Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Σε καμία δεν κατέβηκε; μόνο σε μενα;; κι εγώ περπατάω αρκετά αλλά από προχθές που κατέβηκε, με το ζόρι περπατάω.  Έχω και αυτόν τον πόνο χαμηλά στην ηβικη περιοχή. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

2 minutes ago, Farmakotriftena said:

Σε καμία δεν κατέβηκε; μόνο σε μενα;; κι εγώ περπατάω αρκετά αλλά από προχθές που κατέβηκε, με το ζόρι περπατάω.  Έχω και αυτόν τον πόνο χαμηλά στην ηβικη περιοχή. 

Εμένα ποτέ δεν ήταν ψηλά! Δεν ξέρω για ποιο λόγο! Και τον πόνο που λες σαν να με κλωτσάει κάτι προς τα κάτω τον είχα και εγώ πριν περίπου 2 εβδομάδες και ομολογώ πως με ψιλοτρόμαζε!

Τώρα είμαι καλύτερα!

 

Επιπλέον χωρίς να είναι καθόλου αποδεδειγμένο λένε ότι ενδεχομένως να βοηθάνε κάτι μενταγιόν εγκυμοσύνης να γυρίσει το μωράκι, καθώς μέσα έχουν ένα ξυλόφωνο και κάθονται χαμηλά στην κοιλιά! Να είμαι ειλικρινής πήρα 2 γιατί μου άρεσαν και σαν αξεσουάρ :-D Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν βοήθησαν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Elena** είπε:

Αχ και εγω φοβάμαι να κάνω καισαρική.εμένα μου ειπε μεχρι τελος μαιου με ΠΗΤ 30/6 πρεπει να γυρισει,μετα ειναι δυσκολο. Μου λέει δεν μπορεις να κανεις κατι.ειναι στο χερι του.μονο οσο μπορω περπατημα γιατι η κοιλίτσα ειναι ψηλα.

εσυ τον εχεις ρωτησει τον γιατρο σου;

Ασε...τρομος η καισαρικη για μενα...

Τωρα τη Δευτερα θα παω οποτε θα μου πει.

Κατι μου χε πεταξει πως μεχρι τον 9ο γυρνανε ευκολα. Τωρα αν ειναι αληθεια ...

Ωστοσο και μενα γυριζει μεχρι την κοιλια...στο πλαι δηλαδη και μετα παλι η σκατιαρα πανω.

Οσο ζω ελπιζω !

 

πρίν από 34 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σε καμία δεν κατέβηκε; μόνο σε μενα;; κι εγώ περπατάω αρκετά αλλά από προχθές που κατέβηκε, με το ζόρι περπατάω.  Έχω και αυτόν τον πόνο χαμηλά στην ηβικη περιοχή. 

Εγω μονιμα τη νιωθω χαμηλα. Οποτε περπατω λεω θα πεσει. Ολο λεω παει αυτο ηταν θα γεννησω. Απο την αρχη εκει κατω ειναι!

πρίν από 42 λεπτά , KarMar84 είπε:

@Elena** και @iwanna24 και εγώ νομίζω ότι υπάρχει ακόμα χρόνος για να γυρίσουν... Όσο για το περπάτημα εγώ περπαταω σχεδόν κάθε μέρα από μισή ωριτσα ή παραπάνω αλλά δεν ξέρω κατά πόσο παίζει κάποιο ρόλο... Εμένα η κοιλιά ανέβηκε νομίζω τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες... 

Έλενα εγώ μόνο μια φορά κατάλαβα τον λοξυγγα με σιγουριά αλλά έχω ακούσει ότι έχουν συχνά  :mad:

Δυστυχως δεν επιτρεπεται να περπαταω. Κοντος τραχηλος και συσπασεις.

Ευχαριστω ομως...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα κατω η μπεμπα μου εδω και σίγουρα 2 εβδομάδες.. Σήμερα πήγαμε στον γιατρό μου, 1.700 kg :mad:

Είχα ακούσει πολλά για το πόσο συχνά πρέπει να πηγαίνω στον γιατρό από εδώ και πέρα, ο γιατρός μου τελικά ήταν ιδιαιτέρως χαλαρός, κλείσαμε στις 17/5 ραντεβού  (6/5) μπαίνω 9ο! Απ τη μια χαίρομαι τόσο πολύ που 1 μήνα θα ειμαι στο νησάκι μου κ δεν θα τρέχω κάθε τόσο Αθήνα, απ την άλλη κι εγώ κορίτσια νιώθω ότι θα βγει πιο γρήγορα η μπουμπού!! Θα το δω με τον καιρό αυτό, σπίτι μου παραχώρησε μια φίλη μου στην Αθήνα όποτε όπως νιώσω εκείνες τις μέρες.. πονταρω από 17 μέχρι 21 :-D 

Η κοιλιά απ την αρχή κάτω ήταν, γυμναστική έκανα αρκετή όλο το διαστημα, μόλις μπω στον 9ο θα ξεκινήσω πάλι περπάτημα.. κ επίσης η μπέμπα είναι τόσο υπερκινητικη που νιώθω σαν να μην κρατιέται για πολύ εκεί μέσα!! Το μόνο που με νοιάζει πια είναι να πάρει το βάρος της, να πιάσουμε τα 3 κιλακια με το καλό κ μετά πιστεύω θα συνεργαστουμε πνευματικά κ θα βγει :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εγώ έλεγα τώρα που ήρθα στην πόλη μου να ξεκινήσω prenatal yoga και pilates αλλά κανένα από τα γυμναστήρια στην γειτονιά μου δεν κάνει τμήματα για εγκύους οπότε θα έπρεπε να πάω στο παλιό μου γυμναστήριο στο κέντρο άρα θα έπρεπε να πηγαινοερχομαι με τα πόδια στο κέντρο 2 φορές την εβδομάδα μεσημεριανες ώρες γτ ο άντρας μου είναι στο νησί ακόμα αλλά δεν νομίζω ότι θα το αντέχω με την ζέστη που ήδη ξεκίνησε εδώ  :-(


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Κι εμενα κατω η μπεμπα μου εδω και σίγουρα 2 εβδομάδες.. Σήμερα πήγαμε στον γιατρό μου, 1.700 kg :mad:

Είχα ακούσει πολλά για το πόσο συχνά πρέπει να πηγαίνω στον γιατρό από εδώ και πέρα, ο γιατρός μου τελικά ήταν ιδιαιτέρως χαλαρός, κλείσαμε στις 17/5 ραντεβού  (6/5) μπαίνω 9ο! Απ τη μια χαίρομαι τόσο πολύ που 1 μήνα θα ειμαι στο νησάκι μου κ δεν θα τρέχω κάθε τόσο Αθήνα, απ την άλλη κι εγώ κορίτσια νιώθω ότι θα βγει πιο γρήγορα η μπουμπού!! Θα το δω με τον καιρό αυτό, σπίτι μου παραχώρησε μια φίλη μου στην Αθήνα όποτε όπως νιώσω εκείνες τις μέρες.. πονταρω από 17 μέχρι 21 :-D 

Η κοιλιά απ την αρχή κάτω ήταν, γυμναστική έκανα αρκετή όλο το διαστημα, μόλις μπω στον 9ο θα ξεκινήσω πάλι περπάτημα.. κ επίσης η μπέμπα είναι τόσο υπερκινητικη που νιώθω σαν να μην κρατιέται για πολύ εκεί μέσα!! Το μόνο που με νοιάζει πια είναι να πάρει το βάρος της, να πιάσουμε τα 3 κιλακια με το καλό κ μετά πιστεύω θα συνεργαστουμε πνευματικά κ θα βγει :-P

Όλες χαμηλά την έχετε ε; εμένα ήταν ψηλά τώρα έπεσε.

Τελικά όλες μου φαίνεται έχετε προαίσθημα ότι θα γεννησετε νωρίτερα! Τι γίνεται βρε κοριτσια;;; χαχα εγώ πάλι εύχομαι να γεννήσω νωρίτερα.  ΔΕΝΑΝΤΕΧΩΑΛΛΟ!!

2 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Κορίτσια εγώ έλεγα τώρα που ήρθα στην πόλη μου να ξεκινήσω prenatal yoga και pilates αλλά κανένα από τα γυμναστήρια στην γειτονιά μου δεν κάνει τμήματα για εγκύους οπότε θα έπρεπε να πάω στο παλιό μου γυμναστήριο στο κέντρο άρα θα έπρεπε να πηγαινοερχομαι με τα πόδια στο κέντρο 2 φορές την εβδομάδα μεσημεριανες ώρες γτ ο άντρας μου είναι στο νησί ακόμα αλλά δεν νομίζω ότι θα το αντέχω με την ζέστη που ήδη ξεκίνησε εδώ  :-(

Σε λίγο γέννας... Δεν αξίζει να γραφτείς νομίζω. Σε λίγο θα σου το απαγορεύσει και ο γιατρός.  Εμένα μέχρι τον 8ο το πολύ μου επέτρεψε.  Πόσο είσαι τωρα; Κάνε περπάτημα. Εγώ περπατάω όσο μπορώ. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Όλες χαμηλά την έχετε ε; εμένα ήταν ψηλά τώρα έπεσε.

Τελικά όλες μου φαίνεται έχετε προαίσθημα ότι θα γεννησετε νωρίτερα! Τι γίνεται βρε κοριτσια;;; χαχα εγώ πάλι εύχομαι να γεννήσω νωρίτερα.  ΔΕΝΑΝΤΕΧΩΑΛΛΟ!!

Σε λίγο γέννας... Δεν αξίζει να γραφτείς νομίζω. Σε λίγο θα σου το απαγορεύσει και ο γιατρός.  Εμένα μέχρι τον 8ο το πολύ μου επέτρεψε.  Πόσο είσαι τωρα; Κάνε περπάτημα. Εγώ περπατάω όσο μπορώ. 

Τώρα είμαι 6.5 και την τελευταία φορά που πήγα πριν 10 μέρες μου είπε ότι συνεχίζω να μπορώ να κάνω ότι θέλω και έλεγα να πάω για 1-1.5 μήνα αλλά δεν το βλέπω... Ναι ναι περπαταω, σαν χελώνα βέβαια αλλά τα καταφέρνω χαχα 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Σας διαβάζω αλλά δεν έχω προλάβει κι εγώ να κάτσω σαν άνθρωπος να γράψω το σεντόνι μου!!!!!

Κι εμένα έχει πάρει θέση εδώ και ενα μηνα που είχα πάει στο γιατρό! Τη Δευτέρα έχω τον επόμενο υπέρηχο..να δούμε τι θα δείξει!!

Εγώ κατέθεσα τα χαρτιά στο ΙΚΑ..δεν ξέρω αν αλλάζουν απο περιοχή σε περιοχή γιατί εμένα δε δέχονταν χαρτί από ιδιώτη γιατρό..Έκλεισα ραντεβού στο ΠΕΔΥ, μου ζήτησε ο γυναικολόγος την β΄επιπέδου και το βιβλιάριο και μου έγραψε μια βεβαίωση ΠΗΤ, την οποία κατέθεσα μαζί με υπεύθυνη δήλωση εργοδότη και δική μου στις Παροχές του ΙΚΑ! Για την κατάθεση μου είπαν οτι δεν υπάρχει χρονικό περιθώριο αρκεί να ήμαστε μεσα στις 56 μέρες πριν την ΠΗΤ.

Επίσης όσες εργαζόμαστε στον ιδιωτικό τομέα δικαιούμαστε συμπληρωματικό επίδομα από τον ΟΑΕΔ..το αναφέρω γιατί εγώ δεν το ήξερα και μπορεί να μη το ξέρει και κάποια άλλη κοπέλα!

Ξεκίνησα κι εγώ τα μαθήματα στο ΙΚΑ της περιοχής και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη..έχει και prenatal yoga και θα ξεκινήσω την άλλη εβδομάδα..μου έδωσαν και μια λίστα με τα απαραίτητα για τη βαλίτσα ανάλογα με το εαν γεννάς σε ιδιωτική κλινική ή σε δημόσιο μαιευτήριο και μου έφυγε ένα άγχος..ακούσαμε και την καρδιά με τον μινι υπέρηχο..

Έχει μεγαλώσει η κοιλιά την τελευταία εβδομάδα και ο αφαλός μου έχει τσιτωθεί εντελώς!!! Φρίκη!!! χαχαχα απορώ που θα φτάσει..επίσης σόρρυ για το TMI αλλά έχουν αυξηθεί και οι κολπικές εκκρίσεις, δεν ξέρω αν είναι μόνο σε μένα..Ο μικρός μου τις χώνει κανονικά ειδικα οταν ξαπλώνω στο πλάι..ψηλά στα πλευρά..και όσο δε θα χει χώρο ο έρμος και θα μεγαλώνει φαντάζομαι θα τις χώνει πιο δυνατά!

Να σας ρωτήσω, επειδή λέτε για περπάτημα..το περπάτημα το πολύ καλό δεν είναι να ξεκινάει όταν μπουμε στον μήνα μας; έτσι είχα ακούσει..και έκοψα τα πολλά πολλά γιατί φοβήθηκα μην κατέβει πολύ και βιαστεί να βγει..η πρωτάρα..χαχααχ για πείτε και μεταλαμπαδεύστε τις γνώσεις σας!! Αν είναι να ξεκινήσω να κάνω διαδρομές!!

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

@katsif πήρα τηλέφωνο στο ΙΚΑ της περιοχής μου για να ρωτήσω εάν δέχονται βεβαίωση ΠΗΤ από γιατρό νοσοκομείου ή μόνο από δικό τους γιατρό και μου είπαν ότι έχουν καταργηθεί οι γιατροί του ικα και έχουν φύγει από εκεί οπότε δέχονται βεβαίωση είτε από ιδιώτη γιατρό είτε από νοσοκομειακο 

@Farmakotriftena υπομονή, λίγο σου έμεινε ακόμα... 

Μόλις έκλεισα θέση και για τα μαθήματα ανωδυνου τοκετού στην νομαρχία της περιοχής μου... 

Εδώ πάντως πήρα βεβαίωση από το ικα. Πάρε από εξωτερικό γιατρό,  ακόμα καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!! :cool:

Κατερινα ναι αν μου τα είπε σωστά όντως με βολεύει πολύ να πάρω από τον γιατρό μου. 

@evaki_ αν δεν σου είναι μεγάλος κόπος μπορείς να μου στείλεις την λίστα για τα δημόσια μαιευτήρια;;;  :oops:


Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Καλοκαιριασε ξαφνικα!!Πολλη ζεστη σημερα!!

Ο μπεμπης πηρε θεση την 30η εβδομαδα, μεχρι τοτε ηταν με τα ποδαρακια κατω. Λοξυγκα εχει συνεχεια, προχθες ειδικα μετρησα 9 φορες και κραταει απο 5 εως 10 λεπτα καθε φορα!

Και η δικη μου κοιλια ειναι χαμηλα απο την αρχη, δεν εχω παρατηρησει καποια αλλαγη. Επισης ειναι σχετικα μικρη δλδ σαν να ειμαι στον 6ο και οχι 8ο..καλο αυτο αφου δεν με ενοχλει καθολου. Απο εκκρισεις και σε εμενα εχουν αυξηθει και επισης εχω και  μεγαλο θεμα με τον μετεωρισμο...μετα απο καθε γευμα, εστω και φρουτο, γεμιζει ολη η κοιλια μου αερα για ωρες και νομιζω οτι θα εκραγω!!!

Να σας πω την αληθεια, εγω φοβαμαι και τον φτ και την καισαρικη..Δεν ξερω τί προτιμω πραγματικα αλλα η αληθεια ειναι οτι ο φτ ειναι καλυτερος απο πολλες αποψεις, εαν ειναι εφικτος βεβαια. Την αλλη βδομαδα θα παω και σε οφθαλμιατρο να κανω βυθοσκοπηση για να δουμε αν εχω αλλοιωσεις λογω μυωπιας που μπορει να ειναι απαγορευτικες για φτ....

Θα κρατησετε βλαστοκυτταρα κατα τον τοκετο? Οι ηδη μανουλες εχετε κρατησει για τα παιδακια σας? Τί γνωμη εχετε? 

Απο περπατημα εγω προσπαθω να μην ξεπερνω το μισαωρο, μου εχει μεινει η φοβια απο τους προηγουμενους μηνες που ημουν στο κρεβατι..λεω να το αρχισω πιο εντατικα οταν μπω στον ενατο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! 

Ωραιο ΣΚ φαινεται οτι θα εχουμε απο αποψη καιρου ... Εμεις λεμε να παμε στην πλαζ το απογευμα μια που τελικα δεν μας βγηκε ο παιδοτοπος με παρεα που λεγαμε..

Η μπεμπα ηταν με το κεφαλι κατω απο την β επιπεδου που την εκανα στην 23 εβδομαδα ... δεν ξερω αν στριφογυριζε γιατι δεν μπορουσα σιγουρα να το καταλαβω ... επισης δεν εχω προσεξει αν εχει λοξυγγα καμια φορα ... δεν μου φανηκε κατι τετοιο. Ενα μηνα μετα την β επιπεδου που ειχα παει στην δικη μου γιατρο, και αυτο ηταν πριν ενα μηνα, ηταν και παλι με το κεφαλι κατω ... Η αληθεια ειναι οτι κι εγω εχω ακουσει οτι μπορει να γυρισει μεχρι τον τελευταιο μηνα ... αλλα απο τον κυκλο μου σε 2-3 κοπελες αυτο δε συνεβη.

Οσο αφορα το χαρτι του γιατρου, εμαθα οτι ειτε πας στο ΙΚΑ κτλ αν ο γιατρο σου δεν ειναι συμβεβλημενος με τον ΕΟΠΥΥ, αλλα εφοσον ειναι μπορει να σου το δωσει αυτος.

Η δικη μου κοιλια δεν μπορω να πω οτι ηταν ψηλα αυτη την φορα ...προς τα κατω μου φαινεται ... και να πω οτι εχει πεταχει εδω και 2 βδομαδες περιπου ... με το που μπηκε ο Απριλης ας πουμε ...

Για το περπατημα ξερω οτι χρειαζεται να αρχισεις να το κανεις οταν μπαινεις στον 9ο ωστε το μωρο να κατεβει.

Εχω κι εγω ενα τετοιο μενταγιον που λετε απο τον γιο ... πραγματικα δεν ξερω αν κανει δουλεια ... το γκλιν γκλιν του ομως ειναι συμπαθητικο :)

Για την ωρα δεν εχω αντοχες οποτε δεν κανω και περπατημα εκτος και αν ειναι απαραιτητο ...

Η μπεμπα κλωτσαει τοσο καποιες φορες που φαινεται να πεταγετε η κοιλια μου!!

Ακομη να πλυνω τα ρουχακια ... θα παω τωρα στο σουπερ μαρκετ να παρω το απορρυπαντικο & μαλακτικο... της προδερμ θα παρω ... και θα κανω διπλο ξεβγαλμα ... και μετα κατευθειαν στο στεγνωτηριο με την ελπιδα να μην μπασει τιποτα ... τα καινουρια θα τα απλωσω ... η ξαδερφη μου που το χει κοντα 20 χρονια λεει οτι καλο ειναι στα πρωτα πλυσιματα να τα απλωνω ... αντε και θα το κανω 4-5 φορες αυτο ....

Σιγα σιγα συμμαζευω και το δικο μας υπνοδωματιο ... γιατι δεν ξερω πως ολο και κατι ειναι εξω και χρειαζεται να εξαφανιστει :) δεν ξερω αν ποτε θα εχω σαν αυτα τα υπνοδωματια που βλεπω στα μαγαζια, τις εικονες ... ακομη και σε αλλα σπιτι :) Η αληθεια ειναι οτι μαλλον εχω πολλα πραγματα και ειτε βαριεμαι να τα βαλω στην θεση τους ειτε δεν εχω αρκετους αποθηκευτικους χωρους ειτε δεν το εχω οργανωσει σωστα ... δυσκολευομαι στο decluttering και φανταστειτε ποσο στο μινιμαλισμο ... αν και μου αρεσει η ιδεα :)

Τι αλλο κανετε; Καμια ταινια βλεπετε ή σειρα; Διαβαζετε καποιο βιβλιο; Εχετε κατι να προτεινετε;

Στο τικερακι μου εγινα καρπουζακι :)

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , mamSof είπε:

 

Τι αλλο κανετε; Καμια ταινια βλεπετε ή σειρα; Διαβαζετε καποιο βιβλιο; Εχετε κατι να προτεινετε;

Στο τικερακι μου εγινα καρπουζακι :)

 

Εγώ από βιβλία αν θες έχω να σου προτείνω.  Είμαι βιβλιοφάγος. 

Τα τελευταία που διάβασα

Από κλασσικά που πρέπει να διαβαστούν 

Ό φύλακας στη σίκαλη  (το είχα διαβάσει πριν πολλά πολλά χρόνια και το άρχισα πάλι τώρα)

Η μεγάλη χίμαιρα  (Καραγάτσης ) και το γιουγκερμαν πολύ καλό 

Το 3ο στεφάνι  (έχει και το γέλιο του κι ας είναι δράμα στην πραγματικότητα)

Επίσης διάβασα το "πρέπει να μιλήσουμε για τον Κέβιν " εκπληκτικό βιβλίο και αναλύει κομμάτια της μητρότητας και της πατρότητας. 

Και το Πάσχα διάβασα το ανθισμένες μανολιες απλά είναι θεατρικά γραμμένο και διαβάζεται και σε μια μέρα 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τωρα κορίτσια να πω το πρόβλημα μου...

Λοιπόν σήμερα το πρωί νιώθω το εξής 

Πονο-πιεση σε όλη την ηβικη περιοχή για να μην πω στο...αιδοιο μου αλλά και στην περιοχή του περινέου για να μην πω στα ... κωλομερια χαμηλά χαμηλά. Σαν να έχω κάνει πάρα πολλές ώρες ποδήλατο και να πονάω από τη σέλα  (πονάω σε όλο το σημείο που θα ακουμπούσε μια σελα) πιο περιγραφική δε γίνεται χαχα   Μα τι γίνεται με εμενα; δεν μπορώ να καταλάβω. Είναι φυσιολογικό ή μήπως γενναω ; άραγε όταν υπάρχει διαστολή πως νιώθει η γυναικα; 

Από την άλλη κλωτσάει το μωρό και έχω κλωτσιές και ψηλά.  Δεν καταλαβαίνω. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...