Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!

@aspa80 γιατί σου τα έκοψε ολα; 

@mamSof άξιζαν οι ώρες που έκατσες τουλάχιστον;

Εγώ πήρα τελικά το inglesina trilogy (που γυρίζει το καρότσι) το είχε -30% . 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! Από φάρμακα παίρνω gynorardyferon πρωί και βράδυ μιση ώρα πριν το φαγητό κ calciform όποτε το θυμηθώ λίγο μετά το φαγητό.. το προσπαθω για απόγευμα συνήθως αν κ το ξεχνάω πολλές φορές. Γενικότερα ξεχνάω πάρα πολύ!! Γίνεται να ευθύνεται η εγκυμοσύνη γι αυτό?? Θα περάσει άραγε?? :-P:-P

Κατά τ άλλα όλα καλά, περνούν οι μέρες ησυχα.. γιατρο έχουμε μετά το Πάσχα. Έχω ηρεμησει αισθητά τελευταία, συμβάλει ίσως και το ότι κουνιέται συνεχεια η μπεμπουλα μας κ μου έχει φύγει ένα μεγάλο άγχος για το αν είναι καλά. 

Εχω αρχίσει σιγά σιγά να σκέφτομαι τα πράγματα για το μαιευτηριο, χαζεύω λίγο στο ίντερνετ την επόμενη φορά που θα πάμε Αθήνα να κάνω μια λίστα να ψωνισουμε.. θα ειναι η τελευταία επίσκεψη τον Απρίλιο κ μετά μπαίνω στον μηνα Μου! Συνειδητοποιώ κ απολαμβάνω πια τον χρόνο που μένει! Αλλά ταυτοχρονα Ανυπομονώ κιόλας για την ώρα του μαιευτηρίου :mad:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα η μικρή δεν έχει σχολείο,  έχουν γιορτή οπότε είμαστε μαζί όλη μέρα!  Ευτυχως έχει ωραίο καιρό!  Έκανα την τέταρτη την ενεση για το ρεζους! Πάει και αυτό.  Γιατρός την τέταρτη που μας έρχεται! Σαν να μου φαίνεται ότι ο καιρός περνάει γρήγορα! Πάσχα θα πάτε πουθενά?  Ο δικός μου θέλει να πάμε στο χωριό του αλλά επειδή βαριέμαι την πεθερά μου το παίζω δύσκολη χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

@aspa80 γιατί σου τα έκοψε ολα; 

@mamSof άξιζαν οι ώρες που έκατσες τουλάχιστον;

Εγώ πήρα τελικά το inglesina trilogy (που γυρίζει το καρότσι) το είχε -30% . 

Καλημέρα κορίτσια!

Ωραίο το καρότσι που διάλεξες .. Σε τι χρώμα; Και αν κατάβα καλά έχει ακόμη το πρώτο κάθισμα αυτοκινήτου κι ένα πορτ-μπεμπε ...

Και σε μένα καρότσι με πρώτο κάθισμα αυτοκινήτου  είχε συνολικό κόστος 420 ευρώ.

Δεν είμαι σίγουρη αν οι ώρες άξιζαν ... τουλάχιστον του 1ου μαθήματος ... Αλλά έπρεπε να πανω για να κάνω την εγγραφή! Εγώ ήθελα να τα παρακολουθήσω περισσότερο για τις αναπνοές και δεν είμαι σίγουρη αν θα κάνουμε κιόλας! 

10 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Από φάρμακα παίρνω gynorardyferon πρωί και βράδυ μιση ώρα πριν το φαγητό κ calciform όποτε το θυμηθώ λίγο μετά το φαγητό.. το προσπαθω για απόγευμα συνήθως αν κ το ξεχνάω πολλές φορές. Γενικότερα ξεχνάω πάρα πολύ!! Γίνεται να ευθύνεται η εγκυμοσύνη γι αυτό?? Θα περάσει άραγε?? :-P:-P

Κατά τ άλλα όλα καλά, περνούν οι μέρες ησυχα.. γιατρο έχουμε μετά το Πάσχα. Έχω ηρεμησει αισθητά τελευταία, συμβάλει ίσως και το ότι κουνιέται συνεχεια η μπεμπουλα μας κ μου έχει φύγει ένα μεγάλο άγχος για το αν είναι καλά. 

