Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, chrimai said:

γειά σου nili με το καλό το μπεμπάκι...

ναι στο Έλενα με παρακολουθούν δωρεάν στα πρωινά ιατρεία...δεν πληρώνεις τίποτα...και εξετάσεις αν κάνεις εκεί....έχω τον Σούλο....πρέπει να πας απο κεί στα πρωινά να τον βρείς και να τον ρωτήσεις αν μπορεί να σε αναλάβει...μετά ίσως κλείσεις το πρώτο ραντεβού στα απογευματινά που κάνει...με 36 ευρώ....δε δίνουν εύκολα το τηλ του γι αυτό σου λέω πρέπει να πάς από κεί να ζητήσεις να τον δείς...δεν παίρνει φακελάκι...και είναι πολύ ψείρας με εξετάσεις

να ξέρεις ότι οι γιατροί στο δημόσιο είναι λιγο ωμοί δεν έχουν χρόνο για κουβεντούλα και δεν μιλάνε πολύ γλυκά ....βλέπουν πάρα πολλά περιστάτικά τη μέρα...και μαζί με τις εφημερίες να νεύρα τους έιναι κάπως τεντωμένα....εμένα με παρακολουθεί και η ενδοκρινολόγος εκεί για διαβήτη κύησης και είδα και καρδιολογό στα πλαίσια του τσεκ απ....επισης δωρεάν...

υπομονή για την αναμονή να έχεις μόνο....όλο το πρωινό θα το φάς εκεί

εγώ είμαι στα κάτω μου αυτές τις μέρες....έχει χτυπήσει κόκκινό το ζάχαρο και προσπαθω με πολυ κόπο να το έχω μέσα στα όρια....δε ξέρω και ποιά όρια ει ακίνδυνα...εμένα μου έχουν πεί 135 στη μια ώρα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Σου εύχομαι υπομονή και κουράγιο και με το καλό να καλωσορίσεις το μωράκι σου σε λίγο καιρό! δύο μήνες έμειναν!!! Δεν ξέρω για τα όρια για να σου επιβεβαιώσω αλλά αν σου είπαν 135.. εγώ ψάχνω και στο ιντερνετ πολύ αλλά δεν ξέρω αν και αυτό βοηθάει τελικά η σε τρελαίνει πιο πολύ!

Εγώ είμαι στην αρχή ακόμα, δεν έχω ξεμπερδέψει καλά καλά με τις ναυτίες....

Καλώ τώρα να κλείσω ρβ στα πρωινά αλλά όλο μιλάει. ... Μου ειπαν και για τον Λάσκαρη καλά λόγια επίσης..

Όταν λες να παω στα πρωινά να τον βρω εννοείς με ραντεβού σωστά;

Επισης όταν λες σε παρακολουθούν στα πρωινά εννοείς ο Σούλος ή αυτόν τον βλέπεισ στα απογευματινά και στα πρωινά σε βλέπυν άλλοι; μπερδεύτηκα λίγο πως λειτουργεί...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Χθες έκανα doppler.  Όλα καλά. Το μωρό έχει πάρει και θέση μου είπε. Σε βάρος βγήκε 2220.  Και στις 38 που θα γεννήσω μου είπε να το υπολογίζω κανένα 3κιλο. 

Η εφαρμογή μου, γράφει 38 ημέρες ακόμα για το μωρό . (Είναι υπολογισμενο 26/5) αιώνας μου φαίνεται.. . Και έτσι από το πρωί δεν έχω καθόλου κέφι.  Κουράστηκα.  Θέλω να γεννήσω.  

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χθες έκανα doppler.  Όλα καλά. Το μωρό έχει πάρει και θέση μου είπε. Σε βάρος βγήκε 2220.  Και στις 38 που θα γεννήσω μου είπε να το υπολογίζω κανένα 3κιλο. 

Η εφαρμογή μου, γράφει 38 ημέρες ακόμα για το μωρό . (Είναι υπολογισμενο 26/5) αιώνας μου φαίνεται.. . Και έτσι από το πρωί δεν έχω καθόλου κέφι.  Κουράστηκα.  Θέλω να γεννήσω.  

