Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

@Melody90 ναι ναι!! γερά να ναι και όποτε θέλουν ας έρθουν!!! δε θα τα χαλάσουμε στην ημερομηνία!! χεχε κι εγώ το τελευταίο 10ημερο τον αισθάνομαι φουλ..και με το που ξαπλώνω κι εγώ ξεκινάει το πάρτυ! νομίζω πως απο δω και πέρα θα αρχίσουν να δυναμώνουν οι κλωτσιές!! :):)  

@KarMar84 μόλις παραλάβω θα σε ενημερώσω!! μου καθυστέρησαν μάλλον και λόγω τριημέρου.. οπότε μέσα στην άλλη εβδομάδα ευελπιστώ να σας πω άποψη!!

 

Κορίτσια με τις στάσεις ύπνου πως βολεύεστε;; εγώ πάντα μπρούμυτα κοιμόμουν και τώρα κάπως συνήθισα στο πλάι..μου χει στοιχίσει γιατί πιάνομαι απίστευτα.. και δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει και τον μικρό..μόλις πάω να γυρίσω πλευρό κι εγώ ξυπνάω το βράδυ, και αυτός μάλλον δε βολεύεται και μου τις χώνει..:-D

Άσε μεγάλη υπόθεση ο ύπνος ούτως ή άλλως μόνο στα πλάγια...αλλά ρε συ ξες με τι πόνους ξυπνάω?πονάει η λεκάνη πάρα πολύ μαζι με το ηβικό οστό το πρωί για κάνα 2 ωρες μες το σπίτι περπατάω σαν συγκαμενη μέχρι να συνέλθω...βασικά γι'αυτό ξυπνάω γιατί πονάω....στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κοιμόμουν με ένα έξτρα μαξιλάρι ενδιάμεσα στα πόδια... ανακουφίζει λιγο.να σου πω...σήμερα θα το δοκιμάσω πάλι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Melody90 αχχχχ σε νιώθω..νομίζω πως άρχισε η αντίστροφη μέτρηση για την έλλειψη ύπνου απο τώρα..εγώ δεν βάζω ενδιάμεσα στα πόδια αλλά το παίρνω κάπως αγκαλιά και κοιμάμαι λίγο ενδιάμεσα πλάι με μπρούμυτα.. όχι τελείως στο πλάι..δεν ξέρω αν το περιγράφω καλά..αλλά δεν μπορώ να κοιμηθώ αλλιώς..αμα κοιμηθώ μονο στο πλάι πιάνομαι..και τώρα που είχα και τα ράμματα απο το χειρουργείο δε το συζητώ..οτι χειρότερο..φοβήθηκα οτι δε θα μπορέσω να ξανααναπαυτώ ποτέ στο κρεβάτι..ανάσκελα μόνο σαν τον αστερία και η μέση πιανόταν απίστευτα..είχα και το άγχος για το μωρό γιατί κάπου άκουσα οτι δεν ειναι οτι καλυτερο το ανασκελα, αν και δεν ξερεις τι να πιστέψεις πια με τόσες αποψεις που κυκλοφορούν ..θα δοκιμάσω και το μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια τώρα που το είπες πάντως μήπως βολέψει περισσότερο!


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Και καλο τελος της αποκριας! Του χρονου τωρα με αγκαλια τα μπεμπακια μας και ντυμενα καρναβαλακια! Ο μικρος μου δεν ντυθηκε φετος μια που εχασε το μασκε παρτυ του σχολειου και δεν πηγαμε σε καποια αλλη εκδηλωση για να δικαιολογει ντυσιμο ... Του χρονου και αυτος!

