληντυριο αγκαλιά...όλα αγκαλιά. Ευτυχώς στον ύπνο δεν θέλει αγκαλιά.

Ούτε στο καθισμα του αυτοκινήτου δεν κάθεται...θέλει αγκαλιά. Ουρλιάζει...

Την αφήνουμε αλλά κάπου λυγίζω. Με ζαλίζει δηλαδή με τα ουρλιαχτά.

Τι σκατα να κάνω;!

Καλημέρα από μανούλα Μαΐου!είμαι εδώ απλά για να σου πω ότι μου φαίνονται τόσο φυσιολογικά όλα αυτά όσο δύσκολα κ αν ακούγονται...έτσι ήταν κ η κόρη μου, έτσι είναι κ ο γιος μου...απόλαυσέ την αγκαλιά γτ αυτές οι στιγμές δεν ξανάρχονται...ξέρω κάπου κουράζεσαι, φυσιολογικό είναι...ξέρω απελπίζεσαι γτ το σπίτι σου δεν είναι τακτοποιημενο....φυσιολογικό κ αυτό...αλλά μια μέρα θα περάσουν κ το βρεφακι σου θα έχει γίνει παιδάκι πιο ανεξάρτητο...πιο αυτόνομο...τουλάχιστον λες ότι κοιμάσαι το βράδυ κ τρώει κ το φαγητό της..εμένα ο μικρός ούτε το ένα κάνει ούτε το άλλο χαχαχα!κ έχω κ ενα μεγαλύτερο παιδί με τις δικές του ανάγκες...Κ ο μικρός έχει φτάσει 9.5 κιλά κ το χέρι μου έχει ψιλοκλαταρει :-p υπομονή λοιπόν κ να ξέρεις ότι είσαι η καλύτερη μαμά :-) εγώ έχω μέσα στο σπίτι καρότσι κ τον βαζω κ τον πηγαίνω όπου πηγαίνω...εννοείται δεν κάθεται πάντα αλλά πολλές φορές τον ξεγελά έτσι για λίγο..

όσο για το κάθισμα αυτοκινήτου, όσο ήταν στο αυγό κ τα δύο παιδιά μου ουρλιαζαν, δεν τους άρεσε καθόλου...μόλις αλλάξαμε την κόρη μου,έγινε άλλο παιδί...τώρα περιμένω κ το καινούργιο κάθισμα του γιου μου να τον αλλάξω κ ελπίζω ότι κ αυτός θα αντιδράσει αντίστοιχα....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!!

εμείς σήμερα κλείσαμε 5 μηνών. Ο γιατρός είπε σ ένα μήνα στερεές. Αν δεν έπαιρνε το μωρό ικανοποιητικό βάρος αυτό τον μήνα, θα ξεκινούσαμε νωρίτερα, αλλά αφού πήρε θα αρχίσουμε σ ένα μήνα!

Φτάσαμε 8 κιλά και 69 εκατοστά.

Μου είπε στα μέσα του μήνα να ξεκινήσω να τον βάζω να κάθεται με μαξιλάρια δίπλα του για να στηρίζεται!

Δοντάκια τελικά δεν έχει βγάλει, ξεγελάστηκα. Αλλά ετοιμάζεται!

Ιωάννα μου υπομονή. Πόσο θα κάθεται πια αγκαλιά. Κι εμένα έχει ψιλομάθει αγκαλιά , αλλά κάθεται και λίγο ριλάξ, τον βάζω και στο κρεβάτι να τεντωθεί, να "κολυμπήσει" και να κάνει τα βαρελάκια του. Αυτά του αρέσουν. Υπάρχει κάτι που ν αρέσει στη μικρή σου; Για να ξεκουραστείς και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα από μανούλα Μαΐου!είμαι εδώ απλά για να σου πω ότι μου φαίνονται τόσο φυσιολογικά όλα αυτά όσο δύσκολα κ αν ακούγονται...έτσι ήταν κ η κόρη μου, έτσι είναι κ ο γιος μου...απόλαυσέ την αγκαλιά γτ αυτές οι στιγμές δεν ξανάρχονται...ξέρω κάπου κουράζεσαι, φυσιολογικό είναι...ξέρω απελπίζεσαι γτ το σπίτι σου δεν είναι τακτοποιημενο....φυσιολογικό κ αυτό...αλλά μια μέρα θα περάσουν κ το βρεφακι σου θα έχει γίνει παιδάκι πιο ανεξάρτητο...πιο αυτόνομο...τουλάχιστον λες ότι κοιμάσαι το βράδυ κ τρώει κ το φαγητό της..εμένα ο μικρός ούτε το ένα κάνει ούτε το άλλο χαχαχα!κ έχω κ ενα μεγαλύτερο παιδί με τις δικές του ανάγκες...Κ ο μικρός έχει φτάσει 9.5 κιλά κ το χέρι μου έχει ψιλοκλαταρει :-p υπομονή λοιπόν κ να ξέρεις ότι είσαι η καλύτερη μαμά :-) εγώ έχω μέσα στο σπίτι καρότσι κ τον βαζω κ τον πηγαίνω όπου πηγαίνω...εννοείται δεν κάθεται πάντα αλλά πολλές φορές τον ξεγελά έτσι για λίγο..