Αχ εισαι τοσο κοντα. Ζηλευω υπερβολικα...με το καλοοοοο...

Ελα μετρα αντιστροφα. Σκεψου εμενα που εχω ακομα 2 μηνες...αυτοκτονιααααααα :oops:

  • Λυπημένη/-ος 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χθες έκανα doppler.  Όλα καλά. Το μωρό έχει πάρει και θέση μου είπε. Σε βάρος βγήκε 2220.  Και στις 38 που θα γεννήσω μου είπε να το υπολογίζω κανένα 3κιλο. 

Η εφαρμογή μου, γράφει 38 ημέρες ακόμα για το μωρό . (Είναι υπολογισμενο 26/5) αιώνας μου φαίνεται.. . Και έτσι από το πρωί δεν έχω καθόλου κέφι.  Κουράστηκα.  Θέλω να γεννήσω.  

Αντε τυχερη ακομα λιγο εμεινε ...εγω εχω ακομα περιπου εχω 42 μερες πριν την πητ μ...απο κιλα δν ξερω ποσο ειναι αλλα περιπου πριν 3 εμδ.ηταν 1.5 κιλο ..τωρα ποσο να εχει παει αραγε σε μια εβδομαδα. Θα μαθω περιπου ...και εγω θελω να γεννησω ...αν και το μετα ξερω οτι δν ειναι ευκολο ..αλλα αμα ειναι να γλυτοσο απο καουρες απο κουραση δυσπινια πονοκεφαλους καξ ειδικα ημικρανιες...και πονους στα πλευρα και εγω δν ξερω τι αλλο..προτιμο τα βασανα τις μπεμπας ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Αντε τυχερη ακομα λιγο εμεινε ...εγω εχω ακομα περιπου εχω 42 μερες πριν την πητ μ...απο κιλα δν ξερω ποσο ειναι αλλα περιπου πριν 3 εμδ.ηταν 1.5 κιλο ..τωρα ποσο να εχει παει αραγε σε μια εβδομαδα. Θα μαθω περιπου ...και εγω θελω να γεννησω ...αν και το μετα ξερω οτι δν ειναι ευκολο ..αλλα αμα ειναι να γλυτοσο απο καουρες απο κουραση δυσπινια πονοκεφαλους καξ ειδικα ημικρανιες...και πονους στα πλευρα και εγω δν ξερω τι αλλο..προτιμο τα βασανα τις μπεμπας ...

Αχαχα όχι πες μου, πως να μην είμαστε μέσα στη γκρίνια όταν κάθε μέρα είμαστε ετσι;; 

πρίν από 38 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ εισαι τοσο κοντα. Ζηλευω υπερβολικα...με το καλοοοοο...

Ελα μετρα αντιστροφα. Σκεψου εμενα που εχω ακομα 2 μηνες...αυτοκτονιααααααα :oops:

2μηνες;; απαπα δεν μπορώ να σε κατηγορήσω νε τίποτα! Ιούλιο πας δλδ;

Εντωμεταξύ στην κόρη μου ήμουν πιο κουλ.  Την απολάμβανα την εγκυμοσύνη μου...

Κορίτσια για πείτε πόσα κιλακια έχετε βαλει; 

Εγώ 6. Και όταν το είπα στον εμβρυολογο μου λέει 6;; σα να του φάνηκαν πολλά... εντωμεταξύ αδύνατη είμαι Και με το ύψος που έχω τόσα θα έπρεπε να ειμαι κανονικά.   ακόμα στο s μπαίνω.  Αμάν πια πόσα κιλά μας θελουν;;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Αχαχα όχι πες μου, πως να μην είμαστε μέσα στη γκρίνια όταν κάθε μέρα είμαστε ετσι;; 

2μηνες;; απαπα δεν μπορώ να σε κατηγορήσω νε τίποτα! Ιούλιο πας δλδ;

Εντωμεταξύ στην κόρη μου ήμουν πιο κουλ.  Την απολάμβανα την εγκυμοσύνη μου...