Μετα το μεσημερι με πιανει μια κουραση να το πω ... Ο,τι ειναι να κανω χρειαζεται τελικα να το κανω το πρωι ... Χθες κοιμομουν απο τις 10! Σημερα χαθηκε και ο ηλιος απο τα μερη μας ... τουλαχιστον δεν λαμπει τωρα ... δεν ξερω για αργοτερα, οποτε δεν κοβω να πηγαινουμε πουθενα ημερησια που ελεγα χθες ... Κριμα και ηθελα να αλλαξω λιγο παραστασεις ... Αλλα θα ερθει η ανοιξη που θα παει ... Χθες ειμασταν εξω ποσες ωρες ... μην φανταστειτε ... ξεκινησε ο μικρος με τον μπαμπα του απο ενα κοντινο παρκο κι εφτασαν στο κεντρο της Καλαμαριας που εχει πεζοδρομο και πλατεια μεγαλη κι εγω πηγα να τους βρω ... αλλα καθησαμε ακομη 1,5 ωρα! Ηταν πολυ ωραια με τον ηλιο στα παγκακια :) Μου αρεσει να λιαζομαι οπως σκυλοι και γατες! χαχα! Αληθεια ... εχετε κατοικιδιο;

Ηρθαν λοιπον αυτα που παρηγγειλα απο H&M και χθες φορεσα το παντελονι φορμας[jogging νομιζω το λενε] κι ενα t-shirt[κοντομανικο μπλουζακι δλδ αλλα μακρυ σε μηκος για να καλυπτει κοιλιτσα] και τα βρηκα πολυ βολικα κοριτσια! Τα μπλουζακια τα ειχε 15 ευρω τα 2, το παντελονι αν θυμαμαι καλα ηταν στα 20 ευρω αλλα δεν γινοταν συνεχεια με τζην εξω ... ηθελα κατι πιο μαλακο ... και για να πω την αληθεια οταν καναμε βολτες ετσι με το μικρο προτιμουσα φορμες αλλα τωρα με την κοιλιτσα δεν ειναι και πολυ βολικες γιατι πεφτουν κατω απο αυτην ... ισως βεβαια σωζοταν η κατασταση με ενα υφασμα που κυκλοφορει για την μεση που δεν θυμαμαι πως λεγεται κι ενα μακρυ μπλουζακι ... αλλα ειπα να ξοδεψω και για κατι καινουριο για μενα σε αυτη την εγκυμοσυνη ... Επισης πηρα μπουστακια! Σωθηκα! Δεν με βολευαν με τιποτα τα σουτιεν ... σιγουρα οχι για να κοιμηθω και χωρις σα να πονουσε το στηθος μου και γενικα δεν ημουν ανετη ... Ακομη και αυτα που ειχα απο την εγκυμοσυνη του γιου δεν βολευαν και υποθετω οτι συμβαινει λογω των επιπλεων κιλων ... Οποτε πηρα ενα σετ με 2 μπουστακια αν θυμαμαι καλα 15 ευρω κι ενα σετ που ακομη δεν εχω δοκιμασει που ειναι κατι αναμεσα σε σουτιεν/μπουστακι γιατι εχει κλιπς να κλεινει απο πισω αλλα απο μπροστα ειναι σαν τα one size μαλακα σουτιεν που ειχα καποτε πετυχει σε benetton. Αυτα ειναι και για θηλασμο γιατι κατεβαινει το μπροστινο μερος. Δεν τα εχω δοκιμασει. Το δωρο στον ευατο μου ειχε ενα ακομη σετ των 2 κοντομανικα μπλουζακια κι ενα κολλαν. Δε νομιζω οτι θα χρειαστω κατι αλλο μεχρι το καλοκαιρι μια που σκεφτηκα οτι αν και καλοκαιρινα τωρα μπορω να τα φοραω με τα χειμωνιατικα πουλοβερ μου και φορεματα απο πανω. Εσεις πως εχετε βολευτει; Ειχα κολλαν αλλα στην πορια των ετων επειδη τα χρησιμοποιησα και μετα την εγκυμοσυνη αφου ειχαν χαμηλη μπασκα χαλασαν. Μετα καποια αλλα που ειχα και ειχα δωσει και σε αλλες κοπελες σα να ξεχυλωσαν ... ή η κοιλια μου δεν ειναι αρκετα μεγαλη ακομη και ειναι χειμωνιατικα οποτε δεν θα ειναι χρησιμα αργοτερα. Και η μπασκα απο το τζην ξεχυλωσε ... αλλα εχει ενα  κορδονι με κομπια απο πισω και μπορω και το συγκρατω! Αυτα για ψωνια! 