όσο για το κάθισμα αυτοκινήτου, όσο ήταν στο αυγό κ τα δύο παιδιά μου ουρλιαζαν, δεν τους άρεσε καθόλου...μόλις αλλάξαμε την κόρη μου,έγινε άλλο παιδί...τώρα περιμένω κ το καινούργιο κάθισμα του γιου μου να τον αλλάξω κ ελπίζω ότι κ αυτός θα αντιδράσει αντίστοιχα....

Ευχαριστώ καλή μου για τη συμπαράσταση.

Δυστυχώς ούτε το καρότσι πιάνει...

Εστω τρώει και κοιμάται ναι...κάτι είναι και αυτό...

Ελπίζω ειλικρινά πως δεν θα είναι έτσι μόνιμα. Το απολαμβάνω κάποιες φορές αλλά ειλικρινα δεν νιώθω το χέρι μου...δουλεύω κιόλας...αλλά ευτυχώς φεύγω για λίγο...κάτι είναι και αυτό...

Να σου ζήσουν και ευχαριστώ !!!

6 ώρες πρίν, Lia21 είπε:

καλημέρα κορίτσια!!!!

εμείς σήμερα κλείσαμε 5 μηνών. Ο γιατρός είπε σ ένα μήνα στερεές. Αν δεν έπαιρνε το μωρό ικανοποιητικό βάρος αυτό τον μήνα, θα ξεκινούσαμε νωρίτερα, αλλά αφού πήρε θα αρχίσουμε σ ένα μήνα!

Φτάσαμε 8 κιλά και 69 εκατοστά.

Μου είπε στα μέσα του μήνα να ξεκινήσω να τον βάζω να κάθεται με μαξιλάρια δίπλα του για να στηρίζεται!

Δοντάκια τελικά δεν έχει βγάλει, ξεγελάστηκα. Αλλά ετοιμάζεται!

Ιωάννα μου υπομονή. Πόσο θα κάθεται πια αγκαλιά. Κι εμένα έχει ψιλομάθει αγκαλιά , αλλά κάθεται και λίγο ριλάξ, τον βάζω και στο κρεβάτι να τεντωθεί, να "κολυμπήσει" και να κάνει τα βαρελάκια του. Αυτά του αρέσουν. Υπάρχει κάτι που ν αρέσει στη μικρή σου; Για να ξεκουραστείς και λίγο.

Της αρέσει αγκαλιά....αγκαλιά και αγκαλιά...ίσως κάτσει λίγο στο κρεβάτι χωρίς βέβαια να το κουνήσω ούτε για ένα λεπτό!

Ριλαξ με τίποτα...καρότσι μόνο για να κοιμηθεί...

Εντάξει ξέρω ότι θα περασει..απλά ειλικρινά κάποιες φορές απελπιζομαι


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2018 at 12:49 ΜΜ, Alex. Arap είπε:

Να σας ρωτησω πόσο νερό βάζεις και πόσο κρεας; εμείς έτσι κάνουμε τι πηχτή δεν ξέρω αν τι γνωρίζεται. 

Μιση κατσαρολα (Μεγάλη σχετικά κατσαρόλα) να σκεπάσει το κρέας συν κάμποσο ακόμα κ κρέας περίπου 800γρ.  Έτσι το έφτιαξα και το εβρασα 2μιση ώρες!

On 9/11/2018 at 9:52 ΠΜ, katsif είπε:

Καλημέρα σε όλες τις τσουπρες!

