Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

On 6/12/2018 at 8:26 ΠΜ, evaki_ είπε:

Καλημέρες!! @mamSof τι έγινε τελικά; κοιμηθήκατε; είναι καλύτερα η μικρούλα;; περαστικά!!!

έχεις δικιο οτι τα πράγματ είναι δραματικά όταν τα ζούμε και μετά το βλέπουμε αλλιώς..αλλά γενικά πάντα έτσι γίνεται στη ζωή..προσωπικά έκανα υπομονή μέχρι το σημείο που άρχισε να επηρεάζει την καθημερινή μου λειτουργία σε χειρότερο βαθμό απ όταν είχα νεογέννητο..όταν ήταν μικρότερος κοιμόμουν καλύτερα το βράδυ λόγω συγκοίμησης..

εν τέλει επειδή εχθές κοιμήθηκε από τις 8 αλλά στις 10.30 μου ξύπνησε και δεν κοιμόταν ξανά μέχρι τις 12.30 τον ξεκίνησα να τον βάζω στην κούνια να κοιμάται μόνος του με βάση τους οδηγούς που σας έλεγα..ήταν μια απόφαση  της στιγμής..αλλά επειδή δεν είχα κοιμηθεί καθόλου προφανώς γιατί την ώρα που ήταν να πέσω για ύπνο ξύπνησε ο μικρός και ήμουν ξύπνια απο τις 7 , ήταν απόφαση αναγκαστική..το αποτέλεσμα; μας πήρε ένα 50 λεπτο με ενδιάμεσα διαλείμματα και στο τέλος κοιμήθηκε από τις 2 μέχρι τις 7....5ωρο! τώρα τυχαίο ήταν; θα δείξει...δεν το νομίζω όμως έχω να δω 5ωρο εβδομάδες ολόκληρες..και δη για μετά τις 12 το βράδυ..συνήθως ξύπναγε στις 12.30 - 01.00 και ήθελε τάισμα και αν τον έπαιρνε ο υπνος μετα από πολύ ωρα που γύρναγα δεξια αριστερα να του δίνω στήθος γιατί έχει και προτιμήσεις...και ξύπνημα στις 02.00 και μετά ξύπνιος ως τις 04.00 προχθές να κοιτάει το ταβάνι τα χέρια του να τσιρίζει κλπ..σας τα ξανάπα ας μην κουράζω..ε λοιπόν σήμερα κύριος..πλέον τον σηκώνω 7 το πρωί που ξυπνάει και δεν τον ξανακοιμίζω..2 μέρες που έγινε έτσι κοιμήθηκε καλύτερα μέσα στη μέρα...να δούμε και σήμερα..προς ώρας και το 5ωρο σερί υπνου μου φάνηκε παραδεισένιο..αφού είδα πως είχε αρχίσει να ξημερώνει και δεν το πίστευα..

Προσωπικά έχω ξεπεράσει τα όρια μου τις τελευταίες εβδομάδες..είναι κουραστικ΄ό τα να είσαι μαμά σίγουρα, αλλά τόσους μήνες μπορεί να υπήρχαν δυσκολίες και να δυσκολευόμουν αλλά σε αυτό το βαθμό δεν έχω ξαναφτάσει..ούτε όταν ήταν άρρωστος..περισσότερο ξεκουραζόμουν γιατί ήταν δύσκολα, έκλαιγε, ζοριζόταν αλλά κοιμόταν....να δυσκολεύομαι να βγάλω την ημέρα και να είμαι μέσα στα νεύρα με όλους και όλα..και να φωνάζω στο μωρό..για όνομα του Θεού δλδ λες και το κάνει επίτηδες..οπότε για μένα είναι καλύτερο να τον βοηθήσω να κοιμάται χωρίς πάνω κάτω κούνημα, καρότσια κούνημα κλπ κατευθείαν στην κούνια ..ούτως η άλλως έχει γίνει τόσο ευερέθιστος στον ύπνο που ξυπνάει με το παραμικρό δλδ αν κοιμηθεί αλλου και τον αφήσεις στην κούνια θέλει να σαι ένα 5λεπτο από πάνω του να μη ξυπνήσει///γιατί αμα σηκωσει κεφάλι μετά ξανά μανά κούνημα η δόλια η μάνα..και δε μιλάμε για 5 και 10 η 15 λεπτά...μιλάμε για 25,30,45 λεπτά και 1 ώρα ολόκληρη...1 ώρα νανούρισμα δλδ, 5 λεπτά στη κούνια να μη ξυπνήσει, και πολλές φορές ξυπνάει οπότε θέλει άλλο ενα 15λεπτο για να ξανακοιμηθεί..ε όχι συγγνώμη δε μπορώ να επιβιώσω έτσι..δεν έχει συνοχή η σκέψη μου πια..δυσκολεύομαι να βάλω τις σκέψεις μου σε τάξη και ζω μόνο για την ώρα που θα κοιμηθεί μισή ώρα..