Εχω αρχίσει σιγά σιγά να σκέφτομαι τα πράγματα για το μαιευτηριο, χαζεύω λίγο στο ίντερνετ την επόμενη φορά που θα πάμε Αθήνα να κάνω μια λίστα να ψωνισουμε.. θα ειναι η τελευταία επίσκεψη τον Απρίλιο κ μετά μπαίνω στον μηνα Μου! Συνειδητοποιώ κ απολαμβάνω πια τον χρόνο που μένει! Αλλά ταυτοχρονα Ανυπομονώ κιόλας για την ώρα του μαιευτηρίου :mad:

Αυτό που ξεχνάς .... είναι από την εγκυμοσύνη! Δεν ξέρω κατά πόσο θα επανέρθει η μνήμη σου ... Εμένα μου πήρε χρόνια ... Και ξανά μανά τα ίδια τώρα! χαχα!

Άντε και καλά ψώνια! Διάθεση και χρήματα να έχεις να ξοδέξεις! χαχα! 

Εγώ να πω την αλήθεια δεν βιάζομαι ... Μέχρι την γέννα δεν μου φαίνεται και πολύ αν και μπορεί να ναι και 3 μήνες ... Αλλά υπάρχουν τόσα να γίνουν στο ενδίαμεσο ... και μου φαίνεται γενικά ότι ο χρόνος πετάει και δεν μου φτάνει με τίποτα!

 

πρίν από 51 λεπτά , katsif είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα η μικρή δεν έχει σχολείο,  έχουν γιορτή οπότε είμαστε μαζί όλη μέρα!  Ευτυχως έχει ωραίο καιρό!  Έκανα την τέταρτη την ενεση για το ρεζους! Πάει και αυτό.  Γιατρός την τέταρτη που μας έρχεται! Σαν να μου φαίνεται ότι ο καιρός περνάει γρήγορα! Πάσχα θα πάτε πουθενά?  Ο δικός μου θέλει να πάμε στο χωριό του αλλά επειδή βαριέμαι την πεθερά μου το παίζω δύσκολη χεχεχε

Ούτε κι εμείς πήγαμε σήμερα σχολείο που είχαν γιορτή γιατί ο πιτσιρικάς δεν ήθελε με τίποτα να πει το ποιήμα, να τραγουδήσει ή και να παρακολουθήσει μόνο ... Οπότε κι εμείς παρέα είμαστε ... Για να δω πως θα κάνω τις δουλειές μου τώρα ... Όχι του σπιτιού γιατί έχουμε φαγητό απο προηγούμενες μέρες ... και γενικά αν σκουπίζω κτλ δεν τον απασχολεί ... Αλλά το να κάθομαι σε έναν υπολογιστή μπροστά είναι δελεαστικό ... είτε να έρθει και να ασχοληθεί και αυτός με τον υπολογιστή είτε να θέλει να μην ασχοληθώ εγώ! χαχα! Άντε να συνεννοηθούμε τώρα ... και οι μέρες τελειώνουν και οι προθεσμίες παιρνούν ... και θα τα προλάβω δεν λέω αλλά θα ανέβει η πίεση, το σάκχαρο και θα είμαι εξαντλημένη στο τέλος του μήνα! 

Με το καλό στο γιατρό την επόμενη εβδομάδα ... Εγώ έχω ακόμη ... Τώρα που έκανες την ένεση ... τι θα παρακολουθείς σχετικά με το θέμα;

Όσο για το Πάσχα δεν ξέρω αν θα πάμε στο εξοχικό του μπαμπά μου ή αν θα καθίσουμε στην πόλη μια που έρχεται ο αδερφός μου από Χανιά και ίσως η νύφη μου να θέλει να είναι εδώ με τους γονείς της. Όπου και να είμαστε πάντως αν είμαστε όλοι μαζί κι έχει και καλό καιρό θα περάσουμε καλά :)

Σήμερα κανόνισα για καφέ με τις φίλες μου που γνωριστήκαμε σε μαθήματα πλεκτικής 5 χρόνια πριν. Τώρα με παιδιά και υποχρεώσεις και δουλειές και καιρό δεν είναι εύκολο να βρισκόμαστε κάθε μήνα μια που δεν μένουμε και κοντά και άντε να βρουν κοινή ώρα 3 άτομα! χαχα! Έχω να τις δω κανένα εξάμηνο αν και μιλάμε στο messenger ... αλλά πάντα αλλιώς είναι από κοντά ... Θα βρεθούμε και στο κέντρο οπότε θα κάνω μια βόλτα και από τα μαγαζιά με τα νήματα να προμηθευτώ μερικά για 2 κουβερτούλες που θέλω να κάνω για το μωρό της ξαφέρφης μου που γεννάμε μαζί και αυτό της συννυφάδας μου που έρχεται 1,5 μήνα μετά το δικό μας. 

Δουλειές με φούντες σε όλους τους τομείς! χαχα! 

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

@aspa80 γιατί σου τα έκοψε ολα; 

@mamSof άξιζαν οι ώρες που έκατσες τουλάχιστον;

Εγώ πήρα τελικά το inglesina trilogy (που γυρίζει το καρότσι) το είχε -30% . 

