Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Τ.Ε.Ρ: 30/08/17      Π.Η.Τ: 06/06/18    ---->    tzimpi

Τ.Ε.Ρ: 01/09/17      Π.Η.Τ: 08/06/18    ---->    Farmakotriftena

Τ.Ε.Ρ: 01/09/17      Π.Η.Τ: 08/06/18    ---->    Sissy21

Τ.Ε.Ρ: 04/09/17      Π.Η.Τ: 11/06/18    ---->    Chrimai

Τ.Ε.Ρ: 09/09/17      Π.Η.Τ: 16/06/18    ---->    Stracciatella

Τ.Ε.Ρ: 13/09/17      Π.Η.Τ: 20/06/18    ---->    KarMar84

Τ.Ε.Ρ: 14/09/17      Π.Η.Τ: 21/06/18    ---->    orianna

 

Αν έχω κάνει κάποιο λάθος πείτε μου να το αλλάξω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Tzimpi είπε:

Τ.Ε.Ρ: 30/08/17      Π.Η.Τ: 06/06/18    ---->    tzimpi

Τ.Ε.Ρ: 01/09/17      Π.Η.Τ: 08/06/18    ---->    Farmakotriftena

Τ.Ε.Ρ: 01/09/17      Π.Η.Τ: 08/06/18    ---->    Sissy21

Τ.Ε.Ρ: 04/09/17      Π.Η.Τ: 11/06/18    ---->    Chrimai

Τ.Ε.Ρ: 09/09/17      Π.Η.Τ: 16/06/18    ---->    Stracciatella

Τ.Ε.Ρ: 13/09/17      Π.Η.Τ: 20/06/18    ---->    KarMar84

Τ.Ε.Ρ: 14/09/17      Π.Η.Τ: 21/06/18    ---->    orianna

 

Αν έχω κάνει κάποιο λάθος πείτε μου να το αλλάξω

Εμένα ένα πρόγραμμα που έβαλα τις ημερομηνίες μου έβγαλε πητ 24/06 αλλά δεν πειράζει άστο έτσι και την Παρασκευή που θα πάω γιατρό θα ξέρουμε πρώτα ο Θεός... 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 17/10/2017 at 1:52 ΜΜ, chrimai είπε:

Ναι πηγα σημερα για πρωτο υπερηχο...ποναω κατω δεξιά απο χτες που περπατησα..και ανησυχησα για εξωμητριο....τελικα ολα καλα....ακουσαμε και καρδια που μολις ειχε ξεκινησει να χτυπαει....μου εγραψε ενα κατεβατο προγεννητικες εξετασεις και μου εδωσε πολυβιταμινες.....

 

Στρατσιατελα αγαπημενη μου γευση παγωτου καλως ηρθες....πας για το 3ο...με το καλο να ερθει....σε εμας εφερε ισορροπία...

Έλα ρε κορίτσι, αυτά κίαν είναι νέα...πως το πήρες απόφαση; ή πέτυχε, δεν έτυχε; σου εύχομαι καλή εγκυμοσύνη να έχεις, σέ ευχαριστω για τίς ευχές σου βέβαια, εγώ είμαι στην 25η βδομάδα τώρα και παρόλο που έλεγα ότι έκλεισε το κεφάλαιο για μένα της μητρότητας, κάτι χτύπησε το κεφάλι μου και πριν κλείσουμε τα δύο χρόνια, ήθελα και τέταρτο... εσύ με την δουλειά σου έχεις την δυνατότητα να σταματήσεις; γιατί θυμάμαι ότι ήσουν καινούργια όταν ήσουν έγκυος στο τρίτο...

Συγνώμη κορίτσια για την σφήνα, παλιά γνώριμη είμαι και εύχομαι σε όλες σας καλό κουράγιο και καλές εγκυμοσύνες να έχετε, με γερά μωράκια στην αγκαλιά σας....

  • Μου αρέσει 2

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πήγα σήμερα από τον γιατρό να μου γράψει τις εξετάσεις για το στίγμα και μου είπε αν θέλω να κάνω και τον πρώτο κολπικο υπερηχο... Είδαμε σάκο και παχύ ενδομητριο αλλά είναι φυσιολογικό λέτε που ακόμα δεν φαινόταν καθαρά αν υπάρχει κάτι μέσα; (χοριακη Τετάρτη 519 και Παρασκευή 1488)


Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω...τι αλλο επρεπε να δειτε δηλαδη με τετοια χοριακη?