οπότε @mamSof συμφωνώ με αυτό που λες στην θεωρία, και όταν θα είμαι και εγώ δευτερομανούλα και θα χω πιο πολλές μαμαδοεμπειρίες σχεδόν σίγουρα θα αναθεωρήσω..αλλά αυτό δε μου δίνει κουράγιο πλέον..οπότε κορίτσια θα κοιτάξω και την ψυχική μου υγεία γιατί αν δεν είμαι εγώ καλά και μέσα στα νεύρα αυτό θα περνάει και στο παιδί..και δε θέλω να με βλέπει και να φοβάται το μωρό..μπορεί να κάνω λάθος ως πρώτη φορά μαμά..αλλά πραγματικά επειδή έφτασα σε σημείο να κατηγορώ τον θηλασμό για όλο αυτό που τραβάω ενώ είχα ξεκινήσει με πολύ θετικά συναισθήματα, και δε θέλω να τον κόψω τώρα για 6 μήνες που απέμειναν να τον θηλάζω ας είναι η λύση αυτή..νιώθω τύψεις και εύχομαι να μπορούσα να έχω την άπλετη υπομονή και να αντέχω ημέρες ολόκληρες χωρίς να επηρεάζομαι και να νευριάζω, μέχρι να μεγαλώσει γιατί δε θα ξαναγίνει ποτέ μωρό..και να μαι σωστή μαμά..αλλά μάλλον αυτό δεν είναι γραφτό..

Καλημέρα να έχετε όλες και σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση!!

Λες πολλά απ'όσα νιώθω. Κι εγώ είμαι πολύ κουρασμένη. Αλλά το παλεύω. Είσαι πολύ καλή μαμά.

  • Ευχαριστώ 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 9/12/2018 at 9:32 ΠΜ, Lia21 είπε:

καλημέρα κορίτσια!

Ευάκι και φαρμακοτρίφτενα για τον μεγάλο μου καταλαβαίνω τι λέτε. Τα ίδια σκέφτομαι αλλά εντάξει, παρασύρομαι κι εγώ. Προσπαθώ να κάνουμε πράγματα οι 2 μας μόνο. Όταν βέβαια μας αφήνει ο μικρός γκρινιάρης! 5 χρόνια διαφορά έχουν. Θα ήθελα να έχουν μικρή διαφορά για να παίζουν αλλά ας όψεται το ότι δεν έχουμε βοήθεια από τα πεθερικά μας που είναι κοντά. Αν είχα τους γονείς μου δε θα είχα τέτοιο πρόβλημα. Οι γονείς μου ξεψυχάνε και για τα 2.Πριν μερικές μέρες είχε πάει ο άντρας μου με το μωρό στους γονείς του. Η μάνα του αναίσθητη, ούτε να σηκωθεί να του μιλήσει. Στο εγγόνι της ρε παιδιά.  Εδώ ένας ξένος να το έβλεπε, πιο πολύ θα ασχολιόταν. Κάποια στιγμή βγήκε ο άντρας μου να κάνει ένα τσιγάρο και ακούστηκε η πεθερά να φωνάζει "έλα μέσα κλαίει το μωρό". Ούτε που ξεβολεύτηκε η ιδια. Θα μου πείτε πως δεν ήταν υποχρεωμένη. Οκ να το δεχτώ, Αλλά βλέπεις ένα μωρό να κλαίει, του γιου σου το παιδί.. Δε σου κάνει καρδιά να πας να το πάρεις αγκαλιά; Να το παρηγορήσεις τη μικρή ψυχούλα; Τα έχω πάρει πολύ μαζί τους. Φυσικά να το κρατήσουν ένα χρόνο , που θα γυρ΄θσω στη δουλειά , ούτε κουβέντα έχουν κάνει. Το λυπάμαι να το στείλω τόσο μικρό σε βρεφονηπιακό. :( Δε θέλω να έρθει εκείνη η ώρα :(