Καλημερα!

Τελειως προληπτικα μου τα κοβει , απο την αποψη οτι απο εδω και περα θα περνω πιο ευκολα κιλα (και ηδη εχω παρει 14), για να αποφυγω κατακρατησεις και για να ειναι πιο ευκολη η διαδικασια της γεννας. Να σου πω , δεν με ενοχλει καθολου γιατι σχεδον 6 μηνες δεν στερηθηκα τιποτα απο φαγητο και γλυκο ...ε! δεν πειραζει τωρα στο τελος να κανω λιγο κρατει!Προς το παρον το παλευω καλα νομιζω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Ωραίο το καρότσι που διάλεξες .. Σε τι χρώμα; Και αν κατάβα καλά έχει ακόμη το πρώτο κάθισμα αυτοκινήτου κι ένα πορτ-μπεμπε ...

 

Σοφία μου όχι πήρα σκέτα το καρότσι γιατί και με τα 3 πήγαινε στο Θεό η τιμή. Χωρίς την έκπτωση έχει κάπου στα 850. Έχω πορτ μπεμπέ και κάθισμα από το άλλο καρότσι μου.

@annaefin κι εγώ ξεχνάω πάρα πολύ. (Παρα πολυ όμως) Και ξεκίνησε με την εγκυμοσύνη αυτο. Το είχα και στην 1η μου.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Μάλλον προς βροχή τον κόβω τον καιρό σήμερα ... Κι έλεγα ότι θα απολαύσουμε μια βόλτα στην παραλία σαν την προηγούμενη Κυριακή αλλά μάλλον όχι ... εκτός και αν μας κάνει πάλι έκπληξη και βγει το μεσημέρι! Τι κάνετε εσείς; Εμείς θα φάμε τον παραδοσιακό μπακαλιάρο ... αλλά θα τον πάρουμε από έξω ... που να κάνω τέτοια ... Αυτά τα έκανε η μαμά μου ... Θυμάμαι που ανυπομονούσα ... Άλλες εποχές ... Μπορεί κάποτε να το κάνω κι εγώ ... Όχι ακόμη όμως ...

Δύσκολες μέρες με πολλή δουλειά ... Δυσκολεύομαι να δουλέψω με τον μικρό μια που μόλις με δει να κάθομαι στον υπολογιστή με ζητά ... και όταν πια αυτός κοιμάται είμαι ήδη εξαντλημένη! Χθες έλεγα να δουλέψω αλλά αποκοιμήθηκα δίπλα τους στις 21:30 ... Στις 22:30 που ξύπνησα να τακτοποιήσω λίγο δεν μπορούσα να κάνω τίποτε άλλο πέρα από τα απαραίτητα ... Ελπίζω σήμερα να καταφέρω κάτι μέσα στην μέρα ...

On 23/3/2018 at 3:46 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Σοφία μου όχι πήρα σκέτα το καρότσι γιατί και με τα 3 πήγαινε στο Θεό η τιμή. Χωρίς την έκπτωση έχει κάπου στα 850. Έχω πορτ μπεμπέ και κάθισμα από το άλλο καρότσι μου.

@annaefin κι εγώ ξεχνάω πάρα πολύ. (Παρα πολυ όμως) Και ξεκίνησε με την εγκυμοσύνη αυτο. Το είχα και στην 1η μου.

Στο Σκρουτζ το είδα γύρω στα 600+ με όλα και σκέφτηκα αυτό με την έκπτωση .. που για τριο βγαίνει σε καλή τιμή. Σε μαγαζί η τιμή των 850 είναι μόνο για το καρότσι; Γενικά σαν τιμή είναι ανεβασμένη αλλά ο καθένας αποφασίζει που θα τα ξοδέψει και αν αξίζει ... Η κουμπάρα μου μου λέει ότι λυπάται να δώσει χρήματα για κινητό αλλα δίνει για τσάντα κι εγώ το αντίστροφο :) Ο καθένας με τα δικά του!

Α ... έγινα και κολοκύθα στο τικεράκι μου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Κι εδω που μενω εγω ειναι θεμα χρονου να βρεξει..

Περναει ο καιρος, μια εβδομαδα εμεινε και μπαινω στον ογδοο! Εχω αρχισει και αγχωνομαι, πώς θα γεννησω, να πανε ολα καλα, να προλαβω να ετοιμαστω, πώς θα ειναι μετα...όλα αρχιζω και τα σκεφτομαι. Εχω και πολυ χαμηλα λευκα αιμοσφαιρια λογω μιας δυσπλασιας στον μυελο των οστων και καμια φορα μου περναει απο το μυαλο και η σκεψη μη γινει καμια στραβη...