Άλλαξα παιδιατεο πήγα σε σύμβουλο θηλασμου και βρήκα την υγειά μου. Είμαστε από την τρίτη 5 μηνών!  Τροφές μετά από ένα μήνα.  Έτσι μας είπε!  Οι οδηγίες λένε 6 μήνες αποκλειστικά θηλασμό. 

Έχετε δίκιο πάντως,  ξεκινάς με πρωτεΐνη!  Λειπει από το μητρικό γαλα καο το συμπληρώνεις. 

Ψυχολογικά είμαι χαλια κορίτσια. Δεν ξέρω τι να κάνω.  Πολλές εκρήξεις και πολύ θυμός.  Ο άντρας μου δεν με βοηθάει όσο θέλω.  Η μεγάλη αντιμιλαει συνέχεια.  Δεν ξέρω πόσο θα αντέξω . 

Αχ βρε Κατερίνα μου... Είναι δύσκολα. Κι εγώ έχω λίγη ζήλια από την κόρη που την εκδηλώνει με πάρα πολύ γκρίνια. Ο άντρας μου βοηθάει οπότε είναι σπίτι δλδ μόνο σκ . Και τα Σάββατα από το μεσημέρι και μετά. Καθημερινές ολομόναχη είμαι. Φεύγει 7 και γυρίζει 9+ το βράδυ. 9.30 ξεκινάει η διαδικασία ύπνου. .. Ούτε μισή ώρα τις καθημερινές δεν μας βλέπει.  

@iwanna24 Όπως λέει και η Κατερίνα να απολαμβάνεις τις αγκαλιές. Κι εγώ το έχω φιλοσοφήσει έτσι ότι δλδ σε ένα χρόνο δεν θα τη θέλει την αγκαλιά μου τόσο γιατί θα περπατάει και θα τον νοιάζουν αλλά πράγματα οπότε τις χαίρομαι τώρα τις αγκαλιές...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Μιση κατσαρολα (Μεγάλη σχετικά κατσαρόλα) να σκεπάσει το κρέας συν κάμποσο ακόμα κ κρέας περίπου 800γρ.  Έτσι το έφτιαξα και το εβρασα 2μιση ώρες!

Αχ βρε Κατερίνα μου... Είναι δύσκολα. Κι εγώ έχω λίγη ζήλια από την κόρη που την εκδηλώνει με πάρα πολύ γκρίνια. Ο άντρας μου βοηθάει οπότε είναι σπίτι δλδ μόνο σκ . Και τα Σάββατα από το μεσημέρι και μετά. Καθημερινές ολομόναχη είμαι. Φεύγει 7 και γυρίζει 9+ το βράδυ. 9.30 ξεκινάει η διαδικασία ύπνου. .. Ούτε μισή ώρα τις καθημερινές δεν μας βλέπει.  

@iwanna24 Όπως λέει και η Κατερίνα να απολαμβάνεις τις αγκαλιές. Κι εγώ το έχω φιλοσοφήσει έτσι ότι δλδ σε ένα χρόνο δεν θα τη θέλει την αγκαλιά μου τόσο γιατί θα περπατάει και θα τον νοιάζουν αλλά πράγματα οπότε τις χαίρομαι τώρα τις αγκαλιές...

Ευχαριστώ πολύ. κρεας μοσχάρι βάζεις; η και αλλο


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Ευχαριστώ πολύ. κρεας μοσχάρι βάζεις; η και αλλο

Μοσχάρι κ κοτόπουλο μπορείς να βάλεις. Εγώ μοσχαρι έφτιαξα. Ζήτησα από τον κρεοπωλη να μου βάλει κομμάτι με κόκκαλο και λίπος και να μου το σπάσει στα σημείο που είναι το κόκκαλο!

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

επιτέλους αδιαθέτησα!.... κι άνοιξαν οι ουρανοί, αλλάζω σερβιέτες συνέχεια. τουλάχιστον για να δούμε τώρα.. θα χάσω κανά κιλό; χαχαχ

αύριο εμείς θα στολίσουμε χριστουγεννιάτικα και θα στρώσουμε! άντε τώρα που ξεκίνησε να πέφτει η θερμοκρασία, να καταλαβούμε λίγο γιορτές. Χθες ανοίξαμε και καλοριφέρ!