 

Εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα , αλλά με την μάνα μου... ενώ είναι νέος άνθρωπος (52χρονων) δεν φυλάει εγγόνια... με την κόρη μου ειδα και έπαθα να την κρατήσει όταν ξαφνικά μας παράτησε η νταντά και η μάνα μου, δεν ήθελε να την κρατήσει με τίποτα. έτρεχα να βρω βρεφικό σταθμό να την δεχτεί στα μέσα της χρονιάς. Και τι της ζητησα τοτε; να την κρατησει για 3 με 4 μηνες και θα το εγραφα το παιδι απο Σεπτέμβρη σε παιδικο...

Τώρα για τον μπεμπη ούτε λόγος... όμως η μάνα μου έτσι ήταν πάντα και με μας. Οπότε δεν πειράζει λέω μακρυά και "αγαπημένοι" που λέει ο λόγος δλδ. Αχαχαχ

Τώρα με τον μπεμπη το έχω φιλοσοφήσει αλλιώς.. θα κάτσω μαζί του σίγουρα ένα χρόνο αφού μου το επιτρέπει η δουλειά μου και έχω ανθρώπους έμπιστους έχω και τον άντρα μου που βοηθάει πολύ στο κομμάτι της δουλειάς κι ας μεινω εγώ με το μωρο. Βέβαια για ένα χρόνο λέμε με τον άντρα μου αλλά όπως μου είπε και τις προάλλες θα είναι 1χρονος ή πολύ παραπανω; κι εκείνος προτιμάει χίλιες φορές να μεγαλώσει με εμένα πάρα με νταντά και πάθουμε πάλι τα ίδια..

Πάντως προσοχή με τις νταντάδες. Εγώ τη δική μου την ήξερα 15χρονια κορίτσια!!! Και εκτός ότι μας παράτησε μέσα σε μια νύχτα, λίγες βδομάδες πριν γίνει αυτό, οπότε έμπαινα μέσα στο σπίτι έβλεπα περίεργη συμπεριφορά από την κόρη μου (18μηνων τοτε) έτρεχε και κρυβόταν πίσω από εμένα δεν την ήθελε κτλ ενώ πριν έδειχνε λατρεία για εκείνη...

@agapi27 αυπνιες κι εσυ;

  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@iwanna24  να είσαι καλά Ιωάννα μου..γιατί εγώ αισθάνομαι τόσες τύψεις που δε περιγράφεται..όμως τι να κάνεις..οι καταστάσεις σε αναγκάζουν..έιχα να κοιμηθώ δύο μήνες..μία φίλη μου που έχει ενα μωράκι 10 μηνών έχει να κοιμηθεί 6 μήνες..τραβάει τα ίδια..και δεν της πάει η καρδιά να κάνει εκπαίδευση και στο πρώτο παιδί έμαθε να κοιμάται 2.5 χρονών..μου είπε οτι έχει να κοιμηθεί 6 μήνες αφού ξεκίνησα το πρόγραμμα, οπότε συνέχισα γιατί σκέφτηκα οτι αν συνεχίσει αυτό το βιολι δεν θα ξεκουραστούμε ποτέ..ούτε αυτός ούτε εμείς...η καρδούλα μου το ξέρει..