Ο γιατρος τι ειπε? 

On 21/10/2017 at 6:29 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Τι κανετε??? 

Εγω χθες εκανα τεστακι και βγηκε θετικο,  οποτε μαλλον ανηκω στο δικο σας κλαμπ!!! 

Καλως την και με το καλο!


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, chrimai είπε:

Δε ξερω...τι αλλο επρεπε να δειτε δηλαδη με τετοια χοριακη?

Ο γιατρος τι ειπε? 

Καλως την και με το καλο!

Δεν ξέρω βρε απλά ρωτάω μήπως έπρεπε π.χ. να δούμε εμβρυικα στοιχεία (δεν ξέρω αν το λέω και καλά) όπως έχω διαβάσει από κάποιες κοπέλες... Ο γιατρός ήταν χαλαρός και είπε δεν ξέρουμε ακριβώς πότε έγινε η εμφυτευση αλλά λογικά την Παρασκευή που θα είναι το κανονικό ραντεβού θα πρέπει να φανεί κάτι... 


Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2017 at 5:46 ΜΜ, KarMar84 είπε:

Δεν ξέρω βρε απλά ρωτάω μήπως έπρεπε π.χ. να δούμε εμβρυικα στοιχεία (δεν ξέρω αν το λέω και καλά) όπως έχω διαβάσει από κάποιες κοπέλες... Ο γιατρός ήταν χαλαρός και είπε δεν ξέρουμε ακριβώς πότε έγινε η εμφυτευση αλλά λογικά την Παρασκευή που θα είναι το κανονικό ραντεβού θα πρέπει να φανεί κάτι... 

Ποσο εβδομαδων εισαι; Εμείς  5μιση βδομαδων ειδα σακο και εμβρυο τπτ άλλο. Αν εισαι ακομα πιο λίγο,  ίσως να είναι φυσιολογικό που δεν είδατε ακόμα έμβρυο. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ποσο εβδομαδων εισαι; Εμείς  5μιση βδομαδων ειδα σακο και εμβρυο τπτ άλλο. Αν εισαι ακομα πιο λίγο,  ίσως να είναι φυσιολογικό που δεν είδατε ακόμα έμβρυο. 

Γειά σου φαρμοκοτριφτενα, δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά (την Παρασκευή θα ξέρω) αλλά μάλλον χθες ήμουν 5w1d...


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , KarMar84 είπε:

Γειά σου φαρμοκοτριφτενα, δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά (την Παρασκευή θα ξέρω) αλλά μάλλον χθες ήμουν 5w1d...

Υπομονή μέχρι την Παρασκευή!! Πολλές φορές  (τις περισσότερες) υπαρχει αποκλιση ημερολογιακα με υπερηχογραφικα για την ηλικία της κύησης. Οπότε μπορεί να είσαι ακόμα πιο λίγο. Και να'ναι απόλυτα φυσιολογικό που είδατε μόνο σάκο.  Στην κόρη μου ήταν 5 μέρες μικρότερη ενώ σε αυτήν 2 μέρες μεγαλύτερο.  Καλά αποτελέσματα την Παρασκευή!!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγκυουλες τι κανετε; Δεν βλέπω πολύ δράση στο θεματάκι μας.... πως ειστε;;; εμείς κάναμε υπέρηχο την Τρίτη.  Ακούσαμε καρδούλα.  Στον υπέρηχο βγήκε και 2 μέρες μεγαλύτερο,  άρα σήμερα ειμαι 8w 1d, επίσης συνεχίζουν τα πολύ άσχημα συμπτώματα και κάποιο  φάρμακο σε μένα είναι μονόδρομος. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Εγκυουλες τι κανετε; Δεν βλέπω πολύ δράση στο θεματάκι μας.... πως ειστε;;; εμείς κάναμε υπέρηχο την Τρίτη.  Ακούσαμε καρδούλα.  Στον υπέρηχο βγήκε και 2 μέρες μεγαλύτερο,  άρα σήμερα ειμαι 8w 1d, επίσης συνεχίζουν τα πολύ άσχημα συμπτώματα και κάποιο  φάρμακο σε μένα είναι μονόδρομος. 

Καλησπέρα!! Φαντάζομαι είναι η πιο δυνατή και όμορφη στιγμή όταν ακούς την καρδούλα ε; Πωπω εφτασες κιόλας 8 εβδομάδων;! 

Εγώ δεν έχω τπτ από συμπτώματα και έχω πολύ αγωνία για αύριο...! 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...