Οσο αφορα τα ρουχα για το μωρο ... μετα απο μια ερευνα που εκανα απο φιλες και γνωστες ... κατεληξα οτι θα χρειαστω και κοντομανικα και μακρυμανικα κορμακια/φορμακια. Τα κοντομανικα για την μερα και τα μακρυμανικα για τη νυχτα ή αν κανει λιγο ψυχρα ... αν ειμαστε εξω και τετοια. Επισης κι ενα σεντονακι ή μια πανα αγκαλιας ή ενα κουβερτακι βαμβακερο. Σιγουρα λιγοτερα απο οτι ειχα στον γιο που η αφιξη του εγινε χειμωνα :) Σε ποσοτητα δεν ανησυχω μια που εχω απο του μικρου, θα μου δωσει μια φιλη και η κουμπαρα μου και ολο και καποιος θα φερει δωρο ... σιγουρα η πεθερα μου που θα ερθει για την γεννα. Και στον εγγονο εφερε μια μικρη προικα :) Ειναι και η πρωτη εγγονη ... και η ιδια ειχε αγορια ... οποτε σα να προβλεπω υπερβολη με τα δωρα γενικα! χαχα!

Κοριτσια , Ευα και Μελοντυ[που δεν θυμαμαι το ονομα σου-σορυ], σας ευχομαι καλη αναρρωση! Ολα καλα να πανε με τα μπεμπακια! Ολες οι αρρωστιες μικρες ή μεγαλες ειναι ταλαιπωρια για τον ανθρωπο ποσο περισσοτερο για μια εγκυο! Αφου ολα περασαν πια, ηθικο υψηλο!

Η μπεμπα μου που λετε ακομη δεν ξερω αν εχει συγκεκριμενες ωρες κινησεων ... Μπορω να πω οτι την νιωθω 3-4 φορες την μερα οταν καθομαι ή οταν ξαπλωνω. Δεν κλωτσαει αλλα κινειται ... τουλαχιστον ετσι εγω το καταλαβαινω ... και στον γιο ετσι το καταλαβαινα ... αλλα αυτο μπορει να ειναι η δικη μου αισθηση. Εχω να πω παντως οτι ακουσει τις φωνες μας :) Γενικα δεν ειμαι και πολυ ομιλητικη πρεπει να παραδεχτω οταν δεν υπαρχει λογος ... μου αρεσουν οι συζητησεις και με παρεες κανω αλλα στο σπιτι μου μου αρεσει και η ησυχια και ποσα θα πω πια με τον καλο μου. Στην πρωτη εγκυμοσυνη που ειμασταν ολη την μερα μαζι ... ειχαμε και αλλα θεματα υγειας σχετικα με την εγκυμοσυνη και του καλου μου ... ηθελα την ησυχια μου ... Με εναν μπομπιρα τωρα δεν ειναι το ιδιο πια. Μιλαει ή του μιλαμε και τραγουδαμε παιδικα τραγουδακια πολυ πολυ συχνα! Καθε εγκυμοσυνη ειναι κυριολεκτικα διαφορετικη! Απο καθε αποψη ... Μεγαλωνοντας ποσα πραγματα που μας ελεγαν οι πιο μεγαλοι ειναι ετσι! Στα 20 και τα 30 δεν το πιστευα ... Εφτασα στα 40 και ναι ετσι ειναι! 