Κορίτσια εσείς πώς βγάζετε τα μπομπιρίνια έξω; τους φοράτε φορμάκι ή παντελονάκι-μπλουζάκι; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Lia21 είπε:

καλημέρα κορίτσια!

επιτέλους αδιαθέτησα!.... κι άνοιξαν οι ουρανοί, αλλάζω σερβιέτες συνέχεια. τουλάχιστον για να δούμε τώρα.. θα χάσω κανά κιλό; χαχαχ

αύριο εμείς θα στολίσουμε χριστουγεννιάτικα και θα στρώσουμε! άντε τώρα που ξεκίνησε να πέφτει η θερμοκρασία, να καταλαβούμε λίγο γιορτές. Χθες ανοίξαμε και καλοριφέρ!

Κορίτσια εσείς πώς βγάζετε τα μπομπιρίνια έξω; τους φοράτε φορμάκι ή παντελονάκι-μπλουζάκι; 

 

Καλημέρα! Εγώ αδιαθέτησα Σεπτέμβρη και Νοέμβρη αλλά καμία από τις δύο φορές με πάρα πολύ αίμα όπως περίμενα και όντως ξεπρηστηκα λίγο... Της βάζω παντελόνι, μπλουζάκι και ζακέτα φουτερ συνήθως αλλά από δω και πέρα μάλλον θέλει φόρμα εξόδου καλύτερα... 


Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια ακόμα να αδιαθετησω.  Και από παντελόνια μου μπαίνουν μόνο δύο τα οποία ήταν φαρδια πριν. Άμα ξεπριστουμε με περίοδο σωθήκαμε! 

Εγώ της βάζω παντελόνι κάλτσα απ έξω και ζακετουλα! Και έχουμε και σκουφακι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Lia21 είπε:

καλημέρα κορίτσια!

επιτέλους αδιαθέτησα!.... κι άνοιξαν οι ουρανοί, αλλάζω σερβιέτες συνέχεια. τουλάχιστον για να δούμε τώρα.. θα χάσω κανά κιλό; χαχαχ

αύριο εμείς θα στολίσουμε χριστουγεννιάτικα και θα στρώσουμε! άντε τώρα που ξεκίνησε να πέφτει η θερμοκρασία, να καταλαβούμε λίγο γιορτές. Χθες ανοίξαμε και καλοριφέρ!

Κορίτσια εσείς πώς βγάζετε τα μπομπιρίνια έξω; τους φοράτε φορμάκι ή παντελονάκι-μπλουζάκι; 

 

Θα στολισετε απο τωρα?Τέλεια!Εγω πριν το παιδι στολιζα του Αγιου Νικολαου...φετος ειπαμε και εμεις να στολισουμε νωριτερα.Πλακα πλακα ενας μηνας και κατι μεχρι Χριστουγεννα, δεν ειναι πολυ!Στρωσιμο χαλιων ειχα κανει πολυ νωριτερα αν θυμαστε αρχες Οκτωβρη τοτε που ηταν ο Ζορμπας ο κυκλωνας και μαλλον βοηθησε στο ειναι αρκετα ζεστο το σπιτι τωρα.

Εγω οταν τον βγαζω εξω του βαζω παντελονι ,μπλουζα και μπουφαν φουσκωτο...του πηρα και παπουτσακια αγκαλιας στυλ converse( απομιμηση) για να μην κρυωνουν τα ποδαρακια του μονο με καλτσακια.Εχω και μια φορμα εξοδου..μαλλον ηρθε η ωρα της τωρα που χειμωνιασε για τα καλα!Ααα!και σημερα αγορασαμε και σκουφακι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2018 at 6:51 ΜΜ, aspa80 είπε:

Θα στολισετε απο τωρα?Τέλεια!Εγω πριν το παιδι στολιζα του Αγιου Νικολαου...φετος ειπαμε και εμεις να στολισουμε νωριτερα.Πλακα πλακα ενας μηνας και κατι μεχρι Χριστουγεννα, δεν ειναι πολυ!Στρωσιμο χαλιων ειχα κανει πολυ νωριτερα αν θυμαστε αρχες Οκτωβρη τοτε που ηταν ο Ζορμπας ο κυκλωνας και μαλλον βοηθησε στο ειναι αρκετα ζεστο το σπιτι τωρα.

