Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

1) fani_  Π.Η.Τ: 1/06/18   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

2)aggeliki22  Π.Η.Τ: 3-6-2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

3) aspa80  Π.Η.Τ 4-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

4)Farmakotriftena  Π.Η.Τ:  4/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

5) annaefin  Π.Η.Τ  6-6-2018   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

6)evaki_ Π.Η.Τ   6-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

7) Chrimai  Π.Η.Τ   11/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

katsif    Π.Η.Τ   13-6-2018 

9)mamasof Π.Η.Τ 16-6-2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

10) Melody90  Π.Η.Τ  16-6-2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

11) Lina27  Π.Η.Τ   17-6-2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

12)Sunshine84 Π.Η.Τ  17-6-2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

13)J3nny Π.Η.Τ  19-6-2018

14) Lia21   Π.Η.Τ   20-6-2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

15) orianna Π.Η.Τ   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

16) Diana.   Π.Η.Τ   24-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

17)KarMar84   Π.Η.Τ:  25/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

18) elena**  Π.Η.Τ   30-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

  • Μου αρέσει 5

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε; Σημερα δεν εχει ηλιο στα μερη μας ... και νιωθω και καπως βαρια .. χθες ειχα κατι πονακια χαμηλα και σα να ειναι μεγαλητερη σημερα η κοιλια μου ... Αφηστε και το πρωι ειχα κι ενα ατυχημα τουαλετας ... δυστυχως μου φευγουν ... η ακρατεια στο μεγαλειο της θα ελεγα ... γενικα ειμαι λιγο πεσμενη.

Το απογευμα εχουμε να παμε σε εναν παιδικο παρτυ σε παιδοτοπο ... Ανυπομονω να παω να μιλησω με ενηλικες! Εχω καιρο να παω για καφε με καποιον!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2018 at 9:01 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι κανετε;

Καλημέρα σας κορίτσια!!!εγώ λίγο αγχώθηκα σήμερα...σήμερα είμαι 27 και 1 δηλαδή μπήκα στην 28 εβδομάδα...για μένα ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση σε 10 εβδομάδες από σήμερα θα μου το πάρουν με καισαρική...να σας πω την αλήθεια μάλλον επειδή δεν την χάρηκα την εγκυμοσύνη από την αρχή λόγο αποκόλλησης στην αρχή κ μετά 2 μήνες με πυρετούς κ αρρώστιες μου φαίνεται λίγος ο καιρός αυτήν φορά σε σχέση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη.τελος πάντων εγώ είμαι μες την κλαψα όπως πάντα...

Εσείς πώς περνάτε?εκτός από πλύσιμο κ σίδερο εννοείται...με τα μωράκια όλα καλά?εγώ πάντως πολύ κλωτσιδι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Τρελοκαιρος στα μερη μας ... μια συννεφια και βροχη μια ηλιο ... Τα αγορια τα εστειλα βολτα και καθισα λιγο να δουλεψω ... Πολλη δουλεια, λιγος ο χρονος ... και πολλη κουραση! Οταν το βραδυ κοιμαται ο μικρος ειμαι ηδη κομματια για να κανω κατι με δουλεια.

Μαζι ειμαστε Μελοντυ :) Αντε εσυ εχεις 10 κι εγω και καλα 13 ... αλλα ποτε δεν ξες ποτε θα αποφασισουν να ερθουν τα μπεμπακια! Ο καιρος αλλοτε θα μας φαινεται πολυς και αλλοτε λιγος ... και τσουπ να το καλοκαιρι με τα μωρα μας στα χερια με το καλο!

Αυτη την βδομαδα ... εκει που διαβασα οτι χρειαζεται μεσα στην μερα να το ακουω 10 φορες ... σα να μην το ακουω τοσες κι ενα αγχος το εχω ... Εσεις κοριτσια το νιωθετε τοσες φορες;

Τελικα αρχισα να λαμβανω ρουχακια ... και λεω σιγα σιγα να τα βαζω και στο πλυντηριο κτλ και να τα τακτοποιω ωστε να μην μου πεσουν μετα ολα μαζι ... Μετα το Πασχα εχω να δω τι θα χρησιμοποιησω απο τον γιο. Μεχρι στιγμης εχω παρει απο 2 ατομα ... Δεν φτανουν για την καθε περιοδο να πω αλλα νομιζω οτι ολα μαζι θα ειναι ενταξη ... το πολυ πολυ να βαζω πιο συχνα πλυντηριο στεγνωτηριο ....

Καλη βδομαδα να εχουμε :)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας και από μένα! 