Οσο για τον υπνο, αυτο με το ανασκελο δεν ειναι για το μωρο αλλα για μας γιατι συνηθως απο το βαρος πιεζεται η κεντρικη αρτηρια και νιωθουμε καπως ... μια δυσφορια να το πω .. εγω ετσι νιωθω ... Στον γιο το ειχα πολυ εντονα, τωρα οχι τοσο ... Οποτε μπορει να κοιμηθω και ανασκελα καμια φορα ... ειναι που ειναι και η αγαπημενη μου σταση στον υπνο ... Κατα τα αλλα λενε καλυτερα στο πλευρο και ιδιαιτερα προς τα αριστερα ... δεν θυμαμαι γιατι ... εχει να κανει κατι με την καρδια αυτο ... Αυτο με το μαξιλαρι με ειχε κι εμενα βολεψει στον γιο μου ... τοτε ειχα και θεμα ισχιαλγιας και μεσης ... φτου φτου τωρα ειναι σα να μην εχω κατι ... οποτε δεν το χρησιμοποιοω ακομη. Υπαρχουν κατι πολυ μακρυα που ειναι για να τα παιρνεις αγκαλια και λενε οτι ειναι βολικα ... 

Παλι πολλα εγραψα :) Περιμενω να σας διαβασω!

Ακομη καλε banana squash! 

Αλλα σε μια εφαρμογη στο κινητο νομιζω οτι ειδα οτι γιναμε μεγαλο μανγκο πια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4η ιωση που περναω σε αυτη την εγκυμοσυνη. Σαν τη melody ειμαι. Κολλαω απο τα παιδια αλλα το περναω πιο βαρια. Μπουκωμα πονοκεφαλο και καταβολη εχω τωρα. Απορρυθμιστηκε και ζαχαρο. Υπολειτουργω τελειως


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

1) fani_   Π.Η.Τ: 1/06/18   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

2) aspa80  Π.Η.Τ 4-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

3) Farmakotriftena  Π.Η.Τ:  4/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

4) annaefin  Π.Η.Τ  6-6-2018   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

5) evaki_ Π.Η.Τ   6-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

6)Chrimai  Π.Η.Τ   11/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

7) katsif    Π.Η.Τ   13-6-2018 

8  mamasof Π.Η.Τ 16-6-2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

 9) Melody90  Π.Η.Τ  16-6-2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

10)  Lina27  Π.Η.Τ   17-6-2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

11)Sunshine84 Π.Η.Τ  17-6-2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

12)J3nny Π.Η.Τ  19-6-2018

13)Lia21   Π.Η.Τ   20-6-2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

14)  orianna Π.Η.Τ   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

15) Diana.   Π.Η.Τ   24-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

16)KarMar84   Π.Η.Τ:  25/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

17) elena**  Π.Η.Τ   30-6-2018   


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, chrimai είπε:

4η ιωση που περναω σε αυτη την εγκυμοσυνη. Σαν τη melody ειμαι. Κολλαω απο τα παιδια αλλα το περναω πιο βαρια. Μπουκωμα πονοκεφαλο και καταβολη εχω τωρα. Απορρυθμιστηκε και ζαχαρο. Υπολειτουργω τελειως

Αχ σε νιώθω μιλάμε.....πρέπει να ανεβάσουμε το ανοσοποιητικό μας! βιταμίνη c και πολλά υγρά επίσης ξεκούραση!!!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, chrimai είπε:

4η ιωση που περναω σε αυτη την εγκυμοσυνη. Σαν τη melody ειμαι. Κολλαω απο τα παιδια αλλα το περναω πιο βαρια. Μπουκωμα πονοκεφαλο και καταβολη εχω τωρα. Απορρυθμιστηκε και ζαχαρο. Υπολειτουργω τελειως

Περαστικά σου και γρήγορη ανάρρωση εύχομαι! 

Link to comment
Share on other sites

"Mamsof"ευχαριστώ πολύ....άλλο κακό να μη μας βρει!!!!για τα ρούχα που λες..προβληματίζομαι με το τι θα βάλω στη βαλίτσα για το μαιευτήριο για τον μπόμπιρα.εδω δεν ξέρουμε κ εμείς τι να βάλουμε αρχές Ιουνίου...εγώ σκέφτηκα ζιπουνακι αμανικο από πάνω κοντομανικο κ ζακέτα ανάλογα τον καιρό....θα φανεί βέβαια μπορεί να βρέχει να έχει ψυχρα.βασικα θυμάμαι στο γιο μου που είχα γεννήσει στο Γένεσις ότι οι μαίες αν δουν ότι τους πας πολλά ρούχα για το μωρό δεν τους τα φοράνε!!!(ξες φεύγοντας που τα ντύνουν)είχα γεννήσει Γενάρη και έκανε πολύ κρυο,κ ήταν μια που τους έδωσε πολλά ρούχα (υπερβολή όμως κορίτσια)κ της είπε η μαία ότι αν το ντύνεις έτσι το μωρό σαν εσκυμοο θα το σκάσεις!!!χαχαχα…