Λοιπον, εγω τελικα αγορασα το Inglesina trilogy quattro. Με εκπτωση 30% στο Λητω βγηκε 730 ευρώ. Αρκετα λεφτα γενικα, αλλα δεν μου δινει κανεις τιποτα απο μεταχειρισμενα και επρεπε να τα παρω ολα καινουρια και αρα τα εξοδα ηταν αναποφευκτα... Εκανα πολλους συνδυασμους πριν καταληξω εκει και αυτος ηταν ο πιο συμφερων απο οικονομικη αποψη και φαινονται και καλα απο αποψη ποιοτητας. Περιλαμβανει ενα καροτσι αναστρεψιμο με ποδοσακο, πορτ μπεμπε μεγαλο με εξτρα στρωματακι μεσα στο οποιο θα κοιμαται το μωρο τους πρωτους μηνες, τη βαση του πορτ μπεμπε στην οποια κουμπωνουν ολα τα κομματια, καθισμα αυτοκινητου για μεχρι 13 κιλα και εδινε η εταιρια δωρο και ενα μουσικο ριλαξ. Στην παραπανω τιμη περιλαμβανεται και η βαση isofix για το καθισμα αυτοκινητου, την οποια αγορασα εξτρα (εβγαινε 100 ευρω περιπου με εκπτωση επισης 30%). Δηλαδη μονο του το σετ καροτσι, πορτ μπεμπε με βαση και εξτρα στρωμα και καθισμα αυτοκινητου, μαζι με το δωρο ριλαξ εβγαινε στα 620 ευρω περιπου, μου φανηκαν καλα μετα απο την ερευνα αγορας που ειχα κανει.

Κατα τα αλλα τις τελευταιες μερες εχω φαει πολλη σαβουρα και δεν τολμαω να ανεβω στη ζυγαρια!! Θελω να παρακολουθησω και κανενα μαθημα ανωδυνου τοκετου και θηλασμου..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! 

Τι κάνετε?  Εμείς καλά,  χτες πήγαμε στο μουσείο της Ακρόπολης που είχε δωρεάν είσοδο, είδαμε και λίγο παρέλαση, τα αεροπλάνα και τα ελικόπτερα. Η μικρή ενθουσιαστηκε.  Την Τετάρτη πάω γυναικολογο, στο τεκνό.... Πάλι θα κολαστουμε αχχχχχχ

Εγώ από αγορές μηδέν.  Περιμένουμε μια φίλη που μου έχει υποσχεθεί το λικνο της chicco που κουμπώνει στο κρεβάτι και η κουμπαρα μου είπε ότι θα μου δωσει το καθισμα αυγό.  Κατά τα άλλα πρέπει να καθαρίσω αυτά που έχω αλλά βαριέμαι και ολο το αναβάλω.....

Για την ενεση θα ρωτησω τον γιατρό τι γίνεται από εδώ και πέρα,  νομίζω ότι κάνω άλλη μια πριν γεννήσω,  για την coombs δεν ξέρω αλλά θυμάμαι από την μικρη ότι προς το τέλος έβγαινε ελαφρώς θετική.  

Πολύ σκόνη ρε κορίτσια τι πράγμα είναι αυτό. ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα και απο εμενα :)

Τις τελευταιες μερες οι μετρησεις του σακχαρου μου βγαινουν πολυ "καλες" με δεδομενο και καλα οτι μπορει να εχω διαβητη κυησης ελεγμενο με διατροφη ... και ΝΑΙ! ... με ανησυχει ακομη και αυτο! ... Αφηστε, οι ορμονες εχουν χτυπησει κοκκινο! Πολυ πιεσμενη απο τις προθεσμίες στην δουλεια ... Δεν μπορω πια να κοιμαμαι λιγοτερο ... χρειαζομαι περισσοτερη προσπαθεια να συγκεντρωθω ... και ολα μαζι ερχονται και πιεζομαι πολυ πολυ ... Αντε να περασει και αυτη η βδομαδα! Εχω μπει πλεον στην 29η εβδομαδα ... το πολυ λοιπον ακομη 11 ... Πως περνα ο καιρος ...

Ο καιρος ακομη μουχλας και κρυος! Ανοιξα καλοριφερ! Ναι ναι! Παγωσα το ΣΚ ... δεν μπορω αλλο!

 

1 hour ago, katsif είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! 

