Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Εμενα μου την εγραψε ο γυναικολογος οταν πηγα την προηγούμενη φορα... Γενικα απο οτι μου ειπανε,  αυτη κανουν πρωτα και αν βγεις θετική,  τοτε κανει ο συζυγις την αλλη με το 97% που πληρώνει το 300ρι.... Και δυο γνωστες μου (η μια σε δημοσιο γιατρο και η αλλη σε ιδιωτη)  αυτη εκαναν με τη μηδενικη συμμετοχή... Τωρα τι να σας πω και γω??? Απο οτι διαβασα παντως,  την εμπιστευονται πολυ οι γυναικολογοι γιατι δινει μια πιθανοτητα 1/5000, που είναι εξαιρετική για αυτους... Τωρα απο κει και περα,  φαντάζομαι αμα θες ζητας και κανεις την αλλη που πληρώνεις... Σε ενα άρθρο που διαβαζα ενας γυναικολογος ελεγε πως καταργηθηκε η αμνιοπαρακεντηση σαν υποχρεωτικη,  απο μια εξεταση που δινει για το νταουν πιθανοτητες 1/2000 και δεν θα εμπιστευτω μια εξεταση που μου δίνει 1/5000??? Τωρα βεβαια ολα αυτα ειναι υποκειμενικα και καθενας κανει κατα πως κρινει...! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ηξερα οτι γραφεται η κυστικη πλεον....εγω ειχα δωσει 300 ευρω στο πρωτο παιδί...στο παιδων την ειχα κανει στο ειδικο κεντρο ινοκυστικης....και οι 2 ειχαμε βγει αρνητικοι....τοτε στο πρωτο παιδι ουτε καν το αναφέρανε οι γιατροί...εγω το ειχα ανακαλυψει απο το φορουμ του parents....απο μια μανουλα που της βγει ινοκυστικο το 2ο αγοράκι της

 

Επισης ειπα στο γιατρο να μου γραψει την αυχενικη....και μου λεει οτι αν την κανω στο πιστοποιημενο κεντρο με εμβρυολογο δε καλυπτεται....θα μου την κάλυπταν αν την εκανα στη βιοιατρικη με ακτινολογο....

 

 

Επισης κολλησα μια ιωση με μυξα και βηχα και υποφερω....με επιασε και το εντερο κατι σαν κολιτιδα...και ειμαι μια ομορφια......με αυτη τη χάλια διαθεση....ανησυχω για το μωρο....δε νιωθω εγκυος....δεν εχω κανενα συμπτωμα...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, chrimai είπε:

Δεν ηξερα οτι γραφεται η κυστικη πλεον....εγω ειχα δωσει 300 ευρω στο πρωτο παιδί...στο παιδων την ειχα κανει στο ειδικο κεντρο ινοκυστικης....και οι 2 ειχαμε βγει αρνητικοι....τοτε στο πρωτο παιδι ουτε καν το αναφέρανε οι γιατροί...εγω το ειχα ανακαλυψει απο το φορουμ του parents....απο μια μανουλα που της βγει ινοκυστικο το 2ο αγοράκι της

 

Επισης ειπα στο γιατρο να μου γραψει την αυχενικη....και μου λεει οτι αν την κανω στο πιστοποιημενο κεντρο με εμβρυολογο δε καλυπτεται....θα μου την κάλυπταν αν την εκανα στη βιοιατρικη με ακτινολογο....

 

 

Επισης κολλησα μια ιωση με μυξα και βηχα και υποφερω....με επιασε και το εντερο κατι σαν κολιτιδα...και ειμαι μια ομορφια......με αυτη τη χάλια διαθεση....ανησυχω για το μωρο....δε νιωθω εγκυος....δεν εχω κανενα συμπτωμα...

Περαστικα σου..δυστυχως είναι η εποχή που κυκλοφορούν πολλές ιώσεις..υπομονη..δεν επιτρεπονται και φαρμακα..αλλα μην αγχωνεσαι για τα συμπτωματα..δεν είναι απαραίτητο να έχεις..εσυ το ξέρεις καλύτερα μετα απο τρια παιδιά!!Αφού έχεις κάνει υπέρηχο και είναι όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, chrimai είπε:

...δε νιωθω εγκυος....δεν εχω κανενα συμπτωμα...

Απο τη μια σε καταλαβαίνω γιατι και εγω λεω εχω συμπτωματα,  αρα προχωράμε  καλα.... Απο την αλλη,  οντας παθουσα και απελπισμενη (εχω τεντωθει στους εμετους απο την προηγούμενη εβδομάδα),  θα σου πω πως σε ζηλευω και μάλιστα παρα πολυ.... Απολαυσε το!!!! Και ολα θα ναι μια χαρά! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, chrimai είπε:

Δεν ηξερα οτι γραφεται η κυστικη πλεον....εγω ειχα δωσει 300 ευρω στο πρωτο παιδί...στο παιδων την ειχα κανει στο ειδικο κεντρο ινοκυστικης....και οι 2 ειχαμε βγει αρνητικοι....τοτε στο πρωτο παιδι ουτε καν το αναφέρανε οι γιατροί...εγω το ειχα ανακαλυψει απο το φορουμ του parents....απο μια μανουλα που της βγει ινοκυστικο το 2ο αγοράκι της

 

Επισης ειπα στο γιατρο να μου γραψει την αυχενικη....και μου λεει οτι αν την κανω στο πιστοποιημενο κεντρο με εμβρυολογο δε καλυπτεται....θα μου την κάλυπταν αν την εκανα στη βιοιατρικη με ακτινολογο....

 

 

Επισης κολλησα μια ιωση με μυξα και βηχα και υποφερω....με επιασε και το εντερο κατι σαν κολιτιδα...και ειμαι μια ομορφια......με αυτη τη χάλια διαθεση....ανησυχω για το μωρο....δε νιωθω εγκυος....δεν εχω κανενα συμπτωμα...

Δεν έχεις τίποτα τίποτα; Εντάξει κ γω ας πούμε δεν έχω κάνει εμετό καθόλου αλλά έχω ας πούμε θέματα με το φαγητό. Πχ σήμερα νιώθω πολύ φουσκωμενη χωρίς να έχω φάει κ έτσι δεν νιώθω να πεινάω για να φάω. Η κάποια βράδια νιώθω αηδία στη σκέψη φαγητού αλλά θέλω να φάω μανταρίνια. Τα έχω τσακίσει τα συγκεκριμένα.κ νιώθω τρελή βαρεμάρα κ κούραση. 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! 

λοιπόν μια εισαγωγή για να θυμηθείτε την περίπτωση μου! τελευταίος κύκλος 30/09 με 05/10 με κύκλο 31 ημερών. επαφές 9/10 και 12/10. 3 τεστ clearblue θετικά στις 4 και 5/11. Δευτέρα 6/11 χοριακή 2285 και Τετάρτη 8/11 3364 ειχε ανεβει μονο 45% μέσα σε 48 ώρες και ο γυναικολόγος μου είχε πει δεν είναι κάτι να περιμένω τον υπέρηχο. 

Πήγα λοιπον χθες για υπερηχο και ειδαμε σακο και ενα μικροοοο μπιζελακι και οτι μολις φαινοταν ο καρδιακος παλμος!!! μου ειπε ειναι πιο μικρο απο οτι βγαινει ημερολογιακα. μπορει να του πηρε λιγο χρονο παραπανω. Μου ειπε να ξαναπαω σε 2 εβδομαδες να το ακουσω κιολας πρωτα ο θεος να ειναι ολα καλα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

λοιπόν μια εισαγωγή για να θυμηθείτε την περίπτωση μου! τελευταίος κύκλος 30/09 με 05/10 με κύκλο 31 ημερών. επαφές 9/10 και 12/10. 3 τεστ clearblue θετικά στις 4 και 5/11. Δευτέρα 6/11 χοριακή 2285 και Τετάρτη 8/11 3364 ειχε ανεβει μονο 45% μέσα σε 48 ώρες και ο γυναικολόγος μου είχε πει δεν είναι κάτι να περιμένω τον υπέρηχο. 

Πήγα λοιπον χθες για υπερηχο και ειδαμε σακο και ενα μικροοοο μπιζελακι και οτι μολις φαινοταν ο καρδιακος παλμος!!! μου ειπε ειναι πιο μικρο απο οτι βγαινει ημερολογιακα. μπορει να του πηρε λιγο χρονο παραπανω. Μου ειπε να ξαναπαω σε 2 εβδομαδες να το ακουσω κιολας πρωτα ο θεος να ειναι ολα καλα!!!

Θα ήταν καθυστερημενη η συλληψη. Από τις 12 που είχες επαφή μπορεί η ωορρηξια σου να έγινε 16 του μήνα κ να έγινε τότε η σύλληψη. Κ γω 5 βδομάδες μετά από τη σύλληψη πήγα για να ακούσουμε καρδιά. 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Ναι αλλά δεν μου είπε τίποτα για εξετάσεις ούτε βιταμίνες τίποτα ακόμα είναι λογικό?

Εύχομαι να πάνε όλα καλα και την επόμενη φορά να ακούσετε καρδούλα!από βιταμινες δεν δίνουν συνήθως κάτι στο πρωτο τρίμηνο.μονο φιλισιν που φαντάζομαι σου εχει πει να παίρνεις..και εξετασεις λογικά θα σου πει την επόμενη φορά.σε ποια εβδομαδα είσαι;Εγώ στην έβδομη έκανα όλες τις εξετάσεις αίματος.

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι αν ειχε ντομπλερ το μηχανημα χθες θα την ακουγα γιατι ειδε καρδουλα να παλετε. Φιλισιν παιρνω καιρο τωρα. Κανονικα επρεπε να ειμαι στις 6,5 βδομαδες αλλα μου ειπε οτι ειναι πιο μικρο υπερηχογραφικα απο οτι ημερολογιακα μαλλον εγινε καθυστερημενη συλληψη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια.δυστυχως έχω πολύ δυσάρεστα νεα..καναμε την αυχενικη σήμερα και ήταν όλα χαλια.χαμηλοι παλμοι 73 που δείχνει έτσι κι αλλιώς ότι το έμβρυο σβήνει..πολυ υγρό στον αυχένα.χαλια η εξέταση αίματος.γενικα όλα χαλια..ο γιατρός δεν δίνει καμία πιθανότητα.θα με ξαναδει την δευτερα και τριτη πάμε για απόξεση..ειναι η τεταρτη συνεχομενη φορά που δεν πάει καλά..αλλα δεν το περίμενα αυτή τη φορά..ημουν αισιόδοξη..αλλα τελικά πλήρης απογοήτευση..και το κακο είναι ότι φτάσαμε τις 12 εβδομάδες με πολλή ταλαιπωρία εμετούς ανακάτεμα  και πολλή στέρηση από τη διατροφή για το ζαχαρο..αλλα ελεγα χαλαλι για το μωρακι.ταλαιπωρια χωρίς μωρο τελικά.:-(

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.δυστυχως έχω πολύ δυσάρεστα νεα..καναμε την αυχενικη σήμερα και ήταν όλα χαλια.χαμηλοι παλμοι 73 που δείχνει έτσι κι αλλιώς ότι το έμβρυο σβήνει..πολυ υγρό στον αυχένα.χαλια η εξέταση αίματος.γενικα όλα χαλια..ο γιατρός δεν δίνει καμία πιθανότητα.θα με ξαναδει την δευτερα και τριτη πάμε για απόξεση..ειναι η τεταρτη συνεχομενη φορά που δεν πάει καλά..αλλα δεν το περίμενα αυτή τη φορά..ημουν αισιόδοξη..αλλα τελικά πλήρης απογοήτευση..και το κακο είναι ότι φτάσαμε τις 12 εβδομάδες με πολλή ταλαιπωρία εμετούς ανακάτεμα  και πολλή στέρηση από τη διατροφή για το ζαχαρο..αλλα ελεγα χαλαλι για το μωρακι.ταλαιπωρια χωρίς μωρο τελικά.:-(

Λυπαμαι πολυ για την απώλειά σου... Δεν εχω λογια,  πραγματικά.... Κουραγιο... 

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.δυστυχως έχω πολύ δυσάρεστα νεα..καναμε την αυχενικη σήμερα και ήταν όλα χαλια.χαμηλοι παλμοι 73 που δείχνει έτσι κι αλλιώς ότι το έμβρυο σβήνει..πολυ υγρό στον αυχένα.χαλια η εξέταση αίματος.γενικα όλα χαλια..ο γιατρός δεν δίνει καμία πιθανότητα.θα με ξαναδει την δευτερα και τριτη πάμε για απόξεση..ειναι η τεταρτη συνεχομενη φορά που δεν πάει καλά..αλλα δεν το περίμενα αυτή τη φορά..ημουν αισιόδοξη..αλλα τελικά πλήρης απογοήτευση..και το κακο είναι ότι φτάσαμε τις 12 εβδομάδες με πολλή ταλαιπωρία εμετούς ανακάτεμα  και πολλή στέρηση από τη διατροφή για το ζαχαρο..αλλα ελεγα χαλαλι για το μωρακι.ταλαιπωρια χωρίς μωρο τελικά.:-(

Λυπάμαι κορίτσι μου. Πολύ κρίμα. Αλλά οι εξετάσεις αίματος της αυχενικη βγήκαν την ίδια μέρα; Έχεις πρόβλημα Διαβήτη; Οι εμετοι σταμάτησαν;


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , orianna είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου. Πολύ κρίμα. Αλλά οι εξετάσεις αίματος της αυχενικη βγήκαν την ίδια μέρα; Έχεις πρόβλημα Διαβήτη; Οι εμετοι σταμάτησαν;

Να σαι καλα.Τις εξετάσεις αιματος της αυχενικης τις είχα κάνει δύο εβδομαδες πριν..ετσι μου ειχε πει ο γιατρός μου.αλλα έτσι κι αλλιώς έκανα και δεύτερη αυχενικη σε άλλον γιατρό σήμερα που μόλις έκανε τον υπέρηχο διαπίστωσε το πρόβλημα και μου είπε δεν χρειάζονται καν εξετάσεις αίματος..φαινεται το πρόβλημα έτσι κι αλλιώς..εχω αυξημενο ζαχαρο μόνο στις εγκυμοσυνες.γενικα δεν έχω διαβητη.αλλα ήταν πλήρως ελεγχόμενο αυτή τη φορά όπως και τη προηγούμενη.εμετο έχω να κάνω από τη Τρίτη αλλά έχω ένα ελαφρύ ανακάτεμα ακόμα..δευτερα θα κάνουμε τη διακοπή τελικά να τελειώνουμε το συντομότερο...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Να σαι καλα.Τις εξετάσεις αιματος της αυχενικης τις είχα κάνει δύο εβδομαδες πριν..ετσι μου ειχε πει ο γιατρός μου.αλλα έτσι κι αλλιώς έκανα και δεύτερη αυχενικη σε άλλον γιατρό σήμερα που μόλις έκανε τον υπέρηχο διαπίστωσε το πρόβλημα και μου είπε δεν χρειάζονται καν εξετάσεις αίματος..φαινεται το πρόβλημα έτσι κι αλλιώς..εχω αυξημενο ζαχαρο μόνο στις εγκυμοσυνες.γενικα δεν έχω διαβητη.αλλα ήταν πλήρως ελεγχόμενο αυτή τη φορά όπως και τη προηγούμενη.εμετο έχω να κάνω από τη Τρίτη αλλά έχω ένα ελαφρύ ανακάτεμα ακόμα..δευτερα θα κάνουμε τη διακοπή τελικά να τελειώνουμε το συντομότερο...

Αυτές που είχες κάνει ήταν καλές πρίν δύο εβδομάδες; Φαινόταν κάποιο πρόβλημα; Κάποιο σύνδρομο γι αυτό προχωρήσες σε δεύτερη αυχενικη αλλού;Με τους γιατρούς είμαι επιφυλακτικη γι αυτό σε ρωτάω. Πριν διακόψεις κάνε ένα υπερηχο ακόμα.Τι σου έχουν πει οι γιατροί; Γιατί συμβαίνει αυτό; Μήπως πρέπει να  εξετάσετε το έμβρυο; 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...