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 είπε:

"Mamsof"ευχαριστώ πολύ....άλλο κακό να μη μας βρει!!!!για τα ρούχα που λες..προβληματίζομαι με το τι θα βάλω στη βαλίτσα για το μαιευτήριο για τον μπόμπιρα.εδω δεν ξέρουμε κ εμείς τι να βάλουμε αρχές Ιουνίου...εγώ σκέφτηκα ζιπουνακι αμανικο από πάνω κοντομανικο κ ζακέτα ανάλογα τον καιρό....θα φανεί βέβαια μπορεί να βρέχει να έχει ψυχρα.βασικα θυμάμαι στο γιο μου που είχα γεννήσει στο Γένεσις ότι οι μαίες αν δουν ότι τους πας πολλά ρούχα για το μωρό δεν τους τα φοράνε!!!(ξες φεύγοντας που τα ντύνουν)είχα γεννήσει Γενάρη και έκανε πολύ κρυο,κ ήταν μια που τους έδωσε πολλά ρούχα (υπερβολή όμως κορίτσια)κ της είπε η μαία ότι αν το ντύνεις έτσι το μωρό σαν εσκυμοο θα το σκάσεις!!!χαχαχα…

 

φτου φτου ολα να πανε καλα!

Οσο για τα ρουχα .. μετα απο μια ερευνα για το μαιευτηριο θα εχω ενα κοντομανικο κορμακι κι ενα μακρυμανικο φορμακι, βαμβακερα και τα δυο ... αντε και μια πανα αγκαλιας/μουσελινα/σεντονακι αν εχει και καλα κρυο και βρεχει ... Α ... και σκουφακι! Δε νομιζω να χρειαστουμε τιποτε αλλο για να τα βγαλουμε ... Αποφασισα να εχω στο σπιτι και κοντομανικα για την μερα και μακρυμανικα για το βραδυ. Και τον δικος μου γιος γεννηθηκε Δεκεμβρη και του ειχαμε βαλει νομιζω ενα μακρυμανικο κορμακι κι απο πανω ενα πλεκτο φορμακι/στολη χιοναναθρωπος με καπελο, μποτακια, γαντια :) Δεν θυμαμαι αν του φορεσα απο μεσα και μακρυμανικο φορμακι αλλο ... ισως ... και μια κουβερτα ... Ηταν στις αρχες του μηνα που ειχε αρχισει το κρυο τοτε και αναψαμε καλοριφερ!

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mamSof είπε:

φτου φτου ολα να πανε καλα!

Οσο για τα ρουχα .. μετα απο μια ερευνα για το μαιευτηριο θα εχω ενα κοντομανικο κορμακι κι ενα μακρυμανικο φορμακι, βαμβακερα και τα δυο ... αντε και μια πανα αγκαλιας/μουσελινα/σεντονακι αν εχει και καλα κρυο και βρεχει ... Α ... και σκουφακι! Δε νομιζω να χρειαστουμε τιποτε αλλο για να τα βγαλουμε ... Αποφασισα να εχω στο σπιτι και κοντομανικα για την μερα και μακρυμανικα για το βραδυ. Και τον δικος μου γιος γεννηθηκε Δεκεμβρη και του ειχαμε βαλει νομιζω ενα μακρυμανικο κορμακι κι απο πανω ενα πλεκτο φορμακι/στολη χιοναναθρωπος με καπελο, μποτακια, γαντια :) Δεν θυμαμαι αν του φορεσα απο μεσα και μακρυμανικο φορμακι αλλο ... ισως ... και μια κουβερτα ... Ηταν στις αρχες του μηνα που ειχε αρχισει το κρυο τοτε και αναψαμε καλοριφερ!