Εγω οταν τον βγαζω εξω του βαζω παντελονι ,μπλουζα και μπουφαν φουσκωτο...του πηρα και παπουτσακια αγκαλιας στυλ converse( απομιμηση) για να μην κρυωνουν τα ποδαρακια του μονο με καλτσακια.Εχω και μια φορμα εξοδου..μαλλον ηρθε η ωρα της τωρα που χειμωνιασε για τα καλα!Ααα!και σημερα αγορασαμε και σκουφακι!

 Ναι ναι! Στολίσαμε! Ε από τη μια το ζητούσε ο μικρός, από την άλλη στις γιορτές δε θα βρισκόμαστε στο σπίτι μας, οπότε ας το χαρούμε λίγο! Γέμισε και ζεστάθηκε το σπίτι μας! Είναι ωραίο να κάθεσαι Κυριακή στη ζέστα σου, με το σπίτι στολισμένο, να πίνεις το ζεστό σου καφεδάκι τσιμπώντας και λίγο ζεστό κρουασάν!!!!

Στεγνωτήριο πρέπει να πάρω κορίτσια. Άρχισαν τα δύσκολα πια, με το κρύο και τη βροχή δε στεγνώνουν τα ρούχα. Τώρα που είναι στη μέση και τα ρούχα του μωρού (επιπλέον πλυντήρια) σωθήκαμε!

Χθες πάντως που βγήκαμε μια βόλτα, τον ΄έβγαλα με τη φόρμα εξόδου και ήταν κομπλέ! Στον μεγάλο δεν τις χρησιμοποίησα καθόλου. Τι χαζή!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Χαθηκαμε ολες λιγο πολυ ... Ο καιρος πεταει!

Η μικρη μας σε μια βδομαδα θα ειναι 6 μηνων! Περασαμε μια λαριγγυτιδα τελικα και πηρε φαρμακα αλλα τωρα ειναι μια χαρα. Λογω της ασθενειας καθυστερησαμε να κανουμε και το εμβολιο του 5ου μηνα. Το καναμε 10 μερες πριν γινει 6. 

Επεσε λιγο στην καμπυλη του βαρους αλλα τιποτα το ανησυχητικο ... 7180γρ και 70 εκ μας μετρησε. Μου ειπε να ξεκινησω με μεσημεριανο ... λαχανικα κτλ ...

Χθες ηταν η πρωτη αποπειρα με πατατα ... που ηταν πατατα οπως ειπε και ο μπαμπας της. Πληρης αποτυχια! Σημερα θα δωσω πατατα και καροτο και θα βαλω και λεμονι ... και θα το κανω και νερουλο ... μαλλον ηταν πολυ σφικτο χθες ... Ελπιζω να φαει καμια κουταλια ... χθες δε νομιζω οτι καταφεραμε να φαει ουτε μιση! Και μετα βεβαια ηπιε και 240μλ γαλα!

Κατα τα αλλα ... η αγκαλια ειναι η αγαπημενη της! Στο ριλαξ δεν της αρεσει πολυ ... Στο παρκο ισως λιγο καλυτερα ... Τωρα εχουμε αρχισει να την βαζουμε καθιστη πανω μας ή διπλα μας ... Της αρεσει το σκυλακι μας και προσπαθει να το πιασει ... το ιδιο και τον αδερφο της ... Νομιζω οτι εχει αρχισει να απλωνει χερι για να την παρουμε αγκαλια ... Ωρες ωρες την πιανει μια λογοδιαρροια και προσπαθει να πει κατι με υγρα να πω γραμματα και ολα τα σαλια βγαινουν εξω ... που γενικα εχει πολλα ... αλλα εκει που νομιζα οτι βγηκε δοντι ... τιποτα ακομη! Απιστευτο ... 

Τωρα που κρυωσε ο καιρος αλλοτε της φορω φορμα εξοδου και αλλοτε μπουφαν ... Απο μεσα ευτυχε να της φορεσω κορμακι-φορμακι (με την φορμα εξοδου, γιατι βιαζομουν να παω να παρω τον μικρο απο το σχολειο οποτε δεν την εντυσα για εξω ...) .. Συνηθως ομως της φορω κορμακι, μπλουζακι, ζακετακι και μπουφανακι τωρα, και καλτσακια και παπουτσακια ... Συνηθως προτιμω τα κολλαν απο τα παντελονια ... 