εχθές όλη μέρα κοιμόταν γρήγορα, αλλά το βράδυ άργησα λίγω να τον βάλω να ξαπλώσει ένα 10λεπτο γιατί τον πήρε ο ύπνος στο στήθος (το οποίο 10λεπτο είναι σημαντικό γιατί οι ώρες που σου δίνει το πρόγραμμα πχ. 6.30 να κοιμηθεί, σημαίνει να έχει κοιμηθεί, και να μην το ξεκινήσεις στις 6.30 γιατί θα το πιάσει υπερένταση) και μας πήρε 1 ωρα η όλη διαδικασία..αισθάνθηκα μεγάλο πισωγύρισμα..και ξέσπασα σε κλάμματα στο τέλος γιατί ναι μεν τον σηκώνω να ηρεμήσει, αλλά όταν έχει περάσει μια ώρα σήκω-'ασε-κλάψε-σήκω και πάλι τα ίδια, φοβήθηκα ότι θα πάθει τπτ...το αποτέλεσμα ήταν βέβαια να κοιμηθεί για πρώτη φορά στη ζωή του 7ωρο..θα δείξει κατά πόσον ήταν σύμπτωση..πάντως εχθές τα χρειάστηκα, ήταν η 4η μέρα και αντί για καλύτερα αισθάνθηκα χειρότερα, είχα ανοίξει τον απορροφητήρα να μην τον ακούω και έκλαιγα κι εγώ μαζί μέχρι να πάω μέσα να τον σηκώσω..τα πιο δύσκολα 5λεπτα και 8λεπτα της ζωής μου..

Μια νηπιαγωγός μου είχε πει οτι δε μαθαίνουν αλλιώς και χρειάζεται έτσι, θα κλάψουν και θα συνηθίσουν σύντομα..επίσης όσο πιο μεγάλα είναι τόσο πιο δύσκολο..αλλά κάποια στιγμή πρέπει να ξεμάθουν και να κοιμούνται και να ξεκουραζόμαστε και οι δύο πλευρές..

Σήμερα πάραυτα είμαστε πολύ χαρούμενοι, σα να μη συνέβη το χθεσινό, τώρα μόλις τον έβαλα για το μεσημεριανό του ύπνο αφού φάγαμε το πρωινό μας και το μεσημεριανό μας όλη μέρα..

Κορίτσια κάτι άσχετο τώρα με το θέμα του ύπνου, ξέρετε πόσο πρέπει να τρώνε τα παιδιά τώρα με την εισαγωγή; εγώ μέτρησα τις πρώτες 2 μέρες αλλά μετά σταμάτησα να μετράω γιατί τρώει..αλλά δεν ξέρω πως θα καταλάβω αν θέλει κι άλλο όταν τελειώσει το μπολάκι..είναι φυσιολογικό που τρώει καμια 150αρια ml άνετα; ή θα τον βαρυστομαχιάσω;; το πρωί του έδωσα μήλο (ακολουθώ το ενδεικτικό πρόγραμμα του Παπαβεντση) για πρωινό μετά το γάλα και έφαγε σχεδόν όλο το μήλο..ήταν η τρίτη μέρα σήμερα..εχθές είχε φάει το μισό...φοβήθηκα να του δώσω κι άλλο σήμερα και τον σταμάτησα γιατί ειναι και  βαρύ το μήλο..αύριο θα του δώσω και αχλάδι ή μπανάνα..το διαπραγματεύομαι ακόμα γιατί για το αχλάδι άκουσα τα χειρότερα σχετικά με τα φάρμακα που ρίχνουν..

Τεελικά η κάθε μια μας τραβάει το ζόρι της απ΄οτι βλέπω..και σε πολλά σημεία τραβάμε τα ίδια.. @iwanna24 απόλαυσε τη βοήθεια τώρα που την έχεις και αμα χρειαστείς το οτιδήποτε εδώ θα μαστε..θα έχω να σου πω και περισσότερα αποτελέσματα μέχρι να ξεκινήσεις..η αλήθεια είναι οτι δουλειά μαζί με ξενύχτι και με "εκπαίδευση" είναι ζόρι...σε γενικές γραμμές εμένα συνήθισε να μένει ξύπνιος περισσότερο και δε θυμάμαι αν σας το είπα αλλά για πρώτη φορά τον πήρε ο ύπνος στο αμάξι μέσα στο ΣΚ χωρίς κλάμματα και χωρίς τπτ..