Τι κάνετε?  Εμείς καλά,  χτες πήγαμε στο μουσείο της Ακρόπολης που είχε δωρεάν είσοδο, είδαμε και λίγο παρέλαση, τα αεροπλάνα και τα ελικόπτερα. Η μικρή ενθουσιαστηκε.  Την Τετάρτη πάω γυναικολογο, στο τεκνό.... Πάλι θα κολαστουμε αχχχχχχ

Εγώ από αγορές μηδέν.  Περιμένουμε μια φίλη που μου έχει υποσχεθεί το λικνο της chicco που κουμπώνει στο κρεβάτι και η κουμπαρα μου είπε ότι θα μου δωσει το καθισμα αυγό.  Κατά τα άλλα πρέπει να καθαρίσω αυτά που έχω αλλά βαριέμαι και ολο το αναβάλω.....

Για την ενεση θα ρωτησω τον γιατρό τι γίνεται από εδώ και πέρα,  νομίζω ότι κάνω άλλη μια πριν γεννήσω,  για την coombs δεν ξέρω αλλά θυμάμαι από την μικρη ότι προς το τέλος έβγαινε ελαφρώς θετική.  

Πολύ σκόνη ρε κορίτσια τι πράγμα είναι αυτό. ....

Εφτασε η σκονη ως εσας! Ο αδερφος μου ειναι Χανια κι εχουν σκονη, αλλα λεει δεν ειναι σαν το Ηρακλειο ολα κιτρινα και πορτοκαλι αλλα γκρι!

Αν ερχοταν και ως εδω θα γινοταν λασπη! χαχα! Χθες ειχε μια απιστευτη καταιγιδα με τρελο αερα!

Με το καλο να παρετε τα πραγματακια σας και να αρχισετε να καθαριζετε και τα δικα σας! Κι εγω λεω εχω καιρο .. αλλα καμια φορα δεν ξερεις τι γινεται ... Οποτε απο βδομαδα θα αρχισω τα πλυντηρια-στεγνωτηρια-τακτοποιηση ... και μπορει να φτιαξουμε και κανενα λικνο να το εχουμε ετοιμο μην και αποφασισει η μπεμπα να ερθει λιγο νωριτερα :)

Εγω για την ωρα εχω μια εξεταση αρνητικης coombs .. δε νομιζω οτι η γιατρος μου δινει κατι αλλο .. αλλα μπορει απο μονη μου να την κανω ξανα ... και την ενεση θα την κανω μετα την γεννα ... Το ελαφρως θετικο ως αποτελεσμα ξερεις τι σημαινει;

Τα μουσεια δεν ειναι τα φορτε μας :) προτιμαμε να σου πω τα παρκα, τα καφε ... τις βολτες εξω ... και κατα προτιμησει με καλο καιρο ... βεβαια οταν ειχαμε παει Βερολινα αρχες Δεκεμβρη του 9 το γυρισαμε με αρκετα με τα ποδια με βροχη και χιονι! Κι εκει πηγαμε μονο στο μουσειο της Σταζι, στο κοινοβουλιο και σε καποια εξωτερικα μνημια-χωρους ... και σε πολλα καφε και μπαρ και εστιατορια :)

 

18 ώρες πρίν, fani_ είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Κι εδω που μενω εγω ειναι θεμα χρονου να βρεξει..

Περναει ο καιρος, μια εβδομαδα εμεινε και μπαινω στον ογδοο! Εχω αρχισει και αγχωνομαι, πώς θα γεννησω, να πανε ολα καλα, να προλαβω να ετοιμαστω, πώς θα ειναι μετα...όλα αρχιζω και τα σκεφτομαι. Εχω και πολυ χαμηλα λευκα αιμοσφαιρια λογω μιας δυσπλασιας στον μυελο των οστων και καμια φορα μου περναει απο το μυαλο και η σκεψη μη γινει καμια στραβη...

Λοιπον, εγω τελικα αγορασα το Inglesina trilogy quattro. Με εκπτωση 30% στο Λητω βγηκε 730 ευρώ. Αρκετα λεφτα γενικα, αλλα δεν μου δινει κανεις τιποτα απο μεταχειρισμενα και επρεπε να τα παρω ολα καινουρια και αρα τα εξοδα ηταν αναποφευκτα... Εκανα πολλους συνδυασμους πριν καταληξω εκει και αυτος ηταν ο πιο συμφερων απο οικονομικη αποψη και φαινονται και καλα απο αποψη ποιοτητας. Περιλαμβανει ενα καροτσι αναστρεψιμο με ποδοσακο, πορτ μπεμπε μεγαλο με εξτρα στρωματακι μεσα στο οποιο θα κοιμαται το μωρο τους πρωτους μηνες, τη βαση του πορτ μπεμπε στην οποια κουμπωνουν ολα τα κομματια, καθισμα αυτοκινητου για μεχρι 13 κιλα και εδινε η εταιρια δωρο και ενα μουσικο ριλαξ. Στην παραπανω τιμη περιλαμβανεται και η βαση isofix για το καθισμα αυτοκινητου, την οποια αγορασα εξτρα (εβγαινε 100 ευρω περιπου με εκπτωση επισης 30%). Δηλαδη μονο του το σετ καροτσι, πορτ μπεμπε με βαση και εξτρα στρωμα και καθισμα αυτοκινητου, μαζι με το δωρο ριλαξ εβγαινε στα 620 ευρω περιπου, μου φανηκαν καλα μετα απο την ερευνα αγορας που ειχα κανει.

