Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Γειά σας κοριτσαρες,

Εγώ βρήκα σήμερα και τα τελευταία της μεγάλης για πλύσιμο.  Βρήκα και κάτι φορεματάκια αλλά αφού δεν ξέρω φύλλο θα περιμένω να γεννήσω για να πλύνω. 

Αφήστε είμαι μέσα στα νεύρα.  Έχω μια φίλη που όταν έμεινα έγκυος της λεω ρε φιλε το λικνο που είχες μπορείς να μου το δώσεις?  Ήταν της κουμπαρας της και είναι αυτό της chicco που δένει στο κρεβάτι. Με έχει ζαλίσει από τότε,  είναι πολύ νωρίς να το ζητήσω και μην ανησυχείς και κάτι τέτοια,  και μου λέει τώρα αφού την πίεσα ότι η κουμπαρα της το έχει πάει βόρεια Ελλάδα στα πεθερικά της. Ε μα. Έχω άδικο να τσαντιστω?

Κορίτσια εμένα η κοιλια μου εχει εκτοξευτεί! Μιλάμε για τεράστια.  Έκανα γραμμή κάτω από οφαλό και επίσης αρχίζει να πετάγεται και ο οφαλος που είναι λίγο μπλιαχ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , KarMar84 είπε:

Κορίτσια το νιώθετε και εσείς κάπως ανατριχιαστικο όταν μας "χτυπάνε"  πολύ χαμηλά;;; :? εγώ το νιώθω από χθες και με ανατριχιαζει - ενοχλεί λίγο... 

Λες να βγάλει κάνα χέρι???? Πλάκα κάνω!  Εμένα με πιέζει ανυποφορα πολύ προς τα κάτω.  Υποθέτω ότι εμπεδωνεται. Ή έτσι θέλω να πιστεύω.  Την άλλη Τετάρτη πάω στον γιατρό κόλαση και θα μάθω. Αχχχχχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , katsif είπε:

Λες να βγάλει κάνα χέρι???? Πλάκα κάνω!  Εμένα με πιέζει ανυποφορα πολύ προς τα κάτω.  Υποθέτω ότι εμπεδωνεται. Ή έτσι θέλω να πιστεύω.  Την άλλη Τετάρτη πάω στον γιατρό κόλαση και θα μάθω. Αχχχχχ

Χαχαχα ε τι έχουμε πάθει με το τεκνό!  Μη μου λες τέτοια γτ θα φαντάζομαι ότι θα βγει χέρι :-P από τώρα θα εμπεδωθει;;; εγώ δεν έχω κλείσει ούτε τον 7ο ακόμα :? και εγώ την άλλη Πέμπτη έχω γιατρό... 


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Σημερα ειχα γιατρο. Ο μπεμπης γυρισε παλι με τα ποδια κατω.. Κατα τ'αλλα ολα καλα, ειμαστε 2,025 κιλα. Την αλλη Τριτη θα κανω και το doppler.  Μου ειπε ο γιατρος οτι εκτος απο την πιεση στα οργανα απο το κεφαλι του μωρου που προκαλει δυσκολια στην αναπνοη και την πεψη - κατι που ηδη αισθανομαι- μπορει να νιωθω σιγα σιγα  χαμηλα οτι το ποδαρακι παει να βγει ..:shock:  

Μου εδωσε η μαια και μια κρεμα για τις θηλες ως προετοιμασια για τον θηλασμο και μια λιστα για το τί θα χρειαστει στο μαιευτηριο. Τωρα αρχιζω και συνειδητοποιω οτι πλησιαζουμε......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , fani_ είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Σημερα ειχα γιατρο. Ο μπεμπης γυρισε παλι με τα ποδια κατω.. Κατα τ'αλλα ολα καλα, ειμαστε 2,025 κιλα. Την αλλη Τριτη θα κανω και το doppler.  Μου ειπε ο γιατρος οτι εκτος απο την πιεση στα οργανα απο το κεφαλι του μωρου που προκαλει δυσκολια στην αναπνοη και την πεψη - κατι που ηδη αισθανομαι- μπορει να νιωθω σιγα σιγα  χαμηλα οτι το ποδαρακι παει να βγει ..:shock:  

Μου εδωσε η μαια και μια κρεμα για τις θηλες ως προετοιμασια για τον θηλασμο και μια λιστα για το τί θα χρειαστει στο μαιευτηριο. Τωρα αρχιζω και συνειδητοποιω οτι πλησιαζουμε......

Άσε πλησιάζουμε δεν λες τίποτα. Από την μία θέλω να γεννήσω από την άλλη σκέφτομαι τον πανικό που θα επικρατεί ρε φιλεναδα και τρομάζω! 