Κορίτσια για πείτε πόσα κιλακια έχετε βαλει; 

Εγώ 6. Και όταν το είπα στον εμβρυολογο μου λέει 6;; σα να του φάνηκαν πολλά... εντωμεταξύ αδύνατη είμαι Και με το ύψος που έχω τόσα θα έπρεπε να ειμαι κανονικά.   ακόμα στο s μπαίνω.  Αμάν πια πόσα κιλά μας θελουν;;;

Κανονικα ΠΗΤ εχω 1 Ιουλιου. Η ελπιδα μου ειναι οτι βγαινει 1 με 2 βδομαδες μεγαλυτερη και δεν εχω και τον καλυτερο τραχηλο...εστω μεσα Ιουνιου ας μας κανει την τιμη!!! Ο γιατρος υπολογιζει γυρω στις 15 με 20 Ιουνιου.

Εχω παρει 12 κιλα. Ναι ναι. 12. Τρωω ολη μερα...τα παντα. Ειδικα τωρα που ενα μηνα ημουν κρεβατο πηρα 5 κιλα. Ναι ναι 5. Τελεια. Αλλα εστω τρωω...πολυ. Υπερβολικα πολυ. Και φυσικα οχι υγιεινα! Ποσα γλυκα εχω φαει...καθε μεεεερα :oops:

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, chrimai είπε:

γειά σου nili με το καλό το μπεμπάκι...

ναι στο Έλενα με παρακολουθούν δωρεάν στα πρωινά ιατρεία...δεν πληρώνεις τίποτα...και εξετάσεις αν κάνεις εκεί....έχω τον Σούλο....πρέπει να πας απο κεί στα πρωινά να τον βρείς και να τον ρωτήσεις αν μπορεί να σε αναλάβει...μετά ίσως κλείσεις το πρώτο ραντεβού στα απογευματινά που κάνει...με 36 ευρώ....δε δίνουν εύκολα το τηλ του γι αυτό σου λέω πρέπει να πάς από κεί να ζητήσεις να τον δείς...δεν παίρνει φακελάκι...και είναι πολύ ψείρας με εξετάσεις

να ξέρεις ότι οι γιατροί στο δημόσιο είναι λιγο ωμοί δεν έχουν χρόνο για κουβεντούλα και δεν μιλάνε πολύ γλυκά ....βλέπουν πάρα πολλά περιστάτικά τη μέρα...και μαζί με τις εφημερίες να νεύρα τους έιναι κάπως τεντωμένα....εμένα με παρακολουθεί και η ενδοκρινολόγος εκεί για διαβήτη κύησης και είδα και καρδιολογό στα πλαίσια του τσεκ απ....επισης δωρεάν...

υπομονή για την αναμονή να έχεις μόνο....όλο το πρωινό θα το φάς εκεί

εγώ είμαι στα κάτω μου αυτές τις μέρες....έχει χτυπήσει κόκκινό το ζάχαρο και προσπαθω με πολυ κόπο να το έχω μέσα στα όρια....δε ξέρω και ποιά όρια είναι ακίνδυνα...εμένα μου έχουν πεί 135 στη μια ώρα

Γενικα καθε γιατρος λεει κ αλλα ορια.περιπου 120-135το θελουν

Αλλα κ ο μετρητης παιζει.ακομη καν κανεις διπλο ελεγχο απανωτα πιθανον θα σου βγαλει λιγο διαφορετικες τιμες

Επισης το αγχος επηρεαζει.με το ιδιο φαγητο μια μερα ειχα 95 κ αλλη 130

Αφου φας,πιες αρκετο νερο η περπατα λιγο

Επισης εμενα μου ελεγε αν ειναι υψηλο την πρωτη ωρα να μετρησω κ τη δευτερη

Το ελεγχεις με διατροφη μονο;

Γενικα οι τιμες αυτες δ ειναι επικινδυνες οσον αφορα το μωρο,οποτε μην σε αγχωνει αυτο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , vikib είπε:

Γενικα καθε γιατρος λεει κ αλλα ορια.περιπου 120-135το θελουν

Αλλα κ ο μετρητης παιζει.ακομη καν κανεις διπλο ελεγχο απανωτα πιθανον θα σου βγαλει λιγο διαφορετικες τιμες