Κατα τα αλλα τις τελευταιες μερες εχω φαει πολλη σαβουρα και δεν τολμαω να ανεβω στη ζυγαρια!! Θελω να παρακολουθησω και κανενα μαθημα ανωδυνου τοκετου και θηλασμου..

Με ολα αυτα που εχει πανω το καροτσι νομιζω οτι τα 620 ειναι μια τιμη ΟΚ ή και οικονομικη. Σημασια εχει οτι σε ικανοποιει ... γενικα μου αρεσει να εχουμε πραγματα που μας αρεσουν και μας ικανοποιουν ... Αν σκεφτεις οτι κι εγω εδωσα εξτρα χρηματα για ποδοσακο, αδιαβροχο, μπαρα, τσαντα, τσαντα ... μπορει να εφτασα και τα 150 ευρω επιπλεον ... οποτε πανω κατω εκει ειναι οι τιμες αν τα παρεις ολα :) Σε τι χρωμα το διαλεξες;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/3/2018 at 9:45 ΠΜ, mamSof είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Μάλλον προς βροχή τον κόβω τον καιρό σήμερα ... Κι έλεγα ότι θα απολαύσουμε μια βόλτα στην παραλία σαν την προηγούμενη Κυριακή αλλά μάλλον όχι ... εκτός και αν μας κάνει πάλι έκπληξη και βγει το μεσημέρι! Τι κάνετε εσείς; Εμείς θα φάμε τον παραδοσιακό μπακαλιάρο ... αλλά θα τον πάρουμε από έξω ... που να κάνω τέτοια ... Αυτά τα έκανε η μαμά μου ... Θυμάμαι που ανυπομονούσα ... Άλλες εποχές ... Μπορεί κάποτε να το κάνω κι εγώ ... Όχι ακόμη όμως ...

Δύσκολες μέρες με πολλή δουλειά ... Δυσκολεύομαι να δουλέψω με τον μικρό μια που μόλις με δει να κάθομαι στον υπολογιστή με ζητά ... και όταν πια αυτός κοιμάται είμαι ήδη εξαντλημένη! Χθες έλεγα να δουλέψω αλλά αποκοιμήθηκα δίπλα τους στις 21:30 ... Στις 22:30 που ξύπνησα να τακτοποιήσω λίγο δεν μπορούσα να κάνω τίποτε άλλο πέρα από τα απαραίτητα ... Ελπίζω σήμερα να καταφέρω κάτι μέσα στην μέρα ...

Στο Σκρουτζ το είδα γύρω στα 600+ με όλα και σκέφτηκα αυτό με την έκπτωση .. που για τριο βγαίνει σε καλή τιμή. Σε μαγαζί η τιμή των 850 είναι μόνο για το καρότσι; Γενικά σαν τιμή είναι ανεβασμένη αλλά ο καθένας αποφασίζει που θα τα ξοδέψει και αν αξίζει ... Η κουμπάρα μου μου λέει ότι λυπάται να δώσει χρήματα για κινητό αλλα δίνει για τσάντα κι εγώ το αντίστροφο :) Ο καθένας με τα δικά του!

Α ... έγινα και κολοκύθα στο τικεράκι μου!

Καλημερα Σοφάκι!

Το trio είναι στα 850 περίπου! Το καρότσι 500. 

Κορίτσια κάποιες μπήκαμε 30η... άντε 8 βδομάδες εγώ ακομαααα

Τώρα ξεκίνησα έρευνα για κάθισμα αυτοκινήτου.  Αναθεώρησε όσα έλεγα. Το έχω ψάξει πολύ σε θέματα ασφάλειας. ΜΕΓΆΛΗ ΠΡΟΣΟΧΉ  στο τι θα πάρετε. Νομίζω είναι για το μόνο πράγμα που αξίζει να δώσουμε λίγα παραπάνω χρήματα....


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα και καλη εβδομαδα!!!

Εγω ηδη παρελαβα καποια second hand απο φιλες ,ρουχαλακια ,σεντονακια και μεσα στη βδομαδα θα παρω και εξοπλισμο απο γνωστες που δεν το χρειαζονται πλεον. Μετα το Πασχα λεω να βγω και εγω να ψωνισω κανενα φορμακι, γιατι θελω να εχω και κατι καινουριο  απο εμενα αγορασμενο να του φορεσω!