Καλο το στεγνωτηριο και σωζει αλλα καποια ρουχακια που λενε οτι δεν ειναι για στεγνωτηριο τα μαζευει δυστυχως κι ας ειναι βαμβακερα ... Αυτο ειναι μονο το κακο ... Κατα τα αλλα σου λυνει τα χερια ... Μεσα σε λιγες ωρες εχεις καθαρα στεγνα ρουχα! Και τωρα με τον καιρο αυτο ειναι πολυ δυσκολο να στεγνωσει κατι ... Θυμαμαι στον μικρο που γεννηθηκε Δεκεμβρη και δεν ειχα στεγνωτηριο ειχα απελπιστει ... Απλωνα κι εξω για να μην μυριζει το σπιτι μεσα και παγωνα ... αστα να πανε ... Δυστυχως και τωρα δεν το χρησιμοποιω πολυ για την μικρη γιατι μας εδωσαν ρουχακια που θα επιστρεψουμε και δεν θελω να τα χαλασω ...

Τι αλλα νεα; Τι αλλο κανετε;

Οσο προλαβαινω ... αυτη την εποχη πλεκω και βλεπω σειρες στο netflix!

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2018 at 10:08 ΠΜ, Lia21 είπε:

καλημέρα κορίτσια!

επιτέλους αδιαθέτησα!.... κι άνοιξαν οι ουρανοί, αλλάζω σερβιέτες συνέχεια. τουλάχιστον για να δούμε τώρα.. θα χάσω κανά κιλό; χαχαχ

αύριο εμείς θα στολίσουμε χριστουγεννιάτικα και θα στρώσουμε! άντε τώρα που ξεκίνησε να πέφτει η θερμοκρασία, να καταλαβούμε λίγο γιορτές. Χθες ανοίξαμε και καλοριφέρ!

Κορίτσια εσείς πώς βγάζετε τα μπομπιρίνια έξω; τους φοράτε φορμάκι ή παντελονάκι-μπλουζάκι; 

 

Ωωω τυχερή αδιαθετησες... Εγώ τίποτα ακόμη κ ο γιατρός μετά απ τον υπέρηχο που έκανα μου είπε ότι θα αργήσω ακόμη. Έχω σχετικα λεπτό ενδομήτριο για να μου έρθει...

Κι εμείς θα στολίσουμε σήμερα! Το μωρό το βγάζω με μπουφάν σκούφο αν είναι βράδυ κ έχω βάλει κ τον ποδοσακο στο καρότσι!

On 16/11/2018 at 10:46 ΠΜ, KarMar84 είπε:

Καλημέρα! Εγώ αδιαθέτησα Σεπτέμβρη και Νοέμβρη αλλά καμία από τις δύο φορές με πάρα πολύ αίμα όπως περίμενα και όντως ξεπρηστηκα λίγο... Της βάζω παντελόνι, μπλουζάκι και ζακέτα φουτερ συνήθως αλλά από δω και πέρα μάλλον θέλει φόρμα εξόδου καλύτερα... 

Έχω πάρει υπνοσακο εξόδου αλλά θα του το βάλω στα πολλά κρύα γιατί είναι ολόσωμο μπουφάν κ έχει μέσα σαν προβιά.

@mamSof Κι εγώ Netflix ολε!!! Έχω δει κάποια πολύ καλά. 

Μαρτσελα

7 δευτερόλεπτα ( seven seconds)

4 ημέρες ( four days)

Orzak 

πολύ καλά όλα τους. (Είναι σειρές) αν έχεις κι εσύ κανένα καλό πρότεινε μου please!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωωω κορίτσια κι εμεις βάλαμε νετφλιξ!

μέχρι στιγμής έχω καταφέρει να δω la casa de papel και stranger things. Αυτό το τελευταίο είναι του αγαπημένου μου είδους... λίγο μυστήριο, λίγο φαντασία, λίγο τινάγματα. Ο πρώτος κύκλος με είχε αφήσει σε κάποια σημεία με ανοιχτό το στόμα. Ο δεύτερος με απογοήτευσε. Ελπίζω ο τρίτος να είναι κάτι καλό. 

Τ'ωρα με τι λέτε να συνεχίσω; 

Και αφυγραντήρα θέλουμε να πάρουμε.. αφήστε... 2 μισθοί μπαίνουν στο σπίτι και δε μένει τίποτα :( Τέσπα, την υγεία μας να έχουμε και τα παιδάκια μας υγιή κι ευτυχισμένα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...