Εγώ πέρασα ένα δράμα.  Η μικρή μου άρρωστη την παρασκευη, δεν πήγε σχολείο,  με πυρετο, βηχα και κάνα δυο φορές εμετο. Έλειπε και ο άντρας μου εκτός Αθηνών και τα είδα όλα.  Αλλά τώρα όλα καλά,  ιωση μας είπε η γιατρος αλλά κράτησε μια μέρα.  

Κατά τα άλλα,  νιώθω μια φούσκα,  άμα φάω έστω και λίγο δεν μπορώ να κουνηθώ. Εσείς? 

Από βδομάδα θα πω στο μαιευτήριο να ρωτησω τιμές, μιας και αυτή την φορά θα γεννησω σε δημοσιο.

Από πλυντήρια έλεγα κι εγώ ν ξεκινήσω σιγά σιγά ή είναι πολύ νωρίς?  Αχ νιωθω πολύ πεσμένη,  είναι και η ανεργία που με έχει τρελάνει. ...

Οι υπόλοιπες τι νέα? 

Link to comment
Share on other sites

Κατσιφ, περαστικα και αγυριστα να ναι! Δυσκολα οταν ειναι αρρωστα τα μικρα ...

Κι εγω ελεγα οτι ειναι νωρις ... αλλα μια χαρα ειναι .. δεν χρειαζεται μετα να τα κανουμε ολα μαζι! Αν εχεις τα ρουχακια ηδη εξω ξεκινα και τακτοποιησετα ... αυτο εγω τελικα αποφασισα να κανω ... Και στον γιο μου ειχα παρει στις εκπτωσεις του Αυγουστου ρουχακια ... τοτε ημουν 5 μηνων να φανταστεις ... ουτε 6! Μια χαρα τελικα ειναι η περιοδος ... Μετα θα εχουμε αλλα στο νου μας ...

Μαγνησιο παιρνει καποια κοπελα; 

Εχω λιγο ανησυχισει που κανω 100 μετρα και σκληραινει η κοιλια μου! Γενικα κουραζομαι πολυ ευκολα μαλλον ... ή σκληραινει η κοιλια μου πολυ ευκολα! Η γιατρος μου ειπε οταν της το ειπα οτι αν δω και μεσα σε μια ωρα εχω 3-4 πετρωματα να ξεκινησω ... απο την ζαλη δεν ρωτησα και καθε ποτε και ποσο! Ακομη δεν πηρα κατι ... Και αποφασισα να παιρνω το ασβεστιο το πρωι και το σιδηρο το απογευμα ... γιατι ολο το ξεχνω αυτο το ασβεστιο και δεν πινω και γαλα ή τρωω γιαουρτι καθε μερα ... Και τελος νομιζω οτι το τελευταιο γευμα θα πρεπει να το κανω το αργοτερο στις 8 για να ειναι καλα η πρωινη μετρηση σακχαρου νηστειας ... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πως είστε; 

Σοφία και εγώ κουραζομαι εύκολα στο περπάτημα και βαραινει η κοιλιά μου οπότε απλά περπαταω πολυυυυ αργά :oops:

Περαστικά σας Κατερίνα μου, σιδερενια να είναι η μικρή σου! 

Εγώ δεν έχω ιδέα τι κ πόσα ρουχακια πρέπει να αγοράσω για τον πρώτο μήνα του μωρού :confused: οπότε δεν έχω κάνει τπτ απολύτως ακόμα... Πιστεύω σε δύο εβδομάδες που θα επιστρέψω μόνιμα στην πόλη μου θα μπορέσω να οργανωθω και να μπω σε μια σειρά... 


Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Μαγνησιο δεν παίρνω,  δεν μου έχει δώσει,  παίρνω σιδηρο με φυλικό το πρωί με χυμό πορτοκάλι.  Το ασβέστιο το έχω ακυρώσει εγώ χεχε αλλά έχω λιώσει τα τυριά! 

Karmar προτείνω να πάρεις μια επτάδα φορμάκια από marks and Spencer κοντομανικα. Και θα σου φέρουν και στην κλινική. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Μαγνήσιο παίρνω εγώ.. Trofocard 2 χαπια μαζί. Πετρώματα δεν είχα κ δεν έχω αλλά μου το έχει δώσει προληπτικά μάλλον. 

Η καμπύλη μου τσίμπησε λίγο κ ο διαβητολογος με έβαλε να μετράω το σαγχαρο.102 νηστείας 186 πρώτη ώρα κ 131 δεύτερη ώρα. MamSof εσύ τι καμπύλη είχες; όλες οι μετρήσεις μου είναι φυσιολογικές με το μηχάνημα που μου εδωσε.η μεγαλύτερη είναι 125 μετά το μεσημεριανό. Δεν ξερω τι παίζει. 