 

Να σου πω....δεν χάθηκε κ ο κόσμος θα βαλω κ κάνα μακρυμάνικο μέσα...ας έχουμε κάτι παραπάνω στη βαλίτσα μας κ ότι κάτσει καλύτερα στα μπεμπέ μας:-) κορίτσια αποφασίσατε που θα γεννήσετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Να σου πω....δεν χάθηκε κ ο κόσμος θα βαλω κ κάνα μακρυμάνικο μέσα...ας έχουμε κάτι παραπάνω στη βαλίτσα μας κ ότι κάτσει καλύτερα στα μπεμπέ μας:-) κορίτσια αποφασίσατε που θα γεννήσετε?

Εγω θα γεννησω εφοσον ολα πανε καλα στην γενικη κλινικη.Εκει γεννησα και τον γιο μου και νοσηλευτικα με συσπασεις τοτε 2 φορες. Ειμαι ευχαριστημενη. Απλα τωρα θα ειμαι σε 3κλινο ...  Εσυ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη Σαρακοστη να εχουμε και με το καλο τα μπεμπακια μας να τα παρουμε αγκαλια και να ειναι υγιεστατα!

Ουτε σημερα ο καιρος εδω στην πολη μου ειναι για βολτες ... Πολυ ενοχλητικη αυτη η μουντιλα ... ο ηλιος δε μου φαινεται να κανει καμια κινηση να βγει ... αλλα αν δεν εχει κρυο, θα ηθελα να παμε μια βολτα ...

Τι θα κανετε σημερα Κ. Δευτερα; Τι καλο θα φατε;

Σα να εχω αρχισει να εχω κατι ενοχλησεις στην μεση ... και το βρισκω καπως ανησυχητικο αυτο ... 

Χθες πηγαμε σε ενα παιδοτοπο το απογευμα με τον μικρο και με φιλους αλλα φυγαμε στο 45λεπτο μια που μαλωσε τον μικρο μια κυρια και ηθελε να φυγουμε απο εκει να παμε σπιτι! Στον σπιτι ευτυχως κοιμηθηκε στις 20:30 κι ετσι εγω μπορεσα να δουλεψω ως τις 12:30. Μηνας με πολλες προθεσμιες και λιγοτερες μερες ... και με τον μικρο στα ποδια μου σχεδον αδυνατον να δουλεψω ... και τις περισσοτερες φορες που ειναι βραδυ κι εχει κοιμηθει πια, νυσταζω τοσο που παλι δεν μπορω να δουλεψω! Κι εκει που λετε γυρω στις 4:30 τσουπ να τος ορθιος! Βεβαια βοηθησε και λιγο ο μπαμπας του που μαλλον εκανε θορυβους εκει που κλωθωγυριζε μεσα στο σπιτι! Ευτυχως καταφερα να κοιμηθει ξανα 5:30 με 8:30 ... αν και δυσκολα ανοιγαν τα ματια μου ... ευτυχως πινω ακομη καφε ... ηταν στο 1ο τριμηνο που μου προκαλουσε ναυτια! Τωρα βεβαια μου λειπει ... θα ηθελα να πινω ακομη εναν τουλαχιστον ... αλλα καποιες μερες αρκουμαι στον ντεκαφεινε.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Εγω θα γεννησω εφοσον ολα πανε καλα στην γενικη κλινικη.Εκει γεννησα και τον γιο μου και νοσηλευτικα με συσπασεις τοτε 2 φορες. Ειμαι ευχαριστημενη. Απλα τωρα θα ειμαι σε 3κλινο ...  Εσυ;

Γειά σας κ καλή Σαρακοστή...μια μουντή μερα όπως λες κ εσύ μάπα ο καιρός σε μας επαρχία έβρεχε κ ανά διαστήματα οπότε να πετάξουμε χαρταετό με τον μικρό με τίποτα όμως!!! δεν πειράζει εγώ χλαπακιασα το χταπόδι μου κ το καλαμάρι μου κ είμαι τρισευτυχισμενη;-)για την γέννα πάλι στο Γένεσις θα πάω ήμουν κ ευχαριστημένη σε τρίκλινο παλι νομίζω τώρα ότι δικαιούμαι κ μια έκπτωση στο δεύτερο αλλά δεν ξέρω πόσο.....????αν ξέρει καμιά τίποτα για τιμές στο δεύτερο παιδί ας μας φωτίσει λίγο..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια

Πώς πάει?  Εμείς πήγαμε σε ένα πάρκο κοντά στο σπίτι για χαρταετό και πικ νικ. Καιρός ψιλό χάλια,  κατά τις δύο άρχισε να ρίχνει σταγόνες αλλά είμαστε εκεί από τις 10 οπότε το είχαμε ευχαριστηθεί. ....

Εσείς? 

Αχ Σαλονικιές.. Πόσο μου λείπει η Θεσσαλονίκη.... Σας έχω πει ότι σπούδασα εκεί?  Αχχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Γειά σας κ καλή Σαρακοστή...μια μουντή μερα όπως λες κ εσύ μάπα ο καιρός σε μας επαρχία έβρεχε κ ανά διαστήματα οπότε να πετάξουμε χαρταετό με τον μικρό με τίποτα όμως!!! δεν πειράζει εγώ χλαπακιασα το χταπόδι μου κ το καλαμάρι μου κ είμαι τρισευτυχισμενη;-)για την γέννα πάλι στο Γένεσις θα πάω ήμουν κ ευχαριστημένη σε τρίκλινο παλι νομίζω τώρα ότι δικαιούμαι κ μια έκπτωση στο δεύτερο αλλά δεν ξέρω πόσο.....????αν ξέρει καμιά τίποτα για τιμές στο δεύτερο παιδί ας μας φωτίσει λίγο..

Καλημερα! Που μενεις; Εγω πηγα και θα παω στην γενικη κλινικη, Θεσσαλονικη, μια που η γιατρος μου εκει ξεγενναει απο οτι εχω καταλαβει ... και οπως και εγραψα σε προηγουμενο ποστ ειμαι ευχαριστημενη σε γενικες γραμμες. Μεχρι στιγμης εχω μπει σε δικλινο και το βρηκα απολυτα ικανοποιητικο και το μικρο και το μεγαλο. Δε μου θυμιζε τοσο νοσοκομειο ... Μια φοβια την εχω ειναι αληθεια ... Και σε τετοιες στιγμες θεωρω οτι χρειαζεται να νιωθω ανετα! Οσο λες για την τιμη, τουλαχιστον για την γενικη που εχει τις τιμες στο ιντερνετ, μετα απο 5 χρονια ειναι ανεβασμενη κατα 100 περιπου ευρω το 3κλινο αλλα κανει οντως εκπτωση στην 2η γεννα! Μαλλον ειναι πολιτικη των κλινικων αυτη! Μην φανταστεις τρελη εκπτωση, 10% αν θυμαμαι καλα ... αλλα μια χαρα μου ειναι ... θα χρησιμοποιησω τα λεφτα αυτα για κατι αλλο!

Σκεφτομαι να επενδυσω σε ενα θηλαστρο μια που στον γιο μου ειχε δωσει η κουμπαρα το δικο της αλλα τωρα θα το εχει η νυφη της. Επισης χρειαζομαι και εναν αποστειρωτη κι εναν θερμαντηρα! Και αυτα της κουμπαρας που επιστρεφονται ... Τι λετε για αποστειρωτη φουρνου μικροκυματων; Εσεις οι 2+μανουλες θα αγορασετε κατι ή τα εχετε ηδη απο το πρωτο;

Και σημερα δεν βλεπω ηλιο αλλα τουλαχιστον δεν εχει τοσο κρυο ή αερα οσο χθες κι ελπιζω να κανουμε το μεσημερι μια βολτα στο παρκο ανετα ...

Κατερινα, ποτε ησουν στα μερη μας; Τι σπουδασες; Που σου αρεσε να πηγαινεις; Τι σου ελλειψε περισσοτερο οταν εφυγες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...