Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Να μαι και γωωω!!! Το λοιπον,  ργω ειχα Δευτερα χοριακη 42 (ουαου)  και σημερα,  τρεις μερες μετα,  173!!!Είμαστε συγκρατημενα αισιοδοξοι και παμε για τη Δευτερα και την επομενη χοριακη να δουμε τι θα γενει!!!!! Απο συμλτωματα παντως,  φουλ!!!! (ευτυχως γιατι με τοσο μικρες χοριακες ειναι ο μονος τροπος να επιβεβαιωνομα πως ολα πανε καλα)!!!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα!! Φαντάζομαι είναι η πιο δυνατή και όμορφη στιγμή όταν ακούς την καρδούλα ε; Πωπω εφτασες κιόλας 8 εβδομάδων;! 

Εγώ δεν έχω τπτ από συμπτώματα και έχω πολύ αγωνία για αύριο...! 

Καλημέρα! Τι ώρα εχεις; σήμερα λογικά θα ακούσεις κι εσύ την καρδούλα!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα! Τι ώρα εχεις; σήμερα λογικά θα ακούσεις κι εσύ την καρδούλα!!!

Καλημέρα! Έχω το απόγευμα, 5.30, νομίζω είναι νωρίς για καρδούλα (μακάρι να κάνω λάθος) αλλά σίγουρα πρέπει να δούμε το σπορακι μέσα στο φασολι... 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα!!!ΤΕΡ 27/8 και ΠΗΤ 3/6!Εγω δεν εχω κανενα απολυτως συμπτωμα και στην αρχη ανησυχουσα αλλα πλεον δεν το σκεφτομαι. Εχω κανει 2 υπερηχους μεχρι τωρα. Προχθες ειδα λιγο αιμα, πηγα στο γιατρο και ειδε μια μικρη αποκολληση, μου συνεστησε ξαπλα και utrogestan. Πολυ χαιρομαι που μπηκα στην παρεα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , fani_ είπε:

Γεια σας και απο εμενα!!!ΤΕΡ 27/8 και ΠΗΤ 3/6!Εγω δεν εχω κανενα απολυτως συμπτωμα και στην αρχη ανησυχουσα αλλα πλεον δεν το σκεφτομαι. Εχω κανει 2 υπερηχους μεχρι τωρα. Προχθες ειδα λιγο αιμα, πηγα στο γιατρο και ειδε μια μικρη αποκολληση, μου συνεστησε ξαπλα και utrogestan. Πολυ χαιρομαι που μπηκα στην παρεα!

Καλώς ήρθες! Με το καλό! 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

KarMar84 σ' ευχαριστω!!ευχομαι και σε εσενα ο,τι καλυτερο!εμεις ακουσαμε καρδουλα 7w 1d.

Farmakotriftena σ' ευχαριστω πολυ!!με το καλο και το δικο σου και ολων των μελλουσων μαμαδων!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fani_ είπε:

Γεια σας και απο εμενα!!!ΤΕΡ 27/8 και ΠΗΤ 3/6!Εγω δεν εχω κανενα απολυτως συμπτωμα και στην αρχη ανησυχουσα αλλα πλεον δεν το σκεφτομαι. Εχω κανει 2 υπερηχους μεχρι τωρα. Προχθες ειδα λιγο αιμα, πηγα στο γιατρο και ειδε μια μικρη αποκολληση, μου συνεστησε ξαπλα και utrogestan. Πολυ χαιρομαι που μπηκα στην παρεα!

Γεια σου!!! Καλωσόρισες!!! Με το καλο το μωράκι σου!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!είμαι οριακά στην παρέα σας με ΤΕΡ 25/08 και ΠΗΤ 01/06.ειναι η τέταρτη  εγκυμοσυνη μου, δυστυχώς οι άλλες δεν πήγαν καλά..παντως τωρα πανε ολα καλα μεχρι στιγμης!συμπτωματα εχω πολλά αναγουλες ανακατωσουρες εμετούς..ελπιζουμε να είμαστε τυχεροί αυτή τη φορά!!:)εύχομαι με το καλο τα μωράκια σας σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Nansy29 είπε:

Καλησπέρα και από μένα!είμαι οριακά στην παρέα σας με ΤΕΡ 25/08 και ΠΗΤ 01/06.ειναι η τέταρτη  εγκυμοσυνη μου, δυστυχώς οι άλλες δεν πήγαν καλά..παντως τωρα πανε ολα καλα μεχρι στιγμης!συμπτωματα εχω πολλά αναγουλες ανακατωσουρες εμετούς..ελπιζουμε να είμαστε τυχεροί αυτή τη φορά!!:)εύχομαι με το καλο τα μωράκια σας σε όλες!!

Καλωσόρισες κοριτσι!!! Με το καλο!!!! Ολα καλα να πανε!!!  :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nansy29 Καλημέρα και Καλώς όρισες!!! Όλα καλά να πάμε σου εύχομαι σε αυτή την εγκυμοσύνη!!!

@Nansy29 επειδή κι εγώ είμαι στα ίδια χάλια που περιγράφεις,  παίρνεις κάτι για τους εμετους/αναγούλες κτλ;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!Να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!

Farmakotriftena δεν παίρνω τίποτα απλά κάνω υπομονή..σκέφτομαι ότι είναι για καλό.:-D

έχω έναν εμετό ανα 1-2 μέρες αλλα ένα διαρκές ανακάτεμα συνεχώς... αν εσένα είναι παραπάνω οι εμετοί ίσως

πρέπι να ρωτήσεις το γιατρό σου.συνήθως αν είναι μέχρι 2-3 τη μέρα νομίζω δεν δίνουν κάτι..

ίσως να τρως υδατάνθρακες που βοηθάνε κάπως στους εμετούς..(φρυγανιές κρακεράκια κλπ)

το κακό είναι ότι εγώ έχω κάνει διαβήτη κύησης από τώρα και μου έχουν δώσει συγκεκριμένη διατροφή με περιορισμένους υδατάνθρακες...οπότε γίνεται ακόμη πιο δύσκολο..

να σκέφτεσαι το μωράκι που έρχεται:)

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...