Επισης το αγχος επηρεαζει.με το ιδιο φαγητο μια μερα ειχα 95 κ αλλη 130

Αφου φας,πιες αρκετο νερο η περπατα λιγο

Επισης εμενα μου ελεγε αν ειναι υψηλο την πρωτη ωρα να μετρησω κ τη δευτερη

Το ελεγχεις με διατροφη μονο;

Γενικα οι τιμες αυτες δ ειναι επικινδυνες οσον αφορα το μωρο,οποτε μην σε αγχωνει αυτο

Στη γλυκόζη που είχα κάνει είχα τιμές

Νηστείας 65 (περίπου δεν θυμάμαι πάντως όχι παραπάνω)

60' 90

120' 80

Σχετικά χαμηλά.  Και προχθές από περιέργεια έκανα μια μέτρηση μια ώρα μετά το φαγητό και μου βγήκε 150!!!

Χθες και σήμερα μετράω μια ώρα μετά το πρωινό και μετά το μεσημεριανό και δεν έχει ξεπεράσει το 109.

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Στη γλυκόζη που είχα κάνει είχα τιμές

Νηστείας 65 (περίπου δεν θυμάμαι πάντως όχι παραπάνω)

60' 90

120' 80

Σχετικά χαμηλά.  Και προχθές από περιέργεια έκανα μια μέτρηση μια ώρα μετά το φαγητό και μου βγήκε 150!!!

Χθες και σήμερα μετράω μια ώρα μετά το πρωινό και μετά το μεσημεριανό και δεν έχει ξεπεράσει το 109.

 

Ναι χαμηλες,φαε γλυκα αφοβα!

Νομιζω κιολας οτι στο αιμα ειναι πιο αξιοπιστη η τιμη,απο οτι με το μηχανακι

Κ για ζαχαρο ελεγχουμε κ τη γλυκοζηλιωμενη

Αν δ εδειξε κτ η καμπυλη,μην το σκεφτεστε καν

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μην μιλατε καθολου εχω παρει 15 κιλα αλλα τα γλυκα.πανε συνεφο ετσι ...να τα λεμε και αυτα ...και εχω ακομα μεχρι να.γεννησω αν και τρωω γλυκα δν τρωω φαειι τελευετα δν ξερω πως γινετε αυτο...και εγω στην πρωτη εγκυμοσηνη ηταν σκετη απολαυση ενωω τωρα δν παλευωμε με τιποτα .....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , vikib είπε:

Ναι χαμηλες,φαε γλυκα αφοβα!

Νομιζω κιολας οτι στο αιμα ειναι πιο αξιοπιστη η τιμη,απο οτι με το μηχανακι

Κ για ζαχαρο ελεγχουμε κ τη γλυκοζηλιωμενη

Αν δ εδειξε κτ η καμπυλη,μην το σκεφτεστε καν

Δεν τρώω καθόλου γλυκά. Δεν τα πολύ θέλω. Έχω και ΓΟΠ τώρα στην κύηση οπότε σοκολάτα δεν τολμάω να φάω.  Υποφέρω μετά.  Μάλλον ήταν λάθος μέτρηση του μηχανήματος..

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Δεν τρώω καθόλου γλυκά. Δεν τα πολύ θέλω. Έχω και ΓΟΠ τώρα στην κύηση οπότε σοκολάτα δεν τολμάω να φάω.  Υποφέρω μετά.  Μάλλον ήταν λάθος μέτρηση του μηχανήματος..