Τον μπέμπη τον ακούω πολύ πάνω από 10 φορές τη μέρα. Τουλαχιστον 30 κλωτσιές τη μέρα τρωω. Σχεδόν από τον πρώτο καιρό που τον κατάλαβα είναι πολύ κινητικος. Αλλά αυτό έχει να κάνει με το μωρο σίγουρα. Μας έχει πει η εμβρυολογος ότι αλλά είναι κινητικά κ αλλα πιο νωχελικα. 

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!!!εγώ λίγο αγχώθηκα σήμερα...σήμερα είμαι 27 και 1 δηλαδή μπήκα στην 28 εβδομάδα...για μένα ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση σε 10 εβδομάδες από σήμερα θα μου το πάρουν με καισαρική...να σας πω την αλήθεια μάλλον επειδή δεν την χάρηκα την εγκυμοσύνη από την αρχή λόγο αποκόλλησης στην αρχή κ μετά 2 μήνες με πυρετούς κ αρρώστιες μου φαίνεται λίγος ο καιρός αυτήν φορά σε σχέση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη.τελος πάντων εγώ είμαι μες την κλαψα όπως πάντα...

Εσείς πώς περνάτε?εκτός από πλύσιμο κ σίδερο εννοείται...με τα μωράκια όλα καλά?εγώ πάντως πολύ κλωτσιδι!

Εγώ αύριο γίνομαι 29w αλλά κι εγώ σαν εσένα στις 38 θα γεννήσω αλλά  σε αντίθεση από εσένα,  μου φαίνεται βουνό χοχοχο

Τι να πω.. κάθε μέρα όλη μέρα ΓΟΠ και πόνοι.  Δεν αντέχω... Δεν αντέχω 

Πότε έχεις περίπου  ημ/νια; σε ποιο γεννας;

Κορίτσια πήρα καρότσι. Inglesina zippy light. Απ όσα είδα μου άρεσε και είχε καλή τιμη. 270€ στην αρχή σκεφτόμουν το trilogy αλλά έχει 480.. πολλά.. .. το κακο με το zippy είναι πως δεν γυρίζει το τιμόνι αλλά τον πρώτο καιρό αν δω ότι έχω ανασφάλεια θα χρησιμοποιω  αυτό που ήδη έχω  (που γυρίζει) . Το παλιό μου δεν αξίζει για περαιτέρω χρήση.  Δυνοπαθησα Στην κόρη μου. 

Έχει βέβαια παραθυράκι για να βλέπεις το μωρό το zippy . Αν το έχει καμία να μου πει εντυπώσεις. Προκαταβολή έδωσα δεν το πήρα ακόμα. 

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Εγώ αύριο γίνομαι 29w αλλά κι εγώ σαν εσένα στις 38 θα γεννήσω αλλά  σε αντίθεση από εσένα,  μου φαίνεται βουνό χοχοχο

Τι να πω.. κάθε μέρα όλη μέρα ΓΟΠ και πόνοι.  Δεν αντέχω... Δεν αντέχω 

Πότε έχεις περίπου  ημ/νια; σε ποιο γεννας;

Κορίτσια πήρα καρότσι. Inglesina zippy light. Απ όσα είδα μου άρεσε και είχε καλή τιμη. 270€ στην αρχή σκεφτόμουν το trilogy αλλά έχει 480.. πολλά.. .. το κακο με το zippy είναι πως δεν γυρίζει το τιμόνι αλλά τον πρώτο καιρό αν δω ότι έχω ανασφάλεια θα χρησιμοποιω  αυτό που ήδη έχω  (που γυρίζει) . Το παλιό μου δεν αξίζει για περαιτέρω χρήση.  Δυνοπαθησα Στην κόρη μου. 

Έχει βέβαια παραθυράκι για να βλέπεις το μωρό το zippy . Αν το έχει καμία να μου πει εντυπώσεις. Προκαταβολή έδωσα δεν το πήρα ακόμα. 

 

Δεν ξέρω ρε συ...πολύ λίγο μου φαίνεται..τι είναι 10βδομαδες?1-2ιουνιου θα μπω στην κλινική, κανονικά Πητ έχω 16/6.εγω πάντως για τις καούρες πίνω ένα λίτρο γάλα την ημέρα  κ κανένα simeco  στην ανάγκη μόνο...θέλει προσοχή κ στο τι τρώμε μωρέ....εγώ τρώω τόσες ελιές κ τουρσί κ τέτοια πού να μην έχω θέμα...εσύ ποτέ γέννας περίπου?