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evaki_ είπε:

@iwanna24  να είσαι καλά Ιωάννα μου..γιατί εγώ αισθάνομαι τόσες τύψεις που δε περιγράφεται..όμως τι να κάνεις..οι καταστάσεις σε αναγκάζουν..έιχα να κοιμηθώ δύο μήνες..μία φίλη μου που έχει ενα μωράκι 10 μηνών έχει να κοιμηθεί 6 μήνες..τραβάει τα ίδια..και δεν της πάει η καρδιά να κάνει εκπαίδευση και στο πρώτο παιδί έμαθε να κοιμάται 2.5 χρονών..μου είπε οτι έχει να κοιμηθεί 6 μήνες αφού ξεκίνησα το πρόγραμμα, οπότε συνέχισα γιατί σκέφτηκα οτι αν συνεχίσει αυτό το βιολι δεν θα ξεκουραστούμε ποτέ..ούτε αυτός ούτε εμείς...η καρδούλα μου το ξέρει..

εχθές όλη μέρα κοιμόταν γρήγορα, αλλά το βράδυ άργησα λίγω να τον βάλω να ξαπλώσει ένα 10λεπτο γιατί τον πήρε ο ύπνος στο στήθος (το οποίο 10λεπτο είναι σημαντικό γιατί οι ώρες που σου δίνει το πρόγραμμα πχ. 6.30 να κοιμηθεί, σημαίνει να έχει κοιμηθεί, και να μην το ξεκινήσεις στις 6.30 γιατί θα το πιάσει υπερένταση) και μας πήρε 1 ωρα η όλη διαδικασία..αισθάνθηκα μεγάλο πισωγύρισμα..και ξέσπασα σε κλάμματα στο τέλος γιατί ναι μεν τον σηκώνω να ηρεμήσει, αλλά όταν έχει περάσει μια ώρα σήκω-'ασε-κλάψε-σήκω και πάλι τα ίδια, φοβήθηκα ότι θα πάθει τπτ...το αποτέλεσμα ήταν βέβαια να κοιμηθεί για πρώτη φορά στη ζωή του 7ωρο..θα δείξει κατά πόσον ήταν σύμπτωση..πάντως εχθές τα χρειάστηκα, ήταν η 4η μέρα και αντί για καλύτερα αισθάνθηκα χειρότερα, είχα ανοίξει τον απορροφητήρα να μην τον ακούω και έκλαιγα κι εγώ μαζί μέχρι να πάω μέσα να τον σηκώσω..τα πιο δύσκολα 5λεπτα και 8λεπτα της ζωής μου..

Μια νηπιαγωγός μου είχε πει οτι δε μαθαίνουν αλλιώς και χρειάζεται έτσι, θα κλάψουν και θα συνηθίσουν σύντομα..επίσης όσο πιο μεγάλα είναι τόσο πιο δύσκολο..αλλά κάποια στιγμή πρέπει να ξεμάθουν και να κοιμούνται και να ξεκουραζόμαστε και οι δύο πλευρές..

Σήμερα πάραυτα είμαστε πολύ χαρούμενοι, σα να μη συνέβη το χθεσινό, τώρα μόλις τον έβαλα για το μεσημεριανό του ύπνο αφού φάγαμε το πρωινό μας και το μεσημεριανό μας όλη μέρα..

Κορίτσια κάτι άσχετο τώρα με το θέμα του ύπνου, ξέρετε πόσο πρέπει να τρώνε τα παιδιά τώρα με την εισαγωγή; εγώ μέτρησα τις πρώτες 2 μέρες αλλά μετά σταμάτησα να μετράω γιατί τρώει..αλλά δεν ξέρω πως θα καταλάβω αν θέλει κι άλλο όταν τελειώσει το μπολάκι..είναι φυσιολογικό που τρώει καμια 150αρια ml άνετα; ή θα τον βαρυστομαχιάσω;; το πρωί του έδωσα μήλο (ακολουθώ το ενδεικτικό πρόγραμμα του Παπαβεντση) για πρωινό μετά το γάλα και έφαγε σχεδόν όλο το μήλο..ήταν η τρίτη μέρα σήμερα..εχθές είχε φάει το μισό...φοβήθηκα να του δώσω κι άλλο σήμερα και τον σταμάτησα γιατί ειναι και  βαρύ το μήλο..αύριο θα του δώσω και αχλάδι ή μπανάνα..το διαπραγματεύομαι ακόμα γιατί για το αχλάδι άκουσα τα χειρότερα σχετικά με τα φάρμακα που ρίχνουν..