Αυτο που με εχει μπερδεψει πολυ (μπορει και να το εχω ξαναπει, δεν θυμαμαι) ειναι το πως ντυνουμε τα μωρακια εκεινη την εποχη που θα γεννησουμε....εγω ειχα στο μυαλο μου για τις πρωτες εβδομαδες οτι πρεπει να φοραει κοντομανικο ζιπουνακι και απο πανω μακρυμανικο βαμβακερο( το ποδαρακι να ειναι μεσα ή οχι?)....και σιγα σιγα να του βαζω κοντομανικα.Καλα τα λεω??Δυστυχως δεν εχω καποιο δικο μου ατομο(ειμαι λιγο ορφανο απο γονεις!) να με καθοδηγησει ,ακουω αποψεις απο αλλες μαμαδες και τα εχω κανει αχταρμα στο κεφαλι μου!!

Αααα! για μετα τη γεννα ποιες σερβιετες προτεινετε?Μου ειπαν για αυτες της ακρατειας τις lady...να προμηθευτω απο αυτες?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Καλημερα και απο εμενα και καλη εβδομαδα!!!

Εγω ηδη παρελαβα καποια second hand απο φιλες ,ρουχαλακια ,σεντονακια και μεσα στη βδομαδα θα παρω και εξοπλισμο απο γνωστες που δεν το χρειαζονται πλεον. Μετα το Πασχα λεω να βγω και εγω να ψωνισω κανενα φορμακι, γιατι θελω να εχω και κατι καινουριο  απο εμενα αγορασμενο να του φορεσω!

Αυτο που με εχει μπερδεψει πολυ (μπορει και να το εχω ξαναπει, δεν θυμαμαι) ειναι το πως ντυνουμε τα μωρακια εκεινη την εποχη που θα γεννησουμε....εγω ειχα στο μυαλο μου για τις πρωτες εβδομαδες οτι πρεπει να φοραει κοντομανικο ζιπουνακι και απο πανω μακρυμανικο βαμβακερο( το ποδαρακι να ειναι μεσα ή οχι?)....και σιγα σιγα να του βαζω κοντομανικα.Καλα τα λεω??Δυστυχως δεν εχω καποιο δικο μου ατομο(ειμαι λιγο ορφανο απο γονεις!) να με καθοδηγησει ,ακουω αποψεις απο αλλες μαμαδες και τα εχω κανει αχταρμα στο κεφαλι μου!!

Αααα! για μετα τη γεννα ποιες σερβιετες προτεινετε?Μου ειπαν για αυτες της ακρατειας τις lady...να προμηθευτω απο αυτες?

Την κόρη μου που τη γέννησα αρχές Μάιου βγαίνοντας από το μαιευτήριο της είχα με χειμωνιάτικο φορμακι και το σπιτι με μακρυμανικα ζιπουνακια.  Όμως όταν ήρθε ο doc σπίτι μου και τον ρώτησα που είπε πως το παιδί νιώθει το κρύο ζέστη όπως και οι μεγάλοι. Τώρα για αρχές Ιουλίου μην τα ντύσετε σαν κρεμμύδια.  Ίσως με κάτι λεπτό μακρυμανικο. 

Μέσα στις κλινικές έχει πολύ ζέστη οπότε να πάρετε κοντομανικες πιτζάμες για σας (ακόμα και το χειμώνα έχει πολύ ζέστη μέσα στις κλινικές)

Τώρα όσο για σερβιέτες δεν ξέρω να σου πω. Εγώ είχα ελάχιστα λοχεια και φορούσα κανονικές σερβιέτες. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Καλημερα και απο εμενα και καλη εβδομαδα!!!

Εγω ηδη παρελαβα καποια second hand απο φιλες ,ρουχαλακια ,σεντονακια και μεσα στη βδομαδα θα παρω και εξοπλισμο απο γνωστες που δεν το χρειαζονται πλεον. Μετα το Πασχα λεω να βγω και εγω να ψωνισω κανενα φορμακι, γιατι θελω να εχω και κατι καινουριο  απο εμενα αγορασμενο να του φορεσω!

Αυτο που με εχει μπερδεψει πολυ (μπορει και να το εχω ξαναπει, δεν θυμαμαι) ειναι το πως ντυνουμε τα μωρακια εκεινη την εποχη που θα γεννησουμε....εγω ειχα στο μυαλο μου για τις πρωτες εβδομαδες οτι πρεπει να φοραει κοντομανικο ζιπουνακι και απο πανω μακρυμανικο βαμβακερο( το ποδαρακι να ειναι μεσα ή οχι?)....και σιγα σιγα να του βαζω κοντομανικα.Καλα τα λεω??Δυστυχως δεν εχω καποιο δικο μου ατομο(ειμαι λιγο ορφανο απο γονεις!) να με καθοδηγησει ,ακουω αποψεις απο αλλες μαμαδες και τα εχω κανει αχταρμα στο κεφαλι μου!!