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Melody90 είπε:

Δεν ξέρω ρε συ...πολύ λίγο μου φαίνεται..τι είναι 10βδομαδες?1-2ιουνιου θα μπω στην κλινική, κανονικά Πητ έχω 16/6.εγω πάντως για τις καούρες πίνω ένα λίτρο γάλα την ημέρα  κ κανένα simeco  στην ανάγκη μόνο...θέλει προσοχή κ στο τι τρώμε μωρέ....εγώ τρώω τόσες ελιές κ τουρσί κ τέτοια πού να μην έχω θέμα...εσύ ποτέ γέννας περίπου?

 

Βοηθάει η ελια και το τουρσι; προσέχω τι τρώω... Ότι και να φάω χάλια γίνομαι. Ακόμα και λίγο να φάω. Εννοείται δεν έχω ξαναγγιξει σοκολάτες τηγανιτά πορτοκαλαδες πικάντικα κτλ.

 όλο αυτό με την γοπ μ έχει ρίξει απίστευτα ψυχολογικά. Φταίει κιόλας που από την αρχή της εγκυμοσύνης έχω όλο τέτοια. Στην αρχή εμετούς αναγούλες. Μετά καουρες γοπ και πόνοι. 

38w γίνομαι  στις 25/5. Οπότε εκεί υπολογίζω.  9 βδομάδες είναι 2 ολόκληροι μήνες συν μια βδομάδα.  Μακάρι να το έβλεπα κοντινό.  Η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα όμως και επειδή έχω φτάσει στο σημείο κάθε πρωί να σκέφτομαι το ποσό μου απομένει, δεν περνάει ο καιρός. 

Βοηθάει το γαλα; είχα την εντύπωση πως επιδεινώνει ...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Βοηθάει η ελια και το τουρσι; προσέχω τι τρώω... Ότι και να φάω χάλια γίνομαι. Ακόμα και λίγο να φάω. Εννοείται δεν έχω ξαναγγιξει σοκολάτες τηγανιτά πορτοκαλαδες πικάντικα κτλ.

 όλο αυτό με την γοπ μ έχει ρίξει απίστευτα ψυχολογικά. Φταίει κιόλας που από την αρχή της εγκυμοσύνης έχω όλο τέτοια. Στην αρχή εμετούς αναγούλες. Μετά καουρες γοπ και πόνοι. 

38w γίνομαι  στις 25/5. Οπότε εκεί υπολογίζω.  9 βδομάδες είναι 2 ολόκληροι μήνες συν μια βδομάδα.  Μακάρι να το έβλεπα κοντινό.  Η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα όμως και επειδή έχω φτάσει στο σημείο κάθε πρωί να σκέφτομαι το ποσό μου απομένει, δεν περνάει ο καιρός. 

Βοηθάει το γαλα; είχα την εντύπωση πως επιδεινώνει ...

Όχι όχι όχι!!!!η ελιά κ το τουρσί το κάνουν χειρότερα εννοώ..αλλά όλο τέτοια θέλω να τρώω δυστυχώς κ οι συνέπειες είναι οι φανταστικές καούρες!!!το γάλα με ηρεμεί αμέσως μου το πρότεινε κ μια μαία...επίσης πολύ καλό για το στομάχι μας βρώμη (κουακερ) με γάλα!!!αν το φάω για πρωινό δεν έχω καούρες για κανένα 6ωρο!δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις τίποτα...εγώ φοβάμαι πάλι την επιλοχία κατάθλιψη σκέτη φρίκη ήταν!δεν θέλω να το ξανά ζήσω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ....τωρα που διαβαζα αυτα που γραψατε ..εγω δν μετρα ουτε σακχαρο ουτε τπτ μονο σιδιρο περνω γτ ειχα πολυ χαμηλο αιματοκριτη...οσο για τα ρουχα σκεφτηκα.να τα παρω λιγο πιο αργα δν θελω να αψγωθο και για αυτο...οκ εχω και βοηθεια αρκετη..οσο για κλωτσιες δν αντεχω αλλο κοντευω να σκασω ολη την ωρα κλοτσαει μου φενετε σαν οτι δν κοιματε ποτε και πολλες φορες τελευτεα μογ ασκει και πιεση απλονετε δλδ χαχαχα....οσο για την κουρασει το μονο που με ενοχλει ειναι κατευθειαν πονανε τα ποδια μ και πριζοντε δν ξερω τι φτεει οτι εχω παρει κιλα τους τελευτεους μηνες αποτομα και πιο πολλα γτ στην αρχη δν πηρα σχεδον τιποτα ..οσο για τις μερες μια περνανε μια οχι..για αυτο και εγω εφυγα για ενα τριημερο ..χωρις να το εχω κανονιση απροοπτα εδω κοντα ..και ηταν οτι καλυτερο που εκανα σε ολη την διαρκεια στην εγκυμοσηνη ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...