Αρε κορίτσια γελάω με τα κιλά σας!έβαλα 18 κιλά προς το παρόν!κ το αποκορύφωμα είναι ότι ό,τι έβαλα το έβαλα μεσα σε 1,5 μήνα!ξεκίνησα 70 κιλά κ τώρα είμαι 88 παρακαλώ.στον γιο μου είχα βάλει 25 κιλά.οσο κ να σας φαίνεται βαρύς ο αριθμός οι περισσότεροι δεν πιστεύουν ότι έχω βάλει 18 μέχρι τώρα γιατί ειχω κ 1.80 ύψος οπότε απλώνονται καλά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Melody90 είπε:

Αρε κορίτσια γελάω με τα κιλά σας!έβαλα 18 κιλά προς το παρόν!κ το αποκορύφωμα είναι ότι ό,τι έβαλα το έβαλα μεσα σε 1,5 μήνα!ξεκίνησα 70 κιλά κ τώρα είμαι 88 παρακαλώ.στον γιο μου είχα βάλει 25 κιλά.οσο κ να σας φαίνεται βαρύς ο αριθμός οι περισσότεροι δεν πιστεύουν ότι έχω βάλει 18 μέχρι τώρα γιατί ειχω κ 1.80 ύψος οπότε απλώνονται καλά!

8ος 9ος είναι που μπαίνουν εύκολα τα κιλά. Ήδη εγώ εδώ και μια βδομάδα προσέχω τι να φάω. Και η κατάθλιψη που δεν έρχονται οι μέρες να γεννήσω μου κόβουν επιπλέον την όρεξη αχαχαχ 

Πάντως ονειρεύομαι να βάζω ξανα τα σορτσάκια μου... καλοκαίρι γεννάμε.  Τα βλέπω στις βιτρίνες και ζηλεύω. 

Εσύ είσαι 2μετρα γυναίκα! Τα 25 στην πρωτη σου εγκυμοσύνη,  σε ποσο καιρο τα εχασες;

  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

8ος 9ος είναι που μπαίνουν εύκολα τα κιλά. Ήδη εγώ εδώ και μια βδομάδα προσέχω τι να φάω. Και η κατάθλιψη που δεν έρχονται οι μέρες να γεννήσω μου κόβουν επιπλέον την όρεξη αχαχαχ 

Πάντως ονειρεύομαι να βάζω ξανα τα σορτσάκια μου... καλοκαίρι γεννάμε.  Τα βλέπω στις βιτρίνες και ζηλεύω. 

Εσύ είσαι 2μετρα γυναίκα! Τα 25 στην πρωτη σου εγκυμοσύνη,  σε ποσο καιρο τα εχασες;

Άσε κ εγώ τα ίδια κάνω χαζεύω τις βιτρίνες...κ αναρωτιέμαι θα χωρεσω σε κανένα σορτσάκι?έστω κ τέλη Αυγούστου???μέσα σε ένα χρόνο τα έχασα όλα κ 3 κιλά παραπάνω! γιατί δούλευα πάρα πολλές ώρες κ είχα τόσο άγχος που έκλεισε το στομάχι μου.. κανονικά όπως είπες τώρα πρέπει να το ράψω λίγο που μπαίνουν τα άτιμα.αλλα τι να κάνω που πειναω????άσε έχω κ τον αιματοκρίτη τώρα...σε σας πως είναι?εγώ 32 πάλι τώρα θα πάρω πρωι-βραδυ σίδηρο για 10 μέρες..άντε να δούμε όχι τίποτα άλλο θα κάνω κ καισαρική μην σωριαστω πουθενά μετά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Melody90 είπε:

Άσε κ εγώ τα ίδια κάνω χαζεύω τις βιτρίνες...κ αναρωτιέμαι θα χωρεσω σε κανένα σορτσάκι?έστω κ τέλη Αυγούστου???μέσα σε ένα χρόνο τα έχασα όλα κ 3 κιλά παραπάνω! γιατί δούλευα πάρα πολλές ώρες κ είχα τόσο άγχος που έκλεισε το στομάχι μου.. κανονικά όπως είπες τώρα πρέπει να το ράψω λίγο που μπαίνουν τα άτιμα.αλλα τι να κάνω που πειναω????άσε έχω κ τον αιματοκρίτη τώρα...σε σας πως είναι?εγώ 32 πάλι τώρα θα πάρω πρωι-βραδυ σίδηρο για 10 μέρες..άντε να δούμε όχι τίποτα άλλο θα κάνω κ καισαρική μην σωριαστω πουθενά μετά.

Έχω να κάνει πάνω από μήνα εξετάσεις.  Νομίζω 32 ήταν και σε μένα και πάω για καισαρική.  


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...