Αααα! για μετα τη γεννα ποιες σερβιετες προτεινετε?Μου ειπαν για αυτες της ακρατειας τις lady...να προμηθευτω απο αυτες?

Hello girls!τι κάνετε?εγώ σιδερωσα κ τα τελευταία για τον μπέμπη κ ετοιμάζω βαλίτσα....από σερβιετες θα χρειαστεί αυτές της ακράτειας για τις πρώτες μέρες γιατί τα λοχεια σε κάποιες είναι πολλά κ σε κάποιες πιο λιγα.ασε που σε περίπτωση καισαρική ς που θα σε αλλάξει μαία στην αρχή θα σου ζητήσει μεγάλη να σου βάλει στο εσώρουχο..κ είσαι κ λίγο πιο ασφαλής να μην τα λερώσεις όλα!εγώ επειδή τα τενα είναι λίγο ακριβά πήρα από το discount markt (δεν ξέρω αν έχετε στην περιοχή σου)της flufsan(ιμητασιον της τενα) τα ίδια έβαλα κ στο γιο μου τότε...μια χαρά ούτε φαγούρα ούτε αλλεργίες τίποτα!κ είμαι κ ευαίσθητη...

Ααααα κοπελιές δεν ξέρω αν είστε ενήμερες εσείς πάντως εγώ είχα μαύρα μεσάνυχτα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κ έμαθα τώρα για 8 εταιρείες που στέλνεις email η παίρνεις τηλέφωνο τους λες ότι είσαι στον 7 μήνα και την Πητ σου κ σου στέλνουν διαφορά πράγματα που θα χρειαστούμε για τα μωράκια μας!μπιμπιλες,πάνες, κρέμες,μπουκαλακι, τσάντες κ διαφορα αλλά δείγματα δωρεαν!!!εγώ το έκανα τώρα είμαι σε αναμονή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα...ο καιρος χαλια ημαστε που ημαστε με μια κοιλια νααα ειναι και ο καιρος ετσι ..τι να πω ...εγω κοριτσια το πρωτο που τον εκανα μεσα αυγουστου του φορουσα ενα κοντομανικο και ενα βαμβακερο σεντονακι απο πανω τπτ αλλο..ενω τωρα στο δευτερο δν ξερω τι θα του φορεσω ...αλλα θα παρω και κοντομανικα και μαρκιμανικα για να εχω γτ και ο καιρος δν ειναι στα καλα του και ποτε δν ξερεις ετσι και αλλιως θα τα παρω μεγαλα οστε να τα εχω για αρκετο καιρο γτ στο πρωτο εκανα χαζομαρα και τα πειρα μικρα και πηγαν δν πηγαν δυο με τρεεις εμβομαδες ....και επειτα εμαθα οτι οτι καο ρουχο να του παρεις ειναι καλυτερο να μην ειναι κολιτο και σφηκτο..αλλα ανετα  ..αλλα ακομα δν εχω αγορασει τπτ και εγω βρισκω 30/31 εμβομαδον ...οσο για το λικνο το θεωρω τσαμπα χρηματα πεταμενα λευφτα ...στο δευτερο προτιμισα να του παρω ενα πολυ καλο και ακριβο κραβατι που ειναι απο 0μηνων εως 10περιπου χρονων και ειναι φανταστικο...και ενα πολυ καλο στρωμα βεβαια στο πρωτο το πηρα τκ λικνο και δν εμεινα ευχαριστημενη και το χαρισα .....να ρωτησω κατι ποσες απο εσας σκοευετε να θυλασετε??? ..γτ εγω να πω την "αμαρτια " μ δν θελω να θυλασω πολυ καιρο...προτιμο να ενοικιασω επαγγελματικο θυλαστρω νοσοκομειου και να δινω με μπιμπερο παρα να θυλασω ..δν ξερω τι φτεει ..ισως στο πρωτο μωρο ταλαιπωρηθηκα πολυ με τον θυλασμο και εκει που τα καταφερα επρεπε να το κοψω και μου κοπει και λιγο απο στρες που ειχα και παει λεγοντας και μου εμεινε καπως ασχημη σαν εμπειρια ..μπορει επισης να φτεει που εχω ακουσει απο μαμαδες ποσο κουραστικο ειναι και ποσο δυσκολευοντε να το κοψουν και οτι λογου θυλασμου εχουν ακομα λιγοτερο χρονο..και παει λεγοντας ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...