Τεελικά η κάθε μια μας τραβάει το ζόρι της απ΄οτι βλέπω..και σε πολλά σημεία τραβάμε τα ίδια.. @iwanna24 απόλαυσε τη βοήθεια τώρα που την έχεις και αμα χρειαστείς το οτιδήποτε εδώ θα μαστε..θα έχω να σου πω και περισσότερα αποτελέσματα μέχρι να ξεκινήσεις..η αλήθεια είναι οτι δουλειά μαζί με ξενύχτι και με "εκπαίδευση" είναι ζόρι...σε γενικές γραμμές εμένα συνήθισε να μένει ξύπνιος περισσότερο και δε θυμάμαι αν σας το είπα αλλά για πρώτη φορά τον πήρε ο ύπνος στο αμάξι μέσα στο ΣΚ χωρίς κλάμματα και χωρίς τπτ..

Τώρα τρεις μέρες λοιπόν κοιμόμαστε πάλι σερί..με κούνημα όμως έτσι;

Θέλει ένα δεκάλεπτο στο καρότσι και μετά τη βάζω στο κρεβάτι της...

Γενικά εδώ και δύο εβδομάδες έχει διάρροια...

Ψάχνουμε από τι...κάναμε και εξέταση κοπρανων αλλά δεν έδειξε κάτι...

Τώρα αλλάξαμε πολύ διατροφή και γάλα.

Άντε να δούμε

 

 

Καλή εβδομάδα!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τώρα τρεις μέρες λοιπόν κοιμόμαστε πάλι σερί..με κούνημα όμως έτσι;

Θέλει ένα δεκάλεπτο στο καρότσι και μετά τη βάζω στο κρεβάτι της...

Γενικά εδώ και δύο εβδομάδες έχει διάρροια...

Ψάχνουμε από τι...κάναμε και εξέταση κοπρανων αλλά δεν έδειξε κάτι...

Τώρα αλλάξαμε πολύ διατροφή και γάλα.

Άντε να δούμε

 

 

Καλή εβδομάδα!!!!

 

Καλημέρα μήπως βγάζει δοντακια και κανει διαροιες δεν σας είπε ο παιδίατρος τίποτα; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα μήπως βγάζει δοντακια και κανει διαροιες δεν σας είπε ο παιδίατρος τίποτα; 

έχουμε μιλήσει επανειλημμένα.

Έχουμε δοκιμάσει τα πάντα!!!!

Δεν μου έχει αναφέρει για δόντια αν και το διάβασα κάπου!

Τώρα αλλάξαμε γάλα...

Βγαλαμε τα φρούτα και αφήσαμε την μπανάνα ...βγάλαμε όλα τα λαχανικά.

Βέβαια αυτά πέρα από το γάλα τα είχαμε κάνει ήδη...αλλά δεν άλλαξε κάτι!!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

έχουμε μιλήσει επανειλημμένα.

Έχουμε δοκιμάσει τα πάντα!!!!

Δεν μου έχει αναφέρει για δόντια αν και το διάβασα κάπου!

Τώρα αλλάξαμε γάλα...

Βγαλαμε τα φρούτα και αφήσαμε την μπανάνα ...βγάλαμε όλα τα λαχανικά.

Βέβαια αυτά πέρα από το γάλα τα είχαμε κάνει ήδη...αλλά δεν άλλαξε κάτι!!!

Εμένα μια φίλη μου και στα τρία παιδιά μόλις πηγενανε να πεταχτουν τα δόντια έκαναν διάρροια μέχρι να βγουν


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εμένα μια φίλη μου και στα τρία παιδιά μόλις πηγενανε να πεταχτουν τα δόντια έκαναν διάρροια μέχρι να βγουν

Απλά είναι τώρα κοντά δύο εβδομάδες ..ανησυχώ λίγο!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , iwanna24 είπε:

Απλά είναι τώρα κοντά δύο εβδομάδες ..ανησυχώ λίγο!

Αφού έκανες και την εξετάσει και δεν έδειξε κάτι άμα ήταν θα είχε δείξει αμέσως. Εγώ που έκανα εξετάσεις αίματος της μικρης και μετά από δύο μέρες αρρώστησε οι εξετάσεις το έδειξαν ότι είχε ίωση. θα το έβγαζε αν ήταν κατι. Τ Ι γάλα πίνετε; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Αφού έκανες και την εξετάσει και δεν έδειξε κάτι άμα ήταν θα είχε δείξει αμέσως. Εγώ που έκανα εξετάσεις αίματος της μικρης και μετά από δύο μέρες αρρώστησε οι εξετάσεις το έδειξαν ότι είχε ίωση. θα το έβγαζε αν ήταν κατι. Τ Ι γάλα πίνετε; 

Έπινε υποαλλεργικο...το αλμιρον. Το γυρισαμε σε κανονικό αλμιρον 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , iwanna24 είπε:

Έπινε υποαλλεργικο...το αλμιρον. Το γυρισαμε σε κανονικό αλμιρον 

Και εμείς το ίδιο πίνουμε και την θηλαζω αλλά να ξέρεις τον αλμιρον το απλω έτσι μαλακά τα κάνουνε δεν είναι σαν το υποαλλεργικο τα ίδια το ίδιο πίναμε και εμείς. Στερεές τρώτε αρκετά η πίνει και γάλα μετά; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 Καλά αποτελέσματα να έχετε! Άλλαξε τελείως μάρκα σε γάλα μπας και δεις διαφορά...

Κορίτσια ποιες αδιαθετησατε; κ στους πόσους μηνες; ειδικά όσες κάνετε αποκλειστικό θηλασμό με ενδιαφέρει η απάντηση. 6μιση μηνών και ακόμα τίποτα. Και πριν 2 βδομάδες που είχα πάει γυναικολόγο. Μου είπε ότι θα αργήσει ακόμα να έρθει γιατί έχω λεπτό ενδομήτριο.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Και εμείς το ίδιο πίνουμε και την θηλαζω αλλά να ξέρεις τον αλμιρον το απλω έτσι μαλακά τα κάνουνε δεν είναι σαν το υποαλλεργικο τα ίδια το ίδιο πίναμε και εμείς. Στερεές τρώτε αρκετά η πίνει και γάλα μετά; 

Τρώει κανονικά ναι...γενικά είναι φαγανη...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@iwanna24 Καλά αποτελέσματα να έχετε! Άλλαξε τελείως μάρκα σε γάλα μπας και δεις διαφορά...

Κορίτσια ποιες αδιαθετησατε; κ στους πόσους μηνες; ειδικά όσες κάνετε αποκλειστικό θηλασμό με ενδιαφέρει η απάντηση. 6μιση μηνών και ακόμα τίποτα. Και πριν 2 βδομάδες που είχα πάει γυναικολόγο. Μου είπε ότι θα αργήσει ακόμα να έρθει γιατί έχω λεπτό ενδομήτριο.

Εγω αδιαθετησα 6,5 μηνες μετα τη γεννα λιγες μερες αφου σταματησα το θηλασμο τελειως.Ο μπεμπης ηδη ετρωγε 2 γευματα στερεες

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

@iwanna24 Καλά αποτελέσματα να έχετε! Άλλαξε τελείως μάρκα σε γάλα μπας και δεις διαφορά...

Κορίτσια ποιες αδιαθετησατε; κ στους πόσους μηνες; ειδικά όσες κάνετε αποκλειστικό θηλασμό με ενδιαφέρει η απάντηση. 6μιση μηνών και ακόμα τίποτα. Και πριν 2 βδομάδες που είχα πάει γυναικολόγο. Μου είπε ότι θα αργήσει ακόμα να έρθει γιατί έχω λεπτό ενδομήτριο.

Εγώ αδιαθέτησα Σεπτέμβρη και Νοέμβρη, περιμένω για Δεκέμβρη αυτές τις ημέρες υποτίθεται... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...