4 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Χαχαχα ε τι έχουμε πάθει με το τεκνό!  Μη μου λες τέτοια γτ θα φαντάζομαι ότι θα βγει χέρι :-P από τώρα θα εμπεδωθει;;; εγώ δεν έχω κλείσει ούτε τον 7ο ακόμα :? και εγώ την άλλη Πέμπτη έχω γιατρό... 

Τον έχεις κλείσει παιδί μου είναι δυνατόν?! Λες ρε φιλε να βγει κάνα χέρι πόδι έξω?  Α παπαπαπα πα

Καλά κάτσε να έβλεπες το τεκνό και θα σου έλεγα. ..   Μετά από τα πούρετα γυναικολόγους που έχω δει είναι μια όαση.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , katsif είπε:

Άσε πλησιάζουμε δεν λες τίποτα. Από την μία θέλω να γεννήσω από την άλλη σκέφτομαι τον πανικό που θα επικρατεί ρε φιλεναδα και τρομάζω! 

Τον έχεις κλείσει παιδί μου είναι δυνατόν?! Λες ρε φιλε να βγει κάνα χέρι πόδι έξω?  Α παπαπαπα πα

Καλά κάτσε να έβλεπες το τεκνό και θα σου έλεγα. ..   Μετά από τα πούρετα γυναικολόγους που έχω δει είναι μια όαση.....

Χαχαχα πειρασμός ο γιατρός!! Εμένα ο δικός μου είναι γύρω στα 50 αλλά περιποιημενος, βέβαια με τπτ δεν τον λες τεκνό ή πειρασμό χαχα 

Καλέ δεν τον έχω κλείσει, κάθε 25 αλλάζω μήνα... 

Κορίτσια εμένα μου φαίνεται μακρινό ακόμα, σε κανένα μήνα θα αρχίσω να φρικαρω λιγάκι νομίζω με την σκέψη του τοκετού... (αν συνεχίσεις με τα πόδια και τα χέρια θα το πάθω νωρίτερα) 


Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!

@Elena** τελικα γυρισε και η δικια μου μπεμπα...πηρε θεση μαχης.

Δεν εκανα τιποτα για αλλαξει...το καταλαβα πως γυρισε...μονο ο μπαμπας της που παντα της μιλουσε χαμηλα. Κατα τα αλλα δεν περπατουσα ουτε εκανα κατι.

Τωρα ελπιζω να μην ξαναγυρισειιιιι η τρελη!!!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Η μπέμπα μου κουνιέται σαν να χορεύει, έχει δυναμώσει τώρα μάλλον (κοντεύει τα 2 κιλά!!) και οι κινήσεις της είναι διαπεραστικες μπορώ να πω από την κοιλίτσα μου!! Πετάγονται ολόκληρα εξογκώματα, πότε δεξιά πότε αριστερά άρα όχι μόνο πόδια αλλά και πλάτη, ποπος!! :-D

Εχτές επιστρέψαμε στο νησί μετά από ένα πολύ κουραστικό 4ημερο στην πεθερά και αρκετές ώρες σε αμάξι-καραβι.. ένιωθα τόσο εξαντλημένη, έτοιμη να λιποθυμησω. Αυτό που με ανησυχεί περισσότερο απ όλα όμως είναι ο αφόρητος πόνος στα κόκαλα  (κυρίως χέρια-ποδια). Η αλήθεια είναι ότι δεν παίρνω μαγνήσιο (Δεν μου έχει πει ο γιατρός μου), κ τις τελευταίες μέρες έπαιρνα ασβέστιο που είναι χωρίς d3, εχτές βέβαια τα κατέβασα όλα +depon μπας κ μου περάσει αυτός ο πόνος! Έχει καμία σας κάτι αντίστοιχο οσον αφορά τα κόκαλα?

Btw, νιώθω κ εγώ κατά καιρούς πόνο στο δεξί ισχυο αλλά και στους γλουτούς ακριβώς σαν να έκανα πολλές ώρες ποδήλατο/ανοιγματα μετά από καιρό! Οπότε για να το νιώθουμε τόσες πολλές κορίτσια μάλλον φυσιολογικό θα είναι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Επιτελους μετα απο 2 μερες εμφανιστηκε ο ηλιος κι ελπιζω να λιαστω το μεσημερι στο παρκο :)

Διαβαζω οτι εχετε πονους στους γλουτους ... Μην κι εχετε ισχυαλγια ... Αν ναι ... ναι ειναι φυσιολογικο. Ειχα στην εγκυμοσυνη του γιου μου ... Δραματικη κατασταση ... Στην αρχη στο δεξι ποδι και τους 2 τελευταιους μηνες στο αριστερο ... Ειναι που μεγαλωνει η μητρα, κουνιουνται τα οργανα ... και κατι παταει το νευρο και νιωθουμε αυτον τον πονο ... Συνηθως βεβαια ειναι πιο συχνο σε οποιες εχουν και καποια θεματακια με την μεση τους ...

Εγω παλι νιωθω που και που καποιες κλωτσιες και μπουνιες θα ελεγα ... αλλα σα να εχει απλωθει εκει μεσα η μπεμπα ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 16/4/2018 at 2:05 ΜΜ, evaki_ είπε:

@mamSof μετράς 56 μέρες από την προηγούμενη της ΠΗΤ! εμένα η ΠΗΤ είναι 2/06 και μετρησε απο 01/06, 31/05 κλπ 56 μέρες!

@Melody90 στο δημαρχείο γιατί; όλα από τα ΚΕΠ δεν μπορούμε να τα βγάλουμε;; κι εγω πρεπει να ασχοληθω αυτη την εβδομαδα...

 

εγω εχω βαρυνει πολυ κ δεν μπορω να τα κανω ολα...ευτυχως εχω βοηθεια..αλλα και παλι..το χαλι δε το χω σηκωσει ακομα.θα δούμε!! 

προς ωρας τελειωσα με τα ρουχα και τις πετσετες και τ;α σεντονια πλυσιμο σιδερωμα...:/

Από τα ΚΕΠ πηρα το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Όταν τους ζήτησα την ληξιαρχική πράξη γάμου μου είπαν να πάω στο δημαρχείο και όντως από κει πήρα τη ληξιαρχική πράξη γάμου αυτοι μου το δώσανε. Και τους ρώτησα εκεί για την πράξη προσδιορισμού επώνυμου τέκνων και μου είπαν ότι θα το βγάλω Απλά φωτοτυπία. Αυτό το χαρτί το παίρνεις όταν παντρεύεσαι. Άμα θέλεις καλού-κακού Μου είπε να έχω και το γνήσιο μαζί μου. Αλλά θα δώσω τη φωτοτυπία εννοείται..

On 16/4/2018 at 2:25 ΜΜ, KarMar84 είπε:

Μη σκας καθόλου, αυτό ήταν το τελευταίο για μένα αν σκεφτείς ότι τα μόνα μέρη του σπιτιού που είναι σε τάξη είναι η κουζίνα και το μπάνιο (και τα χαλιά που σηκωθηκαν), σε όλο το υπόλοιπο σπίτι γίνεται χαμουλης από την ανακαίνιση και προσπαθώ τσουκου τσουκου να βάλω μια τάξη... Και σαφώς δεν έχω ψωνίσει τπτ απολύτως ακόμα για το μωρό, ζηλεύω όσες τα έχετε ήδη πλυμενα και σιδερωμενα!! 

Να σου πω την αλήθεια ήταν τόσα πολλά τα βρεφικά που δεν θα ήθελα να το ξανατραβηξω!μιλάμε για πολύ σιδέρωμα!τώρα προτιμώ την γενική!!!έχω τα πάντα από τον αδερφό του κ για να είμαι ειλικρινής έπλυνα και σίδερωσα πολλά που θα τα βάλει μέχρι κ του χρόνου την άνοιξη!για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο αλλά ψόφησα!τώρα παρήγγειλα μία συρταριέρα γιατί Εννοείται πως δεν χωράνε όλα αυτά σε μία μικρή παιδική ντουλάπα του αδερφού του... 50 ευρώ παιδιά Μία χαρά συρταριέρα τη δουλειά της θα την κάνει:-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλησπερα σε ολες!

@Elena** τελικα γυρισε και η δικια μου μπεμπα...πηρε θεση μαχης.

Δεν εκανα τιποτα για αλλαξει...το καταλαβα πως γυρισε...μονο ο μπαμπας της που παντα της μιλουσε χαμηλα. Κατα τα αλλα δεν περπατουσα ουτε εκανα κατι.

Τωρα ελπιζω να μην ξαναγυρισειιιιι η τρελη!!!

Αχ τι ωραια.ετσι να παραμείνει...

φανταζομαι θα ανακουφίστηκες.

κατα τα αλλα πως εισαι γιατι διαβασα οτι ησουν ξαπλα;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ....εγω εχω μπει 33 και παω 34 ακομα λιγο εμεινε ...οσο για ρουχα εγω δν εχω γτ το πρωτο ειναι αγορακι αλλα επειδη εχω πολλα θα της βαλω αυτα δν φενοντε τα περισοτερα οτι ειναι για αγορι γτ ειναι ουδετερα χρωματα ...και ετυχε και τα κρατησα ...αλλα και παλι θα τις αγορασω κατι εε οσο να πεις το ροζ ειναι ροζ πιο γλυκο...οσο για το κραβατι τις πηρα αλλο που ειναι απο μηδεν μεχρι 7/8 χρ...αλλα εμαθα προσφατα οτι δν κανει να την βαλεις σε κραβετι γτ ειναι πολυ μεγαλο εχει απλα και δν νιωθει ασφαλεια ..για αυτο ειναι καλο να παρεις ενα λικνο η κατι τετιο δν ξερω ακριβως ..και δν γνωριζα ..γτ μπηκα.σε σκεψεις να.αγορασω η οχι εσυ τι λετε ?? Ειναι αληθεια να παρω να μην παρω ?? Οσο για τις κινεισεις ειναι τοσο εντονες που ωρες ωρες απορω ...τι γινετε ?? Χαχχαχα ...οσο για τους πονους πισω στην πλατυ στα κοκαλα οκ δν το ζησητω καν νιωθω σαν να με εχουν δειρι ...ποναω παντου ..και ειδικα αμα κουραστω οκ αστο...αντε ρε κοροτσια ποτε θα ερθει ανυπομονο τοσο πολυ δν αντεχω αν και περνανε η μερες αλλα και παλι περιμενω πως και πως τοσο πολυ που γκρινιαζω συνεχεια σαν τις γιαγιαδες εχω κανταντιση οκ και στο πρωτο περιμενα πως και πως αλλα συο δευτερο κανω σαν μικρο παιδακι....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Elena** είπε:

Αχ τι ωραια.ετσι να παραμείνει...

φανταζομαι θα ανακουφίστηκες.

κατα τα αλλα πως εισαι γιατι διαβασα οτι ησουν ξαπλα;

Καλυτερα επιτελους...ο τραχηλος παραμενει σταθερος, ο πλακουντας καλος οποτε πλεον μπορω να περπαταω μια ωρα τη μερα :-D

Ευτυχια...η μπεμπα ειναι 1.550 γραμμαρια και δυσκολα μου πε θα γυρισει γιατι ειναι ψιλη. Ανακουφιστηκα δεν λες τιποτα. Δεν ξερω γιατι φοβαμαι την καισαρικη. Μου χει κολλησει οτι μπορει να μην σε πιασει και να πονας. Αηδιες.

Εσυ πως εισαι?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

@katsif κι εμένα μέσα σε μια εβδομάδα έχει φτάσει απέναντι η κοιλιά... πλέον για ξύρισμα δε βλέπω και επίσημα!!!

@Melody90 ευχαριστώ για την ενημέρωση"!! Μήπως ξέρει καμία αν δεν έχεις την πράξη προσδιορισμού επωνύμου (επειδή δεν έχω ιδέα αν θα καταφέρω να βρω το χαρτί μέσα στο χαμό) αν μπορείς να πάρεις απο την εκκλησία ή από το ληξιαρχείο αντίγραφο;;; είχα την αίσθηση οτι αρκεί η ληξιαρχική πράξη γάμου γιατί αναγράφεται αλλά θα ρωτήσω στο μαιευτήριο κιόλας..

 

Εγώ κορίτσια τα χρειάστηκα.. είχα doppler με το γιατρό μετά από 1 μήνα..και έχει πάρει 1,3 κιλά το μωρό..είναι στα ανώτατα όρια και έτρεχα άρον άρον για καμπύλη ζαχάαρου γιατί πήρα και άλλα 3 κιλά αυτό το μήνα..ευτυχώς τα αποτελέσματα της καμπύλης δείχνουν οτι δεν έκανα διαβήτη κύησης αλλά πρέπει να ακολουθήσω αυστηρή διατροφή μέχρι τέλους.. με μάλωσε ο γιατρός και μου είπε και τελείως κομμένο το αλάτι επίσημα..ελπίζω να πάνε όλα καλά απο δω και πέρα.. έχω αγχωθεί και με τα γραφειοκρατικά του μαιευτηρίου όπως αυτό με το Επώνυμο γτ δεν έχω ιδέα που το χω βάλει το χαρτί..

Επίσης έχω αρχίσει και ζεσταίνομαι και σκάω!! Δε θέλω να φαντάζομαι τι τραβάνε όσες κυοφορούν μέσα στο καλοκαίρι...απαπα..

@Aggeliki22 μαζί είμαστε!!! δεν ξέρω κατά πόσον ισχύει αυτό με το χώρο..αλλά φαντάζομαι οτι δεν θα έλεγαν από 0 μηνών κατάλληλα αν υπήρχε πρόβλημα..μπάρα ασφαλείας δεν έχει στο